Bebek Beslenmesi 1.5 aylik bebegim kabiz :-(

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

sosyal_44

27.10
Kayıtlı Üye
11 Mart 2013
12.209
3.184
Bebegim kakasini 5 gunde bi yapiyor oda fitil yardimiyla, anne sutu yetmedigi icin mama takviyesi yapiyorum dr umuz humana antikolik mamayi onerdi ama 3 gun oldu hala kaka yapamadi mamasinin icine zeytinyagi koymama ragmen yapamiyor surekli fitille mi yapacak kakasini benim yavrum :-(

zamanla düzelir ama fitil genelde tembellik yapar.karnını ovmayı denediniz mi ?ılık yağ ile ile ovun.bacaklarını hareket ettirin.mamasının içine değil ama hariçten yarım çay kaşığı kadar iyi zeytinyağı içirin.birde mama değiştirmeyi deneyin.

Karnina masaj yaptim poposunu uyardim poposuna zeytin yagi enjekte ettim kulak temizleyicisiyle poposunu uyardim karnina sicak havlu koydum hic bi sekilde yapmiyor mamasini 3 gundur degistirdik azten humana antikolik aldik ayrica z.yagidq icirdik yapmadi yapmadi :-( cok uzuluyorum :-(

belkide yapısı öyledir.bazı çocuklar hatta kişilerin farklı tuvalet alışkanlığı vardır.
çok küçük daha umarım güzelce bezini doldurur en kısa sürede :)

Bebegim kakasini 5 gunde bi yapiyor oda fitil yardimiyla, anne sutu yetmedigi icin mama takviyesi yapiyorum dr umuz humana antikolik mamayi onerdi ama 3 gun oldu hala kaka yapamadi mamasinin icine zeytinyagi koymama ragmen yapamiyor surekli fitille mi yapacak kakasini benim yavrum :-(
Geçmiş olsun canım, aptamil conformile de bir bak

Sagol eflalim degistire degistire almadigimiz mama kalmadi :-(
Sen nasilsin bu arada az kalmis dogumuna Allah tamamina erdirsin kuzum oglun nasil

Peki bebeğiniz bu durumdan rahatsız oluyor mu ? Eğer rahatsız olmuyorsa 10 güne kadar normal diye biliyorum ben

Sagol eflalim degistire degistire almadigimiz mama kalmadi :-(
Sen nasilsin bu arada az kalmis dogumuna Allah tamamina erdirsin kuzum oglun nasil
canım birde her bebeğin bağırsak yapısı farklı sen müdahale etmeden nasıl yapıyor sert mi yumuşak mı önemli olan bu

az kaldı bana da 5 ocak inşaallah doğum, oğlumda iyice yaramaz oldu bu günlerde

Peki bebeğiniz bu durumdan rahatsız oluyor mu ? Eğer rahatsız olmuyorsa 10 güne kadar normal diye biliyorum ben
Rahatsiz olmuyor gazida rahat cikiyor ama 5 gunu bulunca endiseleniyorum
canım birde her bebeğin bağırsak yapısı farklı sen müdahale etmeden nasıl yapıyor sert mi yumuşak mı önemli olan bu

az kaldı bana da 5 ocak inşaallah doğum, oğlumda iyice yaramaz oldu bu günlerde
Allah kurtarsin canim oglununda huzursuzlanmasi normal insallah bu sureci kolay atlatirsiniz
Ben mudahale etmeden yapmiyor zaten eflal :-(

Allah şifa versin canım geçmiş olsun. Benim de 3 aylık bir kızım var ve kızımın bezen tuvaletin yapmakta zorlandığnı görünce karnına ılık bir hamur yapıyorm bu onu rahatlatıyor hemde gazını çıkartıyor. Hamurun tarifi 2 yemek kaşığı zeytinyağı 2 yemek kaşığı şeker bir bardak un ve su. hepsini karıştır ocakta muhallebi kıvamındn biraz katı olacak kıvamına geldiğinde ılımaya bırakın ve onu karnına saracak bir bezin içine sürün ve karnına koyun bi saat kadar kalsın. Ve ayrıca
ayaklarını karnına doğru hafifçe haraket ettirin bisiklette pedal çevirirmş gibi de yapabilirsiniz.gerçekten faydasını gördüm.

Ve bu arada canım sende yediklerine dikkat etmelisin belki ondanda olabilir. Sıcak yemek sıcak hamur işleri çocuğun yüreğine çökermiş.

zeytinyağ iyi gelir, günkurusu kayısıyı haslayıp az suda onun suyunu içirin oda iyi geliyor, biraz sulu yapın gerekırse mamayı birde internetten bakın kabız olan bebeklere masaj yapılıyor bagırsaklarına karnına oda cok faydalı oluyor hatta önce masaj deneseniz daha iyi bebek yagıyla birlikte yumusatın ,fitille devamlı olmaz ki ama alısır tembellesır bagırsakları çok küçük daha ya

Canim cpk gecmis olsun bebegin kucuk olmasa kuru kayisi, kuru uzum kaynatip suyunu ver dicem ama olmaz.

Benim kizim 6,5 aylik ve cok kabiz oluyor. ben ustten zeytinyagi veriyorum alttan siringa ilezeytinyagi ebjekte ediyorum. bazen fayda ediyor bazen etmiyor.

senin bebegine alttan zeyti yagi verince hemn yapmasi lazim bence doktora goturdun mu ne dedi?

Herkese cok tsk ederim kizlar cevaplariniz icin biz mamayi degistirdik humana antikolik veriyorum simdi 2 gunde bi yapiyor
1.5 aylik oldugu icin kayisi suyu falan veremiyorum bide gunde 1 defa mamasina 1 cay kasigi zeytinyagi koyuyorum

X