2 cocukla disari çıkamıyorum topluma karışamıyorum evde tıkılıp kaldim

Esim zaten ev erkegi işten gelince hep dinlenmek istiyor benim 2 cocukla bebek arabasıyla da çıkmama da izin vermiyor yapamazmisim diye.Yalniz kalmaktan evde takılmaktan bıktım.
ne demek izin vermiyor? Niye izin alıyorsun haber ver yeter. Maşallah izin vermeyecek kadar erkekkkkkk, ev prensesi olup eve para getirince dünyanın en iyi babası ve kocası olduğunu zanneden erko. O zaman o ev prensesi bakacak çocuklara akşamları siz dolaşacaksınız.

Bu yüzden ikinci çocuğu düşünmüyorum. Erkek eve para getiren rolde, sürekli yorgun. Destek yok, yardımcı alacak para yok. Kimse kusura bakmasın, (çocuğum dahil) benim de yaşayacak bi hayatım var. Gerekli maddiyat yoksa ikinci çocuk da yok

İlkinde destek görmeyip, bazı şeyleri göre göre ikinciyi yaptıysanız hata etmişsiniz. İlk çocuğunuzu bu sene anaokuluna verip işe başlayıp hayatınıza devam edebilirdiniz

Evet şu anki durumunuza katkı yapacak bir yorum yapmadım ama belki başkaları okur

2.5 yas ve 8 aylik iki kizim var.
2.5 yas olani arabasina, kucugu de kanguruya koyuyorum pıtı pıtı dolasiyoruz.

Siz kendinizi fazla kisitliyor olabilir misiniz? Ayrica sokaga cikmayan cocuk el tutmayi ogrenmez, keza kucuk icinde sosyallesmesi gerekiyor ki kalabalikta sorun yasamasin.

Sorununuzun cozumu sokaga cikmak.

Çocuklarla dışarı çıkmak için izin almak da ne bileyim. Benim hayatım öyle geçiyor of. Bir kere çocuklarsız dışarı çıkmıştım (izinliydim o ara çevrem başkaydı) millet beni tanımadı bebek arabası yok diye 😅 😅
Keşke bana da izin vermese, al sen çıkar o zaman desem… 🤣

Benim biri 5 yasinda kizim diğeri 6 aylik oğlum var.Kizim dışarıda elimi tutmayan cocuk ama evde duruyor uyum sağlıyor.Oglum ise kalabalığı sevmiyor(5 kisiden fazlaysa)ve bu yüzden kalabalıkta çok duramıyorum kimse bana yardım etmiyor ve başka odada onla durmak zorunda kalıyorum kendimi dışlanmış hissediyorum.Esim zaten ev erkegi işten gelince hep dinlenmek istiyor benim 2 cocukla bebek arabasıyla da çıkmama da izin vermiyor yapamazmisim diye.Yalniz kalmaktan evde takılmaktan bıktım.
Bir şekilde alıştırmaya bakacaksınız evet zor biliyorum ama bu durumda başka yapacak bişey yok. 5 yaşındaki kız çocuğu yanınızda sorunsuz durmalı aslında.
Benim oğlum 3.5 yaşındaydı yeni doğum yaptığım andan itibaren hep çıktık anne ve 2 çocuk olarak. Eşinizi dinlemeyin böyle böyle alısıcak cocuklariniz. Çıkmak için eşinizin gönlünün olmasını beklerseniz çok beklersiniz.

3 çocukla dışarı cikmayi bırakın tatile giden ben :)
Üstelik ilk iki kizimin arası 2 yaş 8 ay yani 3 yaş bile degil ona rağmen ikisini birden bebek arabasına koyup kışın bile çıkardım bakın kışın diyorum karda yağmurda
İnanın ne hasta oldular ne bir şey başka türlü çünkü yorulmuyorlardi
Yazın günlük rutinimizde park vardı yürüyerek 15 dakika ama olsun her gun giderdik evde yemediklerini götürünce orda açık havada yerlerdi
Bilmiyorum ben mi çok cesurmusum hiç korkmadım onlarla bir yere gitmekten
Birde genel manada 22 yıla yaklaşan evliligimde benim için gidebilir miyim yok ben gidiyorum haberin olsun nokta
Yani muhtemelen gidebilir miyim deseydim envai çeşit olumsuzluk sunacaktı
Gidiyorum daha kesin
bir arkadasimin ikizleri var, birde buyuk kizi var ben tek cocukla onun kadar gezemiyorum öyle diyeyim ama işte o relax bir insan ben bir ortamda kızım ciyak ciyak ağlarken stresten başımdan su gibi ter akardı arkadaşım bebelerin ikisi birden ağlarken makyaj malzemesi falan bakiyor 😂
bir gün birlikte güzellik merkezine gittik ikizleri bir başladı ağlamaya salondaki bir kaç kadın hanimefendi susturmayımı deneseniz acaba falan dedi arkadaşımda ben beceremiyorum hanımefendi ikisini birden susturmayı, yapabilirseniz eğer siz susturabilirsiniz demişti 😂 sanırım biraz rahat olmak gerekiyor çok çocuklu gezebilmek icin en azindan benim için öyle

Bebek arabasi bebekle disari çıkmak icin var ne demek izin vermemek?
6 yas ve 40 günlük iki oglum var çıkıyorum.

Arkadaşımın 6 yaş, 4 yaş ve 1 yaş üç çocuğu var o da çıkıyor. Sizin neyiniz eksik?

Eşiniz o kadar yapamayacağını düşünüyorsa o çıkarsın sizi dışarı.

7 ve 4 yaşlarında iki çocuğum var.
Allah im ne zor büyüttümmmm.
Böyle konuları görünce şöyle bı geçmişe gidip hızlıca dönüyorum :KK70:

5 yaşındaki kızınızı anaokuluna vermeniz gerekiyordu, siz mi göndermemeyi tercih ettiniz bilmiyorum.

Benim kızım, 2 yıl kreşe ve anaokuluna gitti. Bu sene oglum da aynı şekilde 2 yıl üst üste anaokuluna gidecek, bu sene hür özgür tek başıma yıllarin intikamını alacagim :KK70:

Çocuklarla beraber gezen ,aktivitelere katılan kişilere imreniyordum. Ben yapamadım küçüklerken. Birkaç kez denedim baktım olmuyor, sabırla büyümelerini bekledim. Parka da eşimle beraber giderdik bu süreçte :KK70:
Ailecek piknik , AVM ve gezme tozma vs iki elin parmaklarını geçmez gitmisligimiz.

Benim çocuklarım çok hareketli, kızım zaten hiperaktif. görümcemin aynı yaşta oğlu var çok uysal sessiz bı cocuktur.mesela o inanılmaz gezer tozar oğluyla beraber.

Size naçizane tavsiyem eşinize bırakın çocukları ve haftada en azından 3-4 gün 1 er saat dışarı çıkıp hava alın. Çok iyi gelecektir size.

Madem paşa hazretleri eşiniz bey size izin vermiyor tek başınıza yapamazsınız diye ve siz de tamam kocacım diyorsunuz , o zaman ya evde çocuklara bakacak siz çıkacaksınız ya da sizinle gelip babalığını gösterecek.

Yok öyle ben gelmem ama sen de gidemezsin yapamazsın ama çocuğa da ben bakamam. Muz yiyeyim ama çilek tadı gelsin..

Ne prenses bu erkekler yaa..

Benim biri 5 yasinda kizim diğeri 6 aylik oğlum var.Kizim dışarıda elimi tutmayan cocuk ama evde duruyor uyum sağlıyor.Oglum ise kalabalığı sevmiyor(5 kisiden fazlaysa)ve bu yüzden kalabalıkta çok duramıyorum kimse bana yardım etmiyor ve başka odada onla durmak zorunda kalıyorum kendimi dışlanmış hissediyorum.Esim zaten ev erkegi işten gelince hep dinlenmek istiyor benim 2 cocukla bebek arabasıyla da çıkmama da izin vermiyor yapamazmisim diye.Yalniz kalmaktan evde takılmaktan bıktım.

Böyle bi eşten neden ikinci çocuk?

5 yaşın zaten zorunlu anaokulu eğitimi yok mu bu sene? Bu çocuklar nasıl sosyalleşip enerji atıyo?
Ev kuşu kocana bırak çocukları baksın biraz çık çarşı pazar hava al sen de. Böyle bir anlatımla ben de senin iki çocukla sokağa çıkamayacağını düşünürüm. Kendine güven herkes nasıl yapıyosa al çocukları parka götür. Birinin zaten okul yaşı gelmiş. Öteki de insan görmez odaya kapatılırsa nolucak zaten?

İlk başta normal arabayla çıkmanıza izin vermiyor esiniz sanmıştım ona laf edecektim beyfendi hazretleri bebek arabasıyla çıkılmasına da izin vermiyormuş. Ne münasebet, neden dinliyorsunuz?
Kızınız anaokulunda gitmiyor mu? Havalar düzeliyor, parka çıkarsınız, beraber yürürsünüz, ufak bir alışveriş yaparsınız, oturur bır yerde bir şeyler yersiniz, küçüğü bebek arabasında olur zaten.
Eşinizle gezmeniz ayri onu da yapmıyor bari size karışmasına izin vermeyin. İşten gelince yarın saat tek yürüyüşe çıkabilirsiniz. Kendinize nefes alacak zamanlar bulabilirsiniz isterseniz.

Çocukları pazarları evde bırakın tek çıkın madem. Havalar güzelleşti kocanız dedi diye ç8kmamazlık da etmeyin ayrıca. Küçük de alışır zamanla. Parka gidin birşeyler hazırlayın piknik falan yapın. Eşinizin tatilinde eşiniz evde durmak isterse çocukları bırakıp siz çıkın . Büyükle çıkın ya da küçük kalsın

X