2 hafta sonra düğünüm var ama...

Merhaba kızlar 28 yaşındayım 2 hafta sonra düğünüm olucak .
Ama içimde mutsuzluk ,huzursuzluk ,depresyon hat safhada :KK43: 10 ay önce tanıştık bir ay içinde ailelere söyledik . Tanışmamızın ardından üç ay içinde nişanlandık .Nasıl bu kadar hızlı bir şekilde oldu anlamadım . Aşık olmadım öyle çok beğenmedim ama sevdim .Yanında eğleniyorum .Nişanlım çok iyi biri ağzımdan çıkan kelimelere bakar .Asla beni üzmez çok güvenilir ve bana çok aşık . Daha önce görüştüğüm kişilerden çok farklı .Allah korkusu var öyle üzerime düşüyorki anlatamam .Aileside çok çok iyi şimdiye kadar hiç bir problem yaşamadım. Gelinleri değil kızları gibiyim .Nişanlım Öyle heycanlı ve mutluki gün sayıyor :KK43: bense iki aydır böyle tuhafım sorun şu üç yıl önce biten ilişkimi sürekli düşünüyorum . Onu çok beğeniyor ve seviyordum . Bir baktığımda bir daha bakardım .Ailelerin bildiği bir ilişkiydi sonra bi sorunu oldu bir anda ayrıldık ama tekrar bir araya gelemedik . Sinirle söylediğim bir cümle ağırına gitmiş . Dönüş yaptı iki kere ama ben gurur yaptım sonra bi başkasıyla olduğunu duyunca deliye döndüm evine gittim ağladım sızladım ama bu seferde o dönmedi beni suçladı . Daha sonra üç dört ay sonra başka biriyle nişanlandı . Şimdi evli .Çok büyük depresyona girdim çok pişman oldum .Keşke zamanında dönseydim keşke böyle demeseydim kendimi ifade edemedim haklıyken haksız oldum :KK43: iki sene ilaç kullandım . 2.5 sene boyunca ilişkim olmadı isteyen oldu ama beğenemedim kimseyi . Artık belli bir yaşa geldim bende anne olmak istiyordum .Bekledim sabrettim aşık olacağım birini ...Sonra nişanlımla tanıştım hayatımda görmediğim ilgiyi sevgiyi değeri gördüm .Sizce bu süreç geçermi ? Evlilik stresimi ? Neden nişanlandığım zaman aklıma nadir gelen insan şu an sürekli aklımda ? Yoksa uktemi kalıcak ? Evlenince mutlu olurmuyum ? Bu sadece mantık evliliğimi ? Bir ayda 6 kilo verdim . Neden hiç heyecanlı değilim .Böyle evlenmeyi hayal etmiyordum . Ne olur ayrılın vs. demeyin asla yapamam herşey hazır . Bir daha böyle seven iyi biri bulamam bu devirde . Hergün burda eşine çok kötü davranan , aldatan erkekleri görüyoruz birde aileden yana sıkıntı yaşayanlar . Evlendikten sonra aşık olan varmı eşine ? Benim yaşadıklarımı yaşayan ? Yorumlarınızı bekliyorum ...
Nisanlınızdaki Allah korkusu sizde de varsa bu isi bitirin.
Bu yaptıgnız bence günah.
Hakkına giriyorsunuz,biri sizi sevdi,değer verdi,anne olmak istiyorsunuz diye evlenilmez.
2 tarafında istemesi lazım.
Aynı heyecanın ortak yasanması lazım.

Her şeyinize; gıyımınıze, düşüncenize
Arkadaş ortamınıza
Kısaca sizle ilgili olan her şeye saygı duyuyorsa ve kısıtlama olmayacaksa evlendıgınız zamana hayatınızda. Ve aşırı kıskanç değilse!
Mantık evliliği en güzeldir!

Aşk heyecandır, heyecan aynı evde yaşayınca kalmaz! Bilmediğin ınsana heyecan duyarsın
Alıştığın insana degil.
Diğeriyle evlenmiş bile olsanız zamanla zaten aşk bitecek sevgi ya da saygı kalacak. Gerçi saygı cok zor kalır

Eğer evlendıgınız zaman üstte yazdıklarım olacaksa, hic düsünmeyin evlenin
Gerçi 10 ay çok kısa süre ama

Biz aşk evliliği yaptık da ne oldu ki!!
Kaç yıl geçti hala kıskanç eşim, her şeye karısır.
Peki adamın evlendikten sonra değismeyeceğnin garantisini kim verebilir?
Sevmediğiniz adam bir de üstüne sizi kısıtlar,hersye karısırsa ne olacak?
Evlilik cehenneme döner.

Merhaba kızlar 28 yaşındayım 2 hafta sonra düğünüm olucak .
Ama içimde mutsuzluk ,huzursuzluk ,depresyon hat safhada :KK43: 10 ay önce tanıştık bir ay içinde ailelere söyledik . Tanışmamızın ardından üç ay içinde nişanlandık .Nasıl bu kadar hızlı bir şekilde oldu anlamadım . Aşık olmadım öyle çok beğenmedim ama sevdim .Yanında eğleniyorum .Nişanlım çok iyi biri ağzımdan çıkan kelimelere bakar .Asla beni üzmez çok güvenilir ve bana çok aşık . Daha önce görüştüğüm kişilerden çok farklı .Allah korkusu var öyle üzerime düşüyorki anlatamam .Aileside çok çok iyi şimdiye kadar hiç bir problem yaşamadım. Gelinleri değil kızları gibiyim .Nişanlım Öyle heycanlı ve mutluki gün sayıyor :KK43: bense iki aydır böyle tuhafım sorun şu üç yıl önce biten ilişkimi sürekli düşünüyorum . Onu çok beğeniyor ve seviyordum . Bir baktığımda bir daha bakardım .Ailelerin bildiği bir ilişkiydi sonra bi sorunu oldu bir anda ayrıldık ama tekrar bir araya gelemedik . Sinirle söylediğim bir cümle ağırına gitmiş . Dönüş yaptı iki kere ama ben gurur yaptım sonra bi başkasıyla olduğunu duyunca deliye döndüm evine gittim ağladım sızladım ama bu seferde o dönmedi beni suçladı . Daha sonra üç dört ay sonra başka biriyle nişanlandı . Şimdi evli .Çok büyük depresyona girdim çok pişman oldum .Keşke zamanında dönseydim keşke böyle demeseydim kendimi ifade edemedim haklıyken haksız oldum :KK43: iki sene ilaç kullandım . 2.5 sene boyunca ilişkim olmadı isteyen oldu ama beğenemedim kimseyi . Artık belli bir yaşa geldim bende anne olmak istiyordum .Bekledim sabrettim aşık olacağım birini ...Sonra nişanlımla tanıştım hayatımda görmediğim ilgiyi sevgiyi değeri gördüm .Sizce bu süreç geçermi ? Evlilik stresimi ? Neden nişanlandığım zaman aklıma nadir gelen insan şu an sürekli aklımda ? Yoksa uktemi kalıcak ? Evlenince mutlu olurmuyum ? Bu sadece mantık evliliğimi ? Bir ayda 6 kilo verdim . Neden hiç heyecanlı değilim .Böyle evlenmeyi hayal etmiyordum . Ne olur ayrılın vs. demeyin asla yapamam herşey hazır . Bir daha böyle seven iyi biri bulamam bu devirde . Hergün burda eşine çok kötü davranan , aldatan erkekleri görüyoruz birde aileden yana sıkıntı yaşayanlar . Evlendikten sonra aşık olan varmı eşine ? Benim yaşadıklarımı yaşayan ? Yorumlarınızı bekliyorum ...
Evlenmeyin lutfen.yazik nisanliniza çok üzüldüm.adam evlenmeyi dört gözle beklerken,nişanlısı neler düşünüyor.. ah..

Çok teşekkürler yorumunuz için bende böyle olsun istermiydim hiç . Dışarıdan duyuyordum böyle hikayelere çok üzülüyordum .Başıma geleceğini düşünmezdim umarım geçicidir . Mutlu olurum
Hep kendinizi düşünüyorsunuz, peki müstakbel eşiniz mutlu olacak mı?
kendinizi onun yerine koyun böyle bir evlilik yapmak istermiydiniz? Hem de saf saf hiçbirşeyden haberi olmadan.....

Asik olmadiginiz adamla neden evlenesiniz?
Bu sekilde asik olmadiginiz, sevmediginiz biri ile evlenmeye kalkarsaniz evet basiniza gelebilir.
kim aşık olup evleniyokiii ben aşık oldum evlendim o ayrııı kimisi aşık olmaz sadece severr
kimisi ilgisini sevgisini hoşuna giderr bir değil iki etmez olursada aynı bu konun sahibi dediği
gibi herşeyiimii tamam diyo ediyo diye evleniyorum diyo yanii herkesin kendine göre değişik
duygular varr bilmiyorumm allah kolaylık versin..

Bu duygu ve düşüncelerle evlenirseniz son yazdığınız paragrafı yaşarsınız.

Mutlu edemezseniz o da bir süre sonra mutlu olmamaya ve mutlu etmemeye baslayacak.

merak eden arkadaşlar için evlendim şimdilik bir sıkıntım yok o takıntılar çok azaldı 😚
İyi yapmışsın. At eskiyi kafandan geleceğe odaklan kocanla mutlu olmaya bak. Büyükler hep der ya sevdiğinle değil seni sevenle evlen diye. Seven insan değer verir. Değer görürsün. Ben aşık olup ta evlendim ama bı süre sonra aşk kalmıyo zaten aşk dediğin de heyecandan ibaret. Evlilik denen olguyu saygı sevgi ayakta tutuyo. Aklından o düşüncelerini at. Şeytana fırsat verme. Bu zamanda seven kıymet veren bı eş kolay bulunmuyo. Şanslısın Allah'a şükret

Bence sorun eski sevgilinizi sevip unutamanız değil. Şu an nişanlından ayrılsan yarın başka biri çıksa bu sefer de nişanlını özleyeceksin.
Sorun sürekli geçmişe takılı yaşaman. Bunu yenmen gerekir. İstersen bir destek al. Çünkü hayatında hep bir kıyaslama içindesin. Gününü yaşamıyorsun. yaşadığımız günde mutlu olmayı öğrenmemiz gerekiyor.

X