16 haftalık gebelikte kürtaj sonrası cinsel ilişki

busbusra58

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2023
10
0
30
Düşük riskli bir gebelik geçirdim, 16 haftada non immün hidrops tanisi kondu kalbi durdu ve normal dogum sonrasi kurtajla aldilar. Doktor 6 ay bebek yapmayin dedi ama ben cekindim soramadim cinsel iliskide 6 ay yasak olabilir mi? Doktor buna benzer bir sey dedi ama o an psikolojik olarak hic iyi değildim. Kurtaj sonrasi ne kadar beklemek gerekiyor iliski icin?

Düşük riskli bir gebelik geçirdim, 16 haftada non immün hidrops tanisi kondu kalbi durdu ve normal dogum sonrasi kurtajla aldilar. Doktor 6 ay bebek yapmayin dedi ama ben cekindim soramadim cinsel iliskide 6 ay yasak olabilir mi? Doktor buna benzer bir sey dedi ama o an psikolojik olarak hic iyi değildim. Kurtaj sonrasi ne kadar beklemek gerekiyor iliski icin?
Kendini iyi hissedince ilişki yaşanabilir diye düşünüyorum ben. Başin sagolsun geçmiş olsun ben 9 ay once 42 haftalik dogurdugum bebegimi 2 gun sonra doktor ihmali yuzunden kaybettim. Aci bir durum ama zaman gectikce alişiyor insan. Sonrasinda 2 kimyasal 1 dusuk yasadim. Suan yine 5+3 hamileyim 2 gun once ultrasona girdim kese gozukmedi hic umudum yok ama insallah olur. Düşmesin diye 6 gun hastanede yattim. Serum filan aldim . Hayirlisi

Kendini iyi hissedince ilişki yaşanabilir diye düşünüyorum ben. Başin sagolsun geçmiş olsun ben 9 ay once 42 haftalik dogurdugum bebegimi 2 gun sonra doktor ihmali yuzunden kaybettim. Aci bir durum ama zaman gectikce alişiyor insan. Sonrasinda 2 kimyasal 1 dusuk yasadim. Suan yine 5+3 hamileyim 2 gun once ultrasona girdim kese gozukmedi hic umudum yok ama insallah olur. Düşmesin diye 6 gun hastanede yattim. Serum filan aldim . Hayirlisi
Cok zor agir bir surec biliyorum. Ama kendinizi guzel gunlerinizi mahvetmeyin benim 4 ayim stres korku ve yatmakla gecti aglamadigim bir gecem olmadi ama keske icim rahat teslimiyetle gecirip hayati kendime zindan etmeseydim diyorum. İcinizi rahat tutun duanizi edin gerisini allaha birakin yapcak bir sey yok cunku olacak olan oluyor. Size de cok gecmis olsun.

Çok geçmiş olsun canım bende 9 haziranda orada kuretaj oldum doktorum banada 6 ay beklememi söyledi bebek için
Ama kürtajdan sonra 15.20 gün ilişkiye girilmemesi önemli enfeksiyon kapmaman için buna dikkat etmen gerekiyor haricinde kendini ne zaman iyi hissedersen o zaman ilişkide bulun 6 ay beklemekte artık doktorlar öyle bir şey demiyor o doktordan doktora değişiyor 3 kez düşük yaptim doktorum sadece önlem amaçlı 2 ay rahim dinlensin diye yeterli diyordu hep şuan bende korunmuyorum merak ettiğim bir konu var sadece çam sakurada küretaj işlemi vakumlami yapiliyir yoksa eski yöntemlemi eğer eski yöntem kazıma seklinde yapilmissa kürekle işimiz zor🤔🌼

Seninle aynı süreci geçen ay bende yaşadım. Eğer kanaman olmazsa ve kendini iyi hissedersen 20 gün geçtikten sonra korunmalı olarak ilişkiye girebilirsin. Kanaman devam ederse 40 gün beklemeni tavsiye ederim

Canım ben de olacam 16 haftalık kalbi durmuş ama doktor dilatasyon ve kürtaj dedi kazıma ile alacak sendemi öyle oldun yoksa vakumlamı kürtajın hangi türdü lütfen bilgilendirir misin

Canım ben de olacam 16 haftalık kalbi durmuş ama doktor dilatasyon ve kürtaj dedi kazıma ile alacak sendemi öyle oldun yoksa vakumlamı kürtajın hangi türdü lütfen bilgilendirir misin
Ben suni sanciyla dogurmaya calistim bebek buyuk oldugu için sonrasında da vakumla kalanini aldilar

X