Cildinizin gün boyu taze kalması için adım adım uygulamanız gereken bakımlar vardır. Güzel cildin sırrı! her sabah yapmanız gereken bakımlar ile cildiniz daha canlı ve ferah görünebilir. Düzenli uygulanan bu bakımlar yaşlanmayı geciktirir.

Güzel bir cilde sahip olabilmek tüm kadınların ortak hayalidir. Sağlıklı ve genç görünen cilt için uyguladığınız bakımlar için en doğru zamanı biliyor musunuz? Sabah uyandığınızda evden çıkana kadar kısa sürede yapabileceğiniz bu bakımlar ile cildinizin yaşlanmasını geciktirebilirsiniz. Bu bakımların yaz ve kış aylarında bazı değişiklikler gösterebileceğini unutmayın.

cilt_sirlari.jpg


Sabah Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?


Uyandığınız anda doğrudan cildinize etki etmesi ve kan akşını düzenlemesi için büyük bir bardak su ile güne başlayabilirsiniz.

Göz çevrenizde oluşan yorgunluk için uyku bandı kullanmayı alışkanlık haline getirin. Böylece sabah göz çevreniz daha canlı görünebilir.

Yataktan çıktıktan sonra cildinizi soğuk su ile yıkayın. Bu su kan akışını hızlandırır damarların genişlemesini sağlar ve cildinizi hemen canlandırır. Yaz aylarında bu bakıma ek olarak buz küpleri de kullanabilirsiniz.

Her gün aynı havluyu kullanmayın. Bez havlunuzu her gün yenileyin ya da yumuşak bir kağıt havlu ile cildinizi çizmeden silin.

Tamamen kurutmadan hiçbir cilt bakım ürününü kullanmayın. Nemli kalan cilt daha çabuk yıpranır ve bakım ürünlerinin deri altına işlemesine izin vermez.

Cildinizin ihtiyaçlarına göre tonik kullanabilirsiniz. Tonik uzun süreli kullanımda gözeneklerin küçülmesine yardımcı olacaktır.

Gündüz nemlendiricinizin hafif yapılı olmasına özen gösterin. Mutlaka cilt tipinize en uygun nemlendirici tercihinde bulunun.

Özellikle yaz aylarında dışarıya çıkmadan 20 dakika öncesinde yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanın. Hassas ve açık tenlilerin ise kış aylarında da mutlaka güneş kremi kullanması gerekir.

Makyaj yapmaya başlamadan önce en az 5 dakika bekleyin. Böylece cildiniz kullandığınız ürünlerini emilimini sağlamış olacaktır.

Makyajınıza geçmeden önce makyaj bazı kullanmayı unutmayın.

Sabah uyandığınızda cildinizin doğal parlaklıkta olması için iyi uyumuş olmanız gerekir. Akşam saatlerinde ağır yemeklerden ve kafein içeren içeceklerden kaçının. Sağlıklı uyku ortamı için gerekli olan oda sıcaklığı, yastık ve rahat bir yatak tercihinize dikkat edin.