1gün aralıklı Sıvı diyeti yapalım mı?

Cicekkz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2019
662
182
Merhaba, bir süredir sağlık sorunlarım nedeniyle kilo aldım malesef.Ama şimdi diyete başlayacağım.Daha önce internette bulduğum yada kendim uydurduğum bir sürü şok diyetler yapmıştım hepsini de buraya yazıyordum.Kısa süreli işe yarıyorlardı ama çok az veriyordum.Çünkü sürdüremiyordum.Aralarında en iyi sürdürülebilen sıvı diyetini birgün arayla yapmak oldu.Şöyle ki 1gün sıvı 1gün normal besleniyoruz.Kilolar gidene kadar devam ediyoruz.Sıvı beslendiğimiz gün tüm sıvılar serbest.Zaten kıs geldiği için sıcak içecekler meyve çayları falan hazırlayabiliriz kendimize ya da dısarda yemek yiyceksek çay,çorba içiyoruz sadece.Ertesi gün serbest olduğu için sıvı beslendiğimiz gün canımız birşey çekerse nasılsa yarın yiycez mantığıyla sabretmek daha kolay oluyor. Mesela sabahları meyvesuyu,meyveçayı ya da smothie olabilir.Öğlen kahve içilebilir gün içinde ayran içilebilir akşam yemeğinde çorba.Akşam üstü sıcak çikolata yada salep yazın milkshke içilebilir meselâ.
Not sabahları smothie ile başlayın.İri taneli,kuruyemişli,olunca yapmak daha kolay.Ya da bir çorba listesi yapın ve her diyet gününde 1çorba yapın.Ben birara bu şekilde yapıyordum iyi oluyordu.
Not: aç karnına çay içmek mide bulantısı yapıyor.Yoğunluğu olan süt,kahve,meyvesuyu gibi içeceklere ağırlık verin.
Not:Çorbanın yanında 1dilim kepekli ekmek yiyebilisin.

Son düzenleme:
bende baslamak ıstıyorum ama sağlık acısından cok korkuyorum
Evet sağlık açısından cok yararlı değil aslında ama şok diyetler arasında en iyisi buydu. Sağlık için de salata diyeti yapabilirsiniz onu da bu forumda biri yazmıştı.O da çok faydalı sabahları peynirli salata öğlen meyve salatası yoğurtlu olabilir.Akşam sebze salatası ya da makarnalı,tavuklu salatalar yeniyor. Tatlı olarak da meyve salatasını çikolata soslu yiyebiliyorsunuz.Haftada 1günde serbest oluyor.Bu diyette çok iyiydi.Bu siteden bulmuştum.

X