1 günde beni iyileştirebilir misiniz?

CitlembiK

Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet...
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2007
3.721
2.002
Yok kesinlikle damlatmıyorsunuz. Keskin ve çok hoş bir kokusu var zaten kokluyorsunuz. Zaten naneden yapılıyormuş.

Neden bahsettiğinizi anladım galiba.
Bir ara eltimde vardı küçücük bir şişe, migren ağrısı tuttuğunda alnına masaj yapıyordu rahatlatıyordu .
Sizinde dediğiniz gibi çok keskin bir kokusu var.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1174 gün geçti.

parkbyull

Başlangıç:104 Güncel :65
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2012
21.417
32.007
34
Zencefil-ihlamur-limin dilimi-ayva kabugu-ve elma dilimini kaynat ic sabaha kadar bir sryin kalmaz Allahin izni ile...Allah kabul etsin umreni kardesim bizlerede dua ve selametle.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2040 gün geçti.

mihribanbalik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2014
888
586
34
Merhaba arkadaşlar.
Allah nasip ederse yarın sabah umre yolcusuyuz, eşim ve 2 yaşında kızım ile birlikte.
Amma velakin yıllardır nezle, grip olmayan ben pazartesi sabahına griple uyandım.
Aşırı yorgunluk, yoğunluk derken kendimi ihmal ettim ve gider ayak şimdi hastayım.
Dün kullandığım ilaçlar yaptıklarım v.s. beni ayağa dikti, halsizliğim ağrım falan yok çok şükür,
ama hapşırık, burun akıntısı ve kaşıntısı hala devam etmekte.
Yarın sabah ezanına kadar beni bu sıkıntıdan kurtaracak ne öneriniz varsa hepsini yapmaya hazırım.
Bu arada acil bir ihracat için işe gelmem gerekti yaklaşık sat 15:00 kadar çalışacağım, ama yakınımda aktar var oradan her türlü malzemeyi temin edebilirim.
Sizden ricam bir an evvel bildiklerinizi benimle paylaşmanız

canım Allah kabul etsin. ben de bekarken ailemle gitmiştim. kızınız ileride hayal meyal hatırlar ama yine de götürmeniz çok güzel olmuş. o kadar çocuk ve bebekli var ki şaşıracaksınız :) bizim türkler maalesef biraz korkuyorlar çocuk götürmekten ama Allah çok kolaylık veriyor. hamileylim inşallah ben de bebişim büyümeden gitmek istiyorum.

Gelelim gribe, öncelikle bol bol sıvı almanı tavsiye ederim. bol su bol çorba bol bitki çayları. bizim iş yerinde çok yoğun olduğumuz zamanlar hasta olmayalım diye yaptığımız çayın formülünü söyliyeyim. gerçekten birebir. çok iyi geliyor. :

bir kabuk tarçın(yıkanacak), bir elma (yıkanıp dörde bölünecek kabukları soyulmadan), taze zencefil( azcık küçük küçük doğranacak), biraz karanfil.

hepsi bir çaydanlıkta kaynatılıp biraz dinlendirilip çok soğumadan içilmeli. geçmiş olsun :)

rabbim şifa versin. Allah böyle hayıra çıkan yollarda insana yardım eder inşallah.

KarKralicesi

ATA BARIŞ (:
Pro Üye
16 Eylül 2006
24.089
18.185
33
portakal limon greyfurt sıkıp karıştırıp için ve biraz uyuyun bence iyi gelicektir:KK14:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1411 gün geçti.

CitlembiK

Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet...
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2007
3.721
2.002
Hepinizden Allah razı olsun.
Gittim geldim tavsiyelerinizin hiç birini yapamadım, sizleri yorduğum için kusura bakmayın hakkınızı helal edin.
Eve gittiğimde misafir vardı, ve gelen giden son hazırlıklar derken gece oldu v.s. bir kaç saat uyudum uyandım duş aldım ve mucizevi bir şekilde hiç bir şeyim kalmamıştı.
Son derece sağlıklı yola çıktım. Şükürler olsun hiç bir ibadetinde zorluk yaşamadım Allah'ım yardımcım oldu.
Çocuklu olduğu için tereddüt olanlara tavsiyem asla ertelemeyin, yüzlerce çocuklu insan geliyor ve inanın ben hiç güçlük çekmedim.
Günlerimizi dolu dolu aşkla ibadetle geçirdik, Allah'ım isteyen herkese ve bana da tekrar nasip etsin
Aklında olmayanlarında içine o aşkı düşürsün inşallah.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1174 gün geçti.