1 ayda 6 kilo verdim ve hala devam ediyorum :)

Ne güzel uzun uzun anlatmışsın, dilerim hemencik istediğin kiloya ulaşırsın:KK16: Takipteyim, bende kendi günlüğüme beklerim:)

Teşekkür ederim :) Ben birşeyleri başarabiliyorsam belki benim yaptıklarımdan yararlanmak isteyen arkadaşlar da olur diye, belki bana bu şekilde eşlik edebilirler diye uzun uzun sıkılmadan anlatıyorum. İnşallah hep birlikte istediğimiz kiloya ulaşırız canım güzel dileklerin için teşekkür ederim. Tabiki diğer arkadaşlarında günlüklerini takip ediyorum. Her zaman gelirim birbirimize destek olmamız şart :KK66:

bugün itibariyle bende başladım,sabah2 kepçe çorbamı içtim 1fincan yeşil çay içtim biraz önce inşallah faydası olur harfiyen uymaya çalışıcam troid hormonlarına etkisi olmaz inşallah ,konuyu açan arkadaşım teşekür ederim

bugün itibariyle bende başladım,sabah2 kepçe çorbamı içtim 1fincan yeşil çay içtim biraz önce inşallah faydası olur harfiyen uymaya çalışıcam troid hormonlarına etkisi olmaz inşallah ,konuyu açan arkadaşım teşekür ederim

Bana katılan arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ederim, hadi hayırlı olsun bakalım diyetli günlerin fıstık :) 2013 yılına yeni girmemizden dolayı da yeni bir yıl ve yepyeni bir başlangıç süper ya!... Her şekilde kendimizi motive edelim değilmi :KK66:

Lahana çorbasının troit hormonlarına inşallah etkisi olmaz ama olsada çok uzun bir süre değil diye düşünüyorum. Sadece 2 haftacık yada troitlerin için sorun olacağını düşünüyorsan bu çorba diyetini 1 hafta uygulayabilirsin. Sen bilirsin tatlım :) Daha sonra da normal diyet menülerini uygulayabilirsin. E hadi tekrar hayırlı olsun başarılar :KK66:

Bugünde hergünki gibi sabah kalktığımda aç karna sallama rezene çayını içip arkasından yarım litre suyu tükettim ve kayısılı suyumu da içtim... Ve şuanda günün son saatleri çaylar hariç tükkettiğim saf su yaklaşık 4,5 litreyi buldu.
Bugün spor yapmaya gözüm almadı çünkü evimi temizlemem gerekiyordu. Bu ayrıntılı temizlikte bana 1 hafta gider yani 1 hafta diyet ve sporum konusunda rahat olcam :) bugünki yapmadığım sporu telafi ederim.

1 AYLIK DİYET PROGRAMI

6.GÜN

*KAHVALTI*

Çeyrek Ekmek
1 Yuvarlak Dilim Kavurma
1 Domates

ile yapılmış Domatesli Kavurmalı Tost

*KUŞLUK*

1 Avuç Kuru Üzüm, 1 Fincan Türk Kahvesi

*ÖĞLEN*

Patates Kavurması
Bol Salata

*İKİNDİ*

Birkaç Adet Mercimek Köftesi

*AKŞAM*

Izgara Balık
Salata

*GECE*

1 Adet Mevsim Meyvesi

BEN NE YEDİM;

*KAHVALTI*

Çeyrek Ekmek
1 Yuvarlak Dilim Kavurma
1 Domates

ile yapılmış Domatesli Kavurmalı Tost

Arkasından sallama yeşil çayım

*KUŞLUK*

Yarım Avuç Kuru Üzüm
1 Fincan Türk Kahvesi

*ÖĞLEN*

Patates Kavurması 2 Yemek Kaşığı
Bol Salata
Arkasından yine 1 bardak sallama yeşil çay

*AKŞAM*

1 Porsiyon hazır domates çorbası
2 Dilim Ekmek
yine 1 bardak sallama yeşil çay

*GECE*

1 Elma

KAÇAMAK YOK AMA SPORDA YOK BUGÜN. EV TEMİZLİĞİ NE KADAR SPORDAN SAYILIR BİLEMİYCEM :)

Son düzenleme:
nasilsin masallah menülerin güzel . bende bugün diyetime start verdim , kahvaltimi yaptim bakalim bu ilk günü kacamaksiz kapatabilecekmiyim. kapatacagim tabikiiii..... ya aslinda benim tek sorunum, diyete basliyorum ama cok sosyal bir bayanim gelenim gidenim cok oluyor ee bende cok geziyorum bu sekilde bozuluyor. evde kendi halime kalsam cok güzel ilerliyorum ama galiba bende seviyorum gezmeyi....sana kolay gelsin canim arasira bakip senden ilham almak istiyorum...

nasilsin masallah menülerin güzel . bende bugün diyetime start verdim , kahvaltimi yaptim bakalim bu ilk günü kacamaksiz kapatabilecekmiyim. kapatacagim tabikiiii..... ya aslinda benim tek sorunum, diyete basliyorum ama cok sosyal bir bayanim gelenim gidenim cok oluyor ee bende cok geziyorum bu sekilde bozuluyor. evde kendi halime kalsam cok güzel ilerliyorum ama galiba bende seviyorum gezmeyi....sana kolay gelsin canim arasira bakip senden ilham almak istiyorum...

Teşekkürler iyiyim canım, sen nasılsın? Diyet konusundaki motivasyonunu düşürme.Bugünki başlangıcın için önce tebrik ederim ve hayırlı olsun inşallah devamı gelir... Diyette aslında kararlılık ve istikrar önemli. Haklısın insanın geleni gideni çok olunca zor olur tabiki. Ama mesela dünki menümdeki Mercimek köftesini kendim yaptım hemde kocaman bir kazan fakat eşim 5 tane yedi, bense 2 tane... Geri kalanı da annemlere verdim. Menüme herşeyden
koyuyorum değişiklik olsun diye ve çabuk sıkılmamak adına. Herşeyi yiyorum ama az ve sık... yağ ve şekerliler haricinde ne salatama ne yemeklerime yağ koymuyorum. 1 Gram yağda yaklaşık 9 kalori varmış ne gerek var yahu... 1 gram yağ dediğin neki lezzeti ne kadar olur yani... 9 kaloriyi yok yere alacağıma daha az kalorili şeyleri yerim. Çatlayana kadar salata yerim mesela :KK70:
Çaylarıma şeker atmıyorum artık.
Diyet öncesi günde 5 bardak 3 ü bir arada bol kremalı neskafe içerdim onu da içmiyorum :) İçersem en fazla günde 2 fincan şekersiz Türk kahvesi içiyorum. Bol spor bol hareket... Misal bugün annemle hastaneye gittim, 3-4 durak yürüme yolu vardı indiğimiz yerde annem binelimmi otobüse hadi hastaneye kadar dedi. HAYIR ANNE NİYE BİNİYOMUŞ YÜRÜYÜŞ OLUR DEDİM GERİ ÇEVİRDİM. BU KARLI SOĞUK GÜNDE ÖNCEDEN OLSA BEN HADİ ANNE BİNELİM SOĞUKTA YÜRÜMEYELİM DERDİM :) ŞUAN KENDİME BEN BİLE İNANAMIYORUM, NERDE ÖNCEKİ BEN NERDE ŞİMDİKİ BEN. KİLOLARA DUR DEME ZAMANI ÇOKTAN GELDİ GEÇİYOR...

Aslında insan bir şey için kararlı olduktan sonra hiçbirşey bahane olamaz. Misafirin geldi diyelim yemekli misafir bunlar sen ne yaptın menünde misal kuru fasulye, pilav, çorba diyelim...
Eşlik et onlara k.fasulye pilav yeme sadece çorba iç yada 1 er kaşık k.fasulye ve pilav bir porsiyon çorba ye o öğünü o şekilde atlatmış olursun. Dyetinde bozulmamış olur. Diyelimki misafirliğe gittin önünde mercimek köftesi bisküvi çeşitleri var. Yine ye mercimek köftesi bir tane bir tane de bisküvi al bol çay içerek kandır onları :) ne bileyim lafa tut :KK70: sende hiç yemedin diyemesinler... Diyetim bozuldu amaaan alsın başını gitsin bugün bozuldu. Haftaya başlayım deme hayır hergün diyettesin sen yarın bile değil bir dahaki öğünden itibaren diyetine devam :KK66:

Ben diyete başlayalı tam bir ay oldu. Ama bu 1 ay içinde sanırım 3 kere iskender yedim dışarıda. Ama ne yaptım iskenderi yiyeceğim öğüne kadar, diğer öğünlerimi kalorisi az olan meyve sebze çeşitleri 1 porsiyon çorba gibi şeylerle geçiştirdim. İskender yediğimin ertesi günü bol sporla telafi ettim.

1 ay içinde 3 kere iskender yenilerek zayıflanırmı evet ben başardım :) sen de yaparsın salma kendini lütfen...

Dün aynanın karşısında vücudumu kontrol ettim. Bacaklarda, belde, göbekte çatlaklar var. Ne çatlak, ne havanın soğukluğu, ne başkalarının yedikleri, ne yemeklerin lezzeti umurumda değil vallahi :) hiçbirşey gözümü korkutamaz... Yaptığım kaçamaklar bile beni yıldıramaz şu saatten sonra. Ben hadi yaptım bir kaçamak diyelim ne yaparım açarım Orhan Baba dan Hatasız kul olmaz şarkısını :KK70: Tarkan da güzel yorumlamış hani Tarkandan da dinleyebilirim. Sonra bir dahaki öğün diyetime kaldığım yerden devam :))

Şimdi de hastaneden geldim annemle. Sabah spor saatim geçti ama ben amaaan bugün geçti demiyorum. Birazdan eşofmanlarımı giyip spor yapmaya yürüyüşe çıkcam. Hatta bugün fazladan spor yapmam lazım. Dün temizlik sebebiyle spordan geri kalmıştım...

Gidecek kilolarımız tatlım başka yolu yok :))

Son düzenleme:
Biz kilolu bayanların asıl sorunu doymamak değil aslında, bizim gözümüz doymuyor. Ağzımızın tadı hiç eksik olmasın istiyoruz. Ben sabah kalvaltıda Bir Uzun Ekmeğin tamamını komple sucuklu kaşarlı Tost yapıp yerdim. Doymadığımdan mı hayır tamamen pis boğazlığımdan kaynaklanıyor :) Mesela dünki menümde çeyrek ekmek tost vardı. Kavurmalı domatesli olma sebebi de sucuk ve kaşar peynire göre daha masum olmasıydı. Sonuçta Tosttu işte. Ben tost yedimmi yedim, çeyrek ekmekle de doydum mu doydum. Eee önceden neden koca bir ekmeği tost yapıp yiyordum o zaman mide samanlıksa, yemekte samansa... hani bir atasözü vardır SAMAN BAŞKASININSA, SAMANLIKTA BAŞKASININ DEĞİL YA. Rabbimizin bize verdiği bu vücudu hiç iyi kullanamıyoruz hiiiçç :KK43: zaten kıyamet alametlerinden birisi de çok yemek. Geçenlerde mevzusu geçtide özellikle şu son zamanlarda şişmanlık ve obezite bir hayli arttı.

Motivasyon Tam :) tam gaz devam...

Merhabalar bende bugun sizin diyet corbanız ile diyete başladım 57 kiloyum ve 52 olmak istiyorum...malzemelerden taze sogan ve biberim eksikmiş evde ne varsa öyle yapıverdim çok birşey kaybetmem sanırım...bugun aldırıp ertesi günü tam malzemelerle yaparım artık corbayı...bu arada tadı gayet hoş pul biber ve karabiberi birz fazla koydum acı seven biryim corbanda acılı olmuş tuz hiç katmadım bir bulyon var sadece içinde...tuzot koymadım cünkü çok tuz aramam zaten...birde sabah sadece 2 bardak su içtim cünkü kayısı ve rezene cayım yok evde...ama form cayım vardı yapsamıydım acaba diye düşünüyorum) 2 3 gun sonra bir değişiklik varmı diye buraya yazacagım) Hadi bakalım umarım bişeyler olur...hiç diyet yapmadım dogru düzgün ve 3 cocuk annesiyim bel ve göbek bölgemden biraz incelmek istiyorum

[SUB]Canım harikasın yaa bayıla bayıla okudum yazdıklarını. Bende bugün diyetimde değişiklik yapıp seninkine benzer bir şeyler yaptım. Arada uğrayıp kontrol edebilirsin eksik fazla varmı diye. İnşallah vericez bu kiloları[/SUB]:KK52:

Merhabalar bende bugun sizin diyet corbanız ile diyete başladım 57 kiloyum ve 52 olmak istiyorum...malzemelerden taze sogan ve biberim eksikmiş evde ne varsa öyle yapıverdim çok birşey kaybetmem sanırım...bugun aldırıp ertesi günü tam malzemelerle yaparım artık corbayı...bu arada tadı gayet hoş pul biber ve karabiberi birz fazla koydum acı seven biryim corbanda acılı olmuş tuz hiç katmadım bir bulyon var sadece içinde...tuzot koymadım cünkü çok tuz aramam zaten...birde sabah sadece 2 bardak su içtim cünkü kayısı ve rezene cayım yok evde...ama form cayım vardı yapsamıydım acaba diye düşünüyorum) 2 3 gun sonra bir değişiklik varmı diye buraya yazacagım) Hadi bakalım umarım bişeyler olur...hiç diyet yapmadım dogru düzgün ve 3 cocuk annesiyim bel ve göbek bölgemden biraz incelmek istiyorum

Merhaba, Hoşgeldin :) ayy 5 kilocuk sizin işiniz çok kolay. Elinizde olanlarla yapmışsınız çorbayı. Takdir ettim doğrusu, aman bugün malzemem yok yarın alır diyete başlarım diyenlerden değilsiniz. Malzemelerden en zayıflatıcı özelliğe sahip olanlar sanırım kuru soğan, maydonoz ve lahana karışımlarının suyu. Çünkü birçok diyet uygulamasında bu maydonoz, kuru soğan ve lahana suyunun ayrı ayrı içilmesinin tavsiye edildiğini okumuştum. Çorbanın tadını beğenmenize de inanılmaz sevindim. Çünkü daha öncede yazdım bu çorbanın tarifinin verildiği birçok sitede yorumlar yapılmış iğrenç bir tadı var sakın yapmayın emeklerinize malzemelerinize yazık gibisinden... Bende kendimden şüphe ediyordum çünkü ben tadını sevip bayıla bayıla yemiştim :) acaba benim damak tadım iğrençmi diye :KK70: zaten bu çorba lahana kapuskasının sulu hali başka bişey değil :) benim yaptığım hatalardan biride diyet yaparken hiç su içmezdim yine tüm hayatım boyunca yaptığım gibi. Özellikle diyet yaparken suyu biraz fazla tüketmek lazım. Vücutta kırılan yağlar idrar yoluyla dışarı atılıyor ne kadar bol su içersek o kadar fazla yağ kaybederiz diye düşünüyorum. Uzmanlar sağlıklı bir insanın zaten günde en az 1,5 ila 2 litre su içmesini öneriyorlar. Diyet yaparken biraz daha artmamızın sakıncası olmaz sanırım .

Rezenenin ve Rezene Çayının Faydaları: Vücudu rahatlatır. Mide ve bağırsak şikâyetlerini ve gazlarını azaltır. Bu etkisi ile özellikle, gaz sancısı çeken ve ishal olan bebeklere çay olarak içirilirse hem kaybedilen sıvıyı geri kazanmaya yardımcı olur hem de sancıları azaltır. İdrar söktürücü özelliğiyle, idrar zorluğunu giderir. Balgam söktürücüdür. Gözlere iyi gelir. Yatıştırıcı etkisi ile ağrıları dindirir. Anne sütünü arttırıcı özelliği ile emziren annelere faydalıdır. Kansızlığı giderir. Kalp hastalıkları, romatizma ve boğmacada faydalıdır. Cinsel gücü arttırır. Adet düzensizliğini ve zorluğunu giderir.

E Kayısı Kurusu da zaten herkesin bildiği ve uyguladığı birşey. Özellikle kabızlık için çok faydalı. Bu yüzden bence diyet programında şart :)
Hiç diyet yapmadığınızı söylemişsiniz, uzmanlara göre hayatı boyunca çok sık diyet yapıp tekrar kilo alanlara oranla sizin gibi diyetin ilk denemelerinde kilo kaybının daha rahat olduğunu söylüyorlar. Kilonuzda çok değil verirsiniz inşallah hayırlısıyla :) başarılar dilerim...

aslinda bunlar hep bahane istedikten sonra yapilamayacak hicbirsey yoktur. sen de cok güzel aciklamissin. misafirliklerde yemek yapilmiyorki, genelde hamurisleri, börek , cörek, pastalar, kekler vs..... bunlar problem oluyor.. arkadaslarim adeta yarisiyorlar pasta börek konusunda . ama böyle tatli tatli yemelerin aci aci kilolari oluyor. dedigin gibi böyle günlerde daha dikkatli olucam, ve bir sonraki ögünümü bir sebze corbasi yada hafif birseylerle en azindan dengelemeye caliacagim. nasil sen iskender yiyerek zayifladiysan demekki isteyince oluyormus. destegin ve motivasyonun icin cok tesekkürler.

[SUB]Canım harikasın yaa bayıla bayıla okudum yazdıklarını. Bende bugün diyetimde değişiklik yapıp seninkine benzer bir şeyler yaptım. Arada uğrayıp kontrol edebilirsin eksik fazla varmı diye. İnşallah vericez bu kiloları[/SUB]:KK52:

Tatlım asıl harika olan sizlersiniz :) insan kararlı olunca benim gibi çok geveze olan, sayfasında birton yazı yazan birinin yazılarını okuyupta kendini motive edebiliyor işte :)

Diyetimi eğlenceli hale getirdiğimi de söyleyebilirim aslında. İnsanın hayatında belli bir düzel plan program olması güzel oluyor. Hafta başında o hafta hergün ne yiyeceğimi ayrı ayrı kağıtlara yazıp buzdolabımın üstüne yapıştırıyorum. gelip gidip kırk kere menüme bakıyorum, uymaya çalışıyorum. Tek günlük, tek öğünlük yemekler yapıyorum. Bu sayede abur cuburlar gelmiyor aklıma... Diyete başladığımdan beri mutfakta her zamankinden daha çok zaman geçirmeme rağmen çokta yemiyorum... Bendeki nasıl bir psikolojiyse içimden kurabiyeler falan yapasım geliyor ama yemek değil başkalarına yedirmek istiyorum :KK70: kendim yemiş gibi oluyorum sanırım :)) Geçenlerde evdeki portakallarımın kenarları biraz çürümüştü. Bende çürük yerlerini alıp ziyan olmasın diye portakallı kek yaptım sadece ucundan koparıp tadına baktım aman Allah ım bennnnn kendime inanamıyorum :KK70:

Tabi koca bir tepsiyi annemlere verdim afiyetle yemişler. Tabi uğrar bakarım tatlım... Sana da kolay gelsin :KK66:

Vercez kiloları tabi :KK70: eşim yazın bikini alcakmış bana 50 li kilolara inersem tabi birde o zamana dek çatlaklardan kurtulursam :p

aslinda bunlar hep bahane istedikten sonra yapilamayacak hicbirsey yoktur. sen de cok güzel aciklamissin. misafirliklerde yemek yapilmiyorki, genelde hamurisleri, börek , cörek, pastalar, kekler vs..... bunlar problem oluyor.. arkadaslarim adeta yarisiyorlar pasta börek konusunda . ama böyle tatli tatli yemelerin aci aci kilolari oluyor. dedigin gibi böyle günlerde daha dikkatli olucam, ve bir sonraki ögünümü bir sebze corbasi yada hafif birseylerle en azindan dengelemeye caliacagim. nasil sen iskender yiyerek zayifladiysan demekki isteyince oluyormus. destegin ve motivasyonun icin cok tesekkürler.

Ben teşekkür ederim, sizlerde bana destek oluyorsunuz. Bende geçenlerde eşime keşke bir zayıflama kampı olsada orda herkese ayak uydurup versem şu kiloları diyordum :) Burdan iyi zayıflama kampı mı olurmuş heheyyytt :)))

ayyy lapa lapa kar yağıyor dışarıda :KK43: evde ip atlarım yaa ne üzülüyorsam... :))))

Twince öncelikle böyle bir konu açtığın için teşekkür ederim. O kadar takıntılıyım ki kilo konusuna bulduğum herşeyi okuyorum. Ben de sizinle kendi diyet ve spor sistemimi paylaşmak isterim. Ben internetten indirdiğim bir fitness-kardiyo programını uyguluyorum. Her gün yarım saat. iki hafta oldu değişimim harika ama. Karnımdaki yağlanmanın altında kaslar belirmeye başladı. Belim inceldi. Elma vücutluyum, dolayısıyla sırt ve göğüs arkası bölgelerim dolgun. Oralar incelmeye başladı. Harika bir duygu.

Kullandığım fitness videosunu hepinize şiddetle tavsiye ederim!!!

Son düzenleme:
Twince öncelikle böyle bir konu açtığın için teşekkür ederim. O kadar takıntılıyım ki kilo konusuna bulduğum herşeyi okuyorum. Ben de sizinle kendi diyet ve spor sistemimi paylaşmak isterim. Ben internetten indirdiğim bir fitness-kardiyo programını uyguluyorum. Her gün yarım saat. iki hafta oldu değişimim harika ama. Karnımdaki yağlanmanın altında kaslar belirmeye başladı. Belim inceldi. Elma vücutluyum, dolayısıyla sırt ve göğüs arkası bölgelerim dolgun. Oralar incelmeye başladı. Harika bir duygu.

Kullandığım fitness videosunu hepinize şiddetle tavsiye ederim!!!

Merhaba Pael... Desteğiniz için ben teşekkür ederim :) Kendi diyet günlük sayfanız varmıydı acaba? Nasıl bir diyet sisteminiz var merak ettim fitness- kardiyo videosunu da paylaşırsanız çok sevinirim :)

Merhaba twince:) oncelikle ben de surekli burayi Sizlerle takip edip gelismelerimi paylasacagim. Ben jillian michaels 30 day shread videosunu yapiyorum. Ilk Iki Gun felç gecirmis gibiydim Ama simdi oldukca esnegim. videoda anlatiyor, hem Gobek hem kardiyo hem gerilme hareketlerini pes pese yapiyoruz cunku asiri kalori yakiyor. Spor bittiginde tisortum suicinde kaliyor.

Diyetim basit... sabah kahvalti ama asla recel Bal tatli yok. Oglen ekmeksiz bir sebze yada et yemegi, salata veya zeytinyagli. Aksam 1 kase keloggs yaninda meyve... bu arada ara ogunlerde Bitki cayi meyve yada diyet bir iki adet biskuvi yiyorum.. hem metabolizmam calisiyor hem de ac kalmiyorum.

Imla icin ozur Dilerim telden yaziyorum, kusura bakmayin hanimlar :)

Merhaba twince:) oncelikle ben de surekli burayi Sizlerle takip edip gelismelerimi paylasacagim. Ben jillian michaels 30 day shread videosunu yapiyorum. Ilk Iki Gun felç gecirmis gibiydim Ama simdi oldukca esnegim. videoda anlatiyor, hem Gobek hem kardiyo hem gerilme hareketlerini pes pese yapiyoruz cunku asiri kalori yakiyor. Spor bittiginde tisortum suicinde kaliyor.

Diyetim basit... sabah kahvalti ama asla recel Bal tatli yok. Oglen ekmeksiz bir sebze yada et yemegi, salata veya zeytinyagli. Aksam 1 kase keloggs yaninda meyve... bu arada ara ogunlerde Bitki cayi meyve yada diyet bir iki adet biskuvi yiyorum.. hem metabolizmam calisiyor hem de ac kalmiyorum.

Youtube da jillian michaels 30 day shread videosu 4 ayrı part şeklinde. toplamda yaklaşık bir saat sürüyor. Videoyu youtube dan mı takip ediyorsun yoksa farklı bir linkten mi indirdin?

Merhaba, Hoşgeldin :) ayy 5 kilocuk sizin işiniz çok kolay. Elinizde olanlarla yapmışsınız çorbayı. Takdir ettim doğrusu, aman bugün malzemem yok yarın alır diyete başlarım diyenlerden değilsiniz. Malzemelerden en zayıflatıcı özelliğe sahip olanlar sanırım kuru soğan, maydonoz ve lahana karışımlarının suyu. Çünkü birçok diyet uygulamasında bu maydonoz, kuru soğan ve lahana suyunun ayrı ayrı içilmesinin tavsiye edildiğini okumuştum. Çorbanın tadını beğenmenize de inanılmaz sevindim. Çünkü daha öncede yazdım bu çorbanın tarifinin verildiği birçok sitede yorumlar yapılmış iğrenç bir tadı var sakın yapmayın emeklerinize malzemelerinize yazık gibisinden... Bende kendimden şüphe ediyordum çünkü ben tadını sevip bayıla bayıla yemiştim :) acaba benim damak tadım iğrençmi diye :KK70: zaten bu çorba lahana kapuskasının sulu hali başka bişey değil :) benim yaptığım hatalardan biride diyet yaparken hiç su içmezdim yine tüm hayatım boyunca yaptığım gibi. Özellikle diyet yaparken suyu biraz fazla tüketmek lazım. Vücutta kırılan yağlar idrar yoluyla dışarı atılıyor ne kadar bol su içersek o kadar fazla yağ kaybederiz diye düşünüyorum. Uzmanlar sağlıklı bir insanın zaten günde en az 1,5 ila 2 litre su içmesini öneriyorlar. Diyet yaparken biraz daha artmamızın sakıncası olmaz sanırım .

Rezenenin ve Rezene Çayının Faydaları: Vücudu rahatlatır. Mide ve bağırsak şikâyetlerini ve gazlarını azaltır. Bu etkisi ile özellikle, gaz sancısı çeken ve ishal olan bebeklere çay olarak içirilirse hem kaybedilen sıvıyı geri kazanmaya yardımcı olur hem de sancıları azaltır. İdrar söktürücü özelliğiyle, idrar zorluğunu giderir. Balgam söktürücüdür. Gözlere iyi gelir. Yatıştırıcı etkisi ile ağrıları dindirir. Anne sütünü arttırıcı özelliği ile emziren annelere faydalıdır. Kansızlığı giderir. Kalp hastalıkları, romatizma ve boğmacada faydalıdır. Cinsel gücü arttırır. Adet düzensizliğini ve zorluğunu giderir.

E Kayısı Kurusu da zaten herkesin bildiği ve uyguladığı birşey. Özellikle kabızlık için çok faydalı. Bu yüzden bence diyet programında şart :)
Hiç diyet yapmadığınızı söylemişsiniz, uzmanlara göre hayatı boyunca çok sık diyet yapıp tekrar kilo alanlara oranla sizin gibi diyetin ilk denemelerinde kilo kaybının daha rahat olduğunu söylüyorlar. Kilonuzda çok değil verirsiniz inşallah hayırlısıyla :) başarılar dilerim...

Teşekkür ederim hoşbulduk = sabah bir kase içtim ve bir büyük elma yedim şu ana kadar...ama tabi sabah dedigim saat 11 idi) tadında bir sıkıntı yok dedigim gibi ve suda bol içerim 1,5 lt içmişimdir heralde sık sık tuvaelte gidiyorum ama su mu gidiyor yag mı bilmiyorum ) başka sitelerde de okudum lahana diyeti hakkındaki yorumları cogu kişi memnun ama tadından memnun degiller...bir kaç kişide verdigi kilodan fazlasını aldıgını söylemiş onun dışında taVSİYE EDİLEN BİR DİYET ANLADIGIM kadarı ile zaten doktorlarda öneriyormuş hızlı kilo vermesi gereken hastalarına...kilom çok degil evet ama ben hep zayıf biri oldugum hiç kendimi baya kilolu hissediyorum işte dogumlardan kalan biraz göbek ve bel bölgesinde kalınlaşma var...günde 100 150 kez ip atlıyorum onunda faydasını görürüm inşallah...bakalım şimdilik buradayım sonucları size yazacagım ) form cayım vardı dolapta içsemmi acaba hala karar veremedim bitki çayı içilebilir demişler diyet esnasında ama...kayısıyı yarın alıcam zaten suyu olmasa bile kuru kayısıyı yemeye calışırım arada sırada

ilginiz için teşekkür ederim )

Videoyu izleyip uygularım zaman buldukça, hareket olsun da ne olursa olsun. Sabah yürüyüşlerini de aksatmamaya çalışıyorum. Sabah spor parkında o kadar çok spor yapan insan varki... Yağmur, çamur demeden şemsiye ile yürüyorlar gördüğümde inanamadım. Onları gördükçe bende spor ve diyetim konusunda daha da azimli oluyorum. Diyet programınız benim uyguladıklarıma oldukça benziyor gibi görünüyor. Tamam gelişmeler için bu sayfada buluyoruz o zaman :) Bu arada kaç kiloydunuz acaba?

X