1 aylık bebeğim kaka yapamıyor

Doktor gercekten zeytinyagini biberonuna katın dedi mi?
Yukarida biri yazmis kesinlikle biogaia damla kullanın benim bebegim 4.5 aylik 3 aylik olana kadar kullan demisti doktorumuz, resmen kakasinin saati vardi bebegimin, sabah kakasi, aksam kakasi diye. Cok rahat edersiniz.
Evet, hatta yine yapmaz ise sütünüzü sağıp yine 1 çay kaşığı zeytin yağı ekleyin dedi ben de o damlayı doktora yazdım olur dedi o kadar ümitliyim ki bakalım süreç ne gösterir umarım iyi olur. Kendimi geçtim uyur dinlenirim ileride fakat benim bebeğimin sağlığı her şeyden önemli

Arkadaşlar merhaba bu gün tam 1 aylık olan bebeğim var son 2 haftadır asla kaka yapmıyor sürekli ağlıyor katıla katıla. En son annemin sabun koyalım poposuna demesine tamam dedim dayanamadım onun ağlamasına artık uyuyamıyor baygın baygın bakıyordu çocuğum. Sabun koyunca kakasını yaptı. Ama biz uyarmasak asla yapmıyor morarıyor resmen gece uykularında ıkınıyor. Sabun vs gibi şeyler de yapmak asla istemiyorum ek mama veriyoruz sarılık olmuştu ilk günlerde o yüzden doktorumuz verin dedi. Kaka yapamıyor dedim doktora Biberona 1 çay kaşığı zeytin yağı da ilave edin dedi ama işe yaramıyor ne yapacağız şaşırdık artık doktora da gidiyoruz devamlı kafamıza göre iş yapmıyoruz onun sağlığını en ufak etkileyecek şeye biz izin vermeyiz zaten, gecemiz gündüzümüze karıştı lütfen bana yardımcı olun lütfen. Bide bir düzeltme yapayım bağırsak florasını bozuyormuş sabun bir daha asla denemem bigaia damla önerisi aldım burada doktordan da olumlu yanıt alınca ona bakacağım ilgilenen herkese çok teşekkür ederim ☺️ umarım bebeklerimiz hep sağlıklı ve mutlu olur 🎈
Merhaba, bebeğiniz iyileşti mi? Kakasını yapabiliyor mu?

Merhaba, aynı sıkıntıları oğlumda yaşadım sarılık kabızlık derken ne yapacağımı şaşırmıştım telaşınızı anlıyorum fakat yanlış hatırlamıyorsam bebeklerde 15 güne kadar kaka yapmaması normal görülüyor, bebeğim 3 gün kaka yapmayınca doktora koşardım ve her gittiğimde bu yanıtı alırdım, ayrıca şunuda bilmenizde fayda var eğer ara ara az da olsa yapıyorsa bu tamamen kabızlık olmadığını söylemişti bana doktor yani kabızlık hiç yapamaması bağırsaklarının düğüm olması demek onlar için, eğer aralıklarla az miktarda yapıyorsa kabızlık masajı var bebekler için, youtubedan izleyebilirsiniz çok bastırmamaya özen gösterin morluk oluşabilir ama çokta hafif yapmayın, ayrıca eczanede bu aylardaki bebekler için kabızlık fitili oluyor bağırsaklarını çalıştırıp kakasına yardımcı oluyor sürekli ve düzenli kullanımı önerilmiyor alışkanlık yapmaması için ama gerçekten zorlandığını hissediyorsanız bu yöntemleri deneyin sabun vs ben bunların kullanımı doğru bulmuyorum, yanlış anlamazsanız sarılık hakkında da fikrimi paylaşmak istiyorum, oğlumda uzamış sarılık geçirdik tam 2.5 ay sarılık oldu, çişi kiremit rengi ve keskin kokulu oluyordu gözünün içi, burnu alın kısmı o kadar sarıydı ki, ben doğumumu fransada yaptım bu sarılık için gitmediğim doktor kalmadı ama hiçbiri bana ıhlamur, ek mama tarzında şeyler önermedi tek önerdikleri ve destekledikleri şey sık sık emzirmemdi, sarılığın derecesini kontrol ediyorlardı şanslıydık yüksek çıkmıyordu, böbrek, idrar, kan ve hatta benim sütümün bile tahlilini yaptılar hepsinin sonucu temiz çıktı bol bol emzirdim bu şekilde sarılığı vücudundan atacak dediler ve dedikleri gibi oldu, yani nacizane fikrim tabikide doktor değilim ama çevremdeki insanların gördüklerim ve tecrübelerime dayanarak tahlilleriniz temizse çok paniğe kapılmayın derim çocuğa ıhlamur ek mama gibi gibi şeyler dayamamaya çalışın insan stresten üzüntüden her yolu deniyor acaba geçer mi iyi gelir mi düşüncesiyle ama unutmayın ki her doktor doğru bilgileri vermiyor içiniz rahat değilse gerekirse 3 4 farklı doktora götürün bilgi edinin en önemlisi moralinizi yüksek tutun, geçmiş olsun
Okurken kendi bebisim için üzüldüm. Sarılık olunca mama niye vermiyorsun dediler kuvezde mamayı zorla icirtiyorlardi . Şimdi bebeğim alerjik nur topu gibi bir bebek oldu. Mamanın alerji yapabileceğini bilmiyorlar ama boy boy makalelerde yazılı. Sütun yetmiyor demek ki dediler beni strese soktular. Mama verilirse bebeğe tabiki sütüm yetmez doyan bebek süt mü emer. Ah ah o kadar kötüydü ki hastanede lohusaligi yaşadım orda bana yapılanları Allah biliyor. İşin garip yanı bende sağlık çalışanıyim ama doktorlar ve hemşireler den gördüğüm muamele maalesef çok kötüydü. Bir daha bebek sarılık olsa mama almasındansa şekerli su veririm daha iyi gerçekten. Şu an inek sütü alerjisi problemiyle bogusuyoruz hayatımız mahvoldu gaz huzursuzluk uykusuzluk bebeğin mutsuzlugu meme reddi bir tek yaşayan anneler bilir.

Okurken kendi bebisim için üzüldüm. Sarılık olunca mama niye vermiyorsun dediler kuvezde mamayı zorla icirtiyorlardi . Şimdi bebeğim alerjik nur topu gibi bir bebek oldu. Mamanın alerji yapabileceğini bilmiyorlar ama boy boy makalelerde yazılı. Sütun yetmiyor demek ki dediler beni strese soktular. Mama verilirse bebeğe tabiki sütüm yetmez doyan bebek süt mü emer. Ah ah o kadar kötüydü ki hastanede lohusaligi yaşadım orda bana yapılanları Allah biliyor. İşin garip yanı bende sağlık çalışanıyim ama doktorlar ve hemşireler den gördüğüm muamele maalesef çok kötüydü. Bir daha bebek sarılık olsa mama almasındansa şekerli su veririm daha iyi gerçekten. Şu an inek sütü alerjisi problemiyle bogusuyoruz hayatımız mahvoldu gaz huzursuzluk uykusuzluk bebeğin mutsuzlugu meme reddi bir tek yaşayan anneler bilir.
Çok geçmiş olsun Allah tüm evlatlarımıza sağlık versin

X