19 yumurtadan hiçbiri 5.güne gelemedi

bugün verdik sperm dna testini bakalım.
morfolojiye de ilk bugün bakıldı. 6 çıktı. kötü görünmüyor. hız vs hepsi iyi. ama halen hasar testinden emin değilim.

fsh ve lh 2 civarı geldi eşimin. iyi mi, kötü mü hiç bilmiyorum.

aralıkta transfer olacağım. bakalım, Allah kerim artık

çok sağ ol canım🩷 biz yarından itibaren maxigo ve maxijuno vitaminlerine de başlayacağız, umarım biraz faydası olur.

Allah sizin de yardımcınız olsun, inşallah tez zamanda ikimizin de akran olacak yavrularımız olur💜
Canım düşük fsh ı keçiboynuzu çoban çökerten aslan pençesi falan yükseltiyor. Biraz araştır istersen fsh yükseltici şeyleri.

Merhabalarlar herkese. Burda çok deneyimli kişiler var o yüzden danışmak fikir almak için sorunumu yazıyorum.
Benim opu işlemimde 19 tane yumurta toplandı 13 tanesi olgun geldi.
3. gün aradıklarında 2 tanesi donduruldu diğer 11 i devam ediyor.
5.gün tekrar aradıklarında 11 in hiç biri devam edemedi elimizde sadece iki tane 3.gün dondurulmuş embriyo var dediler. Hemen doktorla ve embriyologla görüştük çünkü bu çok ciddi bir sonuç 13 döllenen yumurtadan hiç biri 5.güne gelemedi 3.gün dondurulanlar da bb kalitedeler.
Doktorum dondurulmuş embriyoların transfer edilmesini gereksiz buldu mutlaka genetik test vermemizi ve eşimin ürolojiye görünmesini istedi. Başına böyle birşey gelen var mı hiç?
Genetik bir sorun çıkarsa ya da eşimle ilgili bir sorun çıkarsa ne yapacağız sizce gebelik hiç olmaz mı?
Evet başımıza böyle birsey geldi sizi. Yine 19 toplanmis benim 23 tane toplanmisti ilk denemede bunlardan 11 tanesi dollendi geri kalanlar olmadı maalesef fakat 11 tane embriyodan sadece 2 tane kaldı oda 3. Gün embriyosu oluştu 1. Si iyi kalite 2. Embriyo orta kaliteydi transfer edildi fakat negatif aldim.
Doktorum bizden genetik bir tetkik istemedi eşimin sperm azlığındandi zaten sorunumuz. Vakit kaybetmeden 1 ay ara vererek kuruyemisler etler bilmem neler vitaminler polenler arı sütü bunları önerdi 1 ay kullandık bu sefer 26 yumurta toplandı bunlardan 10 tanesi 5. Güne geldi fakat 2. Denemede yine tutmadı 3. Denemede dondurulmuşlarla ikizlerimi kucagimi aldım Üzmeyin kendinizi her ay yumurta kaliteleri vs değişiyor en kısa zamanda kucağıniza almak umidi ile bu arada 2. Denemede hsg ve histereskopi ameliyati bile oldum ona rağmen tutmamisti sevgiler

Evet bc idi ikisi de 4bc ve benim doktorum 4bc için iyi yorumlar yapmıştı embriyologumuz da bu embriyolarla pozitif haberler çok alıyoruz demişti. Bazen AA iyi kalite deriz ama onların da tutmadığı oluyor demişlerdi ki benim ilk embriyom 4ba idi geçen sene ama o tutmadı. 4bc transferim tuttu. Ben sadece forum sitelerinde okudum embriyomun kalitesinin iyi olmadığını ama doktorum hiç öyle şeyler dememişti. Bir de görüntüye bakılarak puan veriliyor aslında iç yapısı bilinmiyor onun da transfer sonrası tutunmaya göre iyi olup olmadığı. Bu arada ismen dua edeceğim bugün inşallah 🙏🏻
Allah razı olsun teşekkür ederim cnm. Benimki 3bc bir tık düşük ama nasipse kim önüne durabilir dimi🥲 duanda eksik etme bu kardeşini Allah'a emanet olun insaAllah

Allah razı olsun teşekkür ederim cnm. Benimki 3bc bir tık düşük ama nasipse kim önüne durabilir dimi🥲 duanda eksik etme bu kardeşini Allah'a emanet olun insaAllah
Birde dondurulmuş embriyomuydu sizinki benimki dört senedir dondurulmus kimi kalitesi dusuyor çözülürken diyor

Tedaviyi nerede gordun.yine 3.gunde dondurulmus embroyon varmis benim o bile olmadi son tedavimde 2.gune dahi gitmedi sperm iyi dna hasari da yok.ama ben cikolata kisti hastasiyim.yumurta kalitesi cok kotuydu benim.3.gun embriyolariniz umarim tutunur ve 2.bir tedaviye gerek kalmaz.

Duamdasın🤲🏻❤️ Aynen öyle 🙏🏻bu arada dondurulmuş embriyoydu geçen seneki embriyomdu benim

Bir arkadaşım 3. Gün taze embriyo ile transfer oldu bugün pozitif haberi aldı. Eşinde tese ile sperm almışlardı. Bu 3. Gün ya da 5.gün neye göre iyi ya da kötü deniyor? Bilgim olmadığı için soruyorum. Anne rahmi laboratuvardan daha iyi değil midir ? 5.gün de kaliteli olacağının garantisi var mı ? Neden çoğu kişi 5.günü bekliyor. Biz de bu sürece gireceğiz merak ediyorum hepsini
Benim ilk tedavimde 3. Güne ulaştı embriyolar doktorum trasnfer edelim anne rahminde daha iyi büyüyecek gibi dedi öngörü önemli bu tedavide 2 aşama sonrasını tahmin edip ilerlemek. Çok şükür kızım dünyaya geldi ikinci tedavimde 5. Güne iki embriyom gelebildi trasnfer edildi ikisi de doktorum ikiside orta düzeyde dedi biri tutmazsa diğeri tutar dedi onunda birisi tuttu 5 aylığız şuan inşallah sağlıkla oda gelir 5. Güne beklemenin sebebi hani bu embriyo dışarda 5. Güne gelirse anne karnında tutar gelişir diye düşünüluyor ama hep aynı olmuyor maalesef 5. Güne gelip 6. Günü anne karnında giden de var .

Benim ilk tedavimde 3. Güne ulaştı embriyolar doktorum trasnfer edelim anne rahminde daha iyi büyüyecek gibi dedi öngörü önemli bu tedavide 2 aşama sonrasını tahmin edip ilerlemek. Çok şükür kızım dünyaya geldi ikinci tedavimde 5. Güne iki embriyom gelebildi trasnfer edildi ikisi de doktorum ikiside orta düzeyde dedi biri tutmazsa diğeri tutar dedi onunda birisi tuttu 5 aylığız şuan inşallah sağlıkla oda gelir 5. Güne beklemenin sebebi hani bu embriyo dışarda 5. Güne gelirse anne karnında tutar gelişir diye düşünüluyor ama hep aynı olmuyor maalesef 5. Güne gelip 6. Günü anne karnında giden de var .
Hayırlı olsun inşallah darısı başımıza bize dua edin hamilelerin duası kabul olur 😀 dediğiniz gibi belli olmuyor. Hayırlısı neyse o olsun artık.

Kızlar selam.
Geçtiğimiz cumartesi günü benden 18 yumurta toplandı. Pazar günü aradıklarımda 3 embriyo elde ettik biri iyi diğer ikisini gözlemliyoruz demişlerdi. Bugün 4. Gün ve aradılar. 2. Kalite 1 embriyo kalmış sadece.. Dondurduk dediler. Doktorum İzmir’de ben izmir dışında yaşıyorum. Haliyle henüz doktora gidemedim. Regl olunca gel demişti doktorum ve nasipse transfer kasımda. Eşime belli etmemeye çalışmaktan patlamak üzereyim. Beni anne yapmaya 1 embriyo yeterli evet ama insan üzülmeden edemiyor..🥺🌸 Umarım aranızda pozitif alanlar gibi bende pozitif alırım. İlk denememiz.. Bu yüzden daha duygusal geçiyor benim tüp bebek dönemim. Ve dün 3. Günündeyken embriyologlar istediğimiz seviyeye gelmedi 4. Güne bakıcaz öyle dondurucaz demişti. Şimdi benim 4 mü oldu 3. Gün mü bilemedim. Stresten soramadım da🤦🏻‍♀️ Tek hatırladığım dün bana bir gün geriden geliyormuş gibi düşünün dediler. Tecrübemde olmayınca daha da takıyorum kafaya 🥺 Umarım hepimizin hakkında hayırlısı oluur ♥️♥️

Bb kaliteli çok kötü değil bence orta kalite sanırım. Bir de bazı doktorlarda tüm embriyoları 5. Güne götürmeye çalışma derdi var ! Çok saçma. Bazı rahimler 5 i kabul eder bazısı 3. Misal ben 3. Gün çift embriyo (iyi kalite) ile hamile kaldım şuan bebeğim 1,5 yaşına geldi bile. Genetik istediyse yollayın ama bir sorun çıkmazsa ben o 3. Gün dondurulmuşların transferini istiyorum deyin. Transfer sonrası ilk 3 gün ananas yeyin biraz ve havuç, kabak çekirdeği, dut kurusu, muz. Ananası fazla yemeyn ve 3 gün sonra bırakın.
Malesef 3.gün embriyolarım durmuyor imha edildi ama inşallah sonrakinde transferimiz olursa dediklerini uygulayacağım.

Bizim ilk tedavide embriyolarımızın hiç biri 5. Güne gelemedi.hiç transfer olamadım Doktor spermler çıkarken hasara uğruyor olabilir kalitesi de düşer dedi. Tesa yaptırdık yani iğne ile sperm aldılar onlar tuttu çok şükür iki tanesi 5. Güne ulaştı🤲🏼🤲🏼🤲🏼
Bu dediğiniz işlemden doktor bize de bahsetti çok mutlu oldum şuan. Bize de dna hasarı çıkarsa antioksidan tedavisi yapıp tekrar deneriz yine de olmazsa testisten taze sperm alırız dedi. Ne sormuş bu süreç bu arada bizim şuan ki testte morfoloji de 0 çıktı. Dna hasar testinin sonucunu bekliyoruz.

Kızlar selam.
Geçtiğimiz cumartesi günü benden 18 yumurta toplandı. Pazar günü aradıklarımda 3 embriyo elde ettik biri iyi diğer ikisini gözlemliyoruz demişlerdi. Bugün 4. Gün ve aradılar. 2. Kalite 1 embriyo kalmış sadece.. Dondurduk dediler. Doktorum İzmir’de ben izmir dışında yaşıyorum. Haliyle henüz doktora gidemedim. Regl olunca gel demişti doktorum ve nasipse transfer kasımda. Eşime belli etmemeye çalışmaktan patlamak üzereyim. Beni anne yapmaya 1 embriyo yeterli evet ama insan üzülmeden edemiyor..🥺🌸 Umarım aranızda pozitif alanlar gibi bende pozitif alırım. İlk denememiz.. Bu yüzden daha duygusal geçiyor benim tüp bebek dönemim. Ve dün 3. Günündeyken embriyologlar istediğimiz seviyeye gelmedi 4. Güne bakıcaz öyle dondurucaz demişti. Şimdi benim 4 mü oldu 3. Gün mü bilemedim. Stresten soramadım da🤦🏻‍♀️ Tek hatırladığım dün bana bir gün geriden geliyormuş gibi düşünün dediler. Tecrübemde olmayınca daha da takıyorum kafaya 🥺 Umarım hepimizin hakkında hayırlısı oluur ♥️♥️
Benim de aynısı oldu neredeyse 19 yumurta toplanmıştı 13 ü olgun geldi ve 13 ü de döllendi hatta hepsi 3.güne kadar geldi 3. günü 2 tanesi donduruldu diğerleri dördüncü günden sonra gelişmeyi durdurmuş. Bizden sperm dna hasar testi ve genetik test istendi siz de mutlaka yaptırın ama bu süreçte elinizdeki embriyoyu da transfer ettirin. İnşallah gerek kalmaz ama eğer tutmaz ve tekrar denemek zorunda kalırsanız bu test sonuçlarınız elinizde olsun en azından. Çünkü genetik testin sonucu 45 gün sonra ,dna hasar testinin sonucu 15 gün sonra çıkıyor biz bu süreçte boş boş bekliyoruz zaman kaybediyoruz malesef.

Evet başımıza böyle birsey geldi sizi. Yine 19 toplanmis benim 23 tane toplanmisti ilk denemede bunlardan 11 tanesi dollendi geri kalanlar olmadı maalesef fakat 11 tane embriyodan sadece 2 tane kaldı oda 3. Gün embriyosu oluştu 1. Si iyi kalite 2. Embriyo orta kaliteydi transfer edildi fakat negatif aldim.
Doktorum bizden genetik bir tetkik istemedi eşimin sperm azlığındandi zaten sorunumuz. Vakit kaybetmeden 1 ay ara vererek kuruyemisler etler bilmem neler vitaminler polenler arı sütü bunları önerdi 1 ay kullandık bu sefer 26 yumurta toplandı bunlardan 10 tanesi 5. Güne geldi fakat 2. Denemede yine tutmadı 3. Denemede dondurulmuşlarla ikizlerimi kucagimi aldım Üzmeyin kendinizi her ay yumurta kaliteleri vs değişiyor en kısa zamanda kucağıniza almak umidi ile bu arada 2. Denemede hsg ve histereskopi ameliyati bile oldum ona rağmen tutmamisti sevgiler
Ne kadar güzel ikizleriniz olmuş Allah uzun sağlıklı ömürler versin. Gerçekten beslenme bu kadar etkiliyor mu. Bizde beslenmeye dikkat etmeye başladık akdeniz usulü besleniyoruz artık kuruyemiş atıştırmalık tüketiyoruz eşimin sperm dna hasar testi sonucunu bekliyoruz bakalım sonuca göre tekrar deneyeceğiz. Sizin çok iyi olmuş 10 tane 5.gün embriyosu çok iyi şuan dondurulmuş embriyolarız bile vardır bekleyen.

Ne kadar güzel ikizleriniz olmuş Allah uzun sağlıklı ömürler versin. Gerçekten beslenme bu kadar etkiliyor mu. Bizde beslenmeye dikkat etmeye başladık akdeniz usulü besleniyoruz artık kuruyemiş atıştırmalık tüketiyoruz eşimin sperm dna hasar testi sonucunu bekliyoruz bakalım sonuca göre tekrar deneyeceğiz. Sizin çok iyi olmuş 10 tane 5.gün embriyosu çok iyi şuan dondurulmuş embriyolarız bile vardır bekleyen.
Amin çok teşekkür ediyorum evet beslenme çok önemli ama akdeniz usulü nasıl oluyor çok detaylı bilmiyorum ama bence eti bol bol tuketin balık yiyin arı sütü polen kabakcekirdegi badem kiloya takılmak yok 😊 evet dondurulmuşlar 6 tane vardı fakat dilekçe verip imha ettirdik önce kiyamiyordum fakat tüpler için senelik ücret alıyorlar bizi ikizlerden sonra zorladı Allah olmayana versin dedik ve imha ettirdik
İnşallah eşinizin dna sonucu da iyi gelir morel çok önemli Rabbim olmayanlara nasip etsin tattirsin İnşallah sağlıkla sihhaletle gelsinler

Bu dediğiniz işlemden doktor bize de bahsetti çok mutlu oldum şuan. Bize de dna hasarı çıkarsa antioksidan tedavisi yapıp tekrar deneriz yine de olmazsa testisten taze sperm alırız dedi. Ne sormuş bu süreç bu arada bizim şuan ki testte morfoloji de 0 çıktı. Dna hasar testinin sonucunu bekliyoruz.
Biz hasar testi yaptırmadık eşim direk sperm alın yapın dedi. İğne kullandı Altı ay vitamin de kullandı sonra sperm alıp dondurmadan döllenme yaptılar embriyo 5. Güne ulaşınca dondurdular. 10 embriyodan 2 si 5. Güne ulaştı

Kızlar selam.
Kendinizi strese sokup üzmeyin. Bunda da vardır bir hayır. Arkadaşımın tek embriyo ile ikiz oldu. Çift embriyo koydurdugunda ikiside tutmadı. Bilemezsiniz ne olacağını. Siz transfere kadar rahim için iyi gelen besinleri tüketin avokado gibi. Transfer olunca inşallah bebişi sağlıkla kucağınıza alırsınız. 😊

Kızlar Sperm DNA hasra testimizin sonucu da 3.69 çıktı yani normal çıktı. O zaman sebep ne olabilir neden 5.güne gitmedi hiçbiri bana bi akıl verin.

Kızlar Sperm DNA hasra testimizin sonucu da 3.69 çıktı yani normal çıktı. O zaman sebep ne olabilir neden 5.güne gitmedi hiçbiri bana bi akıl verin.
ben de aynı durumdayım. hiçbir neden yok görünüyor ama doktor spermler kalitesiz, o nedenle 3’ten 5’e çok embriyo kaybettiniz dedi.

bilen cidden bir akıl verse bize

Merhaba zaten maddi manevi çok zor bu tedavi hastanelerinde bunu önemsemesi gerekiyor ama nerde işte olan bizlere oluyor. Spermlerin durumuna bakmadan incelemeden neden böyle birşey yapmışki gittiğiniz yer. Bu iş için en önemli şey benim anladığım kadarıyla laboratuvar. Biz en zor hasta gurubuyuz ama inşallah inanıyorum olumlu sonuçlanacak bir gün. Siz de moralinizi bozmayın laboratuvarı iyi olan başka bir yer belki daha iyi olur sizin için. Gerekirse mikroenjeksiyon ile bir biçimde spermle yumurta birleştiriliyor bir çok tedavi yönetemi mevcut kesinlikle moralinizi bozmayın. 🌸

X