1+1 ev nasıl temizlenir

Patidostu

Çok pati az insan çok huzur
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2017
7.364
13.693
1+1 Amerikan mutfak küçük, az ama eski eşyalı bir evim var. Bir kere temizlik için bir firmayı aramıştım firma sahibi onu yapmayız, bunu yapmayız deyip fazla para isteyip bir de üzerine Instagram+Whatsapptan taciz eder gibi sıkça mesaj atmıştı. Ondan beridir önyargıyla yaklaşıyorum.
Ben genel olarak dağınık ve pasaklı bir insanim sadece tuvalet banyomu her gün temizlerim bir de ozbakimıma çok dikkat ederim. Ama evi b..k götürse o kadar umurumda olmaz. Bilmiyorum aklımda evimde sürekli dağınık bende odaklanma sorunu var ,bir işe odaklanip bitiremem her işi yarıda bırakırım 🤷 evimde 2 gün öncesine kadar adım atacak yer yoktu tezgahta bulaşıklar odada ve salonda her yerde kıyafetler vs.. arkadaşımla görüntülü konuşurken bir yandan konuşup bir yandan toparlamistim nasıl yaptım hala bilmiyorum.
Koltuklar,baza ve yatak için yikamacı cagiracağım. Halıları yıkamaya vereceğim onun haricinde acaba bir sirketten kadın mı tutsam 600 liraymis ücretleri. Kendime güvenmiyorum o kadar. Ama bir yandanda ufacık ev için temizlikçi mi cagrilir diyorum çok kararsiz kaldım.

Dağınıklığı temizlikçi toplamaz sanki Kapı pencere yerler mutfak dolabını silerler banyo tuvalet temizlerler. Dağınıklık farklı bişey. Kendinize bi zaman dilimi ayarlayın 1 saat içinde ne kadar iş yapabilirim diye mesela başlayın bi yerden. Çoluk yok çocuk yok bu ne vurdum duymazlık 😀🙈

Valla ben nezaman kadın cagırmak ıstesem
Düşünüyorum bende dahınığım zaten ortalıgım toplu olsa temızımde
Bır kapı pencere ıcın cagırılabılır
Onuda 1+1 miş verılen paraya üzülürum ben

Bende dışına özen gösterip ama evinde pasaklı olanları anlayamıyorum 🤷🏼‍♀️ Kız hap kadar ev zaten kolları sıva giriş işe terapi gibi düşün. Seni üzen, sıkan birileri varsa hele hayatında şuan onlardan hırsını alırcasına temizliğe gir bak pamuk gibi olursun hemde evin mis gibi olur 😅

Dağınıklığı temizlikçi toplamaz sanki Kapı pencere yerler mutfak dolabını silerler banyo tuvalet temizlerler. Dağınıklık farklı bişey. Kendinize bi zaman dilimi ayarlayın 1 saat içinde ne kadar iş yapabilirim diye mesela başlayın bi yerden. Çoluk yok çocuk yok bu ne vurdum duymazlık 😀🙈
Ev toplu kız zaten topladım 🤷

Bende dışına özen gösterip ama evinde pasaklı olanları anlayamıyorum 🤷🏼‍♀️ Kız hap kadar ev zaten kolları sıva giriş işe terapi gibi düşün. Seni üzen, sıkan birileri varsa hele hayatında şuan onlardan hırsını alırcasına temizliğe gir bak pamuk gibi olursun hemde evin mis gibi olur 😅
Ya bilmiyorum psikologumla da konuşmuştum çok titiz bardağın yerinin değişmesinin olay olduğu bir ailede büyüdüğüm için zıt tepki olusturmuşum böyle çok temiz pür pak evler beni rahatsız ediyor 😅

1+1 Amerikan mutfak küçük, az ama eski eşyalı bir evim var. Bir kere temizlik için bir firmayı aramıştım firma sahibi onu yapmayız, bunu yapmayız deyip fazla para isteyip bir de üzerine Instagram+Whatsapptan taciz eder gibi sıkça mesaj atmıştı. Ondan beridir önyargıyla yaklaşıyorum.
Ben genel olarak dağınık ve pasaklı bir insanim sadece tuvalet banyomu her gün temizlerim bir de ozbakimıma çok dikkat ederim. Ama evi b..k götürse o kadar umurumda olmaz. Bilmiyorum aklımda evimde sürekli dağınık bende odaklanma sorunu var ,bir işe odaklanip bitiremem her işi yarıda bırakırım 🤷 evimde 2 gün öncesine kadar adım atacak yer yoktu tezgahta bulaşıklar odada ve salonda her yerde kıyafetler vs.. arkadaşımla görüntülü konuşurken bir yandan konuşup bir yandan toparlamistim nasıl yaptım hala bilmiyorum.
Koltuklar,baza ve yatak için yikamacı cagiracağım. Halıları yıkamaya vereceğim onun haricinde acaba bir sirketten kadın mı tutsam 600 liraymis ücretleri. Kendime güvenmiyorum o kadar. Ama bir yandanda ufacık ev için temizlikçi mi cagrilir diyorum çok kararsiz kaldım.

Halıları kaldır, bir yere koy. Halı çok toz tutar, silmesi temizlemesi zor. Kenara kaldır kullanma.

Parkeyi, fayansı silmek temizlemek kolay. Vileda kullanabilirsin, yer bezleri var öyle tek kullanımlık.

Koltuklarına da koltuk örtüsü kullan, eski ya da ucuz çarşafı pikeyi al koltuk örtüsü olarak kullan. Ayda 1 makinede yıkarsın bunları.

Yatağı, bazayı, yatağı hafif nemli bezle sil, süpürgeyle aralarını süpür.

Küçük şarjlı bir el süpürgesi al. Büyük süpürgeyi alıp kullanmak sana zor geliyorsa. Gün içinde boş kaldığında, al süpürgeyi 5 dakika bile olsa etraftaki tozu süpür.

Çamaşır sepetleri, çekmece düzenleyiciler çok işe yarıyor.

Beden temizliğine dikkat edip pis evde yaşadıktan sonra ne anlamı kaldı, evin tozu pisi kokusu üzerinize siner,
1+1 ev üstelik tek kişinin dağınıklığı ne kadar olabilir ki,

Benim de evim sizinki gibi aynı. Nasıl o kadar dağınık olabiliyorsunuz?
Misal ben aldığımı yerine koyar, bulaşığı makineye dizerim. (Geçen yıla kadar makinem yoktu hemen yıkardım.)
Kıyafet çıkarsam, giymediklerimi geri dolaba asarım.
Çamaşır topladığımda hemen katlarım.
Beş dakikadan az sürecek hiçbir işi ertelemem.
Açtığım kapağı kapatır, kirlettiğim yeri silerim.
Ama buna rağmen ocağın etrafındaki fayansta, kapılarda, kitaplıkta, yerlerde kir toz birikir. Üç dört günde bir elektrik süpürgesi çalıştırır eve paspas yaparım ve tamamı en fazla 40 dk sürer.
Her şeyi aynı gün yapmak zorunda değilsiniz, ertesi gün kapıları silersiniz, başka bir gün duş kabinini, ne bileyim akşamdan klozete çamaşır suyu döker, sabahında bir fırçalayıp durularsınız.
Eviniz sizin yaşayan bir parçanız. Dış görünüşünüz kadar, yuvanızı da temiz tutmanız gerekir.

Bence 1 kereliğine yardımcı çağırın. Bi dip köşe temizlesin. Sonrasını siz yapın. Temizlik sevmeyen biri olarak uzun süredir temizlenmemiş bi evi temizlemek iyice soğutur, kendimden biliyorum :KK70: sonra düzen oturtun kendinize, haftada 1 şurası, Çarşamba cuma günleri şurası vs. Takın kulaklığı sevdiğiniz bi podcasti açın dinleye dinleye yapın gerisini

X