15 Tatilde Gezilecek Yerler

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.233
27.594
57
Kayakla tanışmak için güzel bir fırsat
kayak-merkezi-e1422189869599.jpg


Ocak ve şubat ayları neredeyse bütün kayak pistlerinde en çok kar kalınlığına sahip olunan zamanlar. Uludağ ve Kartalkaya gibi merkezlerde bu zamanlarda yer bulmak oldukça güç ancak hem daha ekonomik, hem de daha kolay yer bulunabilecek farklı alternatifler de var;

Palandöken-Erzurum, Zigana-Gümüşhane, Kartepe-Kocaeli, Bozdağ-İzmir, Sarıkamış-Kars ya da Erciyes-Kayseri kayak tatili yapmak isteyenlerin kesinlikle göz ardı etmemesi gereken merkezler.Kayak merkezleri listesi için Türkiye’de ki kayak merkezleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Ülkemizde yer alan kayak otelleri hakkında en iyi kayak otelleri yazımız ile bilgi alabilirsiniz.

Farklı bir kültür Dubai
kuleden_dubai_gorunumu-e1422186818201.jpeg


Hem kışın soğuğundan kaçmak, hem biraz alışveriş, hem de farklı bir kültürle tanışmak için Dubai’yi değerlendirebilirsiniz. Sahil kenarında bir otelde kalacak olursanız da çocukların bizden bile daha iyi imkanlara sahip olabileceklerini de söylemek gerekir. Ancak günlük hayat bize göre biraz daha pahalı; bunu göz önüne almakta fayda var.Dubai vizesi hakkında bilgiler için Dubai Vizesi yazımıza göz atabilirsiniz.

Tatili biraz uzatırsanız Rio Karnavalına katılabilirsiniz
rio-karnavali.jpg


Brezilya’nın Dünyaca ünlü karnavalına katılıp, Brezilya’da yılın en sıcak zamanları olan Şubat ayını terleyerek geçirebilirsiniz. Ancak özellikle karnaval zamanında ciddi şekilde artan bilet ve konaklama ücretlerini göz önünde bulundurmak gerek.

Termal kaplıcalarda yorgunluk atabilirsiniz
termal-havuz.jpg


Fazla hareket istemiyorsanız Uzungöl, Pamukkale ve Afyon gibi termal kaplıcaların olduğu yerlerde tatilinizi değerlendirip hem bir dinlenme imkanı bulabilir, hem de vücudunuza bir yenilenme şansı verebilirsiniz.Termal kaplıcalar hakkında olan Termal Nedir ? Faydaları Nelerdir ? yazımıza göz atabilirsiniz.

Termal otel seçiminizde size faydalı olabilecek
En İyi Termal Oteller yazımızı inceleyebilirsiniz.

Avrupa’da en sıcak yer İspanya
Toldeo.jpg


Sömestr tatilinizi bir Avrupa ülkesinde değerlendirmek isterseniz ve soğuktan bir nebze de olsa uzak durmak isterseniz tercihiniz İspanya olabilir.

Cennete yolculuk için Tayland
tayland-ada-12.jpg


Sömestr tatili için bir diğer yurt dışı alternatifi ise Tayland.Sıcacık bir havada, masmavi bir denizde yüzmek isterseniz Tayland adası olan Koh Samui, vize istememesi nedeniyle tercih edilebilir. Bambudan yapılmış bir havaalanına indiğiniz anda elinize hemen bir pipetle Hindistan cevizi alıp tatilin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Fiyatlar oldukça makul ancak tek sorun uçak bileti fiyatları.Taylan hakkında sitemizdeki Pattaya’da Neler Yapılır yazımız ile Pattaya’yı keşfedebilir, Tayland’ın Cenneti Phuket ile Phuket hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kıbrıs’ı tanımak için büyük bir fırsat
kibris-tatili.jpg


Çocuklarla beraber bir yurtdışı tatili zahmetli geliyorsa, Kıbrıs hem ülkemize nazaran daha sıcak havası ve farklı ortamı ile güzel bir seçim olabilir. Ancak yine de sezonun denize girmeye müsait olmadığını bilmenizde yarar var.

Kafa dinlemek için Alaçatı ya da Çeşme
alacati-sokaklari.jpg


Yazın belki de milyonları ağırlaması nedeniyle o kalabalık arasında güzelliğinin farkına varılamayan Çeşme ve Alaçatı hem daha ılıman, hem de çok sakin haliyle kafa dinlemek için birebir. Hem konaklamanın daha ucuz olması, hem de karayolu ile de ulaşılabilmesi tercihinizi etkileyebilir.Alaçatıya gitmeden önce Alaçatı Rehberi yazımızı inceleyebilirsiniz.

Mistik bir yolculuk; Fas
fas-tatili.jpg


Soğuklardan kaçmak ve mistik bir yolculuğa çıkmak isteyenler için Fas da alternatifler arasında değerlendirilebilir. Kültürü, yemekleri, tarihi dokusu ve misafirperverlikleri sayesinde Fas turunuz hiç unutamayacağınız bir tatil olabilir.
seyahatdergisi.com