15 aylık kızımın her uyandığında çığlık atması

pinar defne

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2024
5
2
32
Merhaba 15 aylık kızım var sürekli her uyanmasında çığlık atarak uyanıyor kısa uykular meme bağımlılığı uyurken bile dudağını emiyor düzensiz uykuları var çok yorulduk artık dayanılmaz boyutlarda gece sürekli uyanıyor çok hırçın emerken sürekli ısırıyor emmeden uyumuyor ben çok yoruldum gerçekten dayanamıyorum çok yalnız hissediyorum memeden kesmek istiyorum ama kıyamıyorumda yaşayan var mı? Daha yazıya dökülemeyen duygular tükenmiş bitmiş hissediyorum Lütfen yardım edin imdat

Uykusundan mı bağırarak uyanıyor? Gece terörü gibi birşey olabilir mi? Konuşması nasıl? Gün içerisinde tablet tv ( evde sizin izlediğiniz arka planda olan tv dahil ) uyarana maruz kalır mı?

Diş çıkarıyordur ağrısı vardır. Büyüme atağı geçiriyordur. Önemli olan sizin kendiniiz iyi hissetmeniz. Eğer yemeğini güzel yiyorsa kesebilirsiniz. Ben ortancayı 15 aylıkken kestim valla rahatladım.

Uykusundan mı bağırarak uyanıyor? Gece terörü gibi birşey olabilir mi? Konuşması nasıl? Gün içerisinde tablet tv ( evde sizin izlediğiniz arka planda olan tv dahil ) uyarana maruz kalır mı?
Evet uykusundan bağırarak uyanıyor daha konuşmaya başlamadı telefon tablet vermiyoruz ama televizyon açık alıyor ama genelde çizgi film izliyoruz hayvaların olduğu ama gece terörüyle ilgili bir bilgim yok

Diş çıkarıyordur ağrısı vardır. Büyüme atağı geçiriyordur. Önemli olan sizin kendiniiz iyi hissetmeniz. Eğer yemeğini güzel yiyorsa kesebilirsiniz. Ben ortancayı 15 aylıkken kestim valla rahatladım.
Diş diye düşündüm ama bakıyorum sürekli yeni çıkan yok ama diş çıkardı zamanlar anlıyorum canın yandığını ama öyle değil çok değişik. Yemekte yemiyor zorla ağzına bir kaç lokma veriyoruz devam sütüde vermeye çalışıyorum ama sürekli emmek istiyor emerkende uyuyor memeden çekince uyanıyor hemen

Benim de bebeğimde 15 aylıkken aynı durumlar oluyordu.şimdi 17 aylık azaldı biraz. bebeklerin gelişirken süreçleri benzer ilerliyor . Çığlık olayı ve sürekli emmek istemesi de normal sanırım ben de aynı şeyleri yaşadım

Evet uykusundan bağırarak uyanıyor daha konuşmaya başlamadı telefon tablet vermiyoruz ama televizyon açık alıyor ama genelde çizgi film izliyoruz hayvaların olduğu ama gece terörüyle ilgili bir bilgim yok
Gün içerisinde fazla uyarana maruz kaldığı için oluyor. Mümkünse ekran kullanmayın. Tv kapalı olsun. Gece terörü de çocuk uykusundan istemsizce , farkında olmadan bağırarak uyanır ve devam eder. Bu gün içerisinde aşırı uyaran kaynaklı olabilir ya da yaşadığı herhangi duygusal bir durum sebebiyle de görülebilir. Bazende sebepsiz olabilir. Bu gibi anlarda onu uyandırmak sarsmak yerine kendisine zarar vermesini engellemek, sarılmak yanındayım güvendesin demek iyi gelebilir. Lütfen tv ile ilişkisini kesin. Kesemiyoruz biz karışmayın ne alaka diyorsanız da max 10 dakika olsun. Göreceksiniz tv olmadığjnda emin olun gece uykuları kaliteli olacak. Meme ile alakalı olarakta. Benim oğlumda tam bir meme bağımlısıydı. 2,5 yaşına kadar emzirdim. Emzirmeyi bitirme sürecinde aslında yapamam ya olmaz öyle uyuyamaz ki dediğim herşeyi nasıl kolaylıkla yapabildiğini az sabır ve destek gerektirdiğini gördüm. Mümkün ise sabırlı ve kararlı bir şekilde gece beslenmesini kesin. Artık bebeğinizin gece beslenmesine ihtiyacı yok. Uykularına geçmeden önce besleyin. Sonrasında onlar olmadan da uykuya dalabileceğini dilerseniz elinizi tutabileceğini sarılabileceğinizi anlatın. Ben kucağımda dik bir pozisyonda koridorda yürüyerek uyutmuştum. Başlarda çok zor oluyor, uykular bozuluyor, sabrınız yetmiyor gibi görünsede 1 hafta sonunda duruma uyum sağlıyorlar. Direnecek , ağlayacak ama şefkatle ona uykunun başka türlüde olabileceğini anlatacaksınız, gösterip rehberlik edeceksiniz. Meme ile uyku ilişkisini kesmeniz sizin de uyku kalitenizi arttıracak böylelikle daha sabırlı olacaksınız.

Teşekkür ederim tavsiyelerinizi deneyeceğim umarım işe yarar

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba 15 aylık kızım var sürekli her uyanmasında çığlık atarak uyanıyor kısa uykular meme bağımlılığı uyurken bile dudağını emiyor düzensiz uykuları var çok yorulduk artık dayanılmaz boyutlarda gece sürekli uyanıyor çok hırçın emerken sürekli ısırıyor emmeden uyumuyor ben çok yoruldum gerçekten dayanamıyorum çok yalnız hissediyorum memeden kesmek istiyorum ama kıyamıyorumda yaşayan var mı? Daha yazıya dökülemeyen duygular tükenmiş bitmiş hissediyorum Lütfen yardım edin imdat
Ben de sizinle aynı durumdayım. O kadar bitkin tükenmiş hissediyorum ki kendimi anlatamam. Gece olsun istemiyorum. Herkes uyku eğitiminden bahsediyor ama ona da pek cesaret edemiyorum. Bazı geceler sabaha kadar ağlıyorum ne olacak böyle nereye kadar devam edecek diye

Benim kızım da nerdeyse 16 olacak.emerek ya da ayakta gezerek uyutuyorum. Diş süreci ya da bir agrisi varsa sizin dediginiz gibi oluyor.gecsleri genelde 3 bazen 4 saatte bir kalkar.Bir doktor a goturseniz ,genel kontrol etsin.Belki bır ağrısı vardir

Diş diye düşündüm ama bakıyorum sürekli yeni çıkan yok ama diş çıkardı zamanlar anlıyorum canın yandığını ama öyle değil çok değişik. Yemekte yemiyor zorla ağzına bir kaç lokma veriyoruz devam sütüde vermeye çalışıyorum ama sürekli emmek istiyor emerkende uyuyor memeden çekince uyanıyor hemen
Benimde aynı. Sabaha kadar meme ağzında uyuyor. Çekince bağırıyor ya da sallıyorum. 15 ayligiz

X