2 aylık nişanımız bitti

Evet çok zor ilk zamanlar şuan daha iyiyim mesela benimde bir ay olacak güzel yol katettiğimi düşünüyorum, ağlasamda kendime ağladım sevdiklerime güvendiklerime ağladım elim telefona gitmedi hiç hemde çünkü bizim sevdiğimiz adamlar en baştaydı onlar artık ulaşılabilir değil.. Dokuz ay sonra insan kim bilir nasıl noktalara geliyordur. Sadece düğünlerde derneklerde insanları mutlu gördüğünde oluşan ben bunu haketmedim mi hissi çok kötü.
Evet o his bende de var . Herkesin hayatı çok güzel, çıktığı yolda sonuna kadar gidiyo ama ben yarım kaldım gibi düşünüyorum bu da sanırım yeni ve doğru bir kişi hayatıma girene kadar devam edecek.
Ben de bir ay boyunca hiç açıp hesabına bile bakmamıştım ama sonra o bana mesaj attı özür diledi , çok uğraştı ben engelledikce hala göndermeli yazılar yazıyor, daha iki hafta önce arkadasinin hesabından begeni atmış mesela ve ailesinden gelen laflar oldu bu süreçte. Böyle olmasa çok daha kolay atlatirdim o yüzden biraz zorlandım ama inşallah sizin durumunuz daha farklı olur

Sen birini bulunca ya da o birini bulunca unutursun. Ben bu tipleri biliyorum. Sensiz ölürüm cart curt boş laf, öfke patlaması olan adamın sonu seni dövmek oluyor, nereden biliyorsun deme.

Çok canımı yaktılar zaten Allaha havale ettim, hadi kaynana kötü damat kötü kayın peder abisi yengesi yani sülalecek ne biçim insanlarmış bir insanda çıkıp siz ne kadar çirkinleştiniz bu bu şekilde olmaz diyen bir Allahın kulu yok.
Bak görürsün senden sonra gelecek gelini el üstünde tutarlar. Aaaa nasıl böyle değişmişler dersin.

Selamlar kızlar 23 yaşındayım, eski nişanlımda 24 yaşındaydı. İkimizde üniversiteden çok yakın arkadaşız 4 yıl boyunca arkadaşlığımız sürdü. Farklı kişilerle romantik ilişkilerimiz vardı. Bitti ve mezuniyet sonrası bana açıldı, kabul etmem inanmam zor bir süreç oldu. İliskiye başladık yaklaşık 2 sene sürdü müthiş bir ilişkiydi herkesin imrenerek baktığı. Bir gün bile ilgisinin alakasının sevgisinin azaldığını görmedim günden güne artıyordu, ciddiye gidiyordu herşey mayıs ayında bana evlenme teklifi etti, kabul ettim Haziranda nişanımız oldu. Fakat evlenme teklifinden sonra bambaşka yüzünü görmeye başlamıştım. Ailesi ile ilgili hiçbir yapıcı eleştiri öneri kabul etmeyen,öfke sorunları ortaya çıkan aslında arkadaşkende vardıda biz sevgili olduktan sonra görmedim hiç birini benimle olduktan sonra iyileştiğini söylüyordu adeta bensiz olmak ona hep kötü gelmiş öyle derdi… Ailesi isteksizdi.Bir kere onlar bize geldi bir kere biz onlara tanışma süreçleri harika geçmişti nişan tarihini belirledik. Ne olduysa sonra oldu bir kere bile aramadılar, ihtiyacınız varmı sormadılar istemeye bir buçuk saat geç geldiler misafirler içeride damadı bekledik.Bir şekilde o günü atlattık sonrasında düğün ile ilgili hiç bir plan konuşulmadı eşyalar nasıl olur alınır edilir asla. Annesi ne zaman annemle konuşsa bizle ilgili konu geçince geçiştirdi. Beni iki kere memleketlerine düğüne davet ettiler ilkinde hediyelerle gittim ikincisinde asla hediyeleşmediler soğuk davrandılar. İlkinde elim dolu diye iyi davrandılar sanırım. Bu olaylar olduğunda hep anlatıyordum inkar ediyordu nişanlım öyle birsey yok vs öfke patlamaları. Sinir krizleri ve Ne söylesem annesine anlatıyordu. Annesi ve kendisinden biz diye bahsediyordu. Adam bayağı anneci çıkmıştı, terapi alalım dediğimde bile benim iyi olmamın tek yolu annemle senin iyi olman ne terapisi, demeler ben gitmek istediğimde ben sensiz yaşayamamlar seni başkasıyla göremem yapamam arkadaş bile kalamamlar adam bensiz öleceğini söylüyordu bir yandan bana . En son artık oturup yapıcı bir şekilde herşeyi erkek arkadaşımla konuştum. Böyle olmayacağını evliliğin denge işi olduğunu herkes bir yana bizim eş olmamız gerektiğini. Gerekirse ailelerden eşya iş beklemeden düğün hazırlıklarına ikimizin başlaması gerektiğini yanında olduğumu böylelikle sorunların çözülebileceğini bile söyledim.Annemde uyarmıştı neden böyle oğlum bir sorun mu var istenmiyor mu benim kızım demişti. Haklısınız dedi ilk önce kendi ailesiyle konuştu, gerekirse ben senin elinden tek başıma tutacağım dedi sonra ben çok yorulduğumu dinlenmek istediğimi söyledim o gün annesiyle de konuştuk nişanlımlada sorun yok gibiydi. Ertesi gün aradığımda beni artık istemediğini söyledi. Hızlıca memleketine gitti yüz yüze bile bitirmeden ailesinin yanına gidip bitti demiş. 10 gün sessizce haber bekledim arar dedim.. Ne kendisi ne Ailesi bir kere bile aramadı üstüne tatile çıktılar kendi oğullarını evde tek bırakıp birde. Ex kp kv Story attılar arkada huzurlu bir şarkı ve deniz bende böyle olunca hepsini sildim. Sildiğim için bittiğini bundan sonra bizden olmayacağını söyleyip gitti. Can alıcı çok detay var siz yanıtladıkça yazacağım:KK43: Bitmesinin hayırlı olduğunun farkındayım fakat nasıl unutacağım?
benden özür dilemesi gerekırken tepki verme şeklim için beni suçladılar.. bu cümle geldi aklıma sen silince bizden olmaz dediği için.. yazık degmez uzulmeyın mutlu olun

Evet insanın aklında yaşanamayan ihtimaller hep olumluya yorumlanıyor ya bende hiçbir zaman mutlu olamazdık diye düşünüyordum ve sonunda kaygılı bağlanan birey olamamış kişi yanındaki güvenli bağlanan sağlıklı bireyide hasta eder diye düşünüyorum. Elbette bazı zorluklar yaşıyorum ama onun olmamasıyla ilgili değil bir ilişkiden çıkmış olmak ve uzun zamandır tek olmamak örneğin bir günaydın mesajı eksikliği, tatile geldiğimde çiftleri gördüğümde içimde oluşan hüzün gibi.. Çoktan kabullenmişimde yasını tutuyorum hamdolsun.
Hayalkırıklığı yaşadın, uzulmek de normal, yeri gelince aglamak da, kendini sıkma zaten hiç, duygularını yaşa ve gelsin geçsin.
Zamanla daha hafif hissedeceksin.

Evet o his bende de var . Herkesin hayatı çok güzel, çıktığı yolda sonuna kadar gidiyo ama ben yarım kaldım gibi düşünüyorum bu da sanırım yeni ve doğru bir kişi hayatıma girene kadar devam edecek.
Ben de bir ay boyunca hiç açıp hesabına bile bakmamıştım ama sonra o bana mesaj attı özür diledi , çok uğraştı ben engelledikce hala göndermeli yazılar yazıyor, daha iki hafta önce arkadasinin hesabından begeni atmış mesela ve ailesinden gelen laflar oldu bu süreçte. Böyle olmasa çok daha kolay atlatirdim o yüzden biraz zorlandım ama inşallah sizin durumunuz daha farklı olur
Onun pisman olup özür dilediğini görmek rahatlatmadımı biraz bile olsa benim karşımdaki insanlar çok pişkin ben hiç olmamışım o sözler bana hiç verilmemiş gibi gerçekten sanki ölmüşümde unutulmuşum gibi, ex nisanlım bugün konser vercek büyük bi sahnede öyle söyleyeyim. İsterdim beni kaybettiği için birilerinin üzülmesini ama yok eminim tek basıma yasıyorum bu sıkıntıyı.

Bak görürsün senden sonra gelecek gelini el üstünde tutarlar. Aaaa nasıl böyle değişmişler dersin.
Gerçekten böyle bisey yasamak istemem bunun altından kalkabilmek çok sağlam psikoloji ister. Bu dediğin ancak onun sevdiği değil ailesinin seçtiği birisi olursa olur. Hiç sevmediği bir kadınla bir ömür aynı yastığa baş koyar çok pişman olur ki olsun..

Hayalkırıklığı yaşadın, uzulmek de normal, yeri gelince aglamak da, kendini sıkma zaten hiç, duygularını yaşa ve gelsin geçsin.
Zamanla daha hafif hissedeceksin.
İnsani duygular ama ben tam buldum derken bu noktaya düştüğüm için çok tepeden en diplere bırakıldığım için aşamıyorum koca bir güven kırıklığı oluşturdu bende.

Onun pisman olup özür dilediğini görmek rahatlatmadımı biraz bile olsa benim karşımdaki insanlar çok pişkin ben hiç olmamışım o sözler bana hiç verilmemiş gibi gerçekten sanki ölmüşümde unutulmuşum gibi, ex nisanlım bugün konser vercek büyük bi sahnede öyle söyleyeyim. İsterdim beni kaybettiği için birilerinin üzülmesini ama yok eminim tek basıma yasıyorum bu sıkıntıyı.
Emin ol pişman olacak ama bu sefer sen asla onun tarafına bakmayacaksın.
O ilk andan itibaren pişman , ben bıraktım ama yaptıkları karşısında bana başka çare bırakmadı . Ayrılır ayrılmaz pişman oldu yalvardı , hala bir lafima bakiyo dönmesi bir sen iyi gelirsin gibi şeyler yaziyo sürekli ama o kalp bir kere kırılıyor, öyle biriyle yapamazdim. Ben de acı çekiyorum aylardır , evet hafifledi ama tamamen geçmedi buna rağmen bitti ve dönüşü yok.
Onun da içinde ne yaşadığını bilemezsin , mutlu görünüyordur ama eminim değildir. En gamsız insanın bile atlatamasinin zaman alacağı bir durum bu . Senin yerinde olsam ona inat gülümser , daha iyi olmaya çalışırdım. Emin ol benimki gibi olmasi toparlanmani zorlaştırirdi

Aldığım hediyeleri teslim ettiğim gibi ondanda istemiştim bugün çalıştığım kuruma kargolamış ulaşmış kargo iki koca çöp poşedi yapmış rezil insan.. bi insanı ayrılırken tanıyoruz cidden

Emin ol pişman olacak ama bu sefer sen asla onun tarafına bakmayacaksın.
O ilk andan itibaren pişman , ben bıraktım ama yaptıkları karşısında bana başka çare bırakmadı . Ayrılır ayrılmaz pişman oldu yalvardı , hala bir lafima bakiyo dönmesi bir sen iyi gelirsin gibi şeyler yaziyo sürekli ama o kalp bir kere kırılıyor, öyle biriyle yapamazdim. Ben de acı çekiyorum aylardır , evet hafifledi ama tamamen geçmedi buna rağmen bitti ve dönüşü yok.
Onun da içinde ne yaşadığını bilemezsin , mutlu görünüyordur ama eminim değildir. En gamsız insanın bile atlatamasinin zaman alacağı bir durum bu . Senin yerinde olsam ona inat gülümser , daha iyi olmaya çalışırdım. Emin ol benimki gibi olmasi toparlanmani zorlaştırirdi
Evet canım haklısın seninkide sen yanındayken kıymetini bilememiş ama dirayetli insanmışsın ben bana o kadar yalvarsa yelkenleri suya indirirdim özellikle ilk başta. Karşı taraf ayrılmıştı değil mi?

Evet canım haklısın seninkide sen yanındayken kıymetini bilememiş ama dirayetli insanmışsın ben bana o kadar yalvarsa yelkenleri suya indirirdim özellikle ilk başta. Karşı taraf ayrılmıştı değil mi?
Hayır ben ayrıldım . Bana kalsa ben de yelkenleri suya indirmiştim ama karşı çıktı , ya o ya biz dediler . Herkes onunla olmayacağını biliyo çünkü ama insan kalbine hükmedemiyo. Ne kadar zor olsa da yolumun doğru olduğuna eminim ve inşallah birgün karşılığını alacağım

Hayır ben ayrıldım . Bana kalsa ben de yelkenleri suya indirmiştim ama karşı çıktı , ya o ya biz dediler . Herkes onunla olmayacağını biliyo çünkü ama insan kalbine hükmedemiyo. Ne kadar zor olsa da yolumun doğru olduğuna eminim ve inşallah birgün karşılığını alacağım
En güzelini yapmışsın bende keşke olmayacağını anladığımda bırakabilseydim onu

X