10 sene sonrasinda bile beni hala calisani sanan toksik supervizorum...

aynen ben de direkt dedim bu kadın
böyle zorbalayan erkek pek bulunmaz kadındır kesin eşi de zengindir babası da üst düzry biridir nasıl yetiştirildiğini bile hayal edebiliyorum
kendini üst kast filan sanıyordur o
Bende de var benzeri kadin bekar hic baska isi gucu kendine ait is harici hayati yok bize sarıyor. Bir de erkeklere bir sey diyemiyor kadin calisanlara daha cok baski uyguluyor. Ben cok ugrastim ne kadar sınır cizersen çiz ihlal ediyor, artık low profile cizip he he diyerek biraz da is harici konusmayarak arayi duzelttim. Simdi o benim pesimden koşuyor is yaptirmak icin 😀
Konu sahibesi benim eski halim diyebilirim. Mesela ben bu is yerinden ayrilsam direkt engellerim bir daha bana ulasamaz :))) bana ne elin delisiyle ben mi uğraşayım derim. Herkes biliyor zaten bu manyakları kimse de yanlış anlamaz

ay bir de insan yerine koymuş cevap yazmışsınız. sözlrşmenizfe ayrıldıktan sonra sorumşu klduğunuz projelere yardım etme zorunluluğu mu var? böyle bir durum yoksa cevap bile vermenize gerek yok, yazılan kod şirketin malı, sizden çıkmış gitmiş ne alaka, adam ağır manyak, şitkete şikayet bile edebirsiniz bence.

Kadın olduğunu ben de tahmin ettim. Çok klasik :)

İşten çıktıktan bir gün sonra bile asla bakmam tekrar işe keşke en başta siz de tepki gösterseydiniz böyle böyle hadsizleşiyor bunlar.

Bir de şeyi merak ettim 10 senelik kod hala derlenebiliyor mu ya :) geçen gün üniversite bitirme projemi derleyeyim diye merak etmiştim üstünden 9 sene geçmiş ve ide versiyonu bile kabul etmemişti. Direk çöp yani 😂

İşten ayrılan biri handover yaptıktan sonra ya koduna giriyoruz ya yeni gelen task için isteneni anlayıp baştan yazıyoruz 😁 ben başkasının kodunda değişiklik yaparak ilerlemeyi pek sevmem mesela ama yeniden yazma imkanı yoksa mecbur okuyup düzenliyorum ve analizi çıkarıyorum başka seçenek yok ki. Kaldı ki ben developer değilim ona rağmen yapıyorum.

Bu durumda artık kodu ve commentleri inceleyerek sorunu çözebileceğinizi düşünüyorum minvalinde bir şey derdim sanırım. Bence cevabınız gayet seviyeli hatta herkesin dediği gibi gereksiz ayrıntılı. Çok iyi şirketlerde 10 sene önce çalıştığınız tek kişinin kötü referansı yüzünden işe girmeniz problem olmaz bu kadar kafanıza takmamaya çalışın. Siz kendinizi ve bebeğinizi düşünün böyle sorunlu insanlar moralinizi bozmasın.

ben de mühendislik öğrencisiyim. gerçekten korkunç bir supervizormuş, aşağılık kompleksi çalıştırmış bence size karşı. kıskanıyor bile olabilir. bence sert çıkmamışsınız sadece durumunu açıklamışsınız hatta. arkanızdan konuşması hiç hoş bir durum değil gerçekten ama insanların sizi sadece onun söyledikleriyle yargılayacaklarını zannetmiyorum. umarım gebeliğiniz iyi geçer :)

Ve siz olsaniz bu durumda ne yapardiniz?

Herkese merhaba,
Muhendisim, benim neredeyse ilk is deneyimim diyebilecegim bir yerde surekli mobbing uygulayan ve beni canimdan bezdiren bir supervizorum vardi. 21 yasinda falandim o zamanlar tecrubesiz de oldugum icin sinirlarimi tam cizemedim. Ama stresten agiz ici yaralarim cikti, zaten cok zayiftim ama 47-48kgya kadar dustum (boyum 1.75), immun sistemim coktugu icin bir gun atesim 40dereceye cikti isteyken ve beni eve gondermedi. Universitedeydim o zaman sinavlardan 1 gun once calismak icin izin alacagim seklinde anlasmistik her seferinde beni gun ortasinda arayip neredesin cabuk gel diye kizarak cagirdi. Artik telefon calinca anksiyete ataklari geciriyordum.

Neyse oyle boyle derken ben ilk firsatta isten ayrildim. Birakmamak icin cok ugrasti ama bir sekilde iyi olarak ayrilmayi basardim. Bu arada aradan seneler gecti, ben yurtdisina tasindim, evlendim, su an hamileyim. Bu surede hic iletisim kurmamisti taaa ki 1 ay oncesine kadar. Ben 6 aylik hamile oldugum halde yurtdisinda bir ulkeden digerine tasindim sadece esimle, tek basimiza. Bir yandan da calisiyorum ama tabii cok yogunum. Bu supervizorum bir sekilde numarami bulmus beni aradi bana 10 sene onceki benim yazdigim birkac kod ile alakali ACIL olarak her seyi birakip o kodlarla ilgilenmemi ve ona gondermemi soyledi 😂 Ben de dedim ki cloudda olmasi lazim, ben mail atayim. Attim. Ikinci ucuncu gun tekrar bir seyler istedi. Onlari da attim. Aptallik bende ama sadece varolan kodlari istedigi icin sadece clouddan indirip attim, beni zorlamadi.

Aradan 1 hafta gecti ben bir anda asiri sinirli ve sitemkar mesajlar almaya basladim supervizorumden ve neye ugradigimi sasirdim. Diyor ki aynen yaziyorum: Rosalind bu kodlari sen yazdin. Kodlarda duzeltilecek seyler var ama sen yazdigin icin senin duzeltmen lazim. Ben zaten burada sen yokken 10 sene onceki projeyi tekrar yapmaya calisiyorum (eee...banane?). O yuzden ozel hayatinla ilgili hicbir sey umrumda degil, misafir gibisin istemedikce hicbir sey yapmiyorsun, otur calis'.

Dikkatinizi cekerim bu kisi benim 10 sene onceki supervizorum ve su an bana maddi manevi bir katkisi yok. Ben artik sinirlarimi cizebilen bir kisi oldugum icin 'Uzgunum, su an hayatimin buyuk bir donum noktasindayim. 12 hafta sonra dogumum var ve kolay bir hamilelik gecirmiyorum (hiperemezsis gravidarumum var). Ayrica baska bir ulkede ev kuruyorum ve henuz airbnbde kaliyorum. Ayni zamanda full time calistigim bir isim var. Sartlarim duzelse sadece musait oldugum durumlarda yardimci olmak isterim ama su an hayatimin o doneminde degilim' dedim.

Bana geri donmedi ve beni engellemis 😬 Sagda solda da, universite hocalarim dahil arkamdan atip tutuyormus. Terapistim bu asiri tepkisinin onun kendisiyle alakali oldugunu soyluyor. Ama hem yillarca bana yaptiklarindan dolayi hem de diger referans alabilecegim kisileri bana karsi doldurmaya calistigi icin biraz huzursuz hissediyorum.

Sert mi cikmisim? Siz olsaniz ne yapardiniz?
ben mesajina cevap bile vermezdim

Herkese merhaba,
Muhendisim, benim neredeyse ilk is deneyimim diyebilecegim bir yerde surekli mobbing uygulayan ve beni canimdan bezdiren bir supervizorum vardi. 21 yasinda falandim o zamanlar tecrubesiz de oldugum icin sinirlarimi tam cizemedim. Ama stresten agiz ici yaralarim cikti, zaten cok zayiftim ama 47-48kgya kadar dustum (boyum 1.75), immun sistemim coktugu icin bir gun atesim 40dereceye cikti isteyken ve beni eve gondermedi. Universitedeydim o zaman sinavlardan 1 gun once calismak icin izin alacagim seklinde anlasmistik her seferinde beni gun ortasinda arayip neredesin cabuk gel diye kizarak cagirdi. Artik telefon calinca anksiyete ataklari geciriyordum.

Neyse oyle boyle derken ben ilk firsatta isten ayrildim. Birakmamak icin cok ugrasti ama bir sekilde iyi olarak ayrilmayi basardim. Bu arada aradan seneler gecti, ben yurtdisina tasindim, evlendim, su an hamileyim. Bu surede hic iletisim kurmamisti taaa ki 1 ay oncesine kadar. Ben 6 aylik hamile oldugum halde yurtdisinda bir ulkeden digerine tasindim sadece esimle, tek basimiza. Bir yandan da calisiyorum ama tabii cok yogunum. Bu supervizorum bir sekilde numarami bulmus beni aradi bana 10 sene onceki benim yazdigim birkac kod ile alakali ACIL olarak her seyi birakip o kodlarla ilgilenmemi ve ona gondermemi soyledi 😂 Ben de dedim ki cloudda olmasi lazim, ben mail atayim. Attim. Ikinci ucuncu gun tekrar bir seyler istedi. Onlari da attim. Aptallik bende ama sadece varolan kodlari istedigi icin sadece clouddan indirip attim, beni zorlamadi.

Aradan 1 hafta gecti ben bir anda asiri sinirli ve sitemkar mesajlar almaya basladim supervizorumden ve neye ugradigimi sasirdim. Diyor ki aynen yaziyorum: Rosalind bu kodlari sen yazdin. Kodlarda duzeltilecek seyler var ama sen yazdigin icin senin duzeltmen lazim. Ben zaten burada sen yokken 10 sene onceki projeyi tekrar yapmaya calisiyorum (eee...banane?). O yuzden ozel hayatinla ilgili hicbir sey umrumda degil, misafir gibisin istemedikce hicbir sey yapmiyorsun, otur calis'.

Dikkatinizi cekerim bu kisi benim 10 sene onceki supervizorum ve su an bana maddi manevi bir katkisi yok. Ben artik sinirlarimi cizebilen bir kisi oldugum icin 'Uzgunum, su an hayatimin buyuk bir donum noktasindayim. 12 hafta sonra dogumum var ve kolay bir hamilelik gecirmiyorum (hiperemezsis gravidarumum var). Ayrica baska bir ulkede ev kuruyorum ve henuz airbnbde kaliyorum. Ayni zamanda full time calistigim bir isim var. Sartlarim duzelse sadece musait oldugum durumlarda yardimci olmak isterim ama su an hayatimin o doneminde degilim' dedim.

Bana geri donmedi ve beni engellemis 😬 Sagda solda da, universite hocalarim dahil arkamdan atip tutuyormus. Terapistim bu asiri tepkisinin onun kendisiyle alakali oldugunu soyluyor. Ama hem yillarca bana yaptiklarindan dolayi hem de diger referans alabilecegim kisileri bana karsi doldurmaya calistigi icin biraz huzursuz hissediyorum.

Sert mi çıkmışmısınız? Daha ilk mesaj geldiğinde yılların intikamını alacak bir mesaj ile isteğini geri cevirecektiniz. Aşağılayarak ama. Böyle bir şey istemesinin saçmalığını uzun uzun altını cize çize... istediğini yapmışsınız manyak kadin hala konuşuyor. Ay ben sinirlendim burada bir de açıklama yapmışsınız zor hamilelik falan. Gerek yok ki. Narsist kadın manipule etmiş sizi 😡

Kadın olduğunu ben de tahmin ettim. Çok klasik :)

İşten çıktıktan bir gün sonra bile asla bakmam tekrar işe keşke en başta siz de tepki gösterseydiniz böyle böyle hadsizleşiyor bunlar.

Bir de şeyi merak ettim 10 senelik kod hala derlenebiliyor mu ya :) geçen gün üniversite bitirme projemi derleyeyim diye merak etmiştim üstünden 9 sene geçmiş ve ide versiyonu bile kabul etmemişti. Direk çöp yani 😂

Zaten butun olay oradan cikti. Tabii ki islevsel olarak kullanilmiyor cunku artik o dili bile kullanmiyorlar, ben yazdigim icin bunlari ilk seferde oturup su an kullandiklari dile de ben cevirecekmisim bastan yazip 😬 Ben su an ekip lideriyim kendi isimde bile sifirdan kod yazmiyorum, o kadar zamanim olsa keske.

Herkese merhaba,

Ay bu ne ya
Türkiye’de mi oluyor bu 10 yıl önceki işi sormak ne ya
Hangi çeşit manyak bu 😀
Cevap vermezdim neden veriyorsunuz ki direkt engelle

aynen ben de direkt dedim bu kadın
böyle zorbalayan erkek pek bulunmaz kadındır kesin eşi de zengindir babası da üst düzry biridir nasıl yetiştirildiğini bile hayal edebiliyorum
kendini üst kast filan sanıyordur o

Sanki taniyorsunuz gibi geldi cunku tanisaniz bu kadar dogru bir anlatim olurdu. Babasi da esi de kalbur ustu insanlar, babasi da nufuzlu biri yani belki suraya soyismini yazsam taniyanlar cikar oyle diyeyim. Zaten hep benim calismaya ihtiyacim yok bana evdekiler calisma diyor ama ben yine de calisiyorum derdi 😬

Zaten butun olay oradan cikti. Tabii ki islevsel olarak kullanilmiyor cunku artik o dili bile kullanmiyorlar, ben yazdigim icin bunlari ilk seferde oturup su an kullandiklari dile de ben cevirecekmisim bastan yazip 😬 Ben su an ekip lideriyim kendi isimde bile sifirdan kod yazmiyorum, o kadar zamanim olsa keske.
Ya çok naifsiniz belli ki açıklama neden yaptınız
Ben çıldırdım burda
Bu mesajı linkeidn de etiketleyerek paylaşın firması kurumsal ise İk gmy sini filan da etiketle
Ben böyle utanmazlık görmedim duymadım

Ay bu ne ya
Türkiye’de mi oluyor bu 10 yıl önceki işi sormak ne ya
Hangi çeşit manyak bu 😀
Cevap vermezdim neden veriyorsunuz ki direkt engelle

Evet, Turkiye'de, ben yurtdisindayim. Ama mesafeler engel olamadi bi de bana diyor ki gidince kayiplara karistin uzun zamandir sana ulasamiyoruz 😂😂 Ulasamiyoruz dedigi tabii ki de yasadigim ulkenin telefon hattini kullaniyor olmam.

Bulunduğu konum ve taninirligi yüzünden milleti sindirmis belli ki, siz de hakkımda sagda solda atıp tutar mi diye endiselenmissiniz ama onu taniyanlar manyakligini da biliyorlardir. Böyle tipler hakkında her sektorde sözsuz bir dayanisma oluyor kendinle ilgili hiç endişe etme bence

Evet ozellikle benim cok sevdigim bir universite hocami taniyor. Hocam bana hala her konuda destektir ona beni kotu anlatmasindan cekindim sanirim. Ama yine kotu anlatti cunku beklentinin bir sonu yok

Evet, Turkiye'de, ben yurtdisindayim. Ama mesafeler engel olamadi bi de bana diyor ki gidince kayiplara karistin uzun zamandir sana ulasamiyoruz 😂😂 Ulasamiyoruz dedigi tabii ki de yasadigim ulkenin telefon hattini kullaniyor olmam.
Eski iş yerim olduğu için ulaşamıyor olabilir misin acaba 😂 Of bana şöyle manykalar gelmiyor ki yapıştırayım cevabı 😂 neyse çok şükür aman denk gelmesin

Ben olsam cevap bile vermeden direkt engellerdim.

Üniversite hocalarının ve o adamın arkandan atıp tutması senin hayatını etkiler mi… gitmişsin dünyanın bir ucuna hala bunlara mı takılıyorsun

Az bile yapmışsın. Keşke ilk mesajında engelleyip gecseydin. Hakkında kötü konuşacak insan zaten konuşur. Seni bilen bilir bu yüzden sıkıntı yok bence

Bende de var benzeri kadin bekar hic baska isi gucu kendine ait is harici hayati yok bize sarıyor. Bir de erkeklere bir sey diyemiyor kadin calisanlara daha cok baski uyguluyor. Ben cok ugrastim ne kadar sınır cizersen çiz ihlal ediyor, artık low profile cizip he he diyerek biraz da is harici konusmayarak arayi duzelttim. Simdi o benim pesimden koşuyor is yaptirmak icin 😀
Konu sahibesi benim eski halim diyebilirim. Mesela ben bu is yerinden ayrilsam direkt engellerim bir daha bana ulasamaz :))) bana ne elin delisiyle ben mi uğraşayım derim. Herkes biliyor zaten bu manyakları kimse de yanlış anlamaz

ben mesajina cevap bile vermezdim

İlk yazdığında silip engellemen lazımdı 😳

Burada ilk seferde engellemen lazimdi yorumlarindan sonra neden yapmadigim, aklimdan bile gecmedigi uzerine dusundum. Sanirim bir sekilde bana hep yasattigi sucluluk duygusu tetiklendi, ikincisi de benimle ayni donemde onunla calisan arkadasa da ulasmis o canla basla, sunu gonderdim, buna bakiyorum, otekine de bakmaya baslayacagim falan diyince (ki o da full time calisiyor) benim de normal algim kaydi. Bir yandan da hala onunla calisan eski calisma arkadaslarim SUREKLI bir seyler bir seyler sormaya devam ediyorlardi falan. Hatta ben cevap vermeyince sinir olduklarini belli ediyorlardi. Peer pressure yasamak icin cok yasli ve tecrubeliyim 😂 ama boyle oldu yine de. Terapide birkac haftadir bunu calisiyorum. Tepkilerimin sebebini anlarsam bir daha tekrarlamayacagimi dusunuyorum.

ay bir de insan yerine koymuş cevap yazmışsınız. sözlrşmenizfe ayrıldıktan sonra sorumşu klduğunuz projelere yardım etme zorunluluğu mu var? böyle bir durum yoksa cevap bile vermenize gerek yok, yazılan kod şirketin malı, sizden çıkmış gitmiş ne alaka, adam ağır manyak, şitkete şikayet bile edebirsiniz bence.

Yook zaten ben daha universite ogrencisiydim part time oldugu icin cok basit bir sozlesmem vardi. Giderken de tum verileri teslim etmistim.

X