Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Bebek için neleri iyi ki almışım dedim?

S Sentinus17 çok iyi bilgiler tesekkurler🤩 günlük olarak yaz takip edelim valla😊 benim de insallah ağustos sonu dogum🥰 çoğunu hallettik ama aklıma takılanlar var yine de. Mesela yenidoganlar hep uzun kollu ve 6 7 takım var.ama yaz sıcağında mugla gibi bir yerde cocugum pişer o aylarda diye düşünüyorum. Ama yenidogan olduğu için direkt sıfır kol zibinla durdurulur mu ondan emin olamadım? Kaç gunlukken kisa kol tercih edilebilir mesela.
Bir de ana kucagi aldiniz mi? Ailelerin yanında yapabiliriz doğumu o yuzden park yatagi yanımızda taşımak yerine sonra evde de kullanım açısından ana kucagi alsam mı diye dsusundum ama bebek onda uyuyabilir mi?
16899574290798574040518970913930.jpg
 
Küvet soran hanımlar için yazıyorum. Katlanır üçlü set aldım. File hediye geldi. İlk ay çok rahat kullandık. Kullandıktan sonra kurulayıp bazanın altına yerleştirdik. Memnunum 👍🏼 Bir iki haftadır hava çok sıcak olduğu için her gün banyoda kucağımda çok hızlı yıkıyorum. Kışın file olmadan kendi küvetinde yıkarım.
 
Küvet soran hanımlar için yazıyorum. Katlanır üçlü set aldım. File hediye geldi. İlk ay çok rahat kullandık. Kullandıktan sonra kurulayıp bazanın altına yerleştirdik. Memnunum 👍🏼 Bir iki haftadır hava çok sıcak olduğu için her gün banyoda kucağımda çok hızlı yıkıyorum. Kışın file olmadan kendi küvetinde yıkarım.
Evet file hediyeli setleri gördüm bende. Tavsiyeniz için teşekkürler. Peki boyut olarak nasıl mesela yaşına girdiğinde ufak mi kalır yoksa ideal mi. Bunu sey için soruyorum. Allahin izniyle bebis 14 aylık zamanlarında yaza denk gelicek banyo yaptırırken biraz içinde oyun oynar vs diye düşünüyorum. Bunun için havuzlarda var elbette ama hani tam yaz olmadan da ev ortamında kullanım açısından elverişli olsun dusuncesindeyim
 
Kızlar bebeğim 10 mayısta doğdu. Sezeryan doğum yaptım. 38+2de doğurdum.

1. Xiaomi termometre. Salon ve yatak odasına aldım. 23 derecede bebeğimi sadece kısakollu şortlu tulumla yatırıyorum. Bazen serinse duvarlar falan eve soğukluk verdiği için uzun kollu tulum da giydirebiliyorum. 24 derece ve üstünde sıfırkol zıbın giydiriyorum. Eğer serin hissedersem müslin bez bacaklarına atabiliyorum. Lütfen bezin kenarlarını iyice sıkıştırın bir yere. Bebek elini kolunu sallayıp bezi yüzğne çekerse boğulma riski var. Aklınızda bulunsun. Ben çok çok nadir üstünü örtüyorum. Banyodan sonra oda sıcaklığına çok bakmadan direk uzunkollu zıbın şapka giydiriyorum. Arada 26 dereceyw kadar çıktığı oluyor. Banyo sonrası mecbur kısakollu şortlu tulum çorap ve şapka giydiriyorum.

ÖNEMLİ BİLGİ: YENİDOĞAN ÜŞÜMEZ. YENİDOĞAN BEBEĞİ SICAK HASTA EDER. TERLERSE HASTA OLUR BUNALIR. BESLENMEK İSTEMEZ. FAZLA SICAK KRİTİK NOKTA. Annem bebeğimi kat kat giydirerek hasta etti. Sarılık oldu çocuk. O olay bana çok şey kattı. Dokrorum dedi ki sıcaktan hasta oldu ya. Hadi bırakın artık. Olacaksa soğuktan olsun onu çözeriz dedi. Amacı beni cesarwtlendirmekti. Sonuçta evin içi yanıyor. Ev yerden ısıtma. O da biliyordu yani hasta olmayacağını. O günden beri yüzde doksan evde zıbınlıydı bebişim. Hala öyle tabii.

2. Ateşölçer. Canlarım kulaktan ölçen braun alabilirsiniz. Bence o kadar para harcamaya gerek yok. Benimki Hartmann alman malı. Gayet de gösteriyor bu arada. İlk sarılıktan ateşlenince onunla farkettik yani. Doğru da gösteriyor. En dopru ölçüm makattır. Sonra da kulaktır. Kulak benim için yeterli yani.

3. Müslin bez. Her boyunu alın. Fazla fazla alın. Annemler saçma sapan battaniye yorgan örmüşler bebeğime. Kılın bile kullanmam ben onları. Zaten ev sıcak yahu. Bende şuanda 2 küçük 3 de büyük müslin bez var. Daha da alabilirim yani.

4. Uyku tulumu. Kış için kesinlikle 10 numara. Battaniye örtü vs gibi şeylerden dolayı gece uykuda bebeklerin boğulduğuna dair o kadar çok haber var ki. Uyku tulumunu tavsiye ediyor uzmanlar. Bu yüzden battaniye gereksiz.

5. Nohut battaniye. Kalın değil. İnce de değil. Yumoş yumoş battaniye. Akşam dışarı çıkınca ya da gündüz çıkınca çocuğunuzu buna sarabilirsiniz.

6. Anakucağı. Ablam joie marka elektrikli anakucağı gönderdi. Bebeğin boynu kısılıyordu resmen onda. Çok rahatsızdı. Bebeğimin nefes alışından bile belli oluyordu. Altına yastık koyarak birkaç kez kullandım. Rahat da edemedim. Kullanamadım yani. 2 aylık olunca baktım ki yatırsam yatmıyor. Kucağımda taşısam olmuyor. Mamma marka babyjörn muadili olandan aldım. Bebek kendini sallıyor yani. Ayaklsr da kıpır kıpır oluyor tabii. Keşke önceden alsaydım dedim. Çocuğum alışırdı hemen. Şimdi onda uyuyo bile.

7. Sling ve kanguru. Kubbe marka sling ve baby boroosh marka kanguru aldım. Evde sling dışarıda kanguru taşıyorum. Sebebi de şu sling fazla sıkı ve çocuğa yapışıyor. Yaz çocuğu için dışarıda çok zor. Fenalık geçirir. Kanguru dediğimiz şey yanları açık. Kafa desteği vs var. Sarıp dolamakla uğraşmıyorsun. İki kemerle iş bitiyor. Sadece kanguruda fazla ayar var. Her ayarını öğrenip yapmadan dışarıda kullanmaya çalışmayın. Konfor isterken işkence oluverir.

8. Oto koltuk. Mutlaka isofix olmalı. Arabanızda isofix yoksa sonradan takılıyormuş. Kaza riski her zaman var. Bebeğinize yazık etmeyin. Benimki Holmer. Alman markası. Sertifikaları da var. Daha iyisi heynerdi sanırım. Ben alırken holmer diğer markalardan daha ucuzdu. Çoğunda top tether denilen başlık kısmı yok bile. Arabaya taktık. Gayet sağlam ama daha kullanmadım. Yenidoğan dan itibaren diyor fakat olmuyor. 2 aylık da olmadı. Bakalım bence 4. Ayda olurmuş gibi de bakalım.

9. Bebek arabası. Markası tommy baby. Doğduğu haftadan sonra başladım kullanmaya. Yenidoğan için dümdüz yatıyor. Bagajda kamp sandalyesi kadar yer kaplıyor. Travel sistem alıp pişman olan çok kişi var. Biri de ablam. Çok yer kaplıyo demişti. Arabanın max taşıdığı ağırlık çok önemli. Valla ben aşırı memnunum. Hem fiyatı çok uygun hem de çok kolay sürülüyor. Taşlı yolda tek elle kullandım ya. Daha ne diyeyim. Benimkinin 3 katı fşyattakiler bu konforu sunmuyor.

10. Bebeği büyük herkes şunu diyor. Ahşap beşik almayın. Paranızı çöp etmeyin. O parayla çocuğunuza bir şey alın. İsraf resmen. Park beşik 10 numara. Tavsiye ederim. Bebeğinizi ayırma hayali kurmayın. 1 yaşına kadar sizinle aynı odada olacak. Tavsiye edilenn ise 2 yaşa kadar aynı odada olmak. Park yatak bu yğzden harika. Bazı uzmanlar 4 yaşa kadar aynı odada kalınmalı diyor. Tercih sizin. 2 yaş bile olsa 2 sene sonrası ne olacağı belli olmaz yani.

11. Reflü yatağı. Sevi bebe. Kesinlikle kurtarıcım. Bu sadece reflü ya da gaz için değil. Boğulma riskini de ortadan kaldırıyor. Harika bir yatak. Kızım çok sevdi.

12. Bebek telsizi yerine lütfen xiaomi kamera alın. Ses görüntü her şey var. Telsize boşa para vermişim. Zaten ilk 6 ay bebek yalnız bırakılmamalı. Bazen akşammüstü uykusu dağılmasın diye beşiğe koyuyoruz. Telsizi açıyoruz. Ses gelince kontrol ediyoruz ama ses olmayınca da kontrol ediyorum. Nolur nolmaz diye.

13. Ağız mendili. Alabildiğiniz kadar alın. Evdeki eski tişörtleri kesin. Ağız mendili yapın. Boyuna çıtçıtlı olanlar yazın olmuyor. Boynu pişiyor. Belki ilerleyen aylarda sorun olmaz. Şuan sadece mama yedirirken boynuna koyuyoruz.

14. Eldiven ve şapkayı abartmayın. Banyo dışında ve mayıstaki doktor vs kontrolleri dışında hiç şapka kullanmadım. Sizin yaşadığınız hava durumu soğuksa eviniz soğuk olursa vs gibi etkenlere göre siz kullanırsınız. Eldiven asla kullanmadım. Kesinlikle saçmalık. Bebeğin tırnak bakımlarını yaptığınız sürece sorun olmuyor. Gözünü parmaklıyor diye korkmayın. Benimki de parmağını götürürdü ama hiç gözüne sorun olmadı.

15. Törpü makinesi. Ertungo mu ne marka var. Bendeki ondan. Tırnak makasıyla asla alamam yani. Bu törpü süper alıyor. Ete de zarar vermiyor. Sadece fazla törpülemeyin. Biz bir tırnağını fazla törpülemişiz. Tırnak batması olmuş. İrin toplamış. Şişmiş. Teramycyn sürdük geçti ama çok ağladı.

16. Kısakollu şortlu tulum mükemmel icat. Sıfırkollu müslin tulum da tavsiyemdir yaz bebeleri için. Lütfen alırken boydan fermuarlı alın ya da altı mutlaka çıtçıtlı olsun. Bez değiştirirken rahat oluyor.

17. Banyo havlusu 2 yeter. Abartılı süs aramayın. Üşümesin diye dakikalar içinde giydiriyorsunuz zaten.

18. Banyo filesi. Bebeği yıkarken kolaylık resmen. Ba yıl dım. Tavsiye ederim. Küveti kovayı katlanabilir alabilirsiniz.

19. Emzik olayını çok büyütmeyin. Atak haftası biberonu ya da memenizi emzik gibi kullanıp kusunca mecburen kullanabiliyorsunuz. Diş yapısınıa bozuyor vs gibi önyargılarınızı osman gönülalın emzik videosuyla yıkın. Emzik dişi bozmaz. Bırakılması gereken sürede hala kullanıma devam edilirse o zaman bozar. Gidip de mükemmeliyetçilik edip 300 lira philips emziğe bayılmayın. Wee baby damaklı deneyin. Baktınız almıyor. Philips deneyin. Onu almama ihtimali de var ama en azından basitten başlayın. Para boşa gitmesin. Ablamın bebeği asla almadı philipsi. Bizimki direk kustu yani. Mahvetti yavrumu. Hemwn wee baby denedik. Başta alır almaz gibiydi. Şimdi alıştı. Eğer bebeğinizin yanakları tombikse kalp şeklinde olandan değil kelebek olandan alın. Kalp olan yanaklara çarpıp düşğyor ve iz yapıyor.

20. Bebeğimin altını temizlemek için dışarıda ıslak mendil, evde ise temizleme pamuğunu ıslatıp kullanıyorum. Tupperware kutu aldım ama ona da gerek yokmuş evinizde saklama kabı varsa pamukları ona koyup ıslatabilirsiniz. Orda durabilir yani.

21. Alt değiştirme örtüsü kesinlikle alın. Dışarıda kurtarıcı. Evde kurtarıcı. Serum fizyolojikle bebeğin burnunu temizlerken bile onu kullanıyoruz. Sümükler aktıktan sonra çöpe gidiyor direk. Her alt değiştirmeden sonra çöpe atıvermeyin. Batmadığı sürece temiz örtüyü tekrar kullanabilirsiniz. Abartılı temizlik takıntısı oluşturmayın kendinizde. Fazla sterillik bebeğinizin hayatını olumsuz etkiler. 🙏 Ayrıca ev için ben alt değiştirme matı aldım. Naylon gibi yüzeyi olunca pislenirse yıkayıp asıyorum. O da rahat oluyor.

22. Bez olarak 4 marka denedim. Kesin bilgi veriyorum. Bez pişik yapmaz. Sık değişmeyen bez pişik yapar. Yazın kalın bez kullanırsanız pişik yapar. O bez büyük ihtimalle kışın pişik yapmayacaktır. Her alt değiştirmede kullanılan krem bebeğinizi pişik yapar. Çünkü siz nefes alan gözenekleri kremle kapatıp boğuyorsunuz. Sabah akşam günde 2 kere sürseniz yeter. Bir de her alt değiştirmede bir dakika bebeğin poposunu havalandırın. Hemen kapatmayın bezi. Markalara gelelim. Herkes sleepy ile başlar. Hem doğal hem uygun. Bence de öyle başlayın. Ama ilerleyen zamanlarda herkes sleepy değiştiriyor. Çünkü bebek büyüdükçe çiş miktarınartıyor. Sleepy sızdırıyor. Kokuyu dışarı veriyor. Bacakları çok çok dar. Aşırı lastik izi oluyor. 1le 2 numara zaten her bezde aynı resmen kiloya dikkat edin. Ben 25ten sonra 2 numaraya geçtim galiba. 40tan sonra da 3 numaraya geçtim. 3te bayaa uzun duracaksınız. Şimdi 3 numarada kullandığım diğer 3 beze gelelim. Bebem naturali çift bez uygulaması için aldım. Bir kalça 59 çıktı. Min 60 olmalıymış. Sorun değil ama istersen yap dedi doktor. Ben de alayım ucuz bez deneyeyim dedim. Bir gün mecburen bebemi direk tek bez olarak taktım. Normalde önce sleepy takıyodum. Çocuk bebemde rahat edemedi çünkü aşırı kalındı. Çocuğun altını bir açtım. Bezin içindeki pamuk bir yere toplanmış. Kalite sıfır yani. Çift bez için alınır ama direk temas olmayacak türden bir bez. Sonra merak ettim ve molfix aldım. Goon da aldım. Goon kesinlikle en en en iyisi. Molfix de süper ama goon koku hapsetmede, idrarı hapsetmede daha başarılı. Goondaki sarı çizgi popoya kadar uzuyor. Yani kız bebekler geriye doğru akıttığı için popoya dolarsa da haberdar oluyoruz. Goon pamuk pamuk. Molfix daha naylonumsu. Yani naylon değil de dokusu farklı yani. Goon tanesi 1.80e molfix 1.70e sleepy 1.25e geliyor. Sleepyde günde 15 bez değiştiriyorsam diğer bezlerde bu sayı azaldı kesinlikle.

23. Otri bebe aspiratör alın. Nazal marka da uç alın. En uygunu nazal. Sürekli çekmeyin. Ödem yapabilrmiş burna. O yüzden her gün serum fizyolojik yapın. Hemen ardından da aspiratörle çekin ki tam temizlensin. Nurse Harvey marka aspiratör aldım. Çantada yedek dursun dedim. En ucuzu oydu. Rezalet. Aspiratörün alt parçası çıkıveriyor hemen. Bilseydim az daha verir bir otribebe daha alırdım ya da başka daha iyi bir markayı alırdım.

24. Mama ile besleyenler için ilk önerim termos. Paraya kıyın. Stanley 1.3 lt olandan alın anne çantasın da sığıyor. Dışarı çıkınca bizim işimize geliyor. Su derdimiz olmuyor yani.

25. Bir tane plastik vakumlu baharatlık alın. İçine mama doldurun. Dışarıya mama kutusu taşımayın. Başta biz öyle bir aptallık ettik. Çantaya sığamıyorduk. Artık daha pratiğiz. Sorun yaşamıyoruz.

26. Biberon olarak sakın sakın sakın cam philips almayın. Aşırı gaz yapıyor. Bizimki 20. Günden sonra kusmaya başladı. Öyle böyle değil. Sürekli de hıçkırık tutuyordu. İnsan içinde falan üstümü çok batırdı. En son bıktım artık derken anti kolik biberon keşfettim. Diğer markaları bilmem ama 2 marka var bende. Philips avent antikolik ve mamajoo gece gündüz biberonu. Hangisi iyi derseniz haznesi daha fazla olduğu için kesinlikle mamajoo. Çünkü ikisi de gaz yapmıyor. Mama yaparken pratik olmanız gerekiyor. Philipsin kötü yanı içinde gaz valfi var. Arabada ya da zemin temiz değilse çom zor oluyor mama yapması. O yeşil parçayı koyacak yer bulamıyorum ya deli oluyorum. Mamajoo kesinlikle bu konuda on numara. Bir de memesi şelale olan arkadaşlar biberonda meme reddi yaşamamış. Onu farkettik. Yine yaşayan vardır da kiminle konuştuysam sütü sağınca falan şakır şakır olanlar hiç meme reddi yaşamamış. Sonuçta meme reddinin sebebi plastik falan değil. Bebek biberonda çektiği gibi akaın istiyor. Bizim zaten olan süt 2 dakka olmadan bitiyor. Çocuk ağlamaya başlıyor. O yüzden olmayana sen olduramıyorsundur tavrı sergileyen çok kişi var burada. Mama veren biberon kullanan insanlara kendilerini kötü hissettrimeyelim lütfen. 🙏

27. Spectra 9s ve spysoft elektrikli pompa. Lansinohun vakumlu pompası. Bende 3ü de dahil. Bu konuda ben kendi tecrübemi anlatayım. İlk günden beri sağdım. Bebek memeyi reddetti maalesef. Biberon kullanmıştım. Ama sorun şu ki sütüm çok çok çok azdı. Hep öyleydi ve bebek de emiyordu yani. İlk doğumumda mochi marka pompa vardı. Vakumlaya vakumlaya iki mememden ilk gün 50 cc çıkarmıştı. Yani sütün varsa her pompa sütünü çıkarıyor. Sütün yoksa yoktur. Sağma tekniği vs uğraştım. Hiç göğsüm de sızlamıyordu yani. Süt inişini herkes böyle anlıyor biliyorum. Elimde cihazlar patladı kısacası. En azından denemiş oldum. Şöyle yorum yapayım. Spysoftun memeye yapışan biberonlu parçası harika. Memeyi çok iyi vakumluyor. Spectranın da makinesi çok iyi. İkisini birleştirip kullandım ben. 4 ml sütüm anca çıkıyordu. Spysoft 2 ml falan aca çıkarıyordu. Spectra 4 ml çıkardı.

28. Sudocrem bebeğimi pişik yaptı. Doktorum bana sezeryan dikişim için hametan pomad verdi. Mavi kutulu. Bunu bebeğin poposuna da sür dedi. Meme ucun yara olursa ona da sür dedi. Silmene de gerek yokç içeriği temizdir dedi. Hametan aşktır. Gidip saçma sapan markalara bilindik marka doğal vs diye 100 200 lira bayılmayın. Sağlık ocağına yazdırınca 12 liraya geliyor. Diğer kremlere vereceğiniz parayla bebişinize güzel başka şeyler alabilirsiniz.

29. Sebamed şampuan. Doktorum da onayladı.

30. Valla yumuşak kıllı bir fırça aldım. Daha konak olmadı şükürler olsun. İnternette okuduğuma göre sürekli bebeğin saçını taramak konağı engelliyormuş. Kan ve saçtaki yağlı deri eşit dağılıyormuş tarayınca. Bir de şampuandan iyi arındırmak gerekiyormuş.

31. Gece lambası. Hem bebeği görmek için hem de bir yerlere takılıp ses yapmamak için süper.

32. Zıbın uzatma aparatı. Bebişiniz uzadıkça alt kısım kapanmayacak. Zıbını çöpe atmayın. O uzatma aparatı 2 ay daha ömrünü uzatıyor resmen.

33. Silikon meme ucu. Bebedor ve philips aldım. Philips sakın almayın. İğrenç. Yenidoğan bebeğin ağzı küçük diye small alın demişler. Small aldım. Meme ucum sığmadı ki. Elimde patladı resmen. Rezillik cidden. Bebedor ucuz ve süper. Meme ucunuz çıkmıyorsa zorlanıyorsanız ya da yara olmuşsa süper oluyor. Bebekle aranıza plastik sokmayan diyen arkadaşlar kimse keyfinden alıp kullanmıyor. Memesi şelale olanların bu kadar kolay yorum yapması benim gibi sorun yaşayanlar için pskolojik açıdan yorucu oluyor.

34. Aptamil 1 ile başladık mamaya. Hem anne sütü hem de aptamil 1le ilerlerken mukuslu ve gürültülü kaka olayımız oldu. Doktor da içimiz rahat etsin dedi. Apramil prosyneo kullanın dedi. Bu özel mamaymış. Alerji vs gibi durumlarda geçiliyormuş. Kimisi direk onunla başlıyormuş. Neyse. İçindeki demirden dolayı kakayı yeşil yapıyor. Sakın korkmayın yani. Koku da yapabiliyor.

35. Gazlı bebeğiniz varsa MAFLOR DAMLA mutlaka kullanın. Bebeğin gazında ve kakasında aşırı koku yapıyor ama 2 aylığız hiç gaz sorunu yaşamadık. Arkadaşım kolik bebeği için bütün marka damlaları kullandıktan sonra bir doktor bunu önermiş. Sonunda huzur bulmuş. Sabah 5 akşam 5 damla veriyorsunuz. Muhteşem.

36. Neira mı ne bir göz damlası var. Geçende bebeğimizin gözü kanlı gibi oldu. Çapaklanıyodu. Eczacı bu damlayı vermiş. En iyi damla buymuş. Vallahi 2 gün kullandık. Hiçbir şey kalmadı.

37. Teramycyn. Evinizde mutlaka olmalı. Tırnak batması oldu bebeğimiz. Elindeki irine sürdük. Acısı şişliği 2 3 saat içinde geçti.

38. Ecowell losyon. Bebeklerde pudra kullanılmamalı. Heleki kız bebeklerde sakıın. Losyon, yağ ve süt arasında kalmıştım. Yağ bebekler için sıkıntılıymış çünkü gözenekleri tıkayıp cildi daha hassas hale getiriyormuş. Losyon en iyisiymiş. Banyo sonrası rahatlatması içinmiş. Doktorum dedi ki zeytinyağı için asidik değeri yüksekmiş. Bebeğin cildine zarar verebilirmiş. Seyreltilmiş yağ kullanabilirsiniz arada dedi. Soğuk sıkımların değeri düşükmüş. İşlem görmüş olduğu içinmiş.

39. Bebeğimin ilk zeka kartları diye bir set var. Mutlaka alın. Bebeğiniz uyanıkken onları göstermeye çalışın.

40. Tummy time yaparken kullanmak için ben tummy time aynası aldım. İçinde şekilli kartlar da var.

41. Yazın deniz için falan bebeğime uv korumalı şapka aldım. Deniz için de baby float almayı düşünüyorum.

42. Incia güneş kremi aldım ama 1 yaş altı kullanılmıyormuş. Bize nasipmiş diyelim.

43. 0 6 ay oyunları için sinem özen canbolatın kitabı var. Oyunlarla öğreniyorum diye. Kesinlikle alın.

44. Bebeğin gelişim sürecini neler olacağını sizeanlatan bir kitap var. Hatice kübra tongarın ilk 12 ayda bebeğin gelişimi kitabını tavsiye ederim. Doğmadan alın kesinlikle.
Anne değilim, hamile değilim, evli hiç değilim. Bebek isteten periler geldi bu aralar, konunuzu da merak edip girdim. Çok severim ve hep heves etmişimdir bebek alışverişine.
İyi ki girmişim, ne kadar özenle uğraşıp uzun uzun yazmışsınız. Çıktı alıcam konudan ileride belki lazım olur nasipse:)

Elinize kolunuza sağlık, hakkınızı helal edin❤️ Allah size evlatlarınıza ailenize uzun hayırlı ömürler versin ❤️🧿
 
Evet file hediyeli setleri gördüm bende. Tavsiyeniz için teşekkürler. Peki boyut olarak nasıl mesela yaşına girdiğinde ufak mi kalır yoksa ideal mi. Bunu sey için soruyorum. Allahin izniyle bebis 14 aylık zamanlarında yaza denk gelicek banyo yaptırırken biraz içinde oyun oynar vs diye düşünüyorum. Bunun için havuzlarda var elbette ama hani tam yaz olmadan da ev ortamında kullanım açısından elverişli olsun dusuncesindeyim
Aldığım ürün linkini ekliyorum. Kızım da yaşına gelince yaza denk gelecek. Aynı sizin gibi evde içine su doldurup oyuncaklar koyup biraz oyalarım diye düşünüyorum. Elbette yalnız bırakmamak gerekir. Çok aşırı sağlam bir ürün değil açıp kapatırken biraz dikkat etmek gerekir.
 
Aldığım ürün linkini ekliyorum. Kızım da yaşına gelince yaza denk gelecek. Aynı sizin gibi evde içine su doldurup oyuncaklar koyup biraz oyalarım diye düşünüyorum. Elbette yalnız bırakmamak gerekir. Çok aşırı sağlam bir ürün değil açıp kapatırken biraz dikkat etmek gerekir.
Yok yok oyle saatlerce yada kendi başına bırakılacak bi durum olmaz zaten. Dediğiniz gibi biraz oynasın oyalansin durumu 😊 tsk ederim link kaydettim
 
Anne değilim, hamile değilim, evli hiç değilim. Bebek isteten periler geldi bu aralar, konunuzu da merak edip girdim. Çok severim ve hep heves etmişimdir bebek alışverişine.
İyi ki girmişim, ne kadar özenle uğraşıp uzun uzun yazmışsınız. Çıktı alıcam konudan ileride belki lazım olur nasipse:)

Elinize kolunuza sağlık, hakkınızı helal edin❤️ Allah size evlatlarınıza ailenize uzun hayırlı ömürler versin ❤️🧿
Yorumunuz çok kıymetli. Teşekkür ederim. 😊😊 İnşallah sizi hakeden çok güzel bir eşiniz ve sağlıklı uzun ömürlü evladınız olur. ❤️
 
Kizlar bizde su tipte kanguru var, bacak arasi m seklini destekliyor, sicaga vs cok uyumlu ince hafif bir kumasi var.

Buyuk kiza almistim 9 aylikti cok rahat etmistik. Simdi minigime kullanmak istiyorum ama 3 ay ve uzeri diyor kullanim kilavuzunda.


0-3 ay arasi icin sadece sling mi kullanilabiliyor bi fikriniz var mi?

Yani benim 0-3 ay arasi kullanacagim maks. 2-3 seferdir. Bu 2-3 sefer kullanmak icinde riskli mi olur sizce?
 

Eklentiler

  • Screenshot_20230724_213653_ebebek.jpg
    Screenshot_20230724_213653_ebebek.jpg
    52 KB · Görüntüleme: 269
Kizlar bizde su tipte kanguru var, bacak arasi m seklini destekliyor, sicaga vs cok uyumlu ince hafif bir kumasi var.

Buyuk kiza almistim 9 aylikti cok rahat etmistik. Simdi minigime kullanmak istiyorum ama 3 ay ve uzeri diyor kullanim kilavuzunda.


0-3 ay arasi icin sadece sling mi kullanilabiliyor bi fikriniz var mi?

Yani benim 0-3 ay arasi kullanacagim maks. 2-3 seferdir. Bu 2-3 sefer kullanmak icinde riskli mi olur sizce?
Dediğiniz aylarda yalnızca sling kullanılabilir çünkü kanguruda dahi olsa kemikleri kıkırdak halen, kendı başına kafasını vs tutamaz, nekonun slingleri var, bende kangurusu var ama toddler boy, küçük boyuda vardı ama ben hiç sevmedim çok aşırı terletiyor bebeği de benide gereksiz bir ürün koyun arabasına herkes daha rahat edıyor inanın, evde kullanmak için alacaksanız elektrikli anakucaklarını öneririm
 
Kizlar bizde su tipte kanguru var, bacak arasi m seklini destekliyor, sicaga vs cok uyumlu ince hafif bir kumasi var.

Buyuk kiza almistim 9 aylikti cok rahat etmistik. Simdi minigime kullanmak istiyorum ama 3 ay ve uzeri diyor kullanim kilavuzunda.


0-3 ay arasi icin sadece sling mi kullanilabiliyor bi fikriniz var mi?

Yani benim 0-3 ay arasi kullanacagim maks. 2-3 seferdir. Bu 2-3 sefer kullanmak icinde riskli mi olur sizce?
Benim baby boroosh marka kangurum var. İlk ay hatra 40ı çıkana kadar bacakları sarkıtmadan kullandım. Kalça çıkığı kontrolünde doktor bacakları yana hafif basarak kontrol etti. Ölçümün biri ultrasonda 59 çıkmıştı. Doktor 59 sorun değil ama çift bez yapalım dedi. Çift bez yaptığımda bacakların ayrılması gerektiğini farkettim ve slingde de kanguruda da bacakları yandan sarkıttım. Benim kngurunun apış arası mesafesi ayarlanabildiği için sorun olmadı. Bol bol da kullandım bu 2. Ayında. Özellikle akşam serin oluyordu. Akşam yürüyüşlerinde bol bol kullandım. Sizinki 2 ay için sıkıntı ama 3 ay diyorsa 3 aydan sonra kullanın.
 
Dediğiniz aylarda yalnızca sling kullanılabilir çünkü kanguruda dahi olsa kemikleri kıkırdak halen, kendı başına kafasını vs tutamaz, nekonun slingleri var, bende kangurusu var ama toddler boy, küçük boyuda vardı ama ben hiç sevmedim çok aşırı terletiyor bebeği de benide gereksiz bir ürün koyun arabasına herkes daha rahat edıyor inanın, evde kullanmak için alacaksanız elektrikli anakucaklarını öneririm
Babyboroosh kullanıyorum. Göz atmanızı tavsiye ederim. Çok çok rahat. 40ından önce bacak sarkıtmadan 40ından sonra bacakları sarkıtarak kullandım. Kafa desteği de mevcut.

Elektrikli anakucakları çocuğun gelişimine uygun değil. Ablam bana verdi. Rezalet. Hem çocuk sıkışıyor içinde hem de ayaklarını istediği gibi sallayamıyor. Ben mamma markanın anakucağını aldım. Çocuk gazını da kakasını da çok rahat yapıyor onda. Çünkü eğim yere doğru ve sürekli hareketliliği teşvik ediyor. Ona da göz atmanızı tavsiye ederim. 😊😊😊
 
Babyboroosh kullanıyorum. Göz atmanızı tavsiye ederim. Çok çok rahat. 40ından önce bacak sarkıtmadan 40ından sonra bacakları sarkıtarak kullandım. Kafa desteği de mevcut.

Elektrikli anakucakları çocuğun gelişimine uygun değil. Ablam bana verdi. Rezalet. Hem çocuk sıkışıyor içinde hem de ayaklarını istediği gibi sallayamıyor. Ben mamma markanın anakucağını aldım. Çocuk gazını da kakasını da çok rahat yapıyor onda. Çünkü eğim yere doğru ve sürekli hareketliliği teşvik ediyor. Ona da göz atmanızı tavsiye ederim. 😊😊😊
Benim ikinci bebeğim olacak nasipse ilkinde okdr gereksiz şeyler almışım ki şimdi asla diyorum, kanguruda benim için onlardan bir tanesi her marka her model kullandım en son neko kullandım ama hiç memnun kalmadım, benim arkadaslarımda cok memnun anakucağından, bacak sarkıtması olamaz zaten onda amacı çocugu içinde yatırmak durdurmak özellıkle kolik vs ise çok işe yarıyor, kangurunun amacı dik taşımak ikisini karşılaştırmak doğru olmaz ama halen kangurunun gereksiz olduğunu savunuyorum, dolap uygulamasında ikinci elleri var uygun fıyatlara bakabilirsiniz
 
Benim ikinci bebeğim olacak nasipse ilkinde okdr gereksiz şeyler almışım ki şimdi asla diyorum, kanguruda benim için onlardan bir tanesi her marka her model kullandım en son neko kullandım ama hiç memnun kalmadım, benim arkadaslarımda cok memnun anakucağından, bacak sarkıtması olamaz zaten onda amacı çocugu içinde yatırmak durdurmak özellıkle kolik vs ise çok işe yarıyor, kangurunun amacı dik taşımak ikisini karşılaştırmak doğru olmaz ama halen kangurunun gereksiz olduğunu savunuyorum, dolap uygulamasında ikinci elleri var uygun fıyatlara bakabilirsiniz
Kesinlikle ben burada bir anneden almıştım 2. El. Yok kanguruyla anakucağını kıyaslamamıştım. Elektrikli değil de babyjörn muadili anakucağı var. Bebek kendini sallıyor. Mamma markaydı benimki. Arkadaşım 1 aylık olmadan kullanmaya başlamıştı onu. Çok rahat etti. Bebek kendini eğlendiriyor onda hem de 3 kademesi olduğu için en yatık kademede yatarken rahatça gazını da çıkarıyor. Ablamınki kolik bebekti ama elektrikliyi hiç kabul etmedi. Bizimkini koyduğumdaysa boynu kısılıp kalıyordu. Bunlardan ayrı olarak bende babyboroosh marka kanguru, kubbe marka sling vardı. Bebekler zaten dik konumda daha rahat gaz çıkarıyor. Ayakları ilk 40 gün yandan sarkıtmadan kullandım. Gazı için de rahatlayıp uyuması için de çok iyi oluyor. Özellikle atak dönemlerinde. Erken alıştırmak mı gerek acaba onu düşündüm. Slingi de ilk zamanlar yanlış kullanan çok kişi var. Yenidoğan pozisyonunda koymayıp ayakları sarkıtmaya çalışıyolar. Bebeğin gelişimine hiç uygun olmayan pozisyon. Ben koyunca popodan sırttan hep destekledim tabii. Elinizdekileri buradan satabilirsiniz. Mutlaka almak isteyen olacaktır.
 
1- Babybjörn ana kucağı- daha rahat bir şey olamaz. Yemek yiyebiliyordunuz sayesinde, gazı kakası için büyük kolaylık.
2- Alt değiştirme masası - Ikea. Çok işimize yaradı benim gibi beli sorunlular için hele.
3- Boydan çıtçıtlı pijamalar. Herkes fermuarlı demişti ama bence çıtçıtlı daha iyi.
4- Babynest. Elimiz kolumuz oldu valla
 
1- Babybjörn ana kucağı- daha rahat bir şey olamaz. Yemek yiyebiliyordunuz sayesinde, gazı kakası için büyük kolaylık.
2- Alt değiştirme masası - Ikea. Çok işimize yaradı benim gibi beli sorunlular için hele.
3- Boydan çıtçıtlı pijamalar. Herkes fermuarlı demişti ama bence çıtçıtlı daha iyi.
4- Babynest. Elimiz kolumuz oldu valla
Ya evet bana da fermuarlı daha iyi dediler hatta çıtçıtlı almasaydım dedim de şunu farkettim. Biz gezmeyi seviyoruz ve arabada ya da bebek arabasında alt değiştirmek gerekebiliyor. Hava serin gibi olunca bezin üstüne direk tulumu giydiriyorum. Fermuarın sorunu şu altını değiştirmek için bildiğin çocuğu soyuyorsun. O yüzden iyi ki çıtçıtlı almışım dedim.

Bence de anakucağı harika bir şey. Ben başta gereksiz dediler diye almadım. Ablamın elektrikli anakucağı da saçma bişeydi yani. Sonra mamma marka babyjörn muadili aldım. Yemin ederim huzur. Çocuğu koyacak yer lazım. Kendini oyalaması lazım. Gazını vs kendi çıkarıyor. Mesela kabız gibi olunca direk anakucağında bırakıyorum. Ayaklarını sallaya sallaya ıkınıyor. Harika bir şey. ❤️❤️❤️
 
Ya evet bana da fermuarlı daha iyi dediler hatta çıtçıtlı almasaydım dedim de şunu farkettim. Biz gezmeyi seviyoruz ve arabada ya da bebek arabasında alt değiştirmek gerekebiliyor. Hava serin gibi olunca bezin üstüne direk tulumu giydiriyorum. Fermuarın sorunu şu altını değiştirmek için bildiğin çocuğu soyuyorsun. O yüzden iyi ki çıtçıtlı almışım dedim.

Bence de anakucağı harika bir şey. Ben başta gereksiz dediler diye almadım. Ablamın elektrikli anakucağı da saçma bişeydi yani. Sonra mamma marka babyjörn muadili aldım. Yemin ederim huzur. Çocuğu koyacak yer lazım. Kendini oyalaması lazım. Gazını vs kendi çıkarıyor. Mesela kabız gibi olunca direk anakucağında bırakıyorum. Ayaklarını sallaya sallaya ıkınıyor. Harika bir şey. ❤️❤️❤️
Titreşimli ana kucağı mı aldınız yoksa şu çok fonksiyonlu olanlardan mı
 
X