182'den randevu almanın en düşük maliyeti 7 lira

Mhrs demisken birde aylik internette randevu alma çilem var benim.Rutin kontrollerim var ve Izmirin alaninda en iyilerinden biri.Isim yapmis doktordan randevu almak mhrs'de ,cumhurbaskanindan randevu almaktan daha zor. 2 tane laptopu saat 23:59da acip tc ve guvenlik no girilmis sekilde bekliyorum.Artik alabilirsem ne ala.Genelde bu sansa nail olan 10 kisi oluyor gunde.Olamayinca da eski usul sabah 6 da hastaneye gidip randevu aliyorum.

Yahu bugün hastaneye gittim peşine eczaneye , geçmişe dönük eczane borcum 47tl çıktı
Hani sağlık ücretsizdi!!

senin yine 47 tlymiş benim 86 tl :KK70: ödemiyorum arkadaş sağlık ücretsizdi kimse o parayı benden alamaz :KK70: biriksin biriksin dursun belki af gelir bu ülkede nelere af gelmedi kii :KK47: :KK47:

Bunu bilmiyordum.demek paramiz yoksa kose basinda gebersek kimse bir kasik su vermeyecek:KK62:

Hanımlar,
yeni öğrendiğim bir bilgi, GSS'liyseniz(Genel Sağlık Sigortası) şayet prim borcunuz varsa hastaneler bakmıyor, prim borcunuzu ödeyin öyle gelin diyorlar, birtek hamileyseniz borcunuzda olsa hastaneler bakmak zorunda.
Özellikle hamile arkadaşların aklının bir köşesinde olsun bu bilgi.

Hanımlar,
yeni öğrendiğim bir bilgi, GSS'liyseniz(Genel Sağlık Sigortası) şayet prim borcunuz varsa hastaneler bakmıyor, prim borcunuzu ödeyin öyle gelin diyorlar, birtek hamileyseniz borcunuzda olsa hastaneler bakmak zorunda.
Özellikle hamile arkadaşların aklının bir köşesinde olsun bu bilgi.
eskiden hastanelerde rehin tutulurdu hastalar, en azından şimdi direk hastaneye almayacak kadar ilerlemiş sağlık sektörü.
bu arada Hipokrat da Ege Bölgesinde yetişen özel bir patates cinsiymiş :KK14: öğrenmiş olduk

Gün geçmiyor ki sağlık sektöründe yeni bir iyileştirme yapılmasın...

Yine bozulma var sağlık sektöründe ilaçlar ucuz alsın diye vatandaşlar hep yan ürün veriliyor , buda alerjiyi mide sağlığını etkiliyor en kötü olanlarda antibiotik bence gerekirse cebinden verip alacaksın ,yan etkisi çok kötü antibiotiğin , iltihabı geçirmediği gibi birde uzatıyor iyileşmeyi ki diş çektiremedin bu iltihap yüzünden sonra cebimden daha pahalısını aldımda geçti
Gün geçmiyor ki sağlık sektöründe yeni bir iyileştirme yapılmasın...

Kızlar MHRS acil aramalar kapsamında olmadığından ücretlidir. Dk. 46.25 krş.tur. Hattınızda bedava dk.larınız varsa ordan kullanabilirsiniz. İnternetten www.mhrs.gov.tr adresinden ücretsiz randevu alabilirsiniz.MHRS Mobil uygulamasını indirip yine ücretsiz randevu alabilirsiniz. Zaman gazetesinin haberi yalan.İtibar etmeyiniz.Ayrıca randevu aldım ama gitmedim niye ücret ödeyeyim. Sağlık Bakanlığı'nın böyle bir uygulaması yok. Uydurmuşlar. Ücret için linke bakın lütfen. https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/sikcaSorulanSorular.jsp

illaki ücretli, ama özel hastaneyle kıyaslıyorum, aralık ayında devlet hastanesinde kadın doğumda tüm tetkikleri yaptırdım hatırlamıyorum ama bi kaç ufak ilaçla beraber 40-50 tl civarı ödedim eczanede, 3 ay sonra özel hastanede aynı tetkikleri yaptırdım, ki sormuyolar bile hazırlıklı geldinmi üzerinde para varmı diye, çat oraya git çat buraya git. 700 tlye çıktım hastaneden. ilacı falan şöyle dursun.
yaşadığım "il" de 1 tane özel hastane var, ama devlet hastanesine gitmeyi tercih ettiriyor bana okadar ilgisiz ve alakasız ve pahalı.

Acaba bu hafta doktorlar kaç gün nübette , birde direk randevu almadan gitsek muayine olurmu sıra alırmıyız

Akıllı tellere ve tabletlere uygulama var mhrsnin çok kolay ve basit ben hep ondan alıyorum oda paralı değil heralde olsaydı farkederdik bu zamana kadar o_Oama sağlık ücretsizmi dersen tabiki değil bi dünya kesinti var neyse bunada şükür hastaneler eskiye göre daha iyi yiğidi öldür hakkını yeme demişler genede :KK53:

Mhrs demisken birde aylik internette randevu alma çilem var benim.Rutin kontrollerim var ve Izmirin alaninda en iyilerinden biri.Isim yapmis doktordan randevu almak mhrs'de ,cumhurbaskanindan randevu almaktan daha zor. 2 tane laptopu saat 23:59da acip tc ve guvenlik no girilmis sekilde bekliyorum.Artik alabilirsem ne ala.Genelde bu sansa nail olan 10 kisi oluyor gunde.Olamayinca da eski usul sabah 6 da hastaneye gidip randevu aliyorum.
Ben hiç geceyi beklemiyorum eskiden üni. Hastanesinde alıcakken bekşerdik öyle üni.denmi alıyorsun canım :KK53: bu ara bozyakadan çok memnunum mr çekimini bir gün sonraya verince çok sevdim hastaneyi :KK70: ilk bi dumur oldum ama nasıl yani 1 ay sonraya gün vermedilermi diye :KK57::KK57:

Ne sağlık hizmetinden ne de alınan ücretinden hiç mi hiç memnun değilim.. Ucretsizlik olayları demekki köprüden geçene kadarmış.. ki cidden de öyle oldu bıktım artık ard arda vergiler ödemekten..

Her ne kadar da yonetimden memnun olsam da;işin üzücü kısmı; iktidar hangi parti olur ise olsun, hiçbirşeyin degismeyeceginden hatta daha da kötü olacağından artık hiç şüphem kalmadı.. (umarım haksız cikarim) allah bu ülkeye zeval vermesin.. dökülen onca şehit kanı ziyan olmasın inşallah..

dilerim hainler çirkin emellerine ulaşamadan zayi olurlar..

İnternetten ve mobil uygulamadan alınan randevular ücretsiz telefon ile arayarak alınanlar tarifenize göre türk telekom tarafından ucretlendiriliyor ücretsiz tarifeniz varsa yansıma olmuyor. Eczane de ödediğiniz tutarlar muayene ücreti, recete edilen ilaç 3 kalemden fazla ise fazladan yazılan her bir ilaç icin ekstra ücret alınıyor. İlaçların katılım payları da ciddi oranda arttı zaten. Mümkünse hasta olmayın hele de bir sürü para verip o ilaçları alıp kullanmayıp temizlik zamanı hepsini toplayıp sağlık ocaklarına getirip bırakacaksınız eczanenin kapısından dahi geçmeyin. Antibiyotik delisi bir toplumuz doktor yazarsa çok iyi bir doktor yazmazsa birşey bilmiyor yazdığı zamanda o ilacın içinden sadece 1 tane icecekseniz almayın o ilacı size de büyük kayıp devlete de büyük kayıp

Ben hiç geceyi beklemiyorum eskiden üni. Hastanesinde alıcakken bekşerdik öyle üni.denmi alıyorsun canım :KK53: bu ara bozyakadan çok memnunum mr çekimini bir gün sonraya verince çok sevdim hastaneyi :KK70: ilk bi dumur oldum ama nasıl yani 1 ay sonraya gün vermedilermi diye :KK57::KK57:

Bibi,aynenn Bozyaka ama basin sitesi poliklinigi benim gittigim.Sabah 6 da kapida oluyoduk bi de ben Bornovadan geliyorum.Zor oluyor.Zaten kadinin odasinin onu pazaryeri gibi.Bulursan randevu ne ala.Endoskopiyi ise akhisardaki devlet hastanesi verdi 1 ay sonraya.Insanin midesi ozamana kadar iyilesir yani :KK45:

X