1 aylık bebeğim kaka yapamıyor

fedupsamania

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2024
31
23
Arkadaşlar merhaba bu gün tam 1 aylık olan bebeğim var son 2 haftadır asla kaka yapmıyor sürekli ağlıyor katıla katıla. En son annemin sabun koyalım poposuna demesine tamam dedim dayanamadım onun ağlamasına artık uyuyamıyor baygın baygın bakıyordu çocuğum. Sabun koyunca kakasını yaptı. Ama biz uyarmasak asla yapmıyor morarıyor resmen gece uykularında ıkınıyor. Sabun vs gibi şeyler de yapmak asla istemiyorum ek mama veriyoruz sarılık olmuştu ilk günlerde o yüzden doktorumuz verin dedi. Kaka yapamıyor dedim doktora Biberona 1 çay kaşığı zeytin yağı da ilave edin dedi ama işe yaramıyor ne yapacağız şaşırdık artık doktora da gidiyoruz devamlı kafamıza göre iş yapmıyoruz onun sağlığını en ufak etkileyecek şeye biz izin vermeyiz zaten, gecemiz gündüzümüze karıştı lütfen bana yardımcı olun lütfen. Bide bir düzeltme yapayım bağırsak florasını bozuyormuş sabun bir daha asla denemem bigaia damla önerisi aldım burada doktordan da olumlu yanıt alınca ona bakacağım ilgilenen herkese çok teşekkür ederim ☺️ umarım bebeklerimiz hep sağlıklı ve mutlu olur 🎈

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba bu gün tam 1 aylık olan bebeğim var son 2 haftadır asla kaka yapmıyor sürekli ağlıyor katıla katıla. En son annemin sabun koyalım poposuna demesine tamam dedim dayanamadım onun ağlamasına artık uyuyamıyor baygın baygın bakıyordu çocuğum. Sabun koyunca kakasını yaptı. Ama biz uyarmasak asla yapmıyor morarıyor resmen gece uykularında ıkınıyor. Sabun vs gibi şeyler de yapmak asla istemiyorum ek mama veriyoruz sarılık olmuştu ilk günlerde o yüzden doktorumuz verin dedi. Biberona 1 çay kaşığı zeytin yağı da ilave ediyoruz ama işe yaramıyor ne yapacağız şaşırdık artık lütfen bana yardımcı olun lütfen
Merhaba, aynı sıkıntıları oğlumda yaşadım sarılık kabızlık derken ne yapacağımı şaşırmıştım telaşınızı anlıyorum fakat yanlış hatırlamıyorsam bebeklerde 15 güne kadar kaka yapmaması normal görülüyor, bebeğim 3 gün kaka yapmayınca doktora koşardım ve her gittiğimde bu yanıtı alırdım, ayrıca şunuda bilmenizde fayda var eğer ara ara az da olsa yapıyorsa bu tamamen kabızlık olmadığını söylemişti bana doktor yani kabızlık hiç yapamaması bağırsaklarının düğüm olması demek onlar için, eğer aralıklarla az miktarda yapıyorsa kabızlık masajı var bebekler için, youtubedan izleyebilirsiniz çok bastırmamaya özen gösterin morluk oluşabilir ama çokta hafif yapmayın, ayrıca eczanede bu aylardaki bebekler için kabızlık fitili oluyor bağırsaklarını çalıştırıp kakasına yardımcı oluyor sürekli ve düzenli kullanımı önerilmiyor alışkanlık yapmaması için ama gerçekten zorlandığını hissediyorsanız bu yöntemleri deneyin sabun vs ben bunların kullanımı doğru bulmuyorum, yanlış anlamazsanız sarılık hakkında da fikrimi paylaşmak istiyorum, oğlumda uzamış sarılık geçirdik tam 2.5 ay sarılık oldu, çişi kiremit rengi ve keskin kokulu oluyordu gözünün içi, burnu alın kısmı o kadar sarıydı ki, ben doğumumu fransada yaptım bu sarılık için gitmediğim doktor kalmadı ama hiçbiri bana ıhlamur, ek mama tarzında şeyler önermedi tek önerdikleri ve destekledikleri şey sık sık emzirmemdi, sarılığın derecesini kontrol ediyorlardı şanslıydık yüksek çıkmıyordu, böbrek, idrar, kan ve hatta benim sütümün bile tahlilini yaptılar hepsinin sonucu temiz çıktı bol bol emzirdim bu şekilde sarılığı vücudundan atacak dediler ve dedikleri gibi oldu, yani nacizane fikrim tabikide doktor değilim ama çevremdeki insanların gördüklerim ve tecrübelerime dayanarak tahlilleriniz temizse çok paniğe kapılmayın derim çocuğa ıhlamur ek mama gibi gibi şeyler dayamamaya çalışın insan stresten üzüntüden her yolu deniyor acaba geçer mi iyi gelir mi düşüncesiyle ama unutmayın ki her doktor doğru bilgileri vermiyor içiniz rahat değilse gerekirse 3 4 farklı doktora götürün bilgi edinin en önemlisi moralinizi yüksek tutun, geçmiş olsun

Canım Allah kolaylık versin öncelikle. Ben de 3 bebek büyüttüm. 3 un. De de az çok yasaniyo. Öncelikle BİOGAiA damla alıp kullanmanı öneririm düzenli şekilde faydasını mutlaka görürsün. Mama kullanıyorsan eğer Aptamil prosyneo diye maması var ne gaz yapiyo ne kabız al ve gönül rahatlığıyla kullan hiç sıkıntı yasamazsin. Ayrıca zeytinyagin bebeğe hiç bir zararı yok 1 çay kaşığı yeterli gelmiyorsa 2 çay kaşığı kat 3 çay kaşığı kat hiç bir sıkıntı olmaz. Ayrıca uyutmadan önce evin müsaitse banyo yaptir karnına ayaklarına ilik zeytinyavi ile masaj yap. uyku saatinden yarım saat önce besle uyumadan hemen önce de besleme bebeğini . Sarılık için de günde 3 bardak rezene tohumu ez kaynat bir tatlı kaşığı bir bardak suya iç. Emzirmiyorsan da bebegine ,3 çay kaşığı ver sabah ve akşam hem gazını çıkarır hem kakasını yumuşatır. Ben 3 bebeğime de yaptım. Arkadaşlarım da yaptı hep. Bir zararı olmaz Allah'ın izniyle. Umarım işine yarar. Hayırlı geceler 🖐️❤️

Ben 2 cocugumda da yasadim kizim suan 21 aylik oda ayniydi 1 hafta bazen 10 15 güme cikiyordu bende cok sikintiya girdigini anladigimda ayaklarini kaldirip zeytinyagli kullak cubugu ile poposunu uyariyordum masaj yapiyordm karnina ayaklarini indirip kaldirip tekrar uyariyordm cubukla ve aninda yapiyordu yalniz bu yenidoganlarda anne sütü alanlar icin 10 15 gun yapmaamasini normal kabul ediyorlar mama icenlerde de 8 10 gün ..

Sabun falan sokmayin bence benim doktorum 10 gunu gecerse fitil koy diyordu oda bir uyarım sonucta fitil koyacagima zeytinyagli kulak cubuguyla uyararak yaptirdim ikisinide 5. Gunde falaan yapmmiyorsa aliskanlikda olmadi cocuk kivraniyor insan caresiz kaliyor ama sabun falan sokmayin bence cok mecbursanz fitil atin haricinde kulak cubugunu zeytinyagina bandirip bandirip uyarin

Arkadaşlar merhaba bu gün tam 1 aylık olan bebeğim var son 2 haftadır asla kaka yapmıyor sürekli ağlıyor katıla katıla. En son annemin sabun koyalım poposuna demesine tamam dedim dayanamadım onun ağlamasına artık uyuyamıyor baygın baygın bakıyordu çocuğum. Sabun koyunca kakasını yaptı. Ama biz uyarmasak asla yapmıyor morarıyor resmen gece uykularında ıkınıyor. Sabun vs gibi şeyler de yapmak asla istemiyorum ek mama veriyoruz sarılık olmuştu ilk günlerde o yüzden doktorumuz verin dedi. Biberona 1 çay kaşığı zeytin yağı da ilave ediyoruz ama işe yaramıyor ne yapacağız şaşırdık artık lütfen bana yardımcı olun lütfen
Kabızlık sorunu yaşıyor mutlaka doktora götürün yazık yavrucaga.1 aylık bebege kendiniz yapmayın bir şeyler evde sonra mazallah bir sorun olur.Doktor baksın.

Neden doktorun önereceği bir lavman kullanmıyorsunuz ? Bağırsak tembelliği olabilir makat dar olabilir lütfen doktorunuza danışın.

3 tane büyüttüm biri kolikdi . Bir gaz damlasi edinin nurse Harvey işe yaradı bizde .Mamayi biberonla vermeyin meme reddi yaşayabilirsiniz geri döndürmesi daha zor iki çocuğumda yaşadım döndüremedim. Kaşık biberonlar var .Ben akşama kadar kaka yapmazssa cekecegim çileyi bildiğimden alırdım elime bebe yağı karın masajini yapıp ayaklarını karnına iterdim üst üste yapardım bu hareketi sonra ıslak mendille de uyarirdim poposunu. Pıt yapardi bende az birşey uyurdum. Sizede öneririm 3 ay sonra kendi başına yapınca bitti herşey . Sabun falan sokmayın yazık.

Aynısını bizde yaşamıştık yeni doğduğunda. Sabunla yaptırmıştık bir kaç kez yağ falan işe yaramamıştı. Mama değişikliği yapınca düzelmişti bizde

Doktor?
Tıp dünyası?
Pediatri?
Hanımefendi çocuğa su bile verilmeyecek zamanda zeytinyağı veriyorsunuz. Katı gıda yemeyen sadece emen bebeklerin 7 güne kadar yapmamasını normal karşılarız demişti çocuk doktorumuz.
Neden doktora götürmüyorsunuz çocuğunuzu?

30 ile 50 gun qrasi bebeklerin zor kaka donemi.bu normal bir surec cocuk ikinip cok qgliyorsa mudahale olabilir. Ben zeytinyagi verip qsitiyle qcisini artirmist doktor gliserin kansuk alin yarim fitil makattqn gonderin dedi. Sorun çözüldü

Doktor?
Tıp dünyası?
Pediatri?
Hanımefendi çocuğa su bile verilmeyecek zamanda zeytinyağı veriyorsunuz. Katı gıda yemeyen sadece emen bebeklerin 7 güne kadar yapmamasını normal karşılarız demişti çocuk doktorumuz.
Doktor zeytinyağı dedi zaten en son yapmayınca annem biz siz küçükken sabun yapıyorduk anında çıkartıyordunuz dedi artık istemesem de bebeğimin acı çekmemesi için yaptık ve anında yaptı bu devamlı yaptığımız bir işlem değildi zaten

. Öncelikle BİOGAiA damla alıp kullanmanı öneririm düzenli şekilde faydasını mutlaka görürsün.
Ben de bunu yazacaktım. Etki etmesi uzun sürecek, 3 ay kadar vakit vermeniz lazım. İşe yaramıyor diye bırakmayın. Biogaia bir prebiyotik. Hedefi bağırsağa yararlı bakteriler yerleştirmek, bağırsak florasını düzenlemek. Ha deyince olan bir şey değil bu. O nedenle düzenli vermeyi aksatmayın lütfen.

Banyo da bebeklerin bağırsaklarını rahatlatır diye bir şey kalmış aklımda. Küveti doldurup, onu kucağınıza alıp suyun içinde bacaklarını yürüyüş hareketi yaptırabilirsiniz ve tuvalet pozisyonunda tutabilirsiniz

Doktor?
Tıp dünyası?
Pediatri?
Doktora götürüyorum tabii ki, fakat hiçbiri bir işe yaramadı çocuk ağlamaktan helak olacak ıkınıp duruyor son çare onu yapmak durumunda kaldım istemesem de

Canım Allah kolaylık versin öncelikle. Ben de 3 bebek büyüttüm. 3 un. De de az çok yasaniyo. Öncelikle BİOGAiA damla alıp kullanmanı öneririm düzenli şekilde faydasını mutlaka görürsün. Mama kullanıyorsan eğer Aptamil prosyneo diye maması var ne gaz yapiyo ne kabız al ve gönül rahatlığıyla kullan hiç sıkıntı yasamazsin. Ayrıca zeytinyagin bebeğe hiç bir zararı yok 1 çay kaşığı yeterli gelmiyorsa 2 çay kaşığı kat 3 çay kaşığı kat hiç bir sıkıntı olmaz. Ayrıca uyutmadan önce evin müsaitse banyo yaptir karnına ayaklarına ilik zeytinyavi ile masaj yap. uyku saatinden yarım saat önce besle uyumadan hemen önce de besleme bebeğini . Sarılık için de günde 3 bardak rezene tohumu ez kaynat bir tatlı kaşığı bir bardak suya iç. Emzirmiyorsan da bebegine ,3 çay kaşığı ver sabah ve akşam hem gazını çıkarır hem kakasını yumuşatır. Ben 3 bebeğime de yaptım. Arkadaşlarım da yaptı hep. Bir zararı olmaz Allah'ın izniyle. Umarım işine yarar. Hayırlı geceler 🖐️❤️
Çoook teşekkür ederim doktorum da al dedi deneyeceğim hemen ♥️

Doktor zeytinyağı dedi zaten en son yapmayınca annem biz siz küçükken sabun yapıyorduk anında çıkartıyordunuz dedi artık istemesem de bebeğimin acı çekmemesi için yaptık ve anında yaptı bu devamlı yaptığımız bir işlem değildi zaten

Doktora götürüyorum tabii ki, fakat hiçbiri bir işe yaramadı çocuk ağlamaktan helak olacak ıkınıp duruyor son çare onu yapmak durumunda kaldım istemesem de
Doktor gercekten zeytinyagini biberonuna katın dedi mi?
Yukarida biri yazmis kesinlikle biogaia damla kullanın benim bebegim 4.5 aylik 3 aylik olana kadar kullan demisti doktorumuz, resmen kakasinin saati vardi bebegimin, sabah kakasi, aksam kakasi diye. Cok rahat edersiniz.

X