Çocuk Hastalıkları 11 aylık kızımda şaşılık

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

bayandanhallice

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2017
10
3
33
11 aylık kızımın gözünde kayma oluyor zaman zaman. Çok nadir oluyor, olduğu zamanda dikkatli baktığımda anlayabiliyorum. Son bir kaç haftadır ortaya çıktı daha öncesinde yoktu. Göz doktoruna gittik herhangi bir sorunu yok dedi ve testleri normal çıktı. Ama ben zaman zaman görüyorum ve gene de korkuyorum, böyle birşey başına gelen varmıdır

Benimde kızım da 9.5 aylık bizde de var kayma . Bazen artıyor gibi geliyor bazen de hiç olmuyor . 6. Ayda götürdüm bişey yok 1 yaşına kadar normal kabul ediyoruz dedi doktor . 1 yaşında tekrar kontrole getir dedi .. bende çok endişeleniyorum.. geçmiş olsun . İnş bi an önce düzelir yavrularımız

Anladım. Sizede geçmiş olsun. Bu göz kaymasının iki nedeni olabiliyor muş biri göz ile alakalı diğeri nörolojikmiş. Birde nöroloji doktoruna götürmeyi planlıyoruz biz. Gerçi göz doktoru test sonuçlarını verdi normal dedi ama arada bir kayma oluyor yani.

Bizim hikayemiz oğlum 4 aylıkken başladı. 1 yaşına kadar çok düzenli şekilde doktor kontrollerimiz ve gözlük numarasını değiştirerek takip edildik ve düzelmesini ümit ettik. Ne yazık ki şaşılığı artık geçmeyip bir de üzerine sağ gözü yukarıya doğru gitmesi başladı. 3 doktora götürdüm. Hepsi de gözlerinin ikisinden de ameliyat olmadı gerektiği konusunds fikir beyan etti. Bir tanıdık vasıtasıyla son olarak Hilmi Çuhadaroğlu Hoca’ ya gösterdik. Hilmi hoca diğerlerinin aksine birini ameliyat etmenin yeteceğini söylediğinde bir anne olarak içimi çok rahatlattı. Oğlumun ameliyat için çok küçük olduğunu düşündüğüm için çok korkuyordum. Hilmi hoca hem tıbbi açıdan hem de bir annenin soru işaretleri konusunda beni çok rahatlattı. Hilmi hoca karar verip tek gözünü ameliyat etti ve ameliyat çok başarılı geçti. Şu anda ameliyattan sonra 2 hafta geçti ve gözlerinde belirgin şekilde değişimi görüyoruz. Çok şükür oğlum da daha iyi ve diğer gözüyle uyum sağladı. İyi ki bu hocamızı bulduk, tek gözle durumu kurtardık. Herşey için teşekkürler. Artık göz için güveneceğim tek doktordur. Herkese tavsiye ederim.

X