2 buçuk aylık bebeğim var hamile kalmaktan korkuyorum

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
4.649
6.246
Hem sezeryan olduğum içim sağlıksal sebeplerden hem lohusa iken yaşadıklarımdan dolayı eşimin ailesi görgüsüzlükleriyle beni başka çocuk fikrinden sonsuza kadar soğuttu oysa ilk bebeğimi kaybedince bir hamile kalayım doğurunca peşinden bir tane daha yapacağım diyordum lafta kaldı... hem de 9 ay boyunca kan sulandırıcı iğne vurdum kan pıhtılaşmam olduğu için beni çok yordu 9 ayımın her günü ayrı evhamla geçti.1 saat hareket hissetmesem delirecek gibi oldum varis sorunum çıktı derken zordu yani.Allah aratmasın ama en azından 7 8 yıl istemiyorum.Şimdi korunma konusu çok kafamı kurcalıyor pıhtılaşma dolayısıyla doğum kontrol hapı,aylık 3 aylık iğne ve spiral yasak dedi doktorum.Eş korunmasını tavsiye etti keza öyle oluyor her seferinde kontrol ediyoruz yırtık delik olmasın diye ama yanlışlık olmasından korkuyorum rüyalarıma giriyor test yapıyorum pozitif çıkıyor terleyerek uyanıyorum tekrar aynılarını yaşayacağımı düşündükçe uykularım kaçıyor lohusalık dönemimi hatırlamak istemiyorum eş korunmasıyla(kondom) senelerce korunup hamile kalmayan kaza bela yaşamayan var mı aranızda ? moral olsun bana.Emziriyorum adet de olmadım bu arada çevremden uyarı üstüne uyarı alıyorum süt korumaz dikkat et kalırsın diye ekstra ekstra alacağım bir önlem var mı uzak durmak dışında ?

Son düzenleme:
Kondom+geri çekilme ve hemen kalk vajinanı yıka.
Böyle de olursa o çocuğun olması lazımmış dersin :KK70:
Ama bir kaç ay kondomla korunduk biz herhangi bir sıkıntı olmadı.
Ondan öncesi de hapla korundum yine sorun yaşamadım.
Düzgün kullanınca sorun yaşanmıyor bence.
K.validem bir gün öyle bunalttı üzdü ki yaşı genç bu arada Allahım dedim sen ona ikiz ver ki doysun bebeğe aaçma sapan yöntemleri onlarda denesin eli değmesin bize.O duanın bana sekmesinden korkuyorum ayy Allahhııım sen koru 😂Aynen öyle yapıyorum yine de emin hissedemiyorum kendimi nasıl gözüm korktuysa

K.validem bir gün öyle bunalttı üzdü ki yaşı genç bu arada Allahım dedim sen ona ikiz ver ki doysun bebeğe aaçma sapan yöntemleri onlarda denesin eli değmesin bize.O duanın bana sekmesinden korkuyorum ayy Allahhııım sen koru 😂Aynen öyle yapıyorum yine de emin hissedemiyorum kendimi nasıl gözüm korktuysa

Sen ne takıyorsun ki kv deni ?
Hepsi aynı kafada onların.
Ben biliyorum diyorlar ama bir şey bildiklerinden değil işte.
Sen istiyorsan ikinciyi yap ama tabi çocuğun biraz daha büyüsün öyle :)
Korunma yöntemlerine gelince dediğim gibi hapta kondomda koruyor.
Hatta bazen alkollü kafada bile korudu bizi :KK70:

Pıhtılaşma spirale etkisi yok diye biliyorum çünkü çok alakasız şeyler pıhtılaşma denilen faktör anne ile bebek arasında olan kordonda pıhtı meydana gelmesi yani spiralle nasıl bir bağlantısı olabilir ki doktorunuzun bunu demesi beni çok şaşırttı günümüzde bir çok bayanda pıhtılaşma var fakat bir çoğunda spiral var bence iyi araştırın derim.

Kondom+geri çekilme ve hemen kalk vajinanı yıka.
Böyle de olursa o çocuğun olması lazımmış dersin :KK70:
Ama bir kaç ay kondomla korunduk biz herhangi bir sıkıntı olmadı.
Ondan öncesi de hapla korundum yine sorun yaşamadım.
Düzgün kullanınca sorun yaşanmıyor bence.
Yok vajina yıkanmasın.
Doğal florası bozulmamalı oranın.
Bu yanlış, sizde yapmayın. Enfeksiyon sebebi bile olabiliyor.

ben de 4 aylık anneyim. 4 ayda 3 kere test yaptım. regl olmadığım için yeniden hamileyim diye korkuyordum. ben de sezaryanlıyım üstelik. sonunda regl oldum da bu buhranlı günlerden kurtuldum artık takvim kullanıyorum.

hamilelikten önce çoooook uzun süre kondom+geri çekilme kullandık hiçbi sorun olmadı. yine aynı şekilde devam ediyoruz. ek olarak yumurtlama da takip edeceğim dikkatli olmak için. artık bundan sonra da olursa nasibi varmış derim.

siz de böyle deneyebilirsiniz. bir de merak ettim kv mandalina suyu vermişti bebeğine. bir sorun çıkmadı değil mi? 😕

Kondom ve takvim yöntemini birlikte uygulayın. Yinede o günlere denk gelirse ertesi gün hapı alın. Bukadar stres hem size hem bebeğiniZe zararlı. En kötü durumda aldırırsınız yani dünyanın sonu değil ya

Geri çekilme kesinlikle korunma yöntemi degil kendimden biliyorum😔bu dönemde kondom kullanmaktan baska çarem yok daha sonra ilaç ve diğer yönetimleri kullanabilirsin ama geri çekilme tam bir koruma degil

Vajina yıkaması tavsiye edilmiyor. Spiral daha mantıklı geliyor. Hem spiral hem prezervatif hemde takvim yöntemiyle daha garanti olur

Hem sezeryan olduğum içim sağlıksal sebeplerden hem lohusa iken yaşadıklarımdan dolayı eşimin ailesi görgüsüzlükleriyle beni başka çocuk fikrinden sonsuza kadar soğuttu oysa ilk bebeğimi kaybedince bir hamile kalayım doğurunca peşinden bir tane daha yapacağım diyordum lafta kaldı... hem de 9 ay boyunca kan sulandırıcı iğne vurdum kan pıhtılaşmam olduğu için beni çok yordu 9 ayımın her günü ayrı evhamla geçti.1 saat hareket hissetmesem delirecek gibi oldum varis sorunum çıktı derken zordu yani.Allah aratmasın ama en azından 7 8 yıl istemiyorum.Şimdi korunma konusu çok kafamı kurcalıyor pıhtılaşma dolayısıyla doğum kontrol hapı,aylık 3 aylık iğne ve spiral yasak dedi doktorum.Eş korunmasını tavsiye etti keza öyle oluyor her seferinde kontrol ediyoruz yırtık delik olmasın diye ama yanlışlık olmasından korkuyorum rüyalarıma giriyor test yapıyorum pozitif çıkıyor terleyerek uyanıyorum tekrar aynılarını yaşayacağımı düşündükçe uykularım kaçıyor lohusalık dönemimi hatırlamak istemiyorum eş korunmasıyla(kondom) senelerce korunup hamile kalmayan kaza bela yaşamayan var mı aranızda ? moral olsun bana.Emziriyorum adet de olmadım bu arada çevremden uyarı üstüne uyarı alıyorum süt korumaz dikkat et kalırsın diye ekstra ekstra alacağım bir önlem var mı uzak durmak dışında ?
Kondom+takvim+geri çekilme
Benim çocuğum yok ama ben de deli gibi korkuyorum. Böyle buldum çözümü.

X