18 Mart Çanakkale Zaferi

Dur-Yolcu-Siir.jpg

En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

PERDEYI Araladıgında güneşı esirgemıyorsa gökyüzü o güzel gunlerın bedelını. ödeyenler vardır... Ruhlarınız şad olsun.
ruhun şad olsun cennet kokulum 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

Çanakkale Zaferi'mizin 106. Yılı Kutlu Olsun. Aziz Şehitlerimizin ve Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün Ruhları Şad Mekanları Cennet Olsun inşaAllah :dua:En Büyük TÜRKİYE
161786245_4038716199500638_2394460301576992932_o.jpg

Canakkale kahramanlari...
Hangi kelime anlatir, hangi cumleye sığar ki destaniniz. Saygı ve minnetle anıyoruz hepinizi. Ruhlariniz şad, mekanlariniz cennet olsun.

Beni en çok heyecanlandıran gezilerden biri olan Çanakkale şehitlik gezisinin üzerinden 6 ay geçti nerdeyse.Hayatımda hiç bu kadar yaşanmış ve geçmişte kalan bir olayı yüreğimde hissetmemiştim.Her metrekaresinde bir şehidin kanı ve canı oldğunu düşünerek parmaklarımın ucunda gezdim heryeriTürk ordusunda bir daha olmayacak olan 57.alaya gelince gözümden iki damla yaş süzülüverdi.Çünkü benim 3 hemşerim,doğduğum ilçeden üç vatan evladı 57.alayın gidip dönmeyenleri arasındaydı.Sessizce ve gururla birer karanfil bıraktım yanlarına.Yüreğimden kopan dualarla.Bu vatanın kıymetini ve gidenlerin yaptığı büyük fedekarlığı öyle bir hissediyorsunuz ki ben bu vatan için ne yaptım acaba diyerek kendinizden utanıyorsunuz.En azından ben öyle hissettim.Yarın 18 Mart.Allahtan hepsine rahmet diliyorum.Onlar yattıkça bu vatan biz torunlarına emanettir.Ruhları şad olsun;mekanları cennet.........
images

images
Saygı,hürmet ve sevgiyle anıyoruz🙏

En Büyük TÜRKİYEVatan için gözünü kırpmadan canını, kanını veren tüm şehitlerimizden, kahraman gazilerimizden ve bu cennet vatanı bizlere emanet eden Başkomutan Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile silah arkadaşlarından Allah razı olsun, mekanları cennet olsun inşallah :dua::dua::dua::dua::dua:

Her 18 Mart Günü kendimi güçlü, özgür, engel tanımaz ve durdurulamaz hissederim!
Destansı Mücadelemizin 107. Yılı Kutlanırken, Kalbimin En Derinlerinde Her Zaman Taze Minnet ve Şükran Duyguları İçindeyim. Bu Vatanın Müdafaası için Canlarını Feda Etmekten Çekinmeyen, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları Olmak Üzere, İsmi Bilinen/Bilinmeyen Bütün Kahraman Şehitlerimizi Rahmetle Anıyorum.
192219,mustafa-kemal-siperden-cepheyi-inceliyor-677-x-462jpg.jpg

çanakkale-cephesi-mevzusanat.jpg

seyit-onbasi-kimdir_16_9_1552892175.jpg

2_0.jpg

IMG_0197.JPG

Ortalama 15 yaşındaydılar, misket tutması gereken elleri silah tuttu, kiminin adı Ahmet, Hüseyin, kiminin adı Ali, İsmail.

Çocuktu onlar, analarının dizinde saçlarının okşanması gereken yaşta Çanakkale'de siperlere sarıldılar ana diye.

Bu vatan bu yavruların, cephedeki evlatlarının hasretiyle bağrına taş basan anaların, bir milletin azmi, inancı, M. Kemal Atatürk'ün vatan sevdasıyla kuruldu.
IMG_0198.JPG

Bastığımız her karış toprakta şehitlerimizin kanı, kundaktaki bebelerin, anaların hakkı var.

IMG_0200.JPG

Türk halkı 15'indeki küçük askerlerin, Seyit Onbaşı'nın, Elif anaların, Fatma anaların dökülen kanlarını, yok olmaya mahkum denilen bir halkın Atatürk'ün liderliğinde küllerinden yeniden doğduğunu unutmuyorsa, Çanakkale'de öyle unutulmaz.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır.
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Çanakkale geçilmez
Rahmet saygı minnetle
Nur içinde uyusunlar 😭

Eklentiler

• D1674905-C650-421D-8548-9C340F90FDB4.png
    D1674905-C650-421D-8548-9C340F90FDB4.png
    548,4 KB · Görüntüleme: 63
276038505_533136301493453_6729879298825384923_n.jpg

Başta canım Mustafa Kemal'im ve tüm şehitlerimizin sayelerinde vatanımızda hür bir şekilde yaşıyoruz . Ruhları şad olsun.

Emanetiniz emanetimizdir. Ruhunuz şad olsun, nur içinde uyuyun 🇹🇷 Alemde şer, Oğuzda er tükenmez…

Çanakkale gezisinde
Bizim ayağımızı düz basıp yürüyemedigimiz dağda bayırda,
O gencecik yüreklerin koşarak savaş edip zafer kazandığını düşünmek.
İnanmak, başarmak, yürekli olmak, gayret etmek...
Hepsinin örneği onlar.
Allah onlardan ve analarindan, yakinlarindan razi olsun.
Bizlerin de vatan sevgimiz hep var olsun ♥️

X