16 aylık bebeğim yürümüyor

Li-moon

Guru
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2011
5.236
2.033
Merhaba arkadaşlar. Bebeğim 16 aylık ama hala yürümüyor. Koltuklara tutunup sıralıyor,koltuklara tırmanıyor ama yürütmek için elinden ne zaman tutsam hemen oturuyor.popo üzerinde emekliyor. Düşmekten çok korkuyor cesareti yok gibi.doktor 18 aya kadar normal demişti sağlığında bi sıkıntı da yok.var mı bizim gibi olan bebisler :KK43:

Güncel: arkadaşlar bebeğim 1 haftadır ayakta desteksiz duruyor ve 4-5 adım atiyor çok şükür. Son durumları birbirimize yazalım ki moral olsun çok kafaya takıyoruz malum :)

Güncel: arkadaşlar kızım 17inci ayında yürümeye başladı :) şimdi hiç oturmuyor:) zamanı varmış demekki. Kızım gibi geç yürüyen bebisleriniz varsa diye güncel durumu yazmak istedim.herkese sevgiler

Son düzenleme:
Ben varmışım 🙋‍♀️ bebekken yani😁 cabuk konusup gec yürümüşüm. Yürümeyi hala sevmem.😂 cocugunuz büyüyünce ona koşma dusersin demeyin. Yavas yuru demeyin. Ozgur birakin. Sonra benim gibi olmasin.

Ben varmışım 🙋‍♀️ bebekken yani😁 cabuk konusup gec yürümüşüm. Yürümeyi hala sevmem.😂 cocugunuz büyüyünce ona koşma dusersin demeyin. Yavas yuru demeyin. Ozgur birakin. Sonra benim gibi olmasin.
Ahh bi yürüse özgür bırakacağım :KK43: aynen benim benimde erken konuştu. Bir çok kelime söyleyebiliyor.cok korkuyorum artık rüyalarımda bile yürüdüğünü görür oldum

Kizım şuan 33 aylık

19 aylıkken yürüdü
Sıraliyorsa yürümesi yakındır

Geri geri emeklermişim.
Ahh bi yürüse özgür bırakacağım :KK43: aynen benim benimde erken konuştu. Bir çok kelime söyleyebiliyor.cok korkuyorum artık rüyalarımda bile yürüdüğünü görür oldum
Korkmayin ozgur birakin yürüteç varsa bindirin. Her cocuk özeldir. Hepsinin gelisim sureci farkli ve biriciktir. Korkmayin destekleyin ellerini tutup. Yürütün karşıda babasi olsum sevdigi bir sey tutsun. Yuruyerek ona gelince alkis tebrik ve ödül olarak o elindeki şeyi verin. Sonra aynisini hedefe biraz kala bebegi bırakarak yapin . Gun gun tekrarlayin. Kademe kademe arttirin. Faydasi olmasa bile uzulmeyin yürüyecek elbet❤

Kizım şuan 33 aylık

19 aylıkken yürüdü
Sıraliyorsa yürümesi yakındır
13 aylıkken sıralamaya başladı.bende sıralayınca yakında yürür dedim ama 16 aylık oldu hala sıralıyor:KK43: 1 haftadır da koltuklara tırmanıyor. Ayakta desteksiz dururken denge kuramıyor. Sizin kızınız sıraladıktan ne kadar sonra yürümüştü

Geri geri emeklermişim.

Korkmayin ozgur birakin yürüteç varsa bindirin. Her cocuk özeldir. Hepsinin gelisim sureci farkli ve biriciktir. Korkmayin destekleyin ellerini tutup. Yürütün karşıda babasi olsum sevdigi bir sey tutsun. Yuruyerek ona gelince alkis tebrik ve ödül olarak o elindeki şeyi verin. Sonra aynisini hedefe biraz kala bebegi bırakarak yapin . Gun gun tekrarlayin. Kademe kademe arttirin. Faydasi olmasa bile uzulmeyin yürüyecek elbet❤
Çok teşekkür ederim desteğiniz için :) ellerinden tutup yürütmeye çalışınca hemen oturuyor.bazen istek oluyor biraz yürüyor ellerinden tutunca.biz alkışlayınca hemen oturup oda alkışlamaya başlıyor :) yürüteç önermemişti dr almamıştık ama yürüme yardımcısı var iteklenerek yürümesine yardımcı olan.onunla biraz yürüyor tabi cani isterse :KK43: dediginiz gibi her bebeğin gelişimi farklı.ayaklarini yere basmayada korkardı 10 aylıkken basmıştı.yere ayaklarını dokununca havaya kaldırırdı. Arkadaşlarımın bebeği en geç 1 yaşında yürüyünce seninki hala yürümüyor mu demelerine çok bozuluyorum:KK43:

13 aylıkken sıralamaya başladı.bende sıralayınca yakında yürür dedim ama 16 aylık oldu hala sıralıyor:KK43: 1 haftadır da koltuklara tırmanıyor. Ayakta desteksiz dururken denge kuramıyor. Sizin kızınız sıraladıktan ne kadar sonra yürümüştü
Ayakta durabiliyorsa yakında dengesini de korumaya başlar diye düşünüyorum. Her bebeğin gelişimi farklı. Kimi erken yürür ama geç konuşur. Kimi şakir şakir konusir ama yürümesi geç olur.:) Artık bebetonun kişisel özellikleri hangisine uygunsa o sırada oluyor her şey. Endişe etmeyin:) siz de teşvik edin, zorlamayın yürümesi için. Oyuncaklarını ya da sevdiği şeyleri gösterin .

Ayakta durabiliyorsa yakında dengesini de korumaya başlar diye düşünüyorum. Her bebeğin gelişimi farklı. Kimi erken yürür ama geç konuşur. Kimi şakir şakir konusir ama yürümesi geç olur.:) Artık bebetonun kişisel özellikleri hangisine uygunsa o sırada oluyor her şey. Endişe etmeyin:) siz de teşvik edin, zorlamayın yürümesi için. Oyuncaklarını ya da sevdiği şeyleri gösterin .
Konuşmasi çok iyi dediginiz gibi.hic zorlamıyorum cesaretlendirmeye çalışıyorum.oyuncaklarla sevdiği şeylerle.. yürümek yerine hemen oturup bağırarak elimizden almaya çalışıyor oyuncağı. Istekli olsa yapacak ama işte.cok yordu beni bu süreç :KK43:

Konuşmasi çok iyi dediginiz gibi.hic zorlamıyorum cesaretlendirmeye çalışıyorum.oyuncaklarla sevdiği şeylerle.. yürümek yerine hemen oturup bağırarak elimizden almaya çalışıyor oyuncağı. Istekli olsa yapacak ama işte.cok yordu beni bu süreç :KK43:
Bir bakacaksınız pat diye yürümüş 😊 her bebegin kendine özel yeteneği var. Bence bu sakin zamanlarin tadını çıkarmaya bakın 😁 birkaç aya taş üstünde taş kalmayacak çünkü 😁

Baya uzun sürmüştü sıraladiktan sonra yürümesi
Ama hatirlamiyorum kaç ay sürdü

Benim oğlum 15 aylıkken yürüdü. Ama çok saçma bir şekilde. Evde hiç bir şekilde ellerini bırakıp yürümüyordu. Dedim heralde okula gidince yürüyecek. Derken bir gün bir AVM'de yürüyen peluş kostümlü bir adamın peşinden koşmaya başladı.. Şok olmuştum :)))

Benim oğlum 15 aylıkken yürüdü. Ama çok saçma bir şekilde. Evde hiç bir şekilde ellerini bırakıp yürümüyordu. Dedim heralde okula gidince yürüyecek. Derken bir gün bir AVM'de yürüyen peluş kostümlü bir adamın peşinden koşmaya başladı.. Şok olmuştum :)))
Ne güzel :) bebekler dışarıda daha çok hevesleniyormus yürümeye. Şuan virüs yüzünden hiç çıkamıyoruz:KK43: inşallah kızımda aniden yürür çok istiyorum artik

Çok teşekkür ederim desteğiniz için :) ellerinden tutup yürütmeye çalışınca hemen oturuyor.bazen istek oluyor biraz yürüyor ellerinden tutunca.biz alkışlayınca hemen oturup oda alkışlamaya başlıyor :) yürüteç önermemişti dr almamıştık ama yürüme yardımcısı var iteklenerek yürümesine yardımcı olan.onunla biraz yürüyor tabi cani isterse :KK43: dediginiz gibi her bebeğin gelişimi farklı.ayaklarini yere basmayada korkardı 10 aylıkken basmıştı.yere ayaklarını dokununca havaya kaldırırdı. Arkadaşlarımın bebeği en geç 1 yaşında yürüyünce seninki hala yürümüyor mu demelerine çok bozuluyorum:KK43:
Illa kiyas yapacaklar dimi? Bozulma ve oyle biriyle de arkadaslik etme. Bu kadar hizli buyumesin bence. Her günün tadini cikar. Sonra doyamadigini farkediyorsun. Yeterince sevememiş gibi hissediyorsun. O gunleri hatirlayamiyorsun. Biz kardesimde boyle hissediyoruz. Üzülüyor insan. Bosver ne zaman isterse o zaman yürür. Sen her anini sev doya doya yaşa.

Ne güzel :) bebekler dışarıda daha çok hevesleniyormus yürümeye. Şuan virüs yüzünden hiç çıkamıyoruz:KK43: inşallah kızımda aniden yürür çok istiyorum artik
Yurur hic merak etmeyin :) bebekler kendilerini hazir hissedince herseyi yapiyorlar. Saglik problemi yoksa akisina birakin, bebeginizin ritmine uyun. O etraftaki konusanlara da kulak asmayin :) inanin hayat daha kolay olacak.

yürüteç mi deniyor örümcek mi öyle bişey var ondan alsanız cesaretlenir bence
öyle ya da böyle illaki yürüyecek hatta bu zamanları özlersiniz her yeri didik didik edecek çünkü

Oğlum tam 16 aylık iken yürümeye başladı. O kadar üzülüyordum ki rüyamda bile yürüdüğünü görüyordum.
Allah yardımcınız olsun, üzülmeyin yürür insallah:KK66:

Benim kizimda 16 aylikken dr goturmustum siraliyorsa yurur demisti 1.5 yasina kadar yurur demisti bizde 19 aylik olduk bi yandan korkmaya basladim bi sorun mu var diye ki insallah yoktur dort gozle bekliyorum yuruyecegi gunleri heo ruyamda yurudugunu goruyorum birde etraftan millet biseyler soyledikce kizima engelliymis gozuyle baktiklarinda daha kotu oluyorum kizimdan kucuk yuruyen bebekler gordugumde hep Allahim ne olursun benimde yavrum tez zamanda yurusun diyorum cok yiprandim bu surecte ..

Kardesimin kizi 18 aylikken yurudu,koltuklardan tutup kalkıyorsa siraliyorsa yurur endiselenmeyin

X