15 yaşında ilk kez ve yalnız ABD seyahati için önerilerinizi bekliyorum

15 yaşında tek başına uzun uçak yolculuğu nedenli güvenli

• Güvenli

OY: 41 59,4%
  • Güvenli değil

OY: 28 40,6%

• Ankete Katılan
    69
  • Anket Kapalı .

Ntdt

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2016
23
19
52
Merhaba,kızımı sömestr tatilinde abd'ye gönderiyorum.Yolculuk için ,havaalanı ve uçak için neleri gözden kaçırmamalıyım ...deneyimlerinizi ve önerilerinizi paylaşabilirmisiniz.

Bir program bir proje kapsaminda felan mi gidecek?

Bir grupla gidecekse yanlarinda oralari bilen bir rehber olacaksa olabilir. Tabi guvendiginiz bir kurum olmali.

Biraz daha detay verseniz iyi olur. Dil bilmeden tek basina gonderiyorsaniz orada bir tanidiginiz felan mi karsilayacak?

Tek basına yollamıyordur zaten ya okula kursa ya da bir tanıdığın yanına yolluyodur kızını. Yani yolculuk yalnız gerçekleşecek sadece anladığım kadarıyla.

Ben uçakta bi terliyorum bi klimalar cok geliyor üşüyorum o yuzden kızınızı çıkartabilecek şekilde kat kat giydirin terledi mi çıkarsın, üşüdü mü hırkasını giyinsin.

Yol uzun malum eşofman turu bi sey giysin ya da tayt. Rahat bir spor ayakkabı. Kesinlikle sıkı ve dar olmasın cunku benim oturmaktan ayaklarım sisiyor. Zaten çizme bot çıkartılıyor havaalanı kontrollerinde. En iyisi rahat spor ayakkabı.

Sevdiği dergiyi, kitabı alsın yanına sıkılmamak icin.

İki saatte bir tuvaleti olmasa bile tuvalete gitsin yürüyüş yapsın koridorda bacakları açılsın

Değerli eşya para el çantasında olsun lakin nolur nolmaz ben bavulun gizli bi kösesine de hep bir miktar para koyarım el çantam çalınırsa güvencem olsun diye.

Kızınızın özgüveni ve gelişimi icin cok guzel bir fırsat Harika bir deneyim. Her şey yolunda gider umarım

Dil bilgisi nasıl ?
İyi değil se turist rehberi sözlükler var kesinlikle ondan alın
iyiyse de alım bence heyecandan unutabilir
Hani ne kadar rüyaların ülkesi gibi dursa da öyle değil
Hırsızlığa karşı tedbirli olsun tüm parayı cüzdanında tutmasın
Kesinlikle konsolosluk fbı gibi yerlerin numarasını bilsin gerçi orada tek ama olsun :S
Yolculuk 24 saat sürüyor ona göre kendini ayarlasın
Her hangi bir şekilde birine bir şey soracaksa üniformalı memura sorsun :))

İyi cesaret yollamanız tebrik ediyorum :)
Bir program bir proje kapsaminda felan mi gidecek?

Bir grupla gidecekse yanlarinda oralari bilen bir rehber olacaksa olabilir. Tabi guvendiginiz bir kurum olmali.

Biraz daha detay verseniz iyi olur. Dil bilmeden tek basina gonderiyorsaniz orada bir tanidiginiz felan mi karsilayacak?
Yolculukta tekbaşına.Orada kuzenlrrimin yanında olacak onlar alandan alacaklar.malum yol uzun alan ve uçağa dair tavsiyeleri rica ederim

Tek basına yollamıyordur zaten ya okula kursa ya da bir tanıdığın yanına yolluyodur kızını. Yani yolculuk yalnız gerçekleşecek sadece anladığım kadarıyla.

Ben uçakta bi terliyorum bi klimalar cok geliyor üşüyorum o yuzden kızınızı çıkartabilecek şekilde kat kat giydirin terledi mi çıkarsın, üşüdü mü hırkasını giyinsin.

Yol uzun malum eşofman turu bi sey giysin ya da tayt. Rahat bir spor ayakkabı. Kesinlikle sıkı ve dar olmasın cunku benim oturmaktan ayaklarım sisiyor. Zaten çizme bot çıkartılıyor havaalanı kontrollerinde. En iyisi rahat spor ayakkabı.

Sevdiği dergiyi, kitabı alsın yanına sıkılmamak icin.

İki saatte bir tuvaleti olmasa bile tuvalete gitsin yürüyüş yapsın koridorda bacakları açılsın

Değerli eşya para el çantasında olsun lakin nolur nolmaz ben bavulun gizli bi kösesine de hep bir miktar para koyarım el çantam çalınırsa güvencem olsun diye.

Kızınızın özgüveni ve gelişimi icin cok guzel bir fırsat Harika bir deneyim. Her şey yolunda gider umarım
Çok teşekkürler herbitini dikkate alacağım

Dil bilgisi nasıl ?
İyi değil se turist rehberi sözlükler var kesinlikle ondan alın
iyiyse de alım bence heyecandan unutabilir
Hani ne kadar rüyaların ülkesi gibi dursa da öyle değil
Hırsızlığa karşı tedbirli olsun tüm parayı cüzdanında tutmasın
Kesinlikle konsolosluk fbı gibi yerlerin numarasını bilsin gerçi orada tek ama olsun :S
Yolculuk 24 saat sürüyor ona göre kendini ayarlasın
Her hangi bir şekilde birine bir şey soracaksa üniformalı memura sorsun :))
Teşekkürler.Dil bilgisi sanırım heyecandan zaten yeterli gelmeyecek.bu sözlükten alırım.Ben Cem yılmaz'ın tavsiyelerini de önerdim:)

O kadar çok istedi ki bu deneyimi yaşasın istedik.16.yaş gününe orada girecek.Daha zaman var belkide yaklaşınca biz napıyoruz deriz .
Sizinde gitme imkanınız Yok mu?
Hevesini kırmayın beraber gidin ama yalnız göndermeyin..
15 yaş tam ergenliğin zirvede olduğu zamanlar en deli çağlar
Siz gidemeyecekseniz göndermeyin kesinlikle.
Aklınız kalır ye düşünüyorum devir çok kötü artık kimseye güvenilmiyor..

Yanına güzel bir boyun yastığı alsın taksın kulaklıklarını yolculuğun tadını çıkarsın. Oradan alacak birileri varmış daha fazla dikkat edilecek bisey yok.

18 yaş altı çocukların yurtdışına tek başına çıkma prosedürlerine çok dikkat edin. Ayrıca ABD'ye giriş prosedürünü de araştırmanızı öneririm. Burdan giderken sizin yazılı onayınız gerekiyor ama girişte sıkıntı yaşamaması için ayrıca bir şey yapmanız gerekiyor mu bilmiyorum.

Orda tek başına polisle muhatap olup korkmaması için çok iyi araştırın. Ordaki kuzenler ABD yetkililerini arayıp sorabilir mesela.

Bence iyi bir deneyim

Eğer karşılayanlar gecikmezse hiç sıkıntı olmaz

Bir de uçağa hiç binmedi ise ucuz bir güzergahta bir uçak yolculuğu öneririm inip kalkarken tedirgin olmasın
Kısa uçuş deneyimi çok.Ama ebeveyn yanında kendi hiçbir işlem yapmadı.teşekkürler

X