İdeal topuklu ayakkabı boyu veya ölçüsü nasıl bulunur? Bunyonlardan sırt ağrısına kadar bir dizi sağlık sorunu için uzun süredir yüksek topuklu ayakkabılar suçlanıyor. Ama biz böyle korkunç hikayelerden korkmuyoruz! Kızların topuklu ayakkabı giyebileceğinden ve giymesi gerektiğinden eminiz. Doktorlar "En önemli şey, sizin için işe yarayan bir topuk yüksekliği bulmaktır" diyorlar. Bizler Kadınlar Kulübü size rahatça gün boyu giyebilir doğru topuk yüksekliğini seçmek için 3 etkili yolu gösterecektir.

1. Günlük kullanım için güvenli topuk yüksekliği​

ideal_topuklu_ayakkabi_yuksekligi_nasil_hesaplanir.jpg


Bu yöntem, iş için giymeniz gereken en sağlıklı topuk yüksekliğini belirlemenize yardımcı olacaktır. Bazı doktorlar, günlük olarak giyiyorsanız topukların 4 cm'den yüksek olmaması gerektiğini söylüyor. Bakalım bu tavsiye sizin için doğru mu?

2. Mükemmel topuk yüksekliğiniz​

topuklu_ayakkabi_kac_cm_olmali.jpg


Bu formülün özü, mükemmel topukların ideal bir bacak uzunluğu / yükseklik oranı (1.61) oluşturacak kadar yüksek olmasıdır.

3. Gece giymek için maksimum topuk yüksekliği​

topuk_boyu_olcusu.jpg


Bu kılavuz, maksimum yüksekliğini belirlemenize yardımcı olacaktır: Bacağınızı dümdüz uzatarak bir sandalyeye oturun. Ayağınızı gevşetin ve ayak parmaklarınızı göstermeyin. Topuğunuzdan ayağınızın ucuna kadar olan mesafeyi ölçün (resimde gösterildiği gibi). Bu ölçüm, ayağınızın doğal eğimini ve gece giyebilceğiniz topuklunun ideal yüksekliğini gösterir. Çoğu kadın için giyilebilecek maksimum ayakkabı yüksekliği 7 ila 9 cm'dir.