Gebeliğe Hazırlık 2 KERE ÜST ÜSTE KİMYASAL GEBELİK!!!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Teşekkür ederim ilginize ve verdiğiniz bilgiye. İşin kötüsü belirtilerim gitmeye başladığı için kimyasal gebelik dedim yine geçen ay olan şey oluyo diye ama henüz regl de olmadım bugün ne olur ne olmaz kafam rahat etsin diye kan verdim bakalım sonuç ne olucak ona göre hareket edicem inşallah kimyasal gebelik değildir.Geçen ay yaşadım bu ay da baya gecikme olunca ve testim de aşırı silik çıkınca belirtilerim de sonlanmaya başlayınca dediğim gibi kimyasal yine kesin dedim regl olmayı bekledim ama halen olmadım bakalım kan testi ne diyecek. Perinatolog bölümü üni. Hastanelerinde mi oluyo?
özel muayenehanelerde ya da üni hastanelerinde var. perinatoloji kadın doğum üzerine ek bir uzmanlık yapıyorler doçent ya da proflar

Herkese merhaba, başlıktan da anlaşıldığı üzere kimyasal gebelik sorunu yaşıyorum.Geçen ay yaşadım ve malesef bu nisan ayında da yaşıyorum.Sizler de 1 den fazla kimyasal gebelik yaşadınız mı ard arda? Yaşadıysanız nasıl bi yol izlediniz neler yaptınız? Kimyasal gebeliğe neden olan bildiğiniz bir sorun var mıdır? Ve sonrasında sağlıklı gebelik elde eden var mı aranızda varsa kimyasal gebelikten ne kadar süre sonra sağlıklı gebelik elde ettiniz? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ben de aynı durumdayım. Geçen ay da bu ay da kimyasal gebelik yaşadım. Bu ay için değerim yeni sıfırlandı. Çok zor gerçekten bebek sahibi olabilmek için beklerken birden kendini “inşallah değerim düşer de kürtaja veya iğneye vs gerek kalmaz” diye dua ederken bulmak. Ya da inşallah dış gebelik değildir diye her 48 saatte bir çıkacak sonucu beklemek. Ne diyelim Allah bu korkuları tekrar yaşatmasın. Daha beterinden korusun. Aylardır acaba hamile kalamıyor muyum sorusu vardı en azından o cevaplanmış oldu öyle bakmaya çalışıyorum olaya. Ama aynı zamanda sadece hamile kalabilmekle bitmiyormuş onu da öğrendim. Artık her adet döngüsünün başlangıcında iki sorum var
1. Hamile kalabilecek miyim?
2. Oldu ki hamile kalabilirsem sağlıklı bir şekilde tutunabilecek mi?

İnşallah daha fazla soruya gerek kalmaz da bu ay artık gönlümüzden geçen olur.

Ben de aynı durumdayım. Geçen ay da bu ay da kimyasal gebelik yaşadım. Bu ay için değerim yeni sıfırlandı. Çok zor gerçekten bebek sahibi olabilmek için beklerken birden kendini “inşallah değerim düşer de kürtaja veya iğneye vs gerek kalmaz” diye dua ederken bulmak. Ya da inşallah dış gebelik değildir diye her 48 saatte bir çıkacak sonucu beklemek. Ne diyelim Allah bu korkuları tekrar yaşatmasın. Daha beterinden korusun. Aylardır acaba hamile kalamıyor muyum sorusu vardı en azından o cevaplanmış oldu öyle bakmaya çalışıyorum olaya. Ama aynı zamanda sadece hamile kalabilmekle bitmiyormuş onu da öğrendim. Artık her adet döngüsünün başlangıcında iki sorum var
1. Hamile kalabilecek miyim?
2. Oldu ki hamile kalabilirsem sağlıklı bir şekilde tutunabilecek mi?

İnşallah daha fazla soruya gerek kalmaz da bu ay artık gönlümüzden geçen olur.
Çok haklısınız aynı soruları bende soruyorum aynı korkuları ben de yaşıyorum.Güzel şeylerin olacağına dair inancımı kaybetmek istemiyorum.İnşallah da kaybetmeyiz.Allah isteyen herkesin gönlüne göre versin kucağımız boş kalmasın inşallah.

Çok haklısınız aynı soruları bende soruyorum aynı korkuları ben de yaşıyorum.Güzel şeylerin olacağına dair inancımı kaybetmek istemiyorum.İnşallah da kaybetmeyiz.Allah isteyen herkesin gönlüne göre versin kucağımız boş kalmasın inşallah.

Amin inşallah 🤲🏻

Genetik tıbba gidip kan testi vermenizi tavsiye ederim benım de kimyasal gebeliğim oldu pıhtılaşma çıktı
Gebe kalmadan önce 100mg coraspirin kullandım bır ay sonra normal gebelik nasip oldu doguma kadarda kan sulandırıcı iğne kullanıyorum
Merhabalar kan sulandırıcı iğneyi kaçıncı haftada başlattı doktor acaba? Benim de 1 dış 2 kimyasal gebeliğim var, en son kimyasalı nisanda gecirdim yeni kurtuldum, haftaya kan pıhtılaşma testini yaptıracağım, ama tekrar gebelik şüphem var korkuyorum kimyasal olmasından, coraspirin ne kadar idare eder pıhtılaşma varsa, malum test de hemen çıkmıyor 1 ay falan diyorlar en erken

Merhabalar kan sulandırıcı iğneyi kaçıncı haftada başlattı doktor acaba? Benim de 1 dış 2 kimyasal gebeliğim var, en son kimyasalı nisanda gecirdim yeni kurtuldum, haftaya kan pıhtılaşma testini yaptıracağım, ama tekrar gebelik şüphem var korkuyorum kimyasal olmasından, coraspirin ne kadar idare eder pıhtılaşma varsa, malum test de hemen çıkmıyor 1 ay falan diyorlar en erken
Merhaba coraspirin i gebe kalmadan önce kullandım
Gebe kalınca bebek olmustu kalp atısı başlayınca iğneye gecırdı
Benım daha önceden kalp atısı durması sonucu kurtaj ım var tup bebekle olmustu o
9haftaya kadar coraspirin vermişti tedbir amaçlı daha sonra pıhtılaşma bilinmedıgı ıcın coraspirin ı bıraktırdı 9+6gunluk ıken kalbı durdu
Belkı kullansam idare ederdi bir muddet
Benım en dusuk sevıye iğneyı 0.4luk kullandım bu gebeliğimde

Merhaba coraspirin i gebe kalmadan önce kullandım
Gebe kalınca bebek olmustu kalp atısı başlayınca iğneye gecırdı
Benım daha önceden kalp atısı durması sonucu kurtaj ım var tup bebekle olmustu o
9haftaya kadar coraspirin vermişti tedbir amaçlı daha sonra pıhtılaşma bilinmedıgı ıcın coraspirin ı bıraktırdı 9+6gunluk ıken kalbı durdu
Belkı kullansam idare ederdi bir muddet
Benım en dusuk sevıye iğneyı 0.4luk kullandım bu gebeliğimde
Çok sağolun Allah razı olsun çok açıklayıcı oldu benim için, bende eczaneden gidip coraspirin alayım hiç riske girmek istemiyorum, bana daha önce vermediler, hamile kalıyorsun diyip gönderdiler sadece hsg çekildim, kimyasallarımda 50 üstünü hiç göremedim, geçmiş olsun size de inşallah hersey gönlünüzce çok güzel olur 🤲🏻

Çok sağolun Allah razı olsun çok açıklayıcı oldu benim için, bende eczaneden gidip coraspirin alayım hiç riske girmek istemiyorum, bana daha önce vermediler, hamile kalıyorsun diyip gönderdiler sadece hsg çekildim, kimyasallarımda 50 üstünü hiç göremedim, geçmiş olsun size de inşallah hersey gönlünüzce çok güzel olur 🤲🏻
Amin Allah razı olsun inşallah en kısa zamanda hayırlı sekılde yavrunuzu kucagınıza almak nasip olur🤲🥰

Benim yaşadığım olay 2 aydır beklenen adet tarihim üzerinden 7 gün geçmesine rağmen idrar testlerinde silik çizgiler görmem üzerine kan testi yaptırıp 2 günde bir kan testini yenileyip o değerinin giderek düştüğünü görmemden dolayı dr a gittim ve bana kimyasal gebelik olduğunu söyledi. Bu şekilde öğrendim. Sağlıklı embriyonun oluşamaması nedeniyle adet kanaması şeklinde vücuttan atılması durumu.
Bende de oldu üzerine korunduk biraz troid ve pıhtılaşma kaynaklı olabiliyor tüm değerlerine baktırın birde anti tpo bakın derim tiroidle ilgili haşimato hastalığı deniyor benim ondan kaynaklıydı daha sonra koşa süreli bir tedavi işe hamile kaldım kzıım şuan bir yapımda darsı sana

Kafanıza göre kan sulandırıcı kullanmayın çok zararlı doktorunuza danışın lütfen bende kullandım ama az da olsa pıhtılaşmam vardı herkese verilen bir şey değil

pıhtılaşma bozukluğunuz var mı? yoksa aspirin kanamaya neden olabilir. dikkat edin. dr unuza bir danışın bence

Kafanıza göre kan sulandırıcı kullanmayın çok zararlı doktorunuza danışın lütfen bende kullandım ama az da olsa pıhtılaşmam vardı herkese verilen bir şey değil
Şark hizmetinde dolayı ağrıdayız malum burda imkanlar kısıtlı, salı günü erzurumda kendi doktoruma gideceğim ama buradaki doktor büyük ihtimalle pıhtılaşma var genetik testleri yaptır dedi, ne yapacagımı bende bilmiyorum, salıya kadar bekleyip doktora soracağım en mantıklısı o zaman korkuyorum da bir taraftan gec kalmaktan çıkmazdayım yine

pıhtılaşma bozukluğunuz var mı? yoksa aspirin kanamaya neden olabilir. dikkat edin. dr unuza bir danışın bence
Su an tek şüphe edilen durum pıhtılaşma bozukluğu, testleri vereceğim, büyük ihtimal pıhtılaşma bozukluğu var denildi diğer bütün değerler hormonlar rahim vs hersey normal

Şark hizmetinde dolayı ağrıdayız malum burda imkanlar kısıtlı, salı günü erzurumda kendi doktoruma gideceğim ama buradaki doktor büyük ihtimalle pıhtılaşma var genetik testleri yaptır dedi, ne yapacagımı bende bilmiyorum, salıya kadar bekleyip doktora soracağım en mantıklısı o zaman korkuyorum da bir taraftan gec kalmaktan çıkmazdayım yine
Pıhtılaşma ve genetik testler 1 ay içinde çıkıyor bir ay kayıp değil sağlıklı g beşik için bekle eğer pıhtılaşma varsa sağlıklı ilerlemesi biraz zor kan sulandırıcı iğne ve hap kullanırsın sağlıkla kucağına alırsın ben hem iğne hem hap kullandım 6 gende ikisi sadece pıhtılaşma olmasına rağmen

Pıhtılaşma ve genetik testler 1 ay içinde çıkıyor bir ay kayıp değil sağlıklı g beşik için bekle eğer pıhtılaşma varsa sağlıklı ilerlemesi biraz zor kan sulandırıcı iğne ve hap kullanırsın sağlıkla kucağına alırsın ben hem iğne hem hap kullandım 6 gende ikisi sadece pıhtılaşma olmasına rağmen
Bende 1 ay beklemeyi düşündüm ama maalesef gebelik şüphem var su an o yüzden böyle telaşlandım

Bende 1 ay beklemeyi düşündüm ama maalesef gebelik şüphem var su an o yüzden böyle telaşlandım
Test yaptır varsa muhtemelen veirriler zaten zaten her ihtimale karşı şimdiden hayırlı olsun sağlıkla alım kucağınıza

X