1 hafta önce meme büyütme ameliyatı oldum ve sürecim! Ve düşüncelerim,tecrübelerim sizler ile..

Herkese selam Nadide çiçekler🌸 1 hafta önce meme büyütme ameliyatı oldum. Ve süreçlerimi sizinle paylaşmak isterim. Hem düşünen arkadaşlarıma da fikir olur yardımcı olurum. Hem destek olurum diye düşündüm, çünkü yaptırmadan önce benim bu bilgi birikimine çok ihtiyacım olmuştu.
Göğüslerim yok gibi olduğu için, yaptırma kararı verdim ve İzmir’de Burçe Karantinacı isminde dünya tatlısı bir doktora gittim. Ölçüler , ve süreç bana anlatıldı. Her aklıma takılanı da 7/24 aradığımda açtıkları için hem hep aydınlandım hem güven kazandı yüreğim. Çünkü insan yaptırma kararından sonra doktoruna güvenmesi çok önemlidir.
Doktor hanım ile görüşüldükten 1 hafta sonra ameliyatım olacaktı. İlk 250 CC denildi fakat, forumlarda 250 CC’nin çok küçük olduğunun fikrini aldım. Doktorum ile görüşüp, biraz daha büyük olmasını istedim. Sonuçta büyük olması için yatıyoruz değil mi bıçak altına :) doktorumun tek dediği kelime; Bana güven harika olucaksın ve küçük olmayacak. Seçeneklerimiz mevcut hangisi, vücut ölçüne ve meme çapına uyar ise onu yapacağım dedi. Bu arada kilom 47.8 boyum ise 1.67.
ameliyat günü o kadar hızlı geldi ki bir önceki gün asla uyuyamadım.
1. Gün: Hastaneye giriş yapıldı, tahliller ve gerekli tetkikler yapıldı 2 saat öncesinden. Ve ben son dakikaya kadar açılan damar yolum ile, korku ve heyecandan hastaneden kaçmayı düşündüm. Sonra olumlamalar yaparken hasta bakıcı beni geldi aldı . Sonrası zaten yoktu :) olmuş ve bitmişti herşey. Ağrım sızım ilk uyandığım da narkozunda verdiği etki ile hiç yoktu. Zaten doktorum da 1. Gün Ağrı olmayacağını iletmişti. Çok güzel uyudum akşamım güzel geçti. İlk çorba getiriyorlar sizlere , ve birinin yardımı ile onu içmek zorundasınız çünkü kollar kalkmıyor. Kalksa da güç olmuyor.
Neyse sabah 7 ve ben bir kesik ağrısı gibi bir ağrıya uyandım. Hemen hemşireden ağrı kesici yapmasını rica ettim. Çektiğim en kötü acı oydu. Fakat ben sürekli böyle bir acı çekeceğim sandım ve çok panikledim.
Ve şunu eklemeliyim ki ; yanınızda mutlaka size destek olacak birisi gerekli . Desteksiz kalkamıyor, tuvalete dahi yardım ile gidiyorsunuz . Her neyse doktorum geldi ve 300 CC takıldığını iletti. Çok sevindim olması zor bir ameliyattı . Çünkü çapım küçüktü .
İlk 3 gün evimde eşimin desteği ile tuvalete gittim, büyük bardak kaldıramıyordum, kapı kollarını zor açıyordum. Yürüyüş yaparak kendimi düzelmeye ve iyileşmeye zorluyordum . Çünkü yatıp kalkınca o kas katılaşması başa dönüyordu. Yani kalkmak yürümek vs bunların hemen iyileşmesi için hem istirahat etmek hem yerine göre yürüyüş yapmak çok önemli.
Sizi sıkıca sıkan bir korse var. Buna hazır olmalısınız.
4. Gün doktor kontrolüm vardı, herşey yolundaydı .
5. Gün artık desteksiz kalkabiliyor , tuvalete kendim gidebiliyordum.
6. Gün inanılmaz bir dikiş ağrım vardı tek taraflı, meğersem korse sıkı olduğundan , dikiş yeri tahriş olmuş. Doktorum pamuk koydu ve acı dindi .
7. Gün iyice ayaklandım, nikaha ve akşamına partiye gittim .
Ödemler vs anca geçiyor , fakat her acı ve ödem durumları çekilen bir kaç günlük cefaya değiyor arkadaşlar. Çok abartılacak bir durum değil. İlk 3 gün zor geçiyor ama ilaçlar ile zaten bu acıyı hissetmiyorsunuz.
Ben destek için buradayım🌸 sormak istediklerinizi sorabilirsiniz
Merhaba çok çok güzel bilgi vermişsiniz. Benim sorum acaba bebek emzirmede bir problem oluyor mu ?

Kızlar ameliyat oldum . Sabah 9.30 ameliyata girdim 10.30 çıktım 400 CC kas altı öğlenden sonra 1.5 gb kendime geldim. Anestezi nedeniyle 2 kere kustum sonra rahatladım. Kollarım kaldırabiliyorum belli ölçüde, kendi yemeğimi yedim. Dışarı çıkıp kahve içtim yürüdüm. Tek sıkıntı yatarken kalkarken destek almak sabah baskı hissinden konuşurken zorlanıyordum.şuan motora bağlamış gibiyim. 😂 Arada baskı hissi hala var o da geçer birkaç güne. Sol tarafımda daha fazla ağrı var ama rahatsız edici boyutta değil. 400 CC çok güzel duruyor ne büyük ne küçük.ideal oldu ödem gidince daha da rahatlar. Yorumlardan dolayı korkuyordum ağrıdan ama şükür beklediğimdem kat kat iyi

Bende yarın olacağım 170 boy 58 kg 400 deneyecek olmazsa 375 takacak acaba nasıl duracak merak ediyorum. 400 büyük mü ya hala karar veremedim
Sonucu çok merak ediyorum. Ben de 400 istiyorum, bir yandan da acaba büyük durur mu diyorum.

Ben de bilgi alabilir miyim fiyat İle ve doktor ile ilgili ☺️
Elbette 🤍 ben ikametgah olarak; İzmirdeyim. İzmir’de Burçe Karantina’cı diye bir doktor var. Sürecim onunla geçti. Ve iyikide geçmiş. Çok hafif ve kolay atlattım ben. Yaklaşık 2 ay önce oldum ameliyatımı. 2 ay önce 40 bin ödedim. Fakat yeni güncel fiyatlar gelmiş. Referanslarımdan duyduğum kadarı ile fiyat 50-60 bin arasında değişim gösteriyormuş, 2023 zam’larından sonra mağlesef . Ve 6 ay içerisinde tekrar bir zam gelecekmiş, benden size bir tavsiye ; olacaksanız eğer , ve bir bütçe ayarladıysanız. Hemen harekete geçmeniz. Herşey pahalılığa yöneltildiği için mağlesef bu süreç te o sınıflandırmada .

Bünyeye göre değişiyor duruşu. Hemşire bana 400 CC takılmış gibi durmuyor dedi. Bazılarında kocaman oluyormuş. Bende gayet hoş duruyor ne büyük ne küçük
Benim de geçen cuma 400 cc oldu kas altı. Bugün 6. Günüm ve hala çok kambur duruyorum. Meme altı ve koltuk altım ağrıyor. Kendi kendime kalkmaya çalışınca hala çok ağrım oluyor:KK43: ne zaman geçecek bilmiyorum siz daha çabuk atlatmışsınız. Kas gevşetici kullandınız mı?

ben ilk ameliyatımda 375 cc taktırdım, gözüme küçük geldi ve 17 gün önce meme büyütme ameliyatı oldum yüz germe ameliyatı ile beraber. Dr'a büyük istediğimi söyledim ama aşırı olmasın da demiştim, maalesef ameliyatta 375 cc çıkarıldı ve 450 cc yapıldı. Ameliyattan çıkar çıkmaz baktım ve küçük olduğunu gördüm. Eskisinden bir tık daha büyük sadece. Çok üzüldüm. Bana biraz kullan değiştirim dedi. Şimdi şişler inince iyice küçücük kaldılar. Sütyeni doldurmuyor 85 BB ölçüsünde kaldılar. Bu arada yüz germe ameliyatında, deri yığılması oldu. Eğer 2 aya kadar düzelmezse tekrar Elazığ'a uçup revizyon yaptıracağım. Tekrar tekrar narkoz almak istemiyordum ama şimdi mecburum. Çok canım sıkılıyor.
Yani diyeceğim o ki, şimdi küçükse hemen değiştir, mutsuzsan öyle kalma.

Sonucu çok merak ediyorum. Ben de 400 istiyorum, bir yandan da acaba büyük durur mu diyorum.
Boyunuz uzunsa büyük durmaz. Benim boyum 169 kilom 55 ve dokum neredeyse yoktu. Dr 300-325 önerdi ama ben 400 istedim. Ameliyattan çıkınca baktım ve iyiki 400 yaptırdım dedim. Hatta daha da büyük olabilirmiş. Ama zaten çok ağrım var bugün 7. günüm ve asla düz duramıyorum aşırı kambur duruyorum düz durmaya çalışınca acıyor. daha büyük olsaydı muhtemelen bu durum daha da kötü olurdu

Boyunuz uzunsa büyük durmaz. Benim boyum 169 kilom 55 ve dokum neredeyse yoktu. Dr 300-325 önerdi ama ben 400 istedim. Ameliyattan çıkınca baktım ve iyiki 400 yaptırdım dedim. Hatta daha da büyük olabilirmiş. Ama zaten çok ağrım var bugün 7. günüm ve asla düz duramıyorum aşırı kambur duruyorum düz durmaya çalışınca acıyor. daha büyük olsaydı muhtemelen bu durum daha da kötü olurdu
Aynen öyle... Benim 166 cm 65 kg, yinede küçük durdu

Şişler inince hiç bir şey kalmıyor, dikliği formu güzel ama büyük değil
Bende hiç yoktu o yüzden buna da şükrediyorum 😅 bide çok ağrılı geçiyor sürecim o yüzden hiç revizyon düşünmüyorum. Kamburluk çok rahatsız ediyor hiç düz duramıyorum o yüzden sırtım ağrıyor yürüyüş de yapamıyorum sırt ve boyun ağrısından. Sizde böyle bi problem oldu mu?

Bende hiç yoktu o yüzden buna da şükrediyorum 😅 bide çok ağrılı geçiyor sürecim o yüzden hiç revizyon düşünmüyorum. Kamburluk çok rahatsız ediyor hiç düz duramıyorum o yüzden sırtım ağrıyor yürüyüş de yapamıyorum sırt ve boyun ağrısından. Sizde böyle bi problem oldu mu?
Ben de kamburluk ve ağrı yapmadı, hiçbir şikayetim yok sadece gözüme küçük geldi 🤩 450 yerine 500 şık dururdu, ayrıca göğüs çatalımda yok, büyük olsaydı olurdu,sizde var mı

Ben de kamburluk ve ağrı yapmadı, hiçbir şikayetim yok sadece gözüme küçük geldi 🤩 450 yerine 500 şık dururdu, ayrıca göğüs çatalımda yok, büyük olsaydı olurdu,sizde var mı
Yok benimde şuan ayrı duruyor. Zaten 2. günden sonra çok şişti ve şuan biri daha büyük ve yukarda duruyor ödemelerden dolayı. Ama ilk gün daha ödemeler oluşmadan baktım boyutu benim için yeterli.
Kamburluk galiba bi tek bende oldu kimsede bu problemi görmedim herkes 7. günde artık iyi olduğunu söylüyor ama ben mutfağa kadar bile zor yürüyorum :KK43:

Yok benimde şuan ayrı duruyor. Zaten 2. günden sonra çok şişti ve şuan biri daha büyük ve yukarda duruyor ödemelerden dolayı. Ama ilk gün daha ödemeler oluşmadan baktım boyutu benim için yeterli.
Kamburluk galiba bi tek bende oldu kimsede bu problemi görmedim herkes 7. günde artık iyi olduğunu söylüyor ama ben mutfağa kadar bile zor yürüyorum :KK43:
Kamburluk olmadı sadece ilk gün biraz öne çekti ama ben normalde de dik duruyorum o yüzden anlamadım farkı. Ağrı, koltuk altında sızı olmamalı.kolları hareket ettirince memeler oynamamalı, benim ilk ameliyattan sonra öyle olmuştu ve düzelmemişti, meğerse yerine 2 yıl oturmamış

Kamburluk olmadı sadece ilk gün biraz öne çekti ama ben normalde de dik duruyorum o yüzden anlamadım farkı. Ağrı, koltuk altında sızı olmamalı.kolları hareket ettirince memeler oynamamalı, benim ilk ameliyattan sonra öyle olmuştu ve düzelmemişti, meğerse yerine 2 yıl oturmamış
Aa sizin çok zor olmuş umarım bu sefer problem çıkmaz sorunsuz atlatırsınız herşeyi❤️. Peki neden 2 yıl yerinde oturmamış?
Ağrılarım düne göre daha az en büyük problemim kamburluk, sırt ağrılarımı arttırıyor o yüzden 10 adım yürüyünce yoruluyorum sırt ve bel ağrısından dolayı oturup yaslanmak zorunda kalıyorum. Düz durmaya çalışınca da meme altım ağrıyor. Dr normal geçer diyor. Kamburluk problemi yaşayan pek kimse yok o beni endişelendiriyor. 1 ay böyle kalırsam nolcak bilmiyorum 5 gün sonra işe dönmem gerekiyor

X