2. evliliğimde bitmek üzere

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir cok hata yapar bir insan ama cocuklari bu kadar rahat birakmalarini hic anlayamam.
Iliskisindede tutarsizliklar var. Adam sözde onun icin tüm düzenini bozumus baska sehire gitmiş onun tepkisi:
"hiç istemesemde"
Kilit kelimeler.
Adam düzen bozmus, o hiç istemese de yardımcı olmuş. Vah vah.
Ömür törpüsü gibi valla.

ilk evliliğim 17 yaşında tanışıp 21 yaşında evlenip 22 yaşımda bir çocuk sahibi olmakla başladı eşim çok iyiydi fakat monotonluğu . oturduğu yerde uyuması . misafirliğe dahi gttğmzde uyuması onca uyarmama ramen doktora gtmemesi umursamazlığı . hiçbir erkekden kıskanmaması. kendimi onun yanında güvende hissetmiodum. öyle böyle 10 yıl geçti ve boşandım. biriyle tanıştım yani şuanki ikinci eşim. çok sevdim onu. bir dediğini iki etmedm. kızımla çok ii anlaşıodu. kendi çocukları gbi ilgileniodu. sonradan hayatımda yaptğm bi hatayı anlatmak zorunda kaldım dürüst bir evlilik istiodum. anlatmasamda sonradan duyucakdı. zaten bizim ilişkimiz ciddiye bindğnde birtakım yaşadığım kötü olaylarda beni korudu kolladı. hiçbir zmn hatamı başıma kakmadı. evlendik ama bu hatamdan dolayı istanbulda yaşamak istemedi. muğlaya yerleşti banada ister gelrsn ister kızınla kalırsın dedi. bnm yaşadığm olaylardan aileme dert olmamak için kabul ettm. kızımı yanıma alamadım çünkü gelmedi düzenini bozmak istemedi. 2017 yılında evlendm muğlaya gttm ilk gün eşim beni asla üzmüceni falan söledi. sonradan başladı dertler. okdr şey varki kısa kısa anlatcam. önce ev aldı iş bulamadı o şehirde sezonlukdu işler işsiz kaldı . istanbulda parayla oynayan adam işsiz kalınca daha çok psikolojisi bozuldu. öle böle kavgalar oldu bisürü evde. bni evden kovdu tekrr barıştık falan sonra evi sattık mecbur. muğlanın başka ilçesinde o parayla dükkan açtı. evide taşıdık kiraya çıktık. bakkal işletmeye başladık. hiç istemesemde yanında oldum destek oldum. hem ev hem dükkana koştum. bu sürede psikolojik şiddet gördm. sürekli hakaret küfür . zaten küfürsüz günü geçmiodu. her kavgada evden kovuodu. bikeresinde gtmiorum die eve kitledi beni üçgün. sonra abisi girdi araya aradı konuştu barıştık. dükkanda sürekli kıskanan bi tipti. o ne dedi bu nie konuştu. bn kafam önümde kimseyle konuşamıodum. enson geçen gün bi erkek müşteri ped alcakdı yardımcı oldum. gördü ve bn nie dibinde duruomuşum die bana o..pusun sen die hakaret etti. değilim dedm. kabul et o sun dedi. karısına o.. sun diyen kişide adam değildir dedm. adam dğilmiyim he diyip gtti bavulu getrdi çabuk hemen toparla gidiosun dedi. gtmicem dedm. çünkü ailemin yanına ikinci kez gtmek okdr zorki. o bnm limanımdı çok seviodum oyuzden yaptğı hiçbirşeyi görmüodum. gurursuz olmştm. baktı ben bavulu toplamıorum bıçağı aldı geldi baktı yine toplamıorum. busefer telefonumu aldı hattımı çıkardı. nezmn gidersin ozmn verrm telini dedi. o gece telefonsuz arka odada yattm oda salonda. saatlerce kendi kendime konştm düşündm ama çıkar yol bulamıodum. ailem kabul edio gel dio ama benm yeniden başlamaya mecalim kalmamıştı. gücüm yokdu. sabah o dükkana gtti kalktım normal gün gbi kahvaltı hazırladım dükkana gttm eve gidip kahvaltı etsn die. s.tr ol git dedi. telimi ver ozmn annemler merak eder dedm. ederse beni arar bnde anlatrm dedi. nezmngdersin ozmn verrm dedi. tmm gidicem dedm. nyse dün gtti gece 1 bçuğa otobüs bileti aldı bana. boşancam diodu her kavgamızda tekrr barışıoduk. şuan yine aynı durumdayız. ama bnm biyanım ondan vazgeçemio sevince gurursuz oluorum en kötü yanım bu. şuan otobüsteym alabildğm kdr eşyamı aldı kalanını o yollucakmış. otobüse bindirirken beni hiç konuşmadık. sadece yüzüne sonkez baktım oda baktı ve otobüs hareket ederken gtti. bn onun sağ koluydum herşeyine koşuodum. istiorumki burnu sürtsün pişman olsun kaybetme korkusu yaşasın. ama zor . şuan psikolojim berbat. otobüste ruh gbym yol bitmio. 36 yaşında yeniden hayata tutunmak okdr zor gelioki bana. annemlerin ev çok küçük kendileri sığmıo bide ben tekrr gidiorum. onu Allaha havale ediorum. annemlerin evinde ev üstüme gelio . kendmi sığıntı gbi hissediorum.Allah yardımcım olsun. ist a gttğmde eski psikiyatrime gidicem . yoksa toparlanamam. stresten bişi yiyemiorum sadece sigara çay kahve bisküvi vs . sanki şu bindğm otobüs değil cenaze aracım. güçlü olmak için dik durmaya çalışıorum ama olmuo. buzamana kdr ayrılmama nedenim ona zaafım var gtsemde geri dönerm en ufak ışık yaktğnda ondan gtmedm. şuanda mecburlukdan gidiorum. bakalım bensiz hem ev hem dükkan nasıl durcak. eğer dava açarsa ki açıcam dedi. yapabilceğm bişi kalmıcak artık yalvaramam onu unutmanın yollarını arıycam. spora falan yazılcam. sonrada iş bakıcam. ama dön derse döndğmde aynı şeyleri yaşamak istemiorum. ama onu hala çok seviorum. yaptğm hatadan dolayı unutamıo ondan böle davranıo eskiye geçmişe takılı kaldı farkındayım. Nolur bu süreçte napabilirim bana fikir verin. umarım herşey güzel olur . bi ev açma imkanım olsa keşke bukdr zor olmazdı dönmek. zamanla belki kızımla ayrı ev açarım böle biterse. başka bişi gelmio aklıma. şuan sadece boşluktayım.
Anlamadım aileniz size düşman değil, gel diyorlar e kızınız da onlarla. Sizi bu kaba adama bağlayan şey nedir? Üstelik adam da istemiyor sizi. Allah aşkına kendinize gelin çıldırdım okurken

Cocuk hala da umrunda degil aslinda. Durum böyle devam ederse belki ilerde ayri bir eve cikarim diyor. Araya yine bir adam girmese tabi oda 🤦‍♀️
ben ilk yorumumda dedim 3.evliliği yapar kızını da yanına almaz yıllar sonra o cocuktan evlatlık ister

ailesi var ne güzel bilmedigin adama sığınmak yerine beni korudu diye git ailenin yanına kızınla hayata direnin ama tercihi bilmedi biri olmud başına bunlar gelmiş doğruysa

"hiç istemesemde"
Kilit kelimeler.
Adam düzen bozmus, o hiç istemese de yardımcı olmuş. Vah vah.
Ömür törpüsü gibi valla.

Hikaye bastan sona tutarsiz. Ve bence konu sahibi de o camdan kisi hakkinda doğruyu söylemiyor. Diyelim ki bir kere "pesimi birak" demeye yanina gittin (iyi cesaret hemi. Sana musallat olan birinin yanina gitmek...), bir kac kere görüsmek niye...

Günah almayayım ama aklımdan geçen adamı konuşmak için veya başka bir sebeple eve aldığı, kız uyanınca camdan girmiş diye ortalığı velveleye verdiği.

Evim zemin üstü birinci kat. Camın yerle mesafesi 5 metre civarı. Eşim evde olduğu halde ne olur ne olmaz diye gece 10 dedi mi camlar kapanır kilitlenir bizim evde. Birinin sinekliği yırtıp eve gireceği kolaylıkta bir evde yalnız bir kadının gecenin bir vakti cam açık takılmasını da aklım almadı.

acaba camdan giren adam eve girdiğinde apartmanda oturuyor birinci kat demek neyse
o adam camdan girmis ya galiba şuan ki koca yanındaydı yoksa nasıl denk geldi ki o anda korudu

Hikaye bastan sona tutarsiz. Ve bence konu sahibi de o camdan kisi hakkinda doğruyu söylemiyor. Diyelim ki bir kere "pesimi birak" demeye yanina gittin (iyi cesaret hemi. Sana musallat olan birinin yanina gitmek...), bir kac kere görüsmek niye...
Tamamen yalan.
Bir kere gidersin açık alanda buluşur gelirsin.
Birkaç defa görüşmek niye? Sadece adamı cesaretlendirmekten başka bir işe yaramaz.
E ben olsam bende inanmam, ben 23 yaşında bu mantığı kurabiliyorsam 30lu yaşlarındaki adam pek ala bu mantığı kurup inanmayabilir. İnanılacak bir tarafı da yok zaten. Bir eşimle ayrılma aşamasındaydık diyor bir eşim işteydi diyor,sonra adamı yakalayıp dövdüler diyor ondan sazgeçtim mahalleli adamı benim eve aldığımı düşünüyorlar diyor. Saçma sapan hayatlar.

Merhaba, ilk olarak sizin için hangisi en iyi en güzel olacaksa o olsun. Benimde evliliğim bitmek üzere. Eşim söylediğim bir cümle ile bukararı aldı. O gün çok sinirliydim ve ağzımdan kızımız olursa sana nasıl güvenip bırakayımdı. Ağır oldu ama o duruma gelene kadar çok şey yaşadık. Ağustosta tanıştık çok sevdik aralıkta evlendik ama bu biraz benm isteğim ile oldu. sonra kayınvalidemin yanında kaldık ev tutmak falan sonra oldu. derken derken 2 hafta evimizde kaldık ve o sürede tüm ipleri kopardı. ben ailemin yanına döndüm. Dün rapor almak için onun olduğu şehre gittim. hüngür hüngür ağlıyordu. evimizden tüm eşyaları toplamış,aklım o kadar dolu ve o kadar yorgunum ki sizi az çok anlayabiliyorum. Gidince ikimizin tuttuğu evde kalacağım evimi terk etmeyeceğim. inşallah bir an önce o cümleyi unutur ve geri döner.
O cümleyi ne anlamda kurdunuz ve neden kurdunuz

Günah almayayım ama aklımdan geçen adamı konuşmak için veya başka bir sebeple eve aldığı, kız uyanınca camdan girmiş diye ortalığı velveleye verdiği.

Evim zemin üstü birinci kat. Camın yerle mesafesi 5 metre civarı. Eşim evde olduğu halde ne olur ne olmaz diye gece 10 dedi mi camlar kapanır kilitlenir bizim evde. Birinin sinekliği yırtıp eve gireceği kolaylıkta bir evde yalnız bir kadının gecenin bir vakti cam açık takılmasını da aklım almadı.

Ya zaten adama peşimi bırak demek için buluşmuş olmayı neden hata olarak değerlendirir ki insan. Koskoca istanbulu terkedecek hata mı bu.

Felsefede yalnız kalmayı bilmeyen insanların en omurgasız insanlar olacağı yazar.

Aman yalnız kalmayın o vicdansız gönlünüz sıkılmasın sakın

kızınızı nasıl bırakırsınız siz?

yalnızlığınızı evladınızla doldurmak yerine koca diye ölen sizsiniz.

çok sinirlendim neymiş ev küçükmüş

çalış o zaman büyük ev tut

Koca diye ölüp hizmetçilik yapıyorsun ama kızın için çalışmıyorsun

Umarım kızınız sizin gerçek yüzününüzü erken farkeder yoksa siz 7 kere evlenir 7sindede kızınızı suistimal edersiniz

sizde kişilik karakter vb hiçbirşey göremedim adam zorla yollamasa gitmiyorsunuz

o yüzden o tatlı canınız eninde sonunda yalnızlığı seve seve öğrenecek

kusura bakmayın ama ilkel canlılar bile istenmediği yerde durmaz siz nasıl ölüyorsunuz hizmetçilik yapmak için

sizin gibi insanlar kısırlaştırılmalı evlat bilmezsiniz sadece erkeğe kölelik yapmak istersiniz siz.

onlarda böyle tiksinir işte.

İlk eşinizin ahı tutmuş. Adam kıskanmıyormuş bunu kötü bir özellik olarak yansıtmışsınız. Adamın medeniliği size batmış belli ki hatanızda adamı aldatmışsınız. İstediğiniz özelliklere sahip ponçik adamda size her şeyi razı görüp her şeyi yapmış. Kızını sırf bir adam uğruna geride bırakan kadınında çok iyi biri olduğunu düşünmüyorum

bilip bilmeden mübarek gün günahımı almanıza sevindim hafifledi günahlarım saolun

Ya zaten adama peşimi bırak demek için buluşmuş olmayı neden hata olarak değerlendirir ki insan. Koskoca istanbulu terkedecek hata mı bu.
Değil işte. Ama konu sahibi inatla hatasının bu olduğunu söylüyor. Aklı başında bir insan böyle bir şey için iyi kazandığı işini gücünü bırakıp iş bulup bulmayacağı belli olmayan bir şehre gitmeyi göze almaz.

Allah affetsin kendı düşüncemi yazicam.
Adamla muhtemelen gorusuyordu. Sonra duyuldu. Adamı karısı bosadı. Bunu da kocası.
Fakat o arada sımdı evlendigini buldu kadın. Ve musallat oldu dedıgı adam, senin yuzunden yuvam yıkıldı dıyıp dusman oldu buna.

ben ilk yorumumda dedim 3.evliliği yapar kızını da yanına almaz yıllar sonra o cocuktan evlatlık ister

ailesi var ne güzel bilmedigin adama sığınmak yerine beni korudu diye git ailenin yanına kızınla hayata direnin ama tercihi bilmedi biri olmud başına bunlar gelmiş doğruysa
Aaa kaynanam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X