2 aylık bebeğim yeşil kaka yapıyor..

Tazeanne1818

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2022
25
4
25
Oğlum 2 aylık çoğunluk yeşil kaka yapıyor daha önce başına gelen oldu mu hemşiremize sormuştuk üşütmüşsündür dedi ama bu çocuk süreklimi üşütüyor yani anlamadım bazen koyu yeşil bazen açık oluyor bazende kakasını hemen yapınca değiştiremediğim icin bezin çektiğini düşünüyorum bilgisi olan varmı?

Geçen keşfette bununla ilgili bir post görmüştüm normal diye. Siz yeşillik yiyorsunuz demek ki her gün.

Anormal kaka rengi olarak siyah vardı. Kanama riski taşırmış.

Oğlum 2 aylık çoğunluk yeşil kaka yapıyor daha önce başına gelen oldu mu hemşiremize sormuştuk üşütmüşsündür dedi ama bu çocuk süreklimi üşütüyor yani anlamadım bazen koyu yeşil bazen açık oluyor bazende kakasını hemen yapınca değiştiremediğim icin bezin çektiğini düşünüyorum bilgisi olan varmı?
Gunde kac kaka yapiyor? Besin alerjisiyle de alakali olabilir. Tabi bir ihtimal sadece. Mukus var mi kakada? Huzursuzluk? Uyku problemleri?

Sık sık oluyor ve yesil yapacak kadar koyu yesil yiyecek tuketmiyorsaniz doktora gosterin bi bence.Ayrica bunun disinda siyah yesil gibi kakayi bir de demir takviyeleri yapar.

Yeşil kaka normal sayılan renklerden. Kakada mukus yoksa, bebeğiniz huzursuz değilse sorun yoktu. Özellikle çok açık parlak yeşil ise sütünüz sulu olabilir. Biraz sağıp sonra emzirebilirsiniz ya da sırayla emzirmek yerine iki kez üst üste aynı memeden emzirebilirsiniz.

images.jpeg-4.jpg

.

Gunde kac kaka yapiyor? Besin alerjisiyle de alakali olabilir. Tabi bir ihtimal sadece. Mukus var mi kakada? Huzursuzluk? Uyku problemleri?
3-4 kez yapıyor mukus bir iki defa vardı yapışkan gibi ama bugünde koyu yesil yaptı ama mukuslu degildi,huzursuzluk vs diger dedileriniz yok

Yeşil kaka normal sayılan renklerden. Kakada mukus yoksa, bebeğiniz huzursuz değilse sorun yoktu. Özellikle çok açık parlak yeşil ise sütünüz sulu olabilir. Biraz sağıp sonra emzirebilirsiniz ya da sırayla emzirmek yerine iki kez üst üste aynı memeden emzirebilirsiniz.

Eki Görüntüle 3097973

.
Genellikle aynı göğüsten devam ediyorum.mukusda bazen oluyor. Hemşiremiz üşütmüs dedi salı günü doktorumuza da sorucam...

X