10 yaş büyük biriyle evlilik

Erkeklerin geç olgunlaştığı klişesine katılmıyorum. Olgunluk bir kişilik meselesi; kimisi 20 yaşında olgun oluyor, kimisi 50 yaşında hala ergenlikten çıkmamış gibi. Bence aranızdaki yaş farkı normal sınırlarda. Siz anlaşıyorsanız sizden büyük veya küçük olmasına takılmayın. Yaş farkınız 20 olsaydı fazla derdim ama 10 yaş fazla bir yaş farkı değil.

10 yaş ne ki çerez çerez. Benım ex ile aramda 14 yaş vardı:bicak:oha yaa şöyan kendıme ınanamıyorum, eğer yaşasaydı (hala yasıyor nefes alamayasıca, benım ıcın oldu) 48 yasında kocam olacaktı vay be:KK53:önemli olan kafa bırlıgı gonul bırlıgı ama 10yastan sonrası kuşak farkına gırıyor, kafama vura vura öğrendim bende, cinsel olarak ortak paydada bulusulamıyor, bunlara dıkkat edersenız neden olmasındı, mutluluklar:sampiyon::KK59:

Benimde eşimle aramda 10 yaş var çokta memnunum Bence sorun değil benim düşünemediğimi o düşünyor mesela olgun ne yapacağını gayet iyi bilen birisi, birde yaş olursa saygı daha çok oluyormuş diyorlar bencede öyle,
Siz seviyorsanız çevrenizi fazla kafanıza takmayın,
ben nişanlanmadan önce bana diyen çok oldu yaşı büyük senden önce yaşlanır vesaire kimseyi dinlemedim evlendim Allaha çok şükür iyiki evlenmişim pişman değilim.

Anlattığınız profile göre nişanlınız içi geçmiş bi insan değil, bu çok iyi.

Benim de eşimle aramda 11 yaş var. 3 yıldır birlikteyiz, bir gün bile yaşla ilgili sorun yaşamadım, aklıma bile gelmiyor hiç yaş farkı. Şu an ben 27 yaşındayım o 38.

En önemlisi uyum, tutku, anlayış, ortak zevklerde buluşabilmek. Hayat tarzlarınız da aynıysa sorun yaşamazsınız.

Bence şunu sorgulayın, sadece yaş mı sizi düşündürüyor yoksa sevgide, ilgide, beklentilerinizin karşılanmasında bi eksiklik mi var? Yani kafanızı kurcalayan sadece yaşı mı bunu sorgulayın derim ben.
Mutluluklar ❤

Olgun bir insanla birlikte olmanın tadını çıkarın bence. Kesinlikle 10 yaş çok önemli bir fark değil.
Mutluluklar. :)

27 28 yaşından sonra kadın da erkek de olgunlaşmaya başlıyor. 25 yaş altı olsaydınız çok riskli olurdu. Ben de 27 yasindayim sevgilim 33 yaşında ama yine de bana göre durgun birisi. Durgunluk karakterle değil biraz tecrübe nedeniyle oluyor. Mesela ben iş yerinde bir olayı şaşkınlıkla anlattığımda o tepki vermezdi. Çünkü daha önce defalarca başına gelmiş. Farklı konularda da oyle. Ben cok emin değilim açıkçası yaş farkına.

Herkese merhaba
Bir kaç ay önce nişanlandım. 29 yaşındayım ve nişanlım 39 yaşında. Onunla tanışmadan yaş farkından dolayı reddetmek istemedim. Çünkü yuva kurup bir düzenimin olmasını istiyordum. Ailemden uzakta yaşıyorum. Öğretmenim. O da öğretmen aile fertleri de öyle. Fakat nişanlım aktif olarak öğretmenlik yapmıyor şuan. Eğitim materyalleri üzerinde çalışıyor.
Kendisiyle tanıştıktan sonra fiziksel olarak da ruhen de yaşını göstermediğini fark ettim. Nişanlandık. İşini benim yaşadığım şehre taşıdı. Bana çazlasıyla değer veriyor. Yapmak istediklerim konusunda destek oluyor. Onunla vakit geçirmekten de çok hoşlanıyorum. Enerjisi oldukça yüksek. Gezmeyi yeni yerler görmeyi seviyor. Oldukça anlayışlı merhametli ve sabırlı biri. Karakter olarak da onu çok beğeniyorum. Ancak nedense bazen yaşını kafama takıyorum. Yanlış bir evliliğe doğru yol alıyormuşum gibi bir his doğuyor içime biraz korku gibi. Yaşı daha küçük olsaydı gibi düşünceler geliyor. Benzer bir durum yaşayanımız var mı fikirlerinizi merak ediyorum.

Canim merhaba bende 13 yas farkla evlendim.ayni anlattigin gbi okumus gormus gecirmis akilli biridir benim esimde. Coguzaman yolda gosterir.Kafalarimizda uyusur cogu zaman ama sunun altini cizmeleyimki evlendikten sonra degisiyorlar. Hele yas farkiolunca osenden once yaslaniyor duruluyor yoruluyor coguseyi yapmak istemiyor. Daha sakin sessiz bihayat istiyor. Yani sen normaldede cok canli hareketli degilsen belki bu soyledklerimi yasamazsin ama oyleysen eger cok zorlanicaksin ve duygularini bastiricaksin cogu kez yani zamanla senide durgunlastiricak.uzulwrek soyluyorum bunlari ama gercek malesef.

Herkese merhaba
Bir kaç ay önce nişanlandım. 29 yaşındayım ve nişanlım 39 yaşında. Onunla tanışmadan yaş farkından dolayı reddetmek istemedim. Çünkü yuva kurup bir düzenimin olmasını istiyordum. Ailemden uzakta yaşıyorum. Öğretmenim. O da öğretmen aile fertleri de öyle. Fakat nişanlım aktif olarak öğretmenlik yapmıyor şuan. Eğitim materyalleri üzerinde çalışıyor.
Kendisiyle tanıştıktan sonra fiziksel olarak da ruhen de yaşını göstermediğini fark ettim. Nişanlandık. İşini benim yaşadığım şehre taşıdı. Bana çazlasıyla değer veriyor. Yapmak istediklerim konusunda destek oluyor. Onunla vakit geçirmekten de çok hoşlanıyorum. Enerjisi oldukça yüksek. Gezmeyi yeni yerler görmeyi seviyor. Oldukça anlayışlı merhametli ve sabırlı biri. Karakter olarak da onu çok beğeniyorum. Ancak nedense bazen yaşını kafama takıyorum. Yanlış bir evliliğe doğru yol alıyormuşum gibi bir his doğuyor içime biraz korku gibi. Yaşı daha küçük olsaydı gibi düşünceler geliyor. Benzer bir durum yaşayanımız var mı fikirlerinizi merak ediyorum.
Ben erkeğin bayandan yaşça biraz büyük olması taraftarıyım çok abartılı olmadığı muddetce Benim eşimle aramda 13yaş var .bence yaş farkınız gayet normal ..önemli olan anlaşmak ..anlasiyorsaniz hiçbir sorun yok

Resmen beni anlatmışsın. Eşimde öğretmen ben de öğretmenim. Eşimle tayin istediğimiz okulda tanıştık birbirimizden etkilendik. Sonra ben onun benden 12 yaş büyük olduğunu öğrendim, zaten bunu öğrenince şok oldum yaşını hiç göstermiyor. Evlendigimizde ben 27 yaşındaydım o 39 yaşındaydı. Ailem sorun etmedi sadece babam yaşi itibariyle daha önce bir evlilik yapıp yapmadığını bilmek istedi. Evliligimizde şimdiye kadar hiç yaş farkı hissetmedim açıkçası. Erkekler geç olgunlaşır klişesini söylemek istemiyorum ama öyle gerçekten.
Hikayenizi ilgiyle okudum. Hakikaten benzer bir durum🥰 mutluluğunuz daim olsun❤ Benim de sanırım sadece sayısal bir takıntı umarım geçici bir durumdur🤗

X