101 Kilo ile IF Diyeti - Aralıklı Oruç Günlüğü

obursirin

Guru
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2009
698
1.616
37
Kızlaar selamlar,

24 Nisan pazartesi günü aralıklı oruca başladım. Bebeğim 10 aylık oldu ama ben 10 aylık hamile gibiyim 🥹 Doğuma 96 kiloyla girmiştim, pazar günü tartıldım ve 101 kilo olmuşum!!! Tüm gün araştrma yapıp bu diyete başlamaya karar verdim. Bugün 3. Günüm ve hiç bozmadan devam ediyorum. Motivasyon için bir müddet her gün tartılacağım sonra haftada 1 tartılacağım.

Boyum 1.76 ve evlendiğimde 75 kiloydum ve 3 ay sonra hamile kalıp doğumdan 10 ay sonra bugün 101 kiloya uyandım. Ne zaman bu kadar kilo aldım, nasıl oldu bilmiyorum ama artık bu sondu. Hazirandı bebeğimin 1 yaş doğumgününde bu halde olmak istemiyorum. Bunun için de 45 günüm var, dolayısıyla en hızlı şekilde zayıflamak istiyorum.

Ben şuan 14:00-20:00 arası yiyip 18/6 diyeti uyguluyorum. Çok aç hissettiğim anlar oluyor ama dayanıyorum, kahve vs içip destekliyorum mideyi. Bakalım inşallah hedefime ulaşabilirim. Hergün yazmaya çalışacağım ve gün gün kilo bildirimi yapacağım. Şimdilik 3 günde 2 kilom gitti nası bi ödem varsa 🤣

Sizlerin de desteğini bekliyorum ❤️

Boy : 1.76
Kilo:
24.04.2023 : 101,1 kg
25.04.2023: 99,9 kg
26.04.2023: 99,1 kg

Günaydınlaar

Dün çok zorlandım çok acıktım gece 🥹 ama bozmadan devamm.. 98,6 ile uyandım, yarım kilo daha gitti 🥳 darısı 78lere olsun 🤣
İsterseniz 78de olursunuz 68de her şey istemekle oluyor.
Başarılar dilerim.
Bende aralıklı oruç yapıyorum 18/6
Biraz dayanırsanız 1 haftadan sonra mide artık alışıyor açıkma olmuyor.

İsterseniz 78de olursunuz 68de her şey istemekle oluyor.
Başarılar dilerim.
Bende aralıklı oruç yapıyorum 18/6
Biraz dayanırsanız 1 haftadan sonra mide artık alışıyor açıkma olmuyor.

Hadi inşallah. Çünkü baya baya zorlanıyorum. Bebişten dolayı gece de uyanık olunca baya acıkıyorum. Ama dayanacağım 🥰

Ne durumdasınız acaba? Bırakmış gibi 🙈 mayısta girmemiş hiç

Herkese yeniden merhabalar,

Bu konuyu açtıktan kksa bi süre sonra hamile kaldım ve geçen ay 2. Bebeğimi doğurdum. Biri 20 diğeri 1 aylık 2 bebekleyim şuan :)

Hamile kaldığımda 100 kiloydum. Doğuma 106,7 girdim. Allahtan çok kilo almadım. 3 gün önce tartıldığımda 98 kiloydum. Yani 8 kilo eforsuz verdim doğumdan sonraki 40 gün içinde.

Amaa gerçekten artık yoruldum kilolardan ve 3 gün önce yeniden if yapmaya başladım. Bugün sabah tartıldığımda 95,6 kiloydum yani 2 bucuk kilo gitti.

Şuan eski mesajlara baktığımda tek çocuklayken 100 kiloymuşum diyete başladığıdma. Tam 10 ay önce. Şimdi 95,5 kiloyum ve 2 sezeryan geçirdim. Yani moral bozmak yok, her şey güzel olacak bu defa :)

Boyum 1.76 buarada, ilk isteğim 76 kiloya düşmek yani tam 20 kilo daha vermek.

Burayı güncelleyeceğim, siz de destek olun bana lütfen :)

selamlaar,

1 saat önce açtım orucumu, geceleri uykusuzum bebişlerden dolayı, dolayısıyla açlık çok zor geliyor ama alışacağım bugün 4. Günüm aralıklı oruçta. 50 gün önce nerdeyse 107 kiloydum ve bugün trtıldım 94,65’im. 2 hamilelik üst üste olduğu için son 2 yıldır 96dan aşağıyı görmemiştim. Kendimi şuan çok iyi hissediyorum. Daha yolum uzun olsa da bu defa çok kararlıyım.

selamlaar,

Güncel kilo : 94,06 😍

600 gram daha gittiiii. Çok şükür. Yarın 93leri göreceğim için çok mutluyum. Orucumun bitmesine yarım saat kaldı, çok acıktım, ama tartıda gördüklerim beni aşırı motive ediyor ondan dolayı asla bozmak yok.

Dün akşam misafirlerim vardı pstaşar tatlılar börekler yendi. Ben sade kahvemi içtim, başka hiçbir şey yiyip içmeden geceyi kapadım. Büyük sınavdı :)

Darısı yarın sabahki tartıya

selamlaar,

Güncel kilo : 93,05

100 gram vermiş olmak biraz üzdü :) ama en azından dünden daha zayıfım. Günde 100 gram bile verilse 1 ay sonra 3 kilo az olacağım. Doğum yapalı 45 gün olduğu için hala kilolu görünmemi çok sorun etmiyorum açıkçası :) doğumdan bu yana 14-15 kilo azım, buna da şükür. Şimdi ilk kızıma 7 aylık hamileyken olduğum kilodayım. Dolayısıyla bi bebek aradan çıkmış oldu, darısı o 7 ayda aldığım 10 kiloyu vermeye olsun :) 83 olursam, ilk kızıma hamile kaldığım kiloda olacağım. 75-76 olunca da ölüm diyetine girip zayıfladığım düğün günüme dönmüi olacağım 🤣 bugün için çok çok iyi durumdayım. Motivasyonumu asla düşürmüyorum

Boğazım ağrıyoor kulağım ağrıyorr çok kötüyüm. Çok. Dün hiç kalkmadan yattım bugün bi nebze daha iyiyim ama hala katı yiyemiyorum 😭

Güncel kilo : 91,05 (ama dün hiç katı yiyemedim ondan dolayı bu düşüş, 3-5 gün sonra kilomu güncelleyeceğim)

X