13 Aralık Yay Burcunda Yeniay - Burçlara Etkileri

yay4 (1).jpg

13 Aralık 2023 Yay burcunda yeniay: Kolektif bir ruhsal sıçrama​


Kolektif bir ruhsal sıçrama yaşanmaktadır. Bağlı olduğumuz manyetik alan sıçrama yaparken biz elimizi kolumuzu koyacak yer bulamayacağız. Bu durum ciddi bir baskı yaratacak.

Ruh sağlığımızı korumaya çalışacağız.

Bu dünyada ne işim var dersin, işini, ilişkini, dostluklarını sorgularsın.
Bir ait hissedememe durumu yaşamaya başlarsın.


Dünya sıçrarken sen yerinde sayamayacağın için harekete geçmek zorunda kalacaksın. Bir şey yapmam, bir yere gitmem lazım diyenler olduğu gibi hiçbir şeyin farkında olmayanlarda olacaktır. Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu? Büyük sıçrama büyük ayrılıklar yaşatacaktır.

Farkına bile varmadan kim bilir kimleri geride bırakacağız.


Yeniay, hayatında eksik, işlevsiz olan bir alanı iyileştirmeni zorunlu kılar. Yüzeysellikten uzak dur, kulaktan dolma bilgiyle harekete geçme, işin uzmanından görüş al. Diyelim iş, eğitim, ticaret alanında bir şeyler yapmak istiyorsun. Kendine muhteşem bir rol model bulmalısın.

En doğru hamlede bulunmak hayatını değiştirmeyecek, ilham aldığın kişi hayatını değiştirecek.
Senin sorumluluğun ilham kaynağını doğru seçmek. İşinin en iyisi olsun, seninle ortak değerleri bulunsun.

İlginç bir ikilem yaşayacaksın. Mesela sonunun nereye varacağını bilmediğin bir işe, ilişkiye başlayabilirsin. Dışarıdan her şey güzel görünür ama gelecekte ne olur tahmin etmek imkansızdır. O adım yine de atılacak. Çünkü o adım geleceği yaratacak. İçinden geçtiğin zaman büyük bir sıçrama yapmaya izin veren bir zamandır. O adımı atmazsan hayat boyu pişman olursun. Öte yandan sonucu bilmediğin bir işe kalkışmanın huzursuzluğunu yaşayacaksın. Riski en aza indirmek istiyorsan yıldızlarınla uyumlu hareket etmelisin.

Ne yapman gerektiğini bilmiyorsan bir bilene sor. Biliyor gibi davranma. Bilmediğini fark etmek hele hele bunu kabul etmek zor iş aslında. Bunu başarabildiysen, öğrenmen, gelişmen, destek görmen gerektiğini idrak ettiysen ne mutlu sana. Her şeyi ben bilirim, benim istediğim gibi olacak diyenin iki kez düşünmesi gereken bir dönmedeyiz. Öfkenin öfkeyi, nefretin nefreti, iyiliğin iyiliği, güzelliğin güzelliği büyüteceği zamanlardan geçtiğimizi aklından çıkarma.

Enerji tıkandı, stres arttı ve tahammül azaldı diyenler okumaya devam etmeli. Hiçbir şeye yetişemiyoruz, hiçbir şeyi yetiştiremiyoruz veya hayatımızı değiştiremiyoruz diyenler burada mı? Merak etmeyin işler değişiyor. Tüm bu olanların tek sorumlusu Zaman. Zaman, yapmadığı şeyler yapmaya başladı. İşte Zaman adeta ikiye ayrıldı.

Artık geçmişe, geriye çekilmekten kurtulacak ve geleceğe, ileriye yol alacağız. Attığın her adım ses getirecek, hatta uzun yıllar sonra bile bu ses duyulmaya devam edecek. Bugün kalkıştığın iş, kurduğun ortaklık, başladığın ilişki geleceğin olacak. İşte bu nedenle attığın adıma dikkat et. Sesin duyulur, sözün tutulur, hayalin yarının gerçeği olur.

Bir cevaba, yönlendirilmeye ihtiyaç duyduğun alanlar hangileri? Hak, hukuk, etik, ahlak, ticaret, eğitim, seyahat vb. hakkında hayata bakışın, beklentilerin değişebilir. Adanmışlıkla yerine getirdiğin görevler, sorumluluklar, gönüllü işler anlamsız gelebilir. İnandığın en çok sorguladığın, güvendiğin en büyük hayal kırıklığın, sevmediğin en büyük destekçin olursa şaşırma.

Çalışanın kazanacağına, üretenin alkışlanacağına, akılla ilerleyenin inanılmaz başarılara imza atacağına inancım tamdır.


yay venüs (4).jpg


Koç
Manevi tatmine ihtiyacın var.
Ruhuna iyi gelen kişilere, işlere vakit ayır. İlahi adalete, hakkın olanın sana geleceğine güven. Uzun süredir beklediğin iş, eğitim, seyahat konularında gelişme yaşanabilir. Senin beklediğin şekilde olup olmamasına takılma, yeter ki hareket başlasın. Yaşanan aksilikleri, aksaklıkları hatta kırgınlıkları geride bırak. Belki yeni bir plana, işe, hayale ihtiyacın vardır. Belki de şimdiye kadar kaçındığın, ihtimal bile vermediğin bir yerdedir kısmetin. İşte bunu anlamak için doğum haritanı analiz ettir. Gördüğünden, bildiğinden fazlası olduğunu unutma. Kendi kararlarını almaya, her işini kendin yapmaya alışıksın ama bu defa bırak rotayı haritan çizsin.

Boğa
Sen değiştin, dünya değişti.
Aileyle, eşle, ortakla hatta kendinle çeliştiğin bir dönemdesin. Dün inandığın, savunduğun bugün anlamsız. Birlikte yürüdüklerinle yolları ayırma, yan yana gelemediklerinle sarmaş dolaş olma zamanı. Maddi ve manevi anlamda herkesin kazandığı formüller arıyorsun. Aileye ait maddi-manevi mirası yaşatmak istemeni anlıyorum. Birliği korumak her zaman iyidir, ölçüyü kaçırma ve gerçeklikten kopma. İdeal olanı yapmak adına olmazı oldurmaya çalışma. Kendin olmaktan, tutkularından vaz geçme. Elbette önce gerçek tutkularını keşfet. Farkında bile olmadığın yeteneklerini, tutkularını keşfetmek için doğum haritası analizi yaptırmalısın.

İkizler
Eksik parçayı ara bul.
İş birliği yaptığın, ortaklık ettiğin veya evlendiğin kişi sana ne kadar destek oluyor? Biz olmanın yazılı olmayan kurallarına kafa yorman gerekebilir. Dikkat etmeni istediğim nokta şu; eşinin, ortağının haklarını her koşulda korudun mu? Kızgınken, kırgınken ne yaptın mesela? Seni kırmanın bedelini nasıl ödettin? İşine, kazancına, başarma şansına zarar verdiysen aynı yerden yara alırsın. Kırgınlığına rağmen adil davrandıysan ödülleri toplama zamanı. Hayatında yolunda gitmeyen bir şeyler varsa dengenin bozulduğu yer orasıdır. Hesapları kapat, helalleş ki yollar açılsın. Doğum haritan, kendine ya da karşı tarafa adil olamadığın noktaları tespit etmene yardımcı olacaktır.

Yengeç
Bu rutini sen seçtin.
Hayatın hiç bu kadar sıkıcı olmadı belki de. Aynı şeyleri yapmaya devam ederek yaşadığın sorunlardan kurtulamazsın. Ya köklü bir değişime cesaret edecek ya da yakınmadan yola devam edeceksin. Doğum haritanla uyumlu yeni rutinler belirleyerek yaşadığın baskıyı azaltabilirsin. Eğlenceli, kendinle gurur duymanı sağlayacak rutinler seçmeye özen göster. Mesela dansa başla ama başlamakla kalma devam et. Amaçsız, bir gün geçir, yüksek sesle şarkı söyle…Yaşadığını hissetmek için, hayattan keyif alman için ne gerekiyorsa onu yap. Öte yandan beslenme ve spor konusunda profesyonellerden destek al. Evcil dostlarınla vakit geçir.

Aslan
Aşk ciddi bir iştir.
Aşık olmak, çocuk sahibi olmak veya bir seyahate çıkmak hayatına renk katsın istiyorsun. Esasen bir şeyin seni alıp mutluluğun kucağına bırakmasına ihtiyacın var. Yay yeniayı uzaklara, sana yabancı olana başka bir deyişle sende olmayana işaret eder. Bir sevgilin olsa, bir çocuğun olsa, falan ülkeye gitsen her şey değişecek sanman bundan. Evlilik veya çocuk kararı vermeden haritanı analiz ettir. O kadar çok değişikliğe ihtiyacın var ki seni yoracak bir işe, ilişkiye, ticarete düşünmeden evet demeni istemiyorum. Yeteneklerini keşfetmek, hobiler edinmek için doğum haritan yol gösterici olabilir. Bir şeyler üreterek kendini mutlu etmeni öneririm. Hiçbir şey yapamıyorsan sanatsal etkinliklere katıl.

Başak
Aile kurmak, aileyi korumak yeni meşguliyetin olabilir.
Aile kurmak istiyor ama ne yapacağını bilmiyorsan doğum haritandan yardım al. Koşulsuz sevilmeye de ihtiyacın olabilir. O zaman koşulsuz sevmeye hazır olduğundan emin ol veya koşulsuz sevilemeyeceğini kabul et. Değiştirmen gereken yönlerini, durumlarını fark et. Maddi, manevi hangi alanlarda iyileşmeye, gelişmeye ihtiyacın var? İş, meslek, eğitim, para, dış görünüş vb. alanların en az birinde kendini geliştirmek isteyeceksin. Aileyi korumak için ise çok büyük hareketler yapman gerekmiyor. Sorumlulukları, riskleri paylaşarak, verdiğinin değil aldığının muhasebesini tutarak işe başlayabilirsin. Bu arada eğer bir duygu yoğunluğu yaşıyorsan profesyonel destek almayı düşünebilirsin.

Terazi
Temasın, iletişimin her türünden beslenirsin.
O halde hayatında iletişime özel bir yer açalım. Bu nasıl olabilir? Mesela iletişim yoluyla para kazanmayı düşünebilirsin. Kitap yaz, blog aç, diksiyon veya yazarlık eğitimi al vb. Enerjini, yeteneğini doğru kullan ki aşkta, işte, okulda, evde sürekli bir iletişim problemi yaşama. Doğum haritan, iletişim, alma-verme dengesi konularındaki eksiklerini bulmanda sana yol gösterebilir. Hayatın sana daha adil davranması da aradığın aşkı, huzuru bulmanda sandığın kadar zor değil. Yakınlarının, kardeşlerinin gözlemlerine güven.

Akrep
Şu para konusunu sonsuza kadar kapatalım mı?
Sen bir problem çözüldüğünde başarmış, muzaffer hissedenlerdensin. Öte yandan güçsüzlükten ödün kopuyor. O nedenle de bitip tükenmeyen maddi sorunlara randevu verip duruyorsun. Gücü parayla özdeşleştirdiğinde sınavların çoğu parayla ilgili olur. Kriz yönetiminde iyi olman güzel. Ama senden beklentim krizleri aşma kabiliyetini geliştirmen değil. Başarmış, kazanmış hissetmek için yeni bir motivasyona sahip olmanı bekliyorum. Paranın, gücün, başarının, maceranın tanımını yeniden yap. Haritanla uyumlu bir ritüele ihtiyacın var.

Yay
Var olandan memnun olmaktan çok, memnun olacağın şeyleri var etmeyi denemelisin.
Aşırı iyimserlik gerçeklikten kopmana neden oluyor, sanki. Yeni bir hayat görüşü, iş, meslek, ev, şehir, ülke, eğitim, ilişki vb. yeni bir şeyler lazım. Kendine sık sık ‘’nasıl hissediyorum, ne istiyorum’’ diye sormalısın. Samimi bir cevap alana kadar sormaktan vaz geçme. Göreceksin, iyiymiş gibi, her şey yolundaymış gibi davranmaktan vaz geçtiğin an yaşamın renklenecek, beklentilerin dile gelecek. Haritan rehberliğinde yeni bir hayat planı yap. Hedef ve hayallerini kendine hatırlat. Hedefe giden yol ve olası yolculuk süresi gibi detaylardan oluşan bir planlaman olsun.

Oğlak
Büyük korkularının hepsini yaşadın ve bitti.
Artık korkusuzca yaşama vakti. Yorgunluğa, yoğunluğa gösterdiğin saygıyı huzura gösterdiğinde dünyan değişecek. Hayaller, vizyonlar, rüyalar sana iham verebilir. Aklında bile gelmeyen işlere ilgi duymaya başlayabilirsin. Hedefin iç huzuruna ulaşmak olsun. Huzurlu bir iş, huzurlu bir ilişki, huzurlu bir ev aile ortamı dile kendin için. Kararlarının merkezinde bu beni mutlu eder mi, bu yolda huzurla ilerlenir mi? Olmalı. Doğum haritan üzerinden kendine yeni bir yol belirle. Neşe, keyif, bolluk bereketi merkeze aldığın bir hayat planı yap. Yeniay bu hayatı kurmanı destekliyor.

Kova
Kolektif sıçrama en çok seni sıçratacak.
Şimdiye kadar insanlığa hizmet etmekten gocunmadıysan işler yolunda demektir. Sosyal ortamlar, arkadaş çevren ufuk açıcı ilhamlar verebilir. Meslektaşların arasından sıyrılmanı sağlayacak yeni iş fikirleri geliştirebilirsin. Verimli ortaklıklar kurabileceğin bir dönemdesin. Her şeye yetişmeye çalışma, yapmak istediğin işlere enerjini harca. Kendine güven, ün, şöhret elde edebileceğin iş tekliflerine hazırlıklı ol. Azla yetinme, aman ne gerek var deme. Çok kazan, çok paylaş. Bir süredir sonuç almadığın işler sonuçlanır, eskisinden az çalışarak daha çok kazanmaya başlayacaksın. Yaptığın işin niteliğini geliştirmeye odaklanmalısın.

Balık
Toplumsal imaj önemli ancak hayati değil.
Her şeyi kuralına uygun yapmak adına kendine fazla yükleniyorsun. Bu kuralların bir illüzyon olduğunu ve geçici olduğunu sakın unutma. Toplumsal ölçüye bende saygı duyarım ancak sen biraz abartmış olabilir misin? Belli bir grubun, ailenin, eşinin, çocuklarının ya da tüm ülkenin onayı, alkışı seni yönetmesin. Bunu yaparsam şu olur, benden bunu beklerler gibi kalıplardan uzak dur. Ben Balık olsam kendime tamamen özgün yepyeni bir yol ve yolculuk belirlerim. İş hayatında başarılı olabileceğin hatta ün kazanabileceğin bir enerji alanına girmiş olabilirsin. Doğum haritanla uyumlu bir iş meslek planlaması yapmanı öneririm.

Astrolog Seçkin İlbuğa​

 
yay4 (12).jpg


Sevgili Koç ve yükselen Koç: 13 Aralık tarihinde gerçekleşecek Yay Yeniayı geleceğe dair atacağınız adımları desteklerken enerji ve motivasyonunuzu da artırabilir. Önümüzdeki 10 günü ticaret, hukuk, eğitim, seyahat, pazarlama ve tanıtım konularıyla ilgili yeni başlangıçlarınız için değerlendirebilirsiniz sadece Neptün etkisi sebebiyle emin olmadığınız belirsiz konularda acele kararlar almayın, durumların netleşmesini bekleyin.Sevgili Boğa ve yükselen Boğa: 13 Aralık tarihinde gerçekleşecek Yay Yeniayı finans, ortak maddi kaynaklar ve ödemeler konusunu ön plana çıkartıyor. Bu konularla ilgili önümüzdeki 10 gün boyunca gelişmeler yaşayabilir ve yeni adımlar atabilirsiniz yalnız Neptün etkisi sebebiyle aldatıcı ve yanıltıcı durumlara karşı mantık odaklı hareket etmeye özen gösterin, harcamalarınıza dikkat edin.Sevgili İkizler ve yükselen İkizler: 13 Aralık tarihinde gerçekleşecek Yay Yeniayı ikili ilişki ve iş birliklerinizi ön plana çıkartıyor. Önümüzdeki 10 gün boyunca yeni anlaşmalar yapabilir yeni projelere başlayabilirsiniz. Bekar İkizler yeni bir ilişkiye başlama kararı alabilir yalnız Neptün etkisi sebebiyle kafa karışıklıkları ve belirsizlik içeren durumlar oluşabilir, emin olmadığınız konularda karar almakta acele etmeyin özellikle kariyerinize dair konularda.Sevgili Yengeç ve yükselen Yengeç: 13 Aralık tarihinde gerçekleşecek Yay Yeniayı önümüzdeki 10 gün boyunca iş hayatınız ve çalışma ortamınızla ilgili yeni adım ve başlangıçlarınızı destekliyor, güzel gelişmelere açıklık veriyor. Koşturmacanız ve iş temponuz artabilir. Günlük rutinlerinizi düzenlemek, beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek, diyet ve spora başlamak için de uygun bir süreç olacak. Neptün etkisi sebebiyle bağışıklık sisteminizi güçlendirin ve alerjik hassasiyetlere dikkat edin.Sevgili Aslan ve yükselen Aslan: 13 Aralık tarihinde gerçekleşecek Yay Yeniayı aşk hayatınız, çocuklarınız, yetenekleriniz ve hayattan keyif aldığınız durumları ön plana çıkartıyor. Önümüzdeki 10 gün boyunca aşk hayatınızda heyecanlı ve sevindirici gelişmeler yaşayabilir, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Çocuklarınızın hayatında güzel gelişmeler yüzünüzü güldürebilir. Neptün etkisi sebebiyle borsa, yatırım ve spekülatif konularda dikkatli olmanızı tavsiye ederim.Sevgili Başak ve yükselen Başak: 13 Aralık tarihinde gerçekleşecek Yay Yeniayı ev, yaşam alanınız ve ailevi konuları ön plana çıkartıyor. Önümüzdeki 10 gün boyunca ev ve gayrimenkul konularıyla ilgili güzel gelişmeler yaşayabilir, yeni kararlar alabilir ve başlangıçlar yapabilirsiniz. Evde su tesisatıyla ilgili durumlara dikkat edin. Neptün etkisiyle ilişkilerinizde beklentilerinizin karşılanmaması sizde hayal kırıklığı yaratabilir.Sevgili Terazi ve yükselen Terazi: 13 Aralık tarihinde gerçekleşecek Yay Yeniayı yakın çevre, ticari faaliyetleriniz, iletişim, eğitim ve seyahat konularını ön plana çıkartıyor. Önümüzdeki 10 gün boyunca fikirlerinizi hayata geçirmek için harekete geçebilir, güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yalnız Neptün etkisi sebebiyle emin olmadığınız ve belirsiz konularda acele kararlar almayın.Sevgili Akrep ve yükselen Akrep: 13 Aralık tarihinde gerçekleşecek Yay Yeniayı önümüzdeki 10 gün boyunca para ve parayla ilgili yeni başlangıçlarınızı destekliyor olurken maddi hedeflerinize dair yeni kararlar alabilirsiniz. Neptün etkisi sebebiyle harcamalarınızda dikkatli gitmenizi tavsiye ederim, borç alma-verme konularında temkinli olun. İlişkilerinizde beklentilerinizin karşılanmadığını hissedebilirsiniz.Sevgili Yay ve yükselen Yay: 13 Aralık tarihinde burcunuzda bir Yeniay gerçekleşiyor. Önümüzdeki 10 gün boyunca hayatınıza dair hem iş hem özelde önemli kararları uygulamak için harekete geçebilir, güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Neptün etkisi bazı konularda belirsizliklere yol açabilir, emin olmadığınız konularda acele kararlar almayın çünkü Merkür 23 Aralık’ ta tekrar burcunuza dönecek, fikir değişiklikleri yaşayabilirsiniz. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmeyi ihmal etmeyin.Sevgili Oğlak ve yükselen Oğlak:
13 Aralık tarihinde gerçekleşecek Yay Yeniayı ruhsal ve fiziksel sağlığınızı ön plana çıkartıyor. Önümüzdeki 10 gün boyunca geri çekilmek, olup biteni incelemek isteği içinde olabilirsiniz. Neptün etkisi sebebiyle kafa karışıklıkları yaşayabilir ve yorgun hissedebilirsiniz, çevrenizden her duyduğunuza hemen inanmayın. Bilinçaltınızdaki korku ve endişelerinizle yüzleşebilir, geçmişi sonlandırabilirsiniz. Bu süreçte sağlığınızı ihmal etmeyin, bağışıklık sisteminizi güçlendirin.Sevgili Kova ve yükselen Kova: 13 Aralık tarihinde gerçekleşecek Yay Yeniayı gelecek planlarınız, arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizi ön plana çıkartıyor. Önümüzdeki 10 gün boyunca bu konularda güzel destekler alabilir ve yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Kazançlarınızı artıracak fırsatlar karşınıza çıkabilir. Neptün etkisi sebebiyle bir arkadaşınız sizi maddiyata dayalı bir konuyla ilgili hayal kırıklığına uğratabilir veya siz onu üzen bir durum sebebiyle yardımcı olabilirsiniz.Sevgili Balık ve yükselen Balık: 13 Aralık tarihinde gerçekleşecek Yay Yeniayı kariyer hayatınız, yöneticilerinizle ilişkileriniz ve hedeflerinizle ilgili konuları ön plana çıkartıyor. Önümüzdeki 10 gün boyunca bu konularla ilgili yeni adımlar atabilir, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz ve yeni projeler sizi sevindirebilir ama Neptün etkisi sebebiyle de belirsizlik içeren durumlarla ilgili acele kararlar vermenizi tavsiye etmiyorum. Emin olduklarınızla yola çıkabilirsiniz.
Astrolog Yasemin Sürer
 
Yay Burcunda Başlangıçlar İçin Cesaret Veren Bir Yeniay

yay4 (27).jpg

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR :

13 Aralık'ta ise Yay Burcunun 20 derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Sizler bu Yeniayı 9. evinizde karşılıyor olacaksınız ve bu evin temalarında bir takım başlangıçlar, girişimler yapmak adına daha cesur ve mücadeleci bir yapıda olacaksınız. Uzaklar, yabancılar, yurtdışı, seyahatler, eğitimler, akademik veya hukuki süreçler, ticaret, pazarlama, ihracat, uzak akrabalar, uluslararası ilişkiler vb. alanlarda daha mücadeleci ve cesur bir yapının desteğiyle bir takım girişimler, yenilikler söz konusu olabilecek. Ama Neptün kareli bu yeniayda yanılma payı yüksek ilerleyecektir enerji. Bu durumda da her türlü hesap-kitap- evrak işlemlerinizde dikkatli olmalı, kandırılma, dolandırılma gibi etkileri bertaraf etmelisiniz. Seyahatlerde hırsızlık, eşyaların karışması, eşya-evrak-kimlik kaybı gibi durumlara da dikkat edin lütfen.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR:

13 Aralık'ta ise Yay Burcunun 20 derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Sizler bu Yeniayı 8. evinizde karşılıyor olacaksınız ve bu evin temalarında bir takım başlangıçlar, girişimler yapmak adına daha cesur ve mücadeleci bir yapıda olacaksınız. Öncelikli etkisi finansal alanda olan bir ev. Krediler, borçlar, primler, ödemeler, miras, eş veya ortağın parası gibi gündemler ön plana çıkacaktır. Bu yeniay fazlaca cesaret enerjisi de taşıdığı için yeni başlangıçlara, girişimlere, yeni adımlara daha hevesli olabilirsiniz finansal alanda fakat Neptün'ün yeniaya olan karesi aldanma, kandırılma enerjisi taşır. Özellikle sizler finansal bir evinizden alırken etkiyi çok daha dikkatli olması gereken gruptasınız. Hatalı adımlar atmamak adına dikkatli olun. Fiziksel ve mental sağlığınızla ilgili gündemler de verebilir bu konum. İhmal etmemekte fayda var.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER:

13 Aralık'ta ise Yay Burcunun 20 derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Sizler bu Yeniayı 7. evinizde karşılıyor olacaksınız ve bu evin temalarında bir takım başlangıçlar, girişimler yapmak adına daha cesur ve mücadeleci bir yapıda olacaksınız. İkili ilişkiler, ortaklıklarınız, danışmanlıklarınız, açık rekabet halinde olduğunuz kişiler veya açık düşmanlarınız diyelim... Etkileri bu alanlar üzerinden alıyor olacaksınız. Ekim ayında yaşadığınız bir takım süreçler tetiklenebilir. Eşiniz, ortağınız ile ilgili gündemler, sağlıkları, bir takım yanılgıları ve tüm bunların size yansımaları söz konusu olabilecek. Özellikle Neptün de kariyer alanınızdan bir kare atıyor bu yeniaya haritalarınızda. Yeni bir işe, ortaklığa, ilişkiye başlarken çok dikkatli olmalı, fazla idealize etme, iyimser yaklaşma, gerçekleri görememe gibi handikaplara düşmemelisiniz. Yeni bir ilişki , partner veya ortak getirebilecek bir yeniay biraz da gözünüzü karartan etkiler var açıkçası fazlaca cesur hissedebilirsiniz kendinizi bu alanda ama dediğim gibi dikkat :))

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER:

13 Aralık'ta ise Yay Burcunun 20 derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Sizler bu Yeniayı 6. evinizde karşılıyor olacaksınız ve bu evin temalarında bir takım başlangıçlar, girişimler yapmak adına daha cesur ve mücadeleci bir yapıda olacaksınız. Günlük rutinleriniz, sağlığınız, evcil hayvanlarınız ve iş hayatınızla ilgili bir ev burası. Öncelikle sağlık diyelim tabi ki ve Neptün sert bir kare atarken, zehirlenmelere, alerjilere, sıvılardan gelebilecek zararlara, kazalara karşı dikkatli olmayı ihmal etmeyin. Evcil hayvanlarınıza da bu anlamda dikkat edebilirsiniz. Deterjan vb. den de uzak tutabilirsiniz örneğin. Bunun yanı sıra işleriniz ile ilgili mücadele alanınız artabilir, işinizi büyütme fırsatları doğabilir; ama tabi burada da yanılma, kandırılma enerjisi çalışabileceği için fazla iyimser yaklaşmadan, gerçekçi alanda kalarak adımları atmak önem kazanacaktır. Özellikle de yurt dışı bağlantılı işlere dikkat etmek yerinde olacaktır. Bu dönem gelen bazı teklifler gözünüzü büyüleyebilir ama dediğim gibi temkin şart. Rutinlerinizle ilgili belirsizlikler yaşayabilirsiniz. Ama yeni bir diyete, spora başlamak adına da sizleri cesaretlendirecek bir yeniay olduğunu belirtmeliyim :)

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR:

13 Aralık'ta ise Yay Burcunun 20 derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Sizler bu Yeniayı 5. evinizde karşılıyor olacaksınız ve bu evin temalarında bir takım başlangıçlar, girişimler yapmak adına daha cesur ve mücadeleci bir yapıda olacaksınız. Aşk hayatınız, çocuklarınız, eğlence hayatınız, spekülatif piyasalardaki yatırımlarınız, hobileriniz vb. alanlardan etki alacaksınız. Partner ve çocuklarınızın sağlığı önem kazanabilir çünkü Neptün karesi çalışıyor. Zehirlenme ve alerjilere karşı hassas davranın bu dönem. Özellikle çocuklarınıza daha önce içmediği bir ilaç ya da gıda verirken. Aşk hayatınızda bir takım belirsizlikler getirebilir. Yeni bir ilişki fırsatı sunabilir ama Neptün orada gözünüze bir perde indirmişken yanlış kararlar almamaya özen gösterin derim. Yeni bir hobiye başlamak için uygun günler; yaratıcılık, ilham sizlerle olacaktır. Hatta enerjiyi sağaltıcı olacaktır burada. Şayet borsa vb. spekülatif piyasalarda yatırımlarınız varsa gerçekçi adımlarla ilerlemeniz gereken, risk almamanız gereken günler.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR:

13 Aralık'ta ise Yay Burcunun 20 derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Sizler bu Yeniayı 4 . evinizde karşılıyor olacaksınız ve bu evin temalarında bir takım başlangıçlar, girişimler yapmak adına daha cesur ve mücadeleci bir yapıda olacaksınız. Aileniz, eviniz, yuvanız, güvenliğiniz ana gündeminiz olacaktır. Aile büyüklerinin sağlığına dikkat etmek gerekebilir bu 15 gün. Zehirlenme ve alerjilere dikkat. Ev içinde tesisatlarınız eskiyse sorun çıkaracak bir alan var diyorsanız tedbirinizi önceden almak faydalı olabilir. Sulardan gelecek kazalara, sorunlara açık görünüm ev alanınızda. Islak zeminde kayıp düşmekten tutun da, su borusunun patlamasına kadar. Uzak akrabalarınızla ilgili ani ve şok edici gelişmeler de yaşanabilir. Yeni bir ev alma, taşınma, yer değiştirme gibi gündemler verebilir ama buralarda dikkatli olmak gerekecektir. Gerçek değerinde mi alıyorum, tapu güvenirliği ne durumda vb. çokça irdeleme sonrası gerçekçi kararlar verin. Kandırılma enerjisi de çalışacaktır burada çünkü bazılarımız için.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER:

13 Aralık'ta ise Yay Burcunun 20 derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Sizler bu Yeniayı 3 . evinizde karşılıyor olacaksınız ve bu evin temalarında bir takım başlangıçlar, girişimler yapmak adına daha cesur ve mücadeleci bir yapıda olacaksınız. Eğitim, ticaret, seyahatler, reklam ve medya sektörü, kardeş, kuzen, komşu gibi yakın çevrenizdekiler vb. üzerinden etki alıyor olacaksınız. Ve tabi zihniniz, fikirleriniz de etki alacak. Yeni fikirler, yeni projeler kafanızda uçuşabilir. İş alanında yeni adımlar atmak adına çok cesaretli hissedebilirsiniz kendinizi ve bazı fırsatlar da oluşabilecektir. Yeni bir seyahat, eğitim gündeme gelebilir hatta yeni bir araba almak isteyebilirsiniz. Ama Neptün karesi varken kandırılma enerjisi de çalışır. Fazla iyimser yaklaşmadan, gerçekçi bir gözle detaylı irdeleyin konuları ki hata payınız azalsın. Neptün devredeyken her şeyi olağan netliğinde görmek güçtür. Yine kardeş ve yakın çevrenin sağlık gündemleri de oluşabilir. Sizin sağlığınızla ilgili belirsizliklerde verebilir çünkü Neptün sizin de sağlık evinizde. Belki bu dönem birkaç doktora danışıp, teyitli ilerlemek faydalı olabilecektir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER :

13 Aralık'ta ise Yay Burcunun 20 derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Sizler bu Yeniayı 2. evinizde karşılıyor olacaksınız ve bu evin temalarında bir takım başlangıçlar, girişimler yapmak adına daha cesur ve mücadeleci bir yapıda olacaksınız. Finansal anlamda güzel etkileri olabilecek sizler için. Yeni atılımlar, fırsatlar oluşabilir. Paralarınızı, yatırımlarınızı değerlendirecek yeni alanlar da açabilir. Ama Neptün'ün yanıltıcı etkisi unutmadan kararlar alın. Gerçekçi yaklaşımı elden bırakmadan, önünü ardını detaylı irdeleyerek atın finansal alanlardaki adımlarınızı. Aşk hayatınız ve çocuklarınızla ilgili bir takım belirsizlikler de söz konusu olabilecektir. Evlilik ve ortaklıklar, danışmanlıklar hatta açık düşmanlıklarla ilgili bazı ani gündemleriniz oluşabilir. Sürpriz gelişmeler yaşanabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAYLAR:

13 Aralık'ta ise burcunuzun 20 derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Sizler bu Yeniayı 1. evinizde karşılıyor olacaksınız ve yaşamınıza dair bir takım başlangıçlar, girişimler yapmak adına daha cesur ve mücadeleci bir yapıda olacaksınız. Neptün'den sert bir kare aldığı için aslında dikkatli adımlar da atmanız gereken, sağlığınıza da dikkat etmeniz gereken bir etki var. İlaç, alkol alımına dikkat etmeli. Sular ve sıvılardan gelebilecek zararları önemsemeli tedbirli olmalısınız. Alerjiler tetiklenebilir. Ateşli hastalıklara dikkat etmek gerekir. Bunun yanı sıra birinci ev dış görünüşle de ilgilidir ve sizi bu anlamda da öne çıkarabilir. Alacağınız kararlarda Neptün gözünüzü büyüleyebilecektir. Bu nedenle gerçekçi yaklaşımlardan ayrılmayın. Gizli ilişkilere çekilebilirsiniz aman dikkat sonrası iyi olmayabilir. Sağlık harcamalarınız artabilecektir bu 15 gün. İş ortamınızda sizi şok edecek ani gündemler oluşabilir. Belki ailenizin desteğini yeteri kadar hissedemeyebilirsiniz. Ama 1. evdeki bir yeniay sizleri illa parlatacak, göz önünde tutacaktır. Ve tüm hayatınızı etkileyecek gelişmeler getirecektir. Spor yapmak sizlere iyi gelebilir bu dönem.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR :

13 Aralık'ta ise Yay Burcunun 20 derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Sizler bu Yeniayı 12. evinizde karşılıyor olacaksınız ve bu evin temalarında bir takım başlangıçlar, girişimler yapmak adına daha cesur ve mücadeleci bir yapıda olacaksınız. Aslında adımlarınızı gizlilik içinde yürüteceğiniz, ketum ve içe dönük bir süreçtesiniz. Bilinçaltınız, rüyalarınız son derece aktive olabilir ve bu da sizleri biraz mental olarak yorabilir. Bol bol meditasyon ve zihninizi dinlendirecek eylemler tavsiye ederim açıkçası. Terapi almak, kötü alışkanlıkları bırakmak adına da uygun günler. Bilinçaltını yeniden programlayabilirsiniz. Sağlık ve hastane gündemleri verebilir. Neptün'ün yeniaya attığı karede sizleri bu anlamda zorlayacak. Yanlış sorgulamalar ve gereksiz yıpranma etirebilecek. Yakın çevreniz de bu karmaşayı arttırıcı etkiler verebilir. Tavsiyeleri zarar verici olabilir. Zihniniz baya karışabilir üstelik çıkarımlar da hatalı olabilir. Olabildiğince zihni sakin tutmak önemli. 12. ev biraz kontrolsüz bir alan ve akış enerjisi gerektiriyor. Ama Merkür burcunuzda retro yaparken bu da biraz güçleşebilir. Kısacası bu dönem önemli kararları ertlemek gerekecektir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR :

13 Aralık'ta ise Yay Burcunun 20 derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Sizler bu Yeniayı 11. evinizde karşılıyor olacaksınız ve bu evin temalarında bir takım başlangıçlar, girişimler yapmak adına daha cesur ve mücadeleci bir yapıda olacaksınız. Sosyal çevreniz, yakın arkadaşalrınız, dahil olduğunuz grup ve topluluklar, hayata dair umut ve arzularınız, beklentilerniz vb. alanlar üzerinden etki alıyor olacaksınız. Tüm bu konularda sizlere yeni fırsatlar ve bunlarla ilgili atılacak adımlara dair de cesaret enerjisi verecek bu yeniay lakın Neptün sert bir kare atıyor. Bu da olanı olduğundan daha iyimser bir gözle değerlendirip yanılmamıza sebep olabilir. Bir çeşit paralize hal verir Neptün. O nedenle lütfen hayalperest bir yaklaşımda değil de gerçekçi bir bakış açısıyla yaklaşın gelen konu ve kavramlara. Sonra hayal kırıklığına uğramayın. Kariyer ve iş hayatınızla ilgili, aşırı ve müsrif harcamalar yapma eğiliminde olabileceksiniz buna da dikkat. Aile ve ev alanından süpriz, ani gelişmeler, gündemler olabilir. Yatırımlarınızda da dikkatli ilerlemeniz gereken bir 15 gün.

BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR :

13 Aralık'ta ise Yay Burcunun 20 derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Sizler bu Yeniayı 10. evinizde karşılıyor olacaksınız ve bu evin temalarında bir takım başlangıçlar, girişimler yapmak adına daha cesur ve mücadeleci bir yapıda olacaksınız. Kariyer alanınız, iş hayatınız, toplum önündeki statünüz üzerinden etki alıyor olacaksınız. Yeni iş alanları, yeni projeler söz konusu olabilir. Bu sizler yeni bir iş, terfi , evlilik, boşanma gibi gündemler getirebilir. Bu konularda size cesaret de pompalar açıkçası ama orada bir Neptün karesi var ki dikkat diyor. Aldığın kararlar, girdiğin yollar göründüğü gibi olmayabilir sonradan üzülme. Kısacası gözünüzü büyüleyen koşulları bertaraf ettiğinizden emin olarak atın yeni adımlarınızı :) Kandırılma, dolandırılma etkisi verebilecektir Neptün burada ... Seyahat ve eğitimlerle ilgili harcamalarınız artabilir. Kardeşlerle ilgili ani gündemler oluşabilir.Hande Güç Onur
 

13 Aralık 2023 YAY burcunda YENİAY : HAYAT KIRIKLIĞI​

yay4 (20).jpg

Bu yeniay; heves ve heyecanımızı, mevcut sorunları en azından 2023 de arkamızda bırakıp, 2024 e daha yüksek beklentiler ile girmemizi teşvik etse de bu bizlerin sağduyusu ve gerçekçi yaklaşımları ile mümkün olabilir ancak. Aşmak istediğimiz engeller, çıkmak istediğimiz zirveler, arkamızda bırakmak istediğimiz yorgunluklar ve kırgınlıklar olsa da az sabır, çokça sağduyu asıl ihtiyacımız olan. Gerisini de hayat şifalandıracak zira anın haritasında YENİAY ile KİRON arasında şahane bir bağlantı da var, şifalandırıcı, arındırıcı ve de geçmiş korkularının, gelecek güzel günlere dair umutlarının önüne geçmesine izin vermeyen.

Bu yazımı yazarken sosyal medyada sevgili ASU MANSUR’un şu dizleri düştü önüme. O kadar beğendim ve okurken o kadar içselleştirdim ki buraya yazmasaydım olmazdı YENİ DOĞUM adlı paylaşımını. Tam da bu yeniayı anlatmış sanki…

“ Kimseye söyleyemediklerinden, sessizce dayanabildiğin acılardan ve göz yaşlarından yeniden doğmanı diliyorum.

Korkularına ve güvensizliklerine şifa olmasını diliyorum.

Her gün yataktan kalktığında yüzleştiğin belirsizliklerden, hayal kırıklıklarından yeniden doğmanı diliyorum.

Şikayet etmeden taşıdığın duygusal yaralarda hala yanında olan geçmişten iyileşmeni diliyorum.

Sana dilenmeyen özürlerden, alamadığın taktirden, sana v ermedikleri minnetten yeniden doğmanı diliyorum.

Yuttuğun, sustuğun, içine attığın her şeyden yeniden doğmanı diliyorum.

Yalnız hissettiğin ve kimsenin yaralarını görmediğine inandığın anlardan iyileşmeni istiyorum.


İnan bana;

Hayat görür…

Hayat karşılık verir…

Hayat iyileştirir…

Yavaş, sessiz, bazen zor ve bazen kendi başına yapılmıyor olabilir .

Ama o oluyor !

İyileşmek bir süreçtir.

Tıpkı birçok kişinin sana sessizce dayanabileceğin yaralara neden olduğu gibi diğerleri de farkında olmadan yaralarını iyileştirir.

Söylediğin her şeyden, konuşmadığın her şeyden ve ihtiyacın olan her şeyden yeniden doğmanı diliyorum….”
Yay burcundaki yeniayın hepimizin hayatına en olumlu şekli ile tezahür etmesini diliyorum.Astrolog Hülya DEĞER
 
yay4 (16).jpg

YÜKSELEN KOÇLAR: Hukuk, akademik alan, uluslararası konular, şirket ve medya. Bu konuların birisi ile ilişkili iseniz yeni oluşumlar başlıyor. Girişimlerinizden verim ve fayda göreceğiniz başlangıçlar sizi yeni psikolojik koşullara geçiriyor. Gelecek belirlediğiniz şu süreç de iyileştirici etkiler başlıyor.

YÜKSELEN BOĞALAR: Banka işlemleriniz, nafaka, burs, eş geliri, ödemeler, mahkemeden elde edilen kazanç. Yay burcunda gerçekleşecek yeni ayla birlikte mücadele ve emek gerektiren sürece giriyorsunuz. Size fayda sağlayacak gelişmeler başlıyor. Psikolojik olarak değişim zamanı.

YÜKSELEN İKİZLER: Ortaklıklarınız, ikili ilişkileriniz, eşinizin koşulları, danışmanlıklarınız (doktor, avukat, öğretmen, rehber) varsa davalarınız. Yay burcunda gerçekleşecek yeni ayla birlikte kurmuş olduğunuz bağlantılar aydınlanıyor. Ortaklı alanda vermiş oluğunuz mücadeleden fayda sağlıyorsunuz. Psikolojik değişim başlıyor.

YÜKSELEN YENGEÇLER: Günlük iş temponuz, zorunlu işleriniz, beslenmeniz, sağlığınız varsa kiracı ve çalışanlarınız, evcil hayvanlarınız. Yay burcunda gerçekleşecek yeni ayla birlikte yeni gelişmeler başlıyor. Çalışma koşullarında fayda sağlıyor ve bereket buluyorsunuz. Şu sıralar hedeflerinizi tamamlama aşamasındasınız.

YÜKSELEN ASLANLAR: Yatırımlarınız, yeteneklerinizin içeriğini ilgilendiren gelişmeler, ek gelir, spor, hobi, aşk ve özel hayatınız varsa çocuklarınızın şartları. Yay burcunda gerçekleşecek yeni ay ile yeni oluşumlar başlıyor. Hedeflerinize yönelik belirlemiş olduğunuz sistematik olarak planı harekete geçiriyorsunuz. Fayda elde edeceğiniz girişim zamanları.

YÜKSELEN BAŞAKLAR: Ailevi konular, sizi var eden ana temeller, arazi, arsa, yerleşim varsa eşinizin iş kariyer alanı. Yay burcunda gerçekleşecek yeni ayla birlikte yeni oluşumlar başlıyor. Ortaklı işler içindesiniz. Hedeflerinize aracılık yapan kurum ya da kişilerle belirlediğiniz planla harekete geçiyorsunuz. Girişimlerinizden fayda elde ediyorsunuz.

YÜKSELEN TERAZİLER: Yazışmalar, anlaşmalar, iletişim aletleri ile ilerlettiğiniz işleriniz, kurs, ön lisans programı varsa kardeşlerinizin şartları. Maddi kaynaklarınızda plan belirlediğiniz anlaşma içindesiniz. Yay burcunda gerçekleşecek yeni ayla birlikte yeni oluşumlar başlıyor. Girişimlerinizden fayda sağlıyorsunuz.

YÜKSELEN AKREPLER: Maddi kaynaklarınız, rızkınız, sağlığınız varsa çocuğunuzun iş kariyer alanı ve eşinizin banka hesapları. Yay burcunda gerçekleşecek yeni ayla birlikte bu konularda yeni oluşumlar başlıyor. Ortaklı alanda plan belirlediğiniz gelişmeler size sorumluluk belirliyor. Maddi alanda yapacak olduğunuz girişimlerden fayda bulma zamanı.

YÜKSELEN YAYLAR: Girimleriniz, kişisel konumunuz, kimliğiniz, içinde bulunduğunuz şartlarınız ve varsa çocuğunuzun iş kariyer alanı. Yay burcunda gerçekleşecek yeni ayla birlikte yeni gelişmeler başlıyor. İş koşullarında yapacağınız planla, bereketli faydalı işleriniz başlıyor.

YÜKSELEN OĞLAKLAR: Zorluklarınız, kapalı alan işleriniz (hastane, okul, int, hapishane) gizli yürüttüğünüz işleriniz ve kontrolünüz dışında gelişen olaylar. Yay burcunda gerçekleşecek yeni ayla birlikte yeni oluşumlar başlıyor. Yapacağınız bir planla psikolojik süreci başlatıyorsunuz. Girişim ve gayretlerinizden fayda sağlayacaksınız.

YÜKSELEN KOVALAR: Sosyal alan, organize işleriniz, plan ve projelerle ilgili konular ve umutlarınız. Yay burcunda gerçekleşecek yeni ayla birlikte yeni oluşumlar başlıyor. Girişim ve gayretlerinizden fayda bulacaksınız.

YÜKSELEN BALIKLAR: Profesyonellik gerektiren işleriniz, iş kariyer alanı, toplum önündeki unvanınız. Yay burcunda gerçekleşecek olan yeni ayla birlikte yeni oluşumlar başlıyor. Anlaşma ile yeni plan belirliyorsunuz. Girişimlerinizden fayda bulacaksınız.
banu Boz
 
X