Evli olmak nasıl bi şey mantık aşk pişmanlık

Helinsma

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2015
1.343
410
30
Piskolojim alt üst oldu o kadar huzursuzum ki yardımınıza fikirlerinize çok fazla ihtiyacım var.

25 yaşındayım. Üniversite mezunuyum 2 yıldır kpss çalışıyorum başarılı olamıyorum. İş arıyorum olmuyor. Bu yaşıma kadar sevdiğim, sevildiğim her şey güzel olan bi ilişkim olmadı(çok fazla ilişkim oldu) ama hiç birinde dengeyi kuramadım benim çok sevdiğim kişiler üzdü amacı başka oldu, beni çok sevenlerde ben hep bi kusur buldum her ne kadar kendimi zorlasamda sevemedim.
Yaşadığım kültür de 25 yaş artık evliliğin zamanının geldiğini düşündükleri bi yaş. Piskolojik baskıyı tahmin edebiliyorsunuz.
Yaklaşık 6 ay kadar önce sosyal hesaptan birisi ile tanıştım. İşte dedim yıllardır ben bunu beklemişim her anlamıyla istediğim şeyler onda var. Zor bi karekteri rahat olamıyorum bi erkeğin ilgisizliği güvensiz birisi olması vs bunlara sabırlı olamam ama bu kişi hiç öyle değildi. Benimle tanıştığı günden itibaren asla bi yalan bi açık görmedim her şeye çok özen gösterdi sadakati ilgisi saygısı sevgisi muhabeti çok güzeldi akıllı nerde ne konuşacağını bilen biriisiydi ayaklarım yerden kesildi resmen taaki ilk karşı karşıya gelene kadar kafamda oluşturduğum o profili karşımda göremedim.
Çekingen, sesiz, özgüvensiz, bakımsız denebilecek kadar özensiz giyimli, oturuşu, duruşu, bakışı vs hiç bir şey beni çekmedi etkilenmedim çok üzüldüm o gün içim burkuldu yanındayken. Ama uzakta da olunca kafam allak bullak oldu bi türlü tam anlamıyla çözemiyordum onu. Ayda bir görüştük 6 ay boyunca tereddütlerle geçirdim ilk aylar telefondan çok iyi anlaştığımız güzel muhabet ettiğimiz için hoşlanıyordum mutluydum ama onunla her görüşmemde bi şey eksildi çünkü çok bakımsız geldi yanıma ben gösterişli sayılabilecek birisiyim önemlidir böyle ayrıntılar benim için ter kokusundan tutun özensiz eskimiş kalitesiz giyinmeler bi Cafe ye girince kasılarak oturmalar ve sessiz duruşlar vs böyle böyle kafamdaki karizması yok oldu.
Bu zaman aralığında sabır gösterdim ufak ufak değiştirdim onu kırmamaya özen göstererek daha güzel giyinebileceğini ima ettim giyimi tarzı vs değişti gayet iyi oldu son buluşmada tanıyamadım hatta parfüm, kıyafet vs beğendiğim şeyleri hediye ettim. (parası yok değil polis ve ailesiyle yaşıyor)

Gelelim meseleye ben bu insanla çok mutlu oldum aslında başlarda ruhen kafa yapısı olarak ruh ikizimi bulduğumu düşündüm (ya da ben kafamda o profile soktum onu) bilemiyorum.
Karekteri bu devrin erkeklerine oranla çok iyi bu kadar zamanda anlayamazsın diyeceksiniz yeterince tecrübem oldu ve onu da çok denedim ama hiç çizgisini bozmadı benimle evlenmek istiyo(dediğim gibi çok iyi anlaşıyoruz çünkü oda bunun farkında)
Ama ben artık başlardaki gibi değilim içim içime sığmıyor modum yok 😢 böyle yürümesi duruşu rahatsız ediyor ne yapayım sizce?? Evlilik için anlaşmak çok daha önemli mi? Yoksa hep böyle heyecan dolu olmam mı gerekli??

Birde olumlu yönleri belirteyim, çok sadık, asla yalan söylemez (şimdiye kadar görmedim) bana yaklaşımı niyeti tam da istediğim gibi (ciddi çünkü belirsiz ilişkiler yaşayamıyorum) benimle evlenmek için her türlü fedakarlığa hazır ve katlanıyorda, efendi, ağzı bozuk değil. olayları, yönetebilen akıllı mantıklı biriisi. Sorun olduğunda anlatıyor ve dinliyor yapıcı. Aile yapımız kültürümüz aynı. Hayattan beklentilerimiz aynı evinde eşiyle ailesiyle mutlu olmayı isteyen bundan zevk alan bi karekter.

Sonuç olarak ben bu insanla anlaşıyorum, mutlu olmam için emek veriyor, yakınlaştığımızda ki bunu özellikle yaptım nasıl hissedicem diye içimin almaması gibi bi şey olmadı gayet arzuladım sorun olmadı.

Evlilik nasıl bi şey bilmiyorum gençlik heveslerine kapılıp heyecan aşk diye cahilce kararlar almaktan korkuyorum nolur bana bi şeyler diyin bi akıl fikir verin.
Teşekkür ederim şimdiden.

Mükemmeli arıyorsanız hiç bir zaman bulamayacaksınız
ama içinize sinmiyorsa da zorla evlenecek haliniz yok
ha her evlenen bulutlarda uçmuyor
bunun ayrımını olurunu olmazını sizin yapmanız gerekiyor biz ne desek nafile :kahve:
Ahh işte ikilemde kaldığım şeyleri söylemişsiniz.
Mükemmel diye bi şey zsten bu zamana kadar olmadı ama bu kişiyle ona yakın oldu. Bundan da iyisi olmaz diyip evlenmek doğru olur mu?

Sizin ona karsi sevginiz olusmamis anladigim kadariyla kendinize karakter olarak yakin buluyorsunuz ve hoslanma olarak devam ediyor hani sevgi olusmus olsa o yuruyus ve durus size her halukarda guzel gelirdi yada soyle diyim suphe olusturmazdi ama sevgide sip diye olmaz zamanla seversiniz

Yaşınız daha küçük. Ben acele etmemenizi tavsiye ederim. Ben de eşimi zamanla tanıdım sevdim ama sevmeden evlenmezdim. Aynı yatağa gireceğiniz kişi şimdiden kendi hijyenine dikkat etmiyorsa bunun ilerisi sizi tiksindirir

Taşlanacağım belki ama daha iyisini bulamayacağınıza eminseniz düşünülebilir derim
yine de adamın artıları eksilerini kapatmalı ki gözünüze batmasın en ufak olayda :kahve:
Hmm hayır bence bu söylediğiniz mantıklı hayatın gerçekleri var katılıyorum ve şu cümle çok kafama yattı 'artıları eksileri kapatmalı' bu doğru kimse mükemmel değil ama tatmin etmeli en azından. Çok teşekkür ederim

Sizin ona karsi sevginiz olusmamis anladigim kadariyla kendinize karakter olarak yakin buluyorsunuz ve hoslanma olarak devam ediyor hani sevgi olusmus olsa o yuruyus ve durus size her halukarda guzel gelirdi yada soyle diyim suphe olusturmazdi ama sevgide sip diye olmaz zamanla seversiniz
İlk cümlelere katılıyorum sevgi güzellik çirkinlikle alakalı değil. Çok çirkin de olabilir ama ben yeterki seveyim. Ama şu bende olmaz bu kadar zamanda hâlâ şüphe varsa iyiye gitmez sevginin zamanla oluşacağına inanmıyorum. Ah keşke olsa

Hoş dille konuşsanız nasıl olur kırılır mı acaba? Bakimsizlik ya da giyinmesini düzeltmesi için alttan alttan örnek vererek belki değişmesini sağlayabilirsiniz çünkü iyi huyları varmış bence degerlendirin

Mukemmel insani hiç aramadim, kendim de mukemmel degilim ama benim tercihim en azindan ortalama olmasidir bazi şeylerin. Hani şu yönü harika ama öbür yonu icime hiç sinmediyse olmaz.
Mesela diş gorunuş acisindan hiç içime sinmeyen ama sirf iyi biri diye evlenmezdim.

Benzer bir ilişkim olmustu mesela cocugu gormuyorken gayet iyiydik, harika bir insandi ama yanyana gelince soguyordum cunku boyu filan kisaydi ve nebileyim icime sinmiyordu dis gorunuşu ama bana davranişlari asiri özenli ve karakterine diyecek birsey bulamam lakin devam etmedim kendisiyle.
Dünyadaki son iyi insanla tanişmadiniz
korkmayin karsiniza başkalari da cikacak.

Şuan evliyim, eşim de gayet iyi bir insandir hem egitim hem fiziksel acidan istedigim gibi oldu.
Daha iyisini bulamam diye evlilik yapmazdim ben olsam.

Yaşınız daha küçük. Ben acele etmemenizi tavsiye ederim. Ben de eşimi zamanla tanıdım sevdim ama sevmeden evlenmezdim. Aynı yatağa gireceğiniz kişi şimdiden kendi hijyenine dikkat etmiyorsa bunun ilerisi sizi tiksindirir

Dişleri çok güzel bakımlı bu konuda hatta sürekli bi sakızı var yanında ama bi iki kez ter kokusu geldi bana ve bi insandab soğumama çok yeter bu sebep.
Bazen çok sinirleniyorum parası var imkanı var ben çantam da parfümümü deorantimı taşıyorum oda gayet arabasına koyabilir. Yeni kıyafetler alabilir bi gün geldiğinde hadi benimle alışverişe gel sen seç diyebilir.
İnsanlar kendi ediyor ne ediyorsa.
Neyse bu sorunları aştık büyük oranda.

Hoş dille konuşsanız nasıl olur kırılır mı acaba? Bakimsizlik ya da giyinmesini düzeltmesi için alttan alttan örnek vererek belki değişmesini sağlayabilirsiniz çünkü iyi huyları varmış bence degerlendirin
Evet böyle yaptım zaten şakayla imalarla giyimini beğenmediğimi söyledim toparladı bana soruyor ne giyeceğini vs ama işte o heyecan söndü kafamdaki karizma yıkıldı. Napıcam bilemiyorum

Ben hissetmistim eşimi ilk gördüğümde biz evleniriz diye ki cok zıt yanlarımız var. Hiç sizin kadar ayrıntılı düşünmedim mutluyum çok şükür. Demek istediğim o ki bir şeyler içinize sinmiyorsa demek ki o degil eşiniz. Hakkinizda hayirlisi.

Evet böyle yaptım zaten şakayla imalarla giyimini beğenmediğimi söyledim toparladı bana soruyor ne giyeceğini vs ama işte o heyecan söndü kafamdaki karizma yıkıldı. Napıcam bilemiyorum
İçinizdeki ışık sonmusse zorla olmaz. Başkası çıkar karşınıza bir şey olmaz. Bence evlilik sırf mantık üzerine kurulmamalı. Duygu da şart

Evlenmek zorunda mısınız? Allah aşkına yürüyüşünü duruşunu bile beğenmediğiniz biriyle evlenilir mi? Çok iyi anlaşıyoruz diye en yakın arkadaşımızla evlenelim hepimiz madem. Evlilik amacıyla tanışmanın en kötü tarafı bu körlük bence. Kafanızdaki hayale uydurmaya çalışıyorsunuz ve uyduğuna inanıyorsunuz ama durum öyle değil maalesef.

Mukemmel insani hiç aramadim, kendim de mukemmel degilim ama benim tercihim en azindan ortalama olmasidir bazi şeylerin. Hani şu yönü harika ama öbür yonu icime hiç sinmediyse olmaz.
Mesela diş gorunuş acisindan hiç içime sinmeyen ama sirf iyi biri diye evlenmezdim.

Benzer bir ilişkim olmustu mesela cocugu gormuyorken gayet iyiydik, harika bir insandi ama yanyana gelince soguyordum cunku boyu filan kisaydi ve nebileyim icime sinmiyordu dis gorunuşu ama bana davranişlari asiri özenli ve karakterine diyecek birsey bulamam lakin devam etmedim kendisiyle.
Dünyadaki son iyi insanla tanişmadiniz
korkmayin karsiniza başkalari da cikacak.

Şuan evliyim, eşim de gayet iyi bir insandir hem egitim hem fiziksel acidan istedigim gibi oldu.
Daha iyisini bulamam diye evlilik yapmazdim ben olsam.

Cümleleriniz umut oldu 😊 bende mükemmeli beklemiyorum ama beni tatmin edici bi özellik istiyorum içime sinsin istiyorum aslında çirkin biriisi değil zaten tam anlamıyla beğenmediğim birisi gelse bunu bilirim olmaz derim ama bu insanda eksiklikler var.
Ama insan içinde sızıylada karar alamıyor kendimi zorlamıycam.

Once şnu sorun kendinize daha mukemmelimi?
Yoksa sevdiginiz ilgi duydugunuz onu daha mukemmellerdenden soyutlayan bu adammi?
Ayrica mukemmel erkek yok 4 4luk hç yok
Sifir adam yeryuzunde yok yani.kadinda yok oyle..
Onemli olan bir insani sadakati ćabasi ve değer vermesi ilginiz sevginiz..
O mökkem tipler evliliğinizde size üst olanak sağlamicaklar.. evlilik sekilden ziyade akilla biraz ask biraz tahammulle yurür..
Birde hemen evlenmeyi verin emin olun kendinizden zaman verin
bir de gozunuze batiyor adamin herseyi sanki.. birseyler hissettginzw eminmisinz? Guzellikte de denklik olmali bence cnku gozunuze batar sora herseyi

X