Gebeliğe Hazırlık 2,5 senelik bekleyiş, Spermiogram testi sonucu: normal mi ?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

inan11

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2016
529
395
Merhaba ,
2,5 senedir korunmamamıza rağmen hiç hamile kalamadım.
Ben 29 , eşim 39 yaşında. 28 günde bir regli döngüm var ve asla şaşmaz.
Amh değerim 1,08 bunun dışında bütün hormon testlerim olması gerektiği gibi.
Hatta doktor 1,08 amh değeri için bile yeterli dedi.
Rahim filmimde de herhangi bir tıkanıklık vs. çıkmadı. İki tüpümde açık görünüyor.
Bugün eşimin spremiogram sonuçları çıktı.
Fotoğraf olarak sonuçları paylaşıyorum, doktora 1 hafta sonra gideceğiz.
Bana sprem sayısı düşük, hızı yavaş gibi geldi. Hiç bir bilgim yok bu arada yeni yeni test vermeye sorunu bulmaya
çalıştığımız için her şeyi yeni öğreniyor ve hakim olmaya çalışıyorum.
Tavsiye ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Hakeden ve gerçekten isteyen kimsenin kucağının boş kalmaması dileğiyle..

Eklentiler

• Ekran Resmi 2021-11-19 16.38.34.png
    57,6 KB · Görüntüleme: 1.727
Doktara gidin ne diyecek Total sayı ve yerinde düşük onun için takviye verebilir biz iki tane takviye ilaç ve keçi boynuzu pekmezi kullanmıştık Total sayı 180 den 400 milyona çıkmıştı

Biz de aktardan bir karışım almıştık polenle beraber 1 ay kullandı ileri hareket yavaştı. Sonrasında gebe kaldım

Sayı tam sınırda, ileri hız da sınırda ama ikisi de sınırda olması biraz olumsuzluk oluşturuyor tabiki. Morfoloji iyi mesela. Normal yollardan gebe kalabilirsin tahminimce. Doktorunuz takviye vs verebilir sayı için.

Biz de aktardan bir karışım almıştık polenle beraber 1 ay kullandı ileri hareket yavaştı. Sonrasında gebe kaldım
Tebrik ederim! Allah sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin. Ne kadar beklemiştiniz minik için? Peki sizde çözmeniz gereken bir şey varmıydı? Yumurta, hormon, rahim vs? (Böyle güzel hikayeler duyunca umut oluyor dayanamıyor insan, cevap vermek zorunda değilsiniz elbette)

İnşallah. Tahminimce araştırdığım kadarıyla ikimizinde devit ve omega3 kullanmaya başlamamız gerekiyor. Tabi ekstra eşime ne önerilir bilmiyorum. Haftaya cuma randevumuz. İlk test sonucuna baktığımda anormal morfoloji %94 görünce çok korktum. Tabi hala bu oranın açılımı anlayabilmiş değilim tam olarak

100 tane spermden 6 tanesi normal yapıda demek. 4 ve üzeri normal kabul edilir. Ama total sayı düşük olduğu için olumsuzluk çıkıyor. Bu noktada totali yükseltmek için takviye veriliyor

Bu değerler gayet iyi doğal yolla gebelik olmalı. Aşılama da yapılabilecek yeterlilikte

Bu değerler gayet iyi doğal yolla gebelik olmalı. Aşılama da yapılabilecek yeterlilikte
Ama 2,5 yıldır hiç gebelik olmadı. Rahim filmide temiz çıkınca. Doğal yolla olmaması için bir sebep yok dendi. Hamile kalmamın tıbbın bile açıklayamadığı boşlukları var. Zorlamaya gerek yok artık doktor aşılama mı der, tüp bebiş mi der bilmiyorum. Ne derse bir an önce başlayacağız. Çünkü doğal yolla olmuyor

Anlıyorum sizi bizimdde olmadı daha 8 aydır deniyoruz eşimin ileri spermi %9, yerinde hareketli %45, sperm 33 milyon, buna bile olur bu değerler iyi dedi doktorlar. Ben de aşılama deneyeceğim bir kaç ay sonra bence siz de beklemeyin aşılama deneyin derim.

Doğdu bebeğim çok şükür 1 yaşında 1,5 sene beklemiştik. Benim yumurtam gelişmiyordu ama her ay değil. Klomen ve çatlatma iğnesi kullandım çok güzel oluştu ve çatladı ama tutmadı. ileri hareket düşüktü eşimde. Doktor ona bağladı ve aşılama önerdi. O arada karışımları kullandık. Keçiboynuzu pekmezi de yiyordu. Aşılama için gittiğimde gebeliğim öğrendim sizin de sadece zamanınız var bence kendinizi rahatlatın. Ben sadece o ay doktoruma dedimki 1 ay dinlenmek istiyorum. O 1 ayda zaten aşılama yapılacak rahatlığı vardı ve nasip oldu. Stres çok büyük etken gerçekten

Aşılamama mı, tüp bebek mi yaptırsak diye düşünüyorum açıkcası ben de şuan. Aşılama ile hem maddi hem manevi zaman kaybı yaşamadan direkt tüp bebek ile ihtimali arttırabiliriz gibi gibi bir sürü senaryo.. tahmin edebiliyorsunuzdur :)
Bakalım haftaya cuma ne diyecek doktor. İlk defa gideceğimiz bir doktor

Oyyy maşallah Yumurtanızın gelişmediğini herhangi bir test ile mi vajinal ultrasonla mı öğrenmiştiniz? Ben 3 ay ovulasyon testi yaptıgımda hepsinde 14.gün yumurtlama ertesi gün çatlama gördüm. Vajinal ultrasonda da doktor her şey normal demişti ancak hamilelik hiç oluşmadı Bir de aşılama hangi durumda tercih ediliyor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…