Çocuk Hastalıkları 19 günlük bebeğimizin kuyruk sokumundaki şişkinlik, lütfen yardım edin

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Soztel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2009
11
0
Merhabalar,

Kızım bugün 19 günlük oldu. Göbeği düştüğündne beri 2 günde bir banyo yaptırıyoruz. En son perşembe günü banyo yaptırmıştım ve herhangi bir problem yoktu. Bu gün banyo yaptırıken bebeğimizin poposunda kuyruk sokumunun orada bir şişkinlik fark ettik. Şişkinliğin ucu sarı yani iltihaplı gibiydi. İlk önce bebeğimizin o bölgesi tüylü olduğu için kıl dönmesi mi acaba? diye endişe ettik ama internette yaptığımız araştırmalarda yeni doğan bebeklerde ve diğer bebeklerde kıl dönmesi olmadığını gördük. Ultra prima yenidoğan bez, huggies ıslak mendil ve chicco pişik kremi kullanıyorum. Bebeğim günde 6-8 defa kaka yapıyor. Altını kirletince hemen altını alıyorum. Ama yine de kakadan dolayı mikrop kapmış olabilir mi? Ayrıca hem banyo sonrasında hemde daha sonra o şişkinliği incelediğimiz sırada bebeğimize herhangi bir ağrı, acı yada rahatsızlık vermediğini düşündük. Çünkü biz şişkinliği incelerken bebeğimiz hiç sesini çıkarmadı? Ne olabiir? Bu şişkinlik neden kaynaklanabilir? Yarın doktora götüreceğim ama yine hiç böyle bir durumla karşılaşanınız oldu mu? Oldu ise nasıl tedavi ettiniz? Ya da bu durum için sizin fikriniz ve nasıl geçer bu şişkinlik? İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim...

Canım ben böyle bişey yaşamadım mutlaka dr. götür ama sana tavsiyem kesinlikle ıslak mendil kullanma benim bebeğim kış bebeği ekim doğumlu dolayısıyla bende o dönem ıslak mendil kullandım ve bebeğim çok kötü pişik oldu. Yine bu da ıslak mendilin azizliği olabilir daha sonra dr.muz kesinlikle ilk 6 ay her kakada ya altını yıka yada su ve pamuk kullan dedi ve gerçekten daha sonra hiç olmadı. Dr. götür mutlaka ama sonrasında da bunu uygula yazık çok acıyor sonra minik popoları.

yarın daha doğrusu bugün doktora gideceğiz zaten. gördüğümüz andan beri canımız çok sıkıldı çok üzüldük. Bakalım dr ne diyecek. teşekkü rederim ilginiz için.

Canım benim sıkmayın o kadar canınızı bişeyi yoktur minik prensesin allahın izniyle daha çok küçük olduğu için hemen herşeyden etkileniyorlar gelişmelerden bizi haberdar et bizi.

Malesef kıl dönmesi :KK43:

Bu gün dokotra götürüdk doktor aktı inceledi burada fistül var yani kıl dönmesi var dedi. ayrıca iltihap yaomaya da başlamış dedi. ıltihapı kurutmak için sabah akşam antibiyotik iğne verdi. Ayrıca birde kıl dönmesi olan bölgenin üzerine sürmek için antibiyotik krem verdi. ığneler bitince tekrar getirin bakalım dedi. Bakalım nasıl olacak...

ıleride büyüyünce bir de kıl dönmesinden ameliyat olması gerekiyor :KK43: çok moralimiz bozuldu çok...

canım geçmiş olsun ben bu yaşımdayım malesef bendede var ama tabi bebkler daha dirayetli sanırsam valal ben o fistülden neler çktim geçen sene ve hamileydim oturmayodum üstüne ağlıya ağllıya işe gidiydodum ama bu kadar kçük bebekte neden olmuş olabilir canım sordunmu takrar çok büyük geçmiş olsun bebeğin kısa zamanda atlatır iaşlalah

Canım çok geçmiş olsun minicik bebekde de mi oluyormuş bu ya.ınşallah biran önce geçerde ilerde ameliyata gerek kalmaz.

daha neler görüp duyucaz yaa çok geçmiş olsunn
hep derlerdi ya daha neler görüceksiniz nasıl kızardım ne görebilirizki ne kötüsünüz diye sanırım bu tarz şeyleri kastediyorlarmış. insanın kendi canına gelen okadar acıtmıyor yeterki ewlatlarımıza bişey olmasın ama engel olamıyoruz işte nekadar korusaktaa
tekrar geçmiş olsun sıkma canını dua etki daha kötü bişi diil tedawisi war çözümü war allah beterinden saklasın

canım çok geçmiş olsun...allah bebişine şifa versinnn:KK43:(((

Teşekkür ederim ilginiz ve desteğiniz için.

Antibiyotik iğnemizin ikinci gününden sonra iltihap kurudu. Şu ana sadece kuyruk sokumunda bir hafif sert şişlik var. Bakalım ileride nasıl bir durum ile karşılaşacağız. Ama yine de check etmek için iğneler bittikten sonra artık bayram sonrasına kalıyor, başak doktorlara da göstereceğiz. Bu arada kıl dönmesi içinde araştırma yapmaya devam ediyoruz. Kızımız şu an için bu hastalığından ötürü herhangi bir şey hissetmiyor belki. Umarım inşallah ileride de çok fazla sıkılmadan üzülmeden tedavisini yaptırırırz.

Tekrar ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim.

X