2 aylik bebegim her mamayi kusuyor (((acilll)))

Runya22

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2016
312
197
34
Herkese mrblar. Pramature dogan bebegime 3 aydir sadece anne sutu veriyorum(emxiriyorum) sag gogsunmde hic sut yok sagarak damls damla geliyor sol gogus te 2 saatte bir 40.50 Cc buda cocuga yetmiyor Gunlerdir memeyi sinirle cekiyor doymadigini dusunuyorum.ondan mama takviyesi yapmak istiyorum 2 hafta once aptamil aldim guzel icti 2 saat sonra agxindan su seklinde kusmalar oldu ardindan dolu dolu kustu emdigini de atti birgun sonra yine kucuk yeni dogan biberonu verdim yine kustu halsizlesti mamayi biraktim bugun baska mama aldim yine denemek istedim oglen hipp mamayi verdim yine bir iki saat sonra once sulu puturlu kustu sonra midede ne var ne yok cikardi yine halsizlesti Gecen hafta doktora goturmustum biraz rahatsizdi.idrar kan geita tahlili yapildi hic bir sorun cikmadi.dogum kilosu 2 kg ilk ay 2700 sonraki ay 3150 dun ise tarttigimda 3500grdi.cocuk gozumde hic buyumuyor gibi geliyor.😔😔😔 onu nasil besleyecegimi nasil bir yol izleyecegimi bilemiyorum

Kilosu güzel ilerlemiş. Mamayı fazla veriyor olabilir misiniz?

Muhtemelen mama fazla geliyor. Gazını çıkarın unutmayın. Sütünüzü sağma makinesinin sağışıyla ölçmeyin bebeğin emmesi çok farklı daha fazlasını alıyordur sağdığınızdan. Reflü yatağı alıp bir de açılı emzirin yatırarak beslemeyin. Günlük çişli bez sayısı 5-6 olsun ohh mis

Dr u ile görüştün mü peki.anne sütü emen bebeklerde çok emince fazlasını kusar. O yüzden soruyorum. Yani enfeksiyon falan da çıkmamış. Takipte kalın ama bence mama fazla geliyordur yavruya.
Belli bi aya kadar kilo alımı hızlı olur. Belli bi aydan sonra yavaşlar.

Fazla mı geliyor acaba? Verdiğinizin daha azını verip bir deneyin az verince napacak diye

Alerjisi olabilirmi? Gerçi siz emzirirken bir sıkıntı olmamış sanırım ama bazı bebeklerde inek sütüne alerjiden dolayı olabiliyor.

Muhtemelen mama fazla geliyor. Gazını çıkarın unutmayın. Sütünüzü sağma makinesinin sağışıyla ölçmeyin bebeğin emmesi çok farklı daha fazlasını alıyordur sağdığınızdan. Reflü yatağı alıp bir de açılı emzirin yatırarak beslemeyin. Günlük çişli bez sayısı 5-6 olsun ohh mis
Msmayi bilerek sadece 30 cc hazirladim yani en dusuk doz ile basladim hatta ac kaldi ben durum takip etmek icin baska vermedim mama fazla gelmedi eminim ama iki mamada da ayni tepkiyi gosterdi emzirdigim.zaman cok nadir kusar oda fazla emerse atar boylr fiskirarak pespese kusmaz cisli bez sayisi ikinci ay iyiydi ama gittikce azaliyor..

Alerjisi olabilirmi? Gerçi siz emzirirken bir sıkıntı olmamış sanırım ama bazı bebeklerde inek sütüne alerjiden dolayı olabiliyor.
Ben emziriken nadir de olsa kusuyor bazen agzindan akiyor sutu hergun kusmuyor bende alerjiden suphe ediyorum onu drumuzla konustuk hic bir sey yspmiyor aylik 300 gr slsa yeter diyor ama cok geriden geliyor bebegim 3 aylik 3500 gr nasil yaditlarina yetiseck😞😞😞

Msmayi bilerek sadece 30 cc hazirladim yani en dusuk doz ile basladim hatta ac kaldi ben durum takip etmek icin baska vermedim mama fazla gelmedi eminim ama iki mamada da ayni tepkiyi gosterdi emzirdigim.zaman cok nadir kusar oda fazla emerse atar boylr fiskirarak pespese kusmaz cisli bez sayisi ikinci ay iyiydi ama gittikce azaliyor..
30 cc de olsa minicik midesi var demekki sadece sizin süte yetiyor midesi diye düşündüm. Mama da üstüne fazla geliyor. Bir de doktorla konuşup ilerlesiniz böyle konularda çok daha güzel olur🌸

X