🧮📖1. Sınıf anneleri 🖇️2023-2024📎📚

Benim kızım da anaokulunu özel okulda okudu. Okuma yazma öğretilmedi. İlginç geldi. 1. Sınıftan önce harflerin öğretilmesini bile istemiyorlardı. Bizim öğretmenimiz anaokulu müfredatını işliyordu.
Benim gorustuklerim hep boyleydi 🤷🏻‍♀️ 4 yasda harfleri ogrendiler. 5 yasda okuma yazma ogreniyorlar.

Benim arkadaşım da bilfene yolluyor, onlar da anasınıfında öğrendiler. Tabi şöyle bir durum var onların müfredatı farklı oluyor. Muhtemelen anasıfında öğreten okulların müfredatı farklı yani birinci sınıfta tekrar okuma yazma görmüyorlar.

Benim arkadaşım da bilfene yolluyor, onlar da anasınıfında öğrendiler. Tabi şöyle bir durum var onların müfredatı farklı oluyor. Muhtemelen anasıfında öğreten okulların müfredatı farklı yani birinci sınıfta tekrar okuma yazma görmüyorlar.
Evet. 1 de okuma bilenleri ve bilmeyenleri farkli sinif yapiyorlar. Ona gore mufredatlari daha degisik oluyor.

Evet öyle demişti arkadaşım da 👍 Sakıncası yoksa hangi okul? Tedde öğretmediler mesela normal anasınıfı müfredatıydı bizim.
Benimki dogada ama koc, bilfen, eyuboglu, terakki, bahcesehir, ugur hep boyle diye biliyorum etrafimda cocugu bu okullarda olan arkadaslarim var.

Benimki dogada ama koc, bilfen, eyuboglu, terakki, bahcesehir, ugur hep boyle diye biliyorum etrafimda cocugu bu okullarda olan arkadaslarim var.
👍 Doğrudur ben yalnızca bilfeni duymuştum. Ben sonradan yerel özel bir okula geçirdim kızı. Orada da yok. Bakalım ya hayırlısı artık. Çok zor kararlar okul kararları vs.

İlden ile bile değişiyor sanırım. Benim yaşadığım ilde hiç duymadım. Hep 1. Sınıfta öğreniyorlar.

İlden ile bile değişiyor sanırım. Benim yaşadığım ilde hiç duymadım. Hep 1. Sınıfta öğreniyorlar.
Bizim geçen sene anasinifinda yazı olarak değil ama sesli harfleri tanımak amacıyla boyama yaptılar sürekli

Kizlar okuldan boyle bir haftasonu etkinligi gelmis. Fikir olsun diye atiyorum. Kartonla da yapilabilir
5E01E835-E149-45EA-B568-0BB1FB006A1D.jpeg

Ben kendim yaptırıyordum evde öğretmen istemiyor şimdi yaptırmayın diyor nedenini soramadan başka bir veli araya girdi 😑
Bizim öğretmenimiz sürekli dikte istiyor ve gerçekten dikte çok işe yarıyor ilk defa bir öğretmenin istemediğini duydum o_O

Bizim öğretmenimiz sürekli dikte istiyor ve gerçekten dikte çok işe yarıyor ilk defa bir öğretmenin istemediğini duydum o_O
Bize de geliyor dikte odevi. Bakarak yazdiklarini fiti fiti cok kolay yaziyor. Dikte olunca kafa karisiyor. İlke yerine ile yaziyor mesela.

Bize de geliyor dikte odevi. Bakarak yazdiklarini fiti fiti cok kolay yaziyor. Dikte olunca kafa karisiyor. İlke yerine ile yaziyor mesela.
Aynen dikte nin faydası var ogretmen defalar a tembihledj çocuklara dikte yaptırın kendi kendine bakarak yazmasin diye

X