1 ayda 11 kilo veridm henüz yolun başındayım :)

muvahhide06

Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2015
7
9
29
Merhaba arkadaşlar ben Şeyma, 21 yaşındayım. Buraya daha bugün üye oldum sizin hikayelerinizi okuyunca gerçekten motive oldum ve ben de yazmak istedim. :)
Ergenlik dönemine kadar çok zayıf bi çocuktum sonra birden kilo almaya başladım ve bu yaşıma kadar tombiş bir kız olarak geldim. :110: Aslında boyum 1.78 olduğu için kilomu taşıdığımı düşünüyordum yani çok kötü bi görüntüm yoktu ama yine de özgüven sorunu yaşıyordum. Üniversite 3. sınıf öğrencisiyim bu arada. Üniversiteye geçene kadar pek sorun etmemiştim kilolarımı. :110:
Neyse bundan bir kaç ay evvel kilom 96-98 arasında değişiyordu ramazan ayında kilo aldığımı hissettim ve tartıya çıktığımda tam 104 kiloydum. :KK43: Temmuz ayında kuzenimin düğünü vardı onun için alışverişe gittim ve üzerime kıyafet bulamadım tam 1 saat kabinde kıyafetlerle boğuştum orda karar verdim zayıflamaya. Düğünden sonra kendimi diyet fikrine alıştırmaya çalıştım çoğu kez bozdum. 18 Ağustosta kesin kararımı verdim ve sıkı bi diyete başladım.
Neler yaptığımdan bahsedeyim:
Sabahları şekersiz çay, bazen 1 çay bardağı yarım yağlı süt, peynir, zeytin, domates, salatalık, haşlanmış yumurta ve 2 dilim kepekli ekmek yiyorum, bazen kendime kepekli ekmeklerimle yağsız tost yapıyorum kaşarlı ya da sucuklu, tuz kullanmıyorum. Öğle yemeklerini meyve ya da sebze ya da diyet bisküvi, leblebi gibi şeylerle geçiştiriyorum. Akşamları evde o gün ne yemek piştiyse azar azar yiyorum, makarnada salça, tuz ve yağ kullanmıyorum yoğurt ve pul biberle yiyorum ve çok az yiyorum. 18.00 dan sonra asla bir şey yemiyorum. Kola, gazoz gibi içecekleri, çikolata, cips, tatlı, çekirdek, bisküvi gibi yiyecekleri tamamen hayatımdan çıkardım. Her gün en az 2,5 litre su içiyorum. Diyete başladıktan 1 hafta sonra haşlanmış patates-yoğurt şok diyetini uyguladım 3 günlük ama 3 gün dayanamadım 3. gün normal diyetime döndüm. Geçen hafta da leblebi-limonlu su detoksunu uyguladım. Bu detoksta patates-yoğurt diyetinde zorlandığım kadar zorlanmadım ama o diyete göre daha az kilo kaybım oldu. Spor olarak da her gün 1 saat dans ediyorum daha çok oryantal ve roman havası. :KK48:
Diyete başlayalı 1 ay 3 gün oldu ve bugün tartıldım 11 kilo vermişim çok mutluyum. :KK71: İdeal kilom 67-68 o civar ve benim hedefim de ideal kiloma ulaşmak inşallah. Artık buradayım ara ara yazarım gelişmeleri. Birbirimize destek olmayı ihmal etmeyelim arkadaşlar. :KK36::KK19::KK25:
Okuduğunuz için teşekkürler. :KK36:

Son düzenleme:
Merhaba, tebrikler süpersiniz:)
Ben de geçen sene diyetle 11 kilo verdim tekrar saldım fazlasıyla geri aldım. Ama üç gün önce tekrar çok kesin kararlar alarak farklı bir diyetisyene gittim bugün üçüncü günüm harika gidiyor. Ben de istediğim kiloya düşene kadar pes etmeyeceğim. Anladım ki yemenin sonu yok. Strese girdikçe yiyordum yiyip şiştikçe daha çok strese giriyordum ve yine yiyordum :KK70: Ama artık o eski kötü günler geride kaldı. Siz de asla pes etmeyin onca insan o kadar kilo verip bambaşka bedenlere sahip oldular biz neden yapamayalım. Sabahları yarım saat 45 dakika yürüyorum ve bugün callanetics egzersizlerine başladım bu egzersiz çok kısa zamanda vücudu çok güzel toparlıyor yağları kasa çevirmeden inceltip sıkılaştırarak.Pes etmeyin birbirimize destek olalımm :KK24:

Mrb ben de 24 yaşındayım 103 kiloyum ve 1 çocuk annesiyim 1 yil önce doğum yaptim ve diğer annelerin aksine doğumdan sonra çok fazla kilo aldim neredeyse dogum kilomdan 20 kilo fazlam var şuan. Ben de kilo verme konusunda çok kararliyim. Evli bir kadin olarak kendime dikkat etmem gerektiğinin farkindayim ve eşimin ilgisini kaybetmekten korkuyorum. Yakinlarimin yardimiyla akupunktur yardimiyla zayiflamaya karar verdim ama henüz başlamadim başladiğim zaman haftalik kilo kaybımıda sizlerle paylaşıcam arkadaşlar... başarilarimizi paylaşarak birbirimize destek olabiliriz :KK25:

Merhaba, tebrikler süpersiniz:)
Ben de geçen sene diyetle 11 kilo verdim tekrar saldım fazlasıyla geri aldım. Ama üç gün önce tekrar çok kesin kararlar alarak farklı bir diyetisyene gittim bugün üçüncü günüm harika gidiyor. Ben de istediğim kiloya düşene kadar pes etmeyeceğim. Anladım ki yemenin sonu yok. Strese girdikçe yiyordum yiyip şiştikçe daha çok strese giriyordum ve yine yiyordum :KK70: Ama artık o eski kötü günler geride kaldı. Siz de asla pes etmeyin onca insan o kadar kilo verip bambaşka bedenlere sahip oldular biz neden yapamayalım. Sabahları yarım saat 45 dakika yürüyorum ve bugün callanetics egzersizlerine başladım bu egzersiz çok kısa zamanda vücudu çok güzel toparlıyor yağları kasa çevirmeden inceltip sıkılaştırarak.Pes etmeyin birbirimize destek olalımm :KK24:

teşekkürler, inşallah en kısa zamanda hedefimize ulaşırız :KK66:

Son düzenleme:
Mrb ben de 24 yaşındayım 103 kiloyum ve 1 çocuk annesiyim 1 yil önce doğum yaptim ve diğer annelerin aksine doğumdan sonra çok fazla kilo aldim neredeyse dogum kilomdan 20 kilo fazlam var şuan. Ben de kilo verme konusunda çok kararliyim. Evli bir kadin olarak kendime dikkat etmem gerektiğinin farkindayim ve eşimin ilgisini kaybetmekten korkuyorum. Yakinlarimin yardimiyla akupunktur yardimiyla zayiflamaya karar verdim ama henüz başlamadim başladiğim zaman haftalik kilo kaybımıda sizlerle paylaşıcam arkadaşlar... başarilarimizi paylaşarak birbirimize destek olabiliriz :KK25:

doğal yollarla zayıflamak en iyisi aslında ama siz bilirsiniz, umarım başarılı olursunuz :)

doğal yollarla zayıflamak en iyisi aslında ama siz bilirsiniz, umarım başarılı olursunuz :)
Evet ama bi çok kez denedim çocukla birlikte evde başaramadim koştururken yoruluyorum ve enerjim bitiyo ve ne yalan söyleyim yemek ya da abur cubur yerken gözüm hiç bir şey görmüyo şimdi amacim akupunktur ile zayiflamak ve ulaştiğim kiloyu korumak. Bu arada araştirmalarima göre akupunkturda vucuda hiçbir şekilde ilaç verilmiyo sadece vucuda tokluk hissi veren sinyaller gönderiliyo...

Meraba kızlar ya ben aşırı sinirliyim size durumumu anlatiim şimdi ben 19yş dayım evliyim 4 ay oncede dogum yaptım aşırı sinir oldugum bi k.validem var ve bna sürekli şişko gbi şeyler söyluyo ve ben aşırı kilo aldım 80kloyum şu an boyum 1.72 bna yardım edinnnn mor olsun şu kadın :)) hihihi

Meraba kızlar ya ben aşırı sinirliyim size durumumu anlatiim şimdi ben 19yş dayım evliyim 4 ay oncede dogum yaptım aşırı sinir oldugum bi k.validem var ve bna sürekli şişko gbi şeyler söyluyo ve ben aşırı kilo aldım 80kloyum şu an boyum 1.72 bna yardım edinnnn mor olsun şu kadın :)) hihihi
Benimde böyle bir kayinvalidem var boşver kulak ardı et ben de başta çok sinir oluyodum ama artik umursamiyorum biliyorum ki beni huzursuz etmek için söylüyo. Henüz bebeğin çok küçük ve anne sütüne ihtiyacı var diyet yaparsan sütün azalabilir bebeğini biraz büyüt daha sonra bi çaresine bakarsın. Şu anda biz anneler için önemsememiz gereken tek varlık bebeğimiz :)

kayınvalıdenız sıze sıskomu dıyor????? sız ne dıyorsunuz???? paralarım ben o kadını valla..ezıdrmeyın kendınızı..yenı dogum yapmıssınız olacak o kadar...

Kayınvalideniz doğum sonrası kilolarin diyet yapilirsa asla kalıcı olmadigini ve hatta daha hızlı verilebilecegini bilmiyor sanırım bence kilonuz çok değil doğum yapmis birine gore .ben 82 kiloya cikmistim (utanarak söylüyorum :)artik aklim basima geldi gecen hafta gittim diyetisyene ve 1 haftada 2 bucuk kilo verdim hedefim 60.olacagina inanin kendinizi salmayin asla.Yengem iki cocuk dogurdu ve sadece 3 ayda bütün hamilelik kilolarindan kurtuldu şu an 60 kilo.mutlaka bi diyetisyene başvurun bence kısa zamanda o kiloların nasıl saglikli bir sekilde gidecegini görceksiniz.bebek zaten tüm yiyeceklerden süt almaz hamilelikte bile alınması gereken kalori miktarı olması gerekenin 300 400 fazlasi.bizler yemeyi cok sevdigimiz icin bazi seylerin arkasina sığınıyoruz ne yazık ki.diyetisyen bebek icin alinması gereken besinlere göre ayarlayacaktir listenizi.hırs yapın nolur görsün o kayınvalideniz de kimmiş şişko :)

Merhabalar;
Kızlar bende zayıflamak isteyenlerdenim :110:1,55 boyunda 71.00 kilo evli 26 yaşında bir bayanım:KK57:nerden nasıl başlamam gerekiyor bilmiyorum hep beraber başlayıp devamında 50 kiloları görmek istiyorum...

Valla sizi tebrik ederim umarım daim olur ve sağlıklı vermişsinizdir. Bende kiloluydum bel ağrılarım çoktu doktor zayıflamamı istedi. Diyetisyene gidip sporla beraber kilo verdim. diye yapınca verdiğim kiloları hep geri alıyordum. sporla beraber yapınca geri almadım aman sporsuz yapmayın. 2 yıldır aynı kilodayım sadece haftada 3 gün bfitte gidiyorum okadar.

Valla sizi tebrik ederim umarım daim olur ve sağlıklı vermişsinizdir. Bende kiloluydum bel ağrılarım çoktu doktor zayıflamamı istedi. Diyetisyene gidip sporla beraber kilo verdim. diye yapınca verdiğim kiloları hep geri alıyordum. sporla beraber yapınca geri almadım aman sporsuz yapmayın. 2 yıldır aynı kilodayım sadece haftada 3 gün bfitte gidiyorum okadar.

spor olarak dediğim gibi dans ediyorum okulum açılınca onu da düzenli yapamamaya başladım :KK43:

X