Gebeliğe Hazırlık 15 Aylık evliyim Hamile Kalmıyorum, Stres ve Cevresel sıkıntı faktörler etkiliyor olabilir mi ?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ya hic elimde değil o derece psikolojimi bozuyolar tad almiyorum artik hayattan
Merak etmeyin ben de aynı durumdayım. Sizin kadar oldu belki daha fazla tabi ben başından beri doktora gidiyorum bir çok doktora da gittim engel bir şey bulunamadı. Ama şöyle düşünmek lazım belki de gerçekten her şey nasip. Bizim değerimizi belirleyen şey çocuk değil. O çocuğu hemen olan çevre ilerde ne yaşayacak Allah bilir. Yani biz kendimiz için neyin hayırlı olduğunu bilemiyoruz. Ben soranlarin bazılarına olmadığını söylüyorum. Bu bir kusur değil. Stres yapma falan diyemem. Stresten olmuyor kelimesini duymak bile istemiyorum artık. Çünkü kim olsa üzülürdü. Belki de tevekkül etmemiz gerekiyor
Ama hastaneye gidince belki herhangi bir sebeb bulunur ve o yönde tedavi olursunuz.. insanı çektiği sıkıntı değil çevrenin dedikodusu yıpratıyor zaten. Güçlü olmak zorundayız. Ve çocuk mevzusunu hayatımızın merkezine almamamiz gerekiyor. İnşallah bunları başarabiliriz☺️ Allah yardımcımiz olsun

Merak etmeyin ben de aynı durumdayım. Sizin kadar oldu belki daha fazla tabi ben başından beri doktora gidiyorum bir çok doktora da gittim engel bir şey bulunamadı. Ama şöyle düşünmek lazım belki de gerçekten her şey nasip. Bizim değerimizi belirleyen şey çocuk değil. O çocuğu hemen olan çevre ilerde ne yaşayacak Allah bilir. Yani biz kendimiz için neyin hayırlı olduğunu bilemiyoruz. Ben soranlarin bazılarına olmadığını söylüyorum. Bu bir kusur değil. Stres yapma falan diyemem. Stresten olmuyor kelimesini duymak bile istemiyorum artık. Çünkü kim olsa üzülürdü. Belki de tevekkül etmemiz gerekiyor
Ama hastaneye gidince belki herhangi bir sebeb bulunur ve o yönde tedavi olursunuz.. insanı çektiği sıkıntı değil çevrenin dedikodusu yıpratıyor zaten. Güçlü olmak zorundayız. Ve çocuk mevzusunu hayatımızın merkezine almamamiz gerekiyor. İnşallah bunları başarabiliriz☺️ Allah yardımcımiz olsun

Amin cumlemize. Keske herkes duyarli olsa çocuğu 10yil sonra olan ahmak bile gelip cocuk soruyor senin n3 yasadigini biliyoruz simdi karsima gecmis konusiyor. Kimse ne yasadiginin farkında değil resmen

Amin cumlemize. Keske herkes duyarli olsa çocuğu 10yil sonra olan ahmak bile gelip cocuk soruyor senin n3 yasadigini biliyoruz simdi karsima gecmis konusiyor. Kimse ne yasadiginin farkında değil resmen
Kesinlikle çok doğru. İnsanoğlu böyle işte yaşadığıni unutur maalesef...

Eşime kalsa bugün gidip test verecek hemen baktiracakta beraber gidelim diye bekletiyorum.
hayırlısı olsun eşin sperm testi versin doktora gittiğinizde hazır bulunsun bence beraber değerlendirir yoksa eşin verecek sonuç çıkacak gittiğinizde halletmiş olursunuz

hayırlısı olsun eşin sperm testi versin doktora gittiğinizde hazır bulunsun bence beraber değerlendirir yoksa eşin verecek sonuç çıkacak gittiğinizde halletmiş olursunuz
Nokta gelmiş zaten agrisi da var herhalde oldum çözülecek. Keske dun olsaydim olmam gereken günde en azindan cumartesi doktor giderdim şimdi yarn bakmaz belki.

Isyerinden ayarlayamadi izin bakimindan o yüzden gidemedi bakalim belki o gun yapar.

Nokta gelmiş zaten agrisi da var herhalde oldum çözülecek. Keske dun olsaydim olmam gereken günde en azindan cumartesi doktor giderdim şimdi yarn bakmaz belki.
Hayırlısı olsun pazartesi gidersin en kötü esin yarın gitsin üroloji gitmesi lazım ya da esim direk düzen lab var direk gidip veriyor

Biraz uzun oldu ama okuyup yardimci olabilen konu hakkinda duzenli olup kalamayan var mi.
BU BEN herkes hamile kaldı benden sonra evlenenler 10 ay oldu evliliğim ben kalamadım eşim test verdi değerleri iyi çıktı 2 kere klomen kullandım sonuç alamadım bende üzülüyorum benimde eşim takmıyor ama yeni yeni bebek var mı diye sormaya başladılar

Esim zaten ben uzuldukce sorun bendedir sen kendini uzme bilmem ne ben tedavi olurum olur bilmem ne deyip duruyor daha fazla benim sinirlerimi oynatiyor. Olmuyor insanlardan biktim insan icine cikasim gelmiyor surekli ayni sotular sorular cocuk yok mu yapın bilmem ne kaynana yuzumuze bakmaz aramaz
handan sana bi şey söyleyim mi okuyorum ya mesajlarımı diyorum ki o kadar benki sanki ben yazmışım

Çevre baskısına hiç aldırmayın bebeğiniz olur 2.ci ne zaman derler 2.yi yaparsınız bu ne acele derler işin sonu yok. Kontrollerinizi yaptırın ona göre yolunuzu çizin vakti geldiğinde de bebeğiniz olacaktır sıkmayın canınızı.

Hayırlısı olsun pazartesi gidersin en kötü esin yarın gitsin üroloji gitmesi lazım ya da esim direk düzen lab var direk gidip veriyor

Tum kontroller yapildi. Hic bir sorun görülmedi. 3ay sonra rahim filmi onerisi tavsiyesi aldik hepsi bu.

Umarim engel teşkil edecek birşey çıkmaz hakkınızda hayırlısı olsun.

Evet maalesef
Engel teşkil edecek bir sorun cikmadi. Olmamasi icin bir sebep yok testler temiz calismaya devam dedi. Carsamba persembe cuma deneyin dedi bekliyoruz.

Haziran ayinda hamilelik plani yapan hanimlar ve anneler herkese selamlar,

Öncelikle neredeyse 9 - 10 Aylık çalışmalarımızdan kaynaklı olarak sadece buraya ara ara gelip sadece bakar cikardim.

Son zamanlarda artik buradan ayrilamiyorum.

Sizlerle paylaşmak istediğim pandemi sebebiyle eşimin kardeşi ve benim yakin cevremden bazi kisilerle hemen hemen 1 2 ay arayla aynı zaman diliminde evlendik. Benim yakinimi çocuğu oldu emeklemeye başladı. Esimin kardesininde cocugu olacagi haberini aldık. Hayirli allah anali babali buyutsun kiskancligim vs yok. Tabi hal böyle durumlar olunca ister istemez cevresel faktorlerin gozleri bizde olmaya başladı. Stres sıkıntı haliyle geldi.

Eşimle korunmadan herhangi bir test yapmadan doktor gitmeden stres yapmadan sadece akisina birakarak beraberligimiz oldu ama herhangi bir pozitif birsey yok.

Adetim düzenli & 28 gun dedim mi bacaklarima agri vurur 4 saniye icerisinde adet olurum hic sekmez. Şimdi bat 6 kaldı. Herhangi bir değişiklik yok vucutsal olarak ağrı olarak belirti olarak sadece bekliyorum ama bu sefer digerlerine gore beklenti, stres, sıkıntı herşey var. Kesinlikle ama kesinlike olacagini düşünmüyorum sadece sizlere sormak istiyorum.

6 gun sonunda adet olursam doktora esimle beraber gidecegiz. Hem o hemde ben test olacagiz artik ne gerekiyorsa.

Eşim herşeye herkese rağmen arkamda dimdik duruyor bir kere kotu soz duymadim hamile kalamiyon edemiyon diye ama iste dis faktorler felaket kafama takilan olay 9 Aylık donemde Dış gebelik, ic gebelik, kimyasal gebelik hic birşey olmadi bu normal değil gibi sanki benim gibi olan var mi ?
13 aylık evliyim iki kimyasal gebelik geçirdim ümidimi yitirmiştim bize sürpriz yaptı miniğim önceden yumurlama günü takip ediyorduk stress yapıyordum sonra saldım olacağı varsa olur dedim ve sonuç hamileym

X