1 aylık evliyim ama...

Merhaba ablalarım ve arkadaşlar. Çok büyük bir problem yaşıyorum yani nereden başlayacağımi bile bilmiyorum ama içim içimi yiyor kendime zarar verecek boyuttaym.
23 yaşındayım 1.5 yıllık bir ilişkinin ardından iki ay nişanlı kalarak evlendim , Nişanda kayınvalidem az çok yüzünü göstermeye başlamıştı ama nişanlımın evlenince düzelir kimse sana karışamaz seni ezemez demesine güvendim ve evlendim . Şu an tam 1 aylık evliyim. Ama ilk günden beri kavgalarımz bitmiyor. Kayınvalidem düğünden sonraki gün evine hemen gitmek yerine eşimi bir odaya çekip yaklaşık 1 saat konuştu sessizce. Onlar çıkıp gittikten sonra eşim bana bağırdı çağırdı sen düğünde şöyle suratsizdin yok boyleydin diyerek bağırdı ben evden çıkıp gitmek istedim kolumdan tutup itti defalarca sonra yine annesini çağırdı geldiler annesi bu defa da beni bir odaya çekip kapıyı kilitleyip, kızım sana acıyorum sen bu kapıdan çıkıp gitsen bı kirli mendil olursun ama oğlumun peşinde yüztane kız var. Hatta evli bir kadın bile oğluma aşık. Diğer evimizi senin için sattık bu evi sana verdik otur süs dedi. ( Kesinlikle diger evi benim için satmamislar , kendilerine almışlar eşim bütün masrafı karşılamış eşyaları düğünü eşim yapmış üstelik şu an 60 bin borcu var . Bu eve gelince asla kendi evim gibi benimseyemedim daha. )
Neyse gittiler ama gittiğinden beri bunlar hep gündemimizde oldu sürekli ama sürekli kavga ediyoruz. Dün eşim saçlarımdan sürükledi. Her tarafımda itip kakmaktan morluk var. Bütün kavgaların sebebi kaynanam. Kinamda etrafımda bir türku cigirmalarina bile izin vermedi , bir mum yaktiemadi izin vermedi. Kınayı yakarken beni masadan kaldırdı oglusuna masa da bana başka yerde kına yaktı. Ve geçenlerde öğrendim ki düğünde takılan 20 bin civarindaki parayı almış eşime vermiyormuş. Eşimde geçen hafta bütün altınlarımi zorla aldı sattı. Para bankada diyor ama bankada olduğuna dair bana hiçbir şey göstermiyor bir kanıtı dahi yok. Annesinin tüm bu yaptıklarına rağmen o benim canım kanım ailem diyor ama bananbir kez bile ailem demiyor. Üstelik bundanndem vurmama rağmen hala demiyor.
Ben çok mutsuzum dayanamıyorm. Anneme soruyorum annem hastayım kızım yapma babam yapma diyolar, bir süre daha idare et düzelir diyorlar. Ama adam yüzüme bike bakmıyor aynı evin içinde. Cinsellik haricinde bana dokunmuyor. Bir şey alacağım mesela sana geçen şu kadar verdim yetmez mi diyor ya da eğer kendi veriyorsa o an sana verdiğim parayı geri ver diyor.
Nolur bana yardım edin. Şu an ne yapaym. Çocuğum olsa ayrılsam daha mı iyi olacak. Ayrıca ben okudum öğretmen olmak istedim annesi izin vermedi diye eşimde izin vermedi. Her şey annesine bağlı yani. Nolur bana akıl verin nolur
Gidip raporakın .Ben be okudum.Ne mezunusunuz?

Ya siz şaka mısınız!!! Ne demek saçımdan sürükledi ne demek kirli mendil!! Bu kadınların çektiği neee.. Sinirden elim ayağım titredi. Azıcık aklın varsa o kayınvalideye de oğluna da haddini bildirip ayrıl kurtul o aileden.

Daha neler okuyacağım bu forumda .. 😰 hemen kaç kurtul ileride iyiki diyeceksin. Sakın duygusal karar verme. Kendini azıcık seviyorsan o mahluklardan kurtul.

Sunu da eklemek istiyorum: Bir gelin varmis, ismi lazim degil. Kayinvalidesinden siddet görüyordu. Yani o derecede ki kayinvalide saclarini yirtiyordu kafasindan. Bunu kizin teyzesi duydu. Ve ne yapti. Gitti kayinvalide evire cevire dövdü. Allah ne verdiyse. Ve dedi ki: "Yegenime bir daha dokunursan seni gelecek sefer gebertirim!" Sonuc? Kayinvalide bir daha geline dokunamadi. Ben siddet taraftari degilim ama insallah her dinsizin hakkindan gelecek bir imansiz da cikar diyorum ben 😁 yani bu hikayedeki sac ceken kocaninda kayinvalidenin de imansizi tez vakit bir yerden gelir insallah. Amin 🤲
Onların hakkından gelecek kişi ikinci gelin muhtemelen. amin

Adamdan boşan ve iyi kötü bir işe gir ve üniversite sınavına girip bir bölüm oku.Belki 5 yıl zorlanırsın ama bu ailenin yanında bir ömrün boşa geçer

Sen bu kapıdan çıkıp gitsen kirli bir mendil olursun ama oğlumun peşinde 100 tane kız var mı demiş bu gerizekalı anne bozuntusu. Dolu dolu küfür etmek sonra da saçlarından sürükleyip dövmek istiyorum bu kadını ya. Uzundur kimseye bu kadar öfkelenmemiştim.
Gitsin aynaya baksın kirli mendil görmek istiyorsa. Ziftten kapkara olmuş bir mendil hem de.
O kadar seçenekleri vardıysa da başka kızın başını yaksalardı niye oğlu yalvarmış zamanında sana evlenmek için.

Sana bir şey diyim mi, Sen şimdi o kapıdan çıkıp gitsen kendini seven hayatı seven mutlu bir kadına dönüşürsün. Ama o kocan bozuntusu kötü kalpli anasıyla hayatı boyunca mutsuzluğa mahkum.
Bırak onları kendi pisliklerinde boğulsunlar.

Kayınvalideniz aile içine karışmaya devam ederse hiçbir zaman biz olamazsınız. Üstelik kocanızdan da dayak yiyorsunuz ben bu durumun düzeleceğini sanmıyorum çocuk sakın yapmayın. Sizin için en mantıklısı ayrılmak daha yaşınız küçük yoksa çok yıpranacaksınız sürekli sizi itip kakan bir ailede nereye kadar yaşamayı düşünüyorsunuz?

Zaten piskolojik olarak kötü bir süreçten geçiyorum lütfen bir de siz linçlemeyin. Beni lincleyin diye derdimi yazmıyorum burada. Düne kadar ben de sizin gni konuşuyordum ama insanın kendi başına gelince bazen ne yapacağını bilmeyecek kadar afallayabiliyor. Neyse hepinize teşekkür ederim. Yarın sabah ilk uçakla ailemin yanına gidiyorum ve boşanma davasıni açıyorum.
Umarım kararınıza destek olan birileri vardır ailenizde ve kurtulursunuz.

Merhaba ablalarım ve arkadaşlar. Çok büyük bir problem yaşıyorum yani nereden başlayacağımi bile bilmiyorum ama içim içimi yiyor kendime zarar verecek boyuttaym.
23 yaşındayım 1.5 yıllık bir ilişkinin ardından iki ay nişanlı kalarak evlendim , Nişanda kayınvalidem az çok yüzünü göstermeye başlamıştı ama nişanlımın evlenince düzelir kimse sana karışamaz seni ezemez demesine güvendim ve evlendim . Şu an tam 1 aylık evliyim. Ama ilk günden beri kavgalarımz bitmiyor. Kayınvalidem düğünden sonraki gün evine hemen gitmek yerine eşimi bir odaya çekip yaklaşık 1 saat konuştu sessizce. Onlar çıkıp gittikten sonra eşim bana bağırdı çağırdı sen düğünde şöyle suratsizdin yok boyleydin diyerek bağırdı ben evden çıkıp gitmek istedim kolumdan tutup itti defalarca sonra yine annesini çağırdı geldiler annesi bu defa da beni bir odaya çekip kapıyı kilitleyip, kızım sana acıyorum sen bu kapıdan çıkıp gitsen bı kirli mendil olursun ama oğlumun peşinde yüztane kız var. Hatta evli bir kadın bile oğluma aşık. Diğer evimizi senin için sattık bu evi sana verdik otur süs dedi. ( Kesinlikle diger evi benim için satmamislar , kendilerine almışlar eşim bütün masrafı karşılamış eşyaları düğünü eşim yapmış üstelik şu an 60 bin borcu var . Bu eve gelince asla kendi evim gibi benimseyemedim daha. )
Neyse gittiler ama gittiğinden beri bunlar hep gündemimizde oldu sürekli ama sürekli kavga ediyoruz. Dün eşim saçlarımdan sürükledi. Her tarafımda itip kakmaktan morluk var. Bütün kavgaların sebebi kaynanam. Kinamda etrafımda bir türku cigirmalarina bile izin vermedi , bir mum yaktiemadi izin vermedi. Kınayı yakarken beni masadan kaldırdı oglusuna masa da bana başka yerde kına yaktı. Ve geçenlerde öğrendim ki düğünde takılan 20 bin civarindaki parayı almış eşime vermiyormuş. Eşimde geçen hafta bütün altınlarımi zorla aldı sattı. Para bankada diyor ama bankada olduğuna dair bana hiçbir şey göstermiyor bir kanıtı dahi yok. Annesinin tüm bu yaptıklarına rağmen o benim canım kanım ailem diyor ama bananbir kez bile ailem demiyor. Üstelik bundanndem vurmama rağmen hala demiyor.
Ben çok mutsuzum dayanamıyorm. Anneme soruyorum annem hastayım kızım yapma babam yapma diyolar, bir süre daha idare et düzelir diyorlar. Ama adam yüzüme bike bakmıyor aynı evin içinde. Cinsellik haricinde bana dokunmuyor. Bir şey alacağım mesela sana geçen şu kadar verdim yetmez mi diyor ya da eğer kendi veriyorsa o an sana verdiğim parayı geri ver diyor.
Nolur bana yardım edin. Şu an ne yapaym. Çocuğum olsa ayrılsam daha mı iyi olacak. Ayrıca ben okudum öğretmen olmak istedim annesi izin vermedi diye eşimde izin vermedi. Her şey annesine bağlı yani. Nolur bana akıl verin nolur
Sen öğretmen olsaydım ve bı ogrencin senden yardım isteseydi ne akıl verirdin öğretmen olarak. Yarın öbür çocuk kucaginda seni suruklucek. Problem kocan . Ve asla duzelmicek. Boşa öğretmen ol. Hayatına bak. Kirli mendil onların zihniyeti. Kendine bunu yapma

Darp raporu al ve cık o evden.

Anneme soruyorum annem hastayım kızım yapma babam yapma diyolar, bir süre daha idare et düzelir diyorlar
Anne babanıza cenazemi görünce mi anlayacaksınız deyin. Eğer ki kabul etmezseniz sığınma evine gider kurarım hayatımı deyin. Çekmeyin bu zulmü lütfen çekmeyin düzelmez yazık olur size.

Derhal darp raporu alıp bu manyaklardan kurtulun.Hala napim diosunuz.Bu aileleri de Allah bildiği gibi yapsın resmen kafayı yemişler.Kizim idare et ne ye.Allahim ailemi gördükçe milyon kere sukrediorum ya.Ben anneme babama ufacık bısi anlatsam bu şekilde derhal bırak gel 10 tane çocuğun da olsa biz bakarız derler ya.Aklim almio idare et kızım diyenleri.Kusura bakmayın ama böle anne baba da yerin dibine batsın.Zihniyete bak.

X