2.kez sezeryan hikayem ve doğum sürecim

Hayhatun

Deneyimli Anne 😍❤️ mom's
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2015
3.023
6.935
Merhaba kızlar. Ben bes senelik evliyim üç yasında bir oğlum var yaklasık Bi hafta evvelden kızımı kucağıma aldım. Tabi yine sezeryan ile :)
Buraya korkusu olanlar yada düşünenler için yazmak istedim. Öncelikle sezeryan da bir doğum şekli bunu kabullenmek ve alışmak zorundayız. Sabah sekiz gibi hastaneye yattım. Nst ve ultrason takibim yapıldı.spmrasında yğkske tansıyonum yıne ortaya cıkarak beni günün ikinci sezeryanlısı olarak ameliaythaneye yollattı:) masaya cıkmam söylendiğinde korkudan dizlerimin bağı çözüldü sandım fakat elimi karnıma koyunca kabus anın mutluluğu bana sabretmeyi öğretti. Anestezi doktoru bana belden uyusup bişi hissetmiyeceğimi söyledi işlem baslamıs tı hafif ısırıklar seklinde hissettim fakat son asamada baya baya elektrik çarptı diyebilirim. :) uyusammı beklediler on dakıka sürmeden his kaybım gercekleri o sırada muhabbete dalmışım ebeyle ve sesimi duydum kızımın. Hayatta en güzel duygu anne olmak. O korku endişe yerini mutluluk ve gözyasına bıraktı. Bi an için korkulardan arınmak bile güzeldi. Sonrasında bana yğkmüş gibi gelen ayaklarım ile sedyeye atılıp odamıza gittik. Zormus his kaybı dedim ama geciyor iki saat içinde yürüyordum. Tavsiyem korkmamayı denemeniz. :)

Merhaba kızlar. Ben bes senelik evliyim üç yasında bir oğlum var yaklasık Bi hafta evvelden kızımı kucağıma aldım. Tabi yine sezeryan ile :)
Buraya korkusu olanlar yada düşünenler için yazmak istedim. Öncelikle sezeryan da bir doğum şekli bunu kabullenmek ve alışmak zorundayız. Sabah sekiz gibi hastaneye yattım. Nst ve ultrason takibim yapıldı.spmrasında yğkske tansıyonum yıne ortaya cıkarak beni günün ikinci sezeryanlısı olarak ameliaythaneye yollattı:) masaya cıkmam söylendiğinde korkudan dizlerimin bağı çözüldü sandım fakat elimi karnıma koyunca kabus anın mutluluğu bana sabretmeyi öğretti. Anestezi doktoru bana belden uyusup bişi hissetmiyeceğimi söyledi işlem baslamıs tı hafif ısırıklar seklinde hissettim fakat son asamada baya baya elektrik çarptı diyebilirim. :) uyusammı beklediler on dakıka sürmeden his kaybım gercekleri o sırada muhabbete dalmışım ebeyle ve sesimi duydum kızımın. Hayatta en güzel duygu anne olmak. O korku endişe yerini mutluluk ve gözyasına bıraktı. Bi an için korkulardan arınmak bile güzeldi. Sonrasında bana yğkmüş gibi gelen ayaklarım ile sedyeye atılıp odamıza gittik. Zormus his kaybı dedim ama geciyor iki saat içinde yürüyordum. Tavsiyem korkmamayı denemeniz. :)
Ben de sezaryan olucam cok korkuyorum nekadar sürüyor ameliyat

Sezaryen sonrası çok ağrınız oldu mu?3 yaşındaki çocuğunuzu kucağınıza almanız sıkıntı oluyor mu?aynı gün yani sezaryen dan bir kaç saat sonra ayağa kalkıp yürüyebiliyor muyuz?
Uyusukluk iki saatte gecti canım. İlk iki üç saat ağrı oluyor ama ağrı kesıcı yapılınca rahatlıosun epidural takılmıstı bana cok rahat ettim. Altı saat sonra mobilize (yürütme) yapıldı. İlk yürümede bas dönmesi tansıyon sorunum oldu iki kez bayılmışım lakın normal narkozdan dolayı. Tek basına bişi yapmaman tavsiye ederim.

Ben de sezaryan olucam cok korkuyorum nekadar sürüyor ameliyat
Bi saat Bi bucuk saat arası sürüyor. Benim ki Bi saat on dakika sürdü acma asaması bes dk sürmüş on dk sonra kızımı gördüm dikiş uzun sütüyor saatten takıp edebiliyorsun kafanı oraya vermemeye calısrsan korkudan olmuyor

Sezaryen sonrası çok ağrınız oldu mu?3 yaşındaki çocuğunuzu kucağınıza almanız sıkıntı oluyor mu?aynı gün yani sezaryen dan bir kaç saat sonra ayağa kalkıp yürüyebiliyor muyuz?
Oğlumu hala kucağıma alamıyorum. Çünkü büyük ve ağır gelıyor acı verebilir. On bes gün sabretmek gerek sanırım. Ama bebeğimi gayet alıp sevıyorum emziriyorum ilk dakikadan beri hemde :)

Bir - bir buçuk saat mi 🙄😌 bu surecte bebegi babaya yolluyorlar sanirim 😌
Peki sezeryanda epidural ve spinalin farki varmi ?
İkinci ve sonrası sezeryanla uzun oluyormus canım :) ilki benımde kırk dakika sürmüştü. Üstelik aksilik olmamasına rağmen bu kez uzun sürdü. Spinal belden aşağı aynı uyusturma sekli ama daha uzun sürüyor etkisi sürekli ilaç yolluyor vücuda. Epidural kısa sürüyor ve ağrı kesici aktarımı da yapılabiliyor Manuel diyebiliriz istenilen miktarda enjekte edebiliyorlar bana ağrı kesiciler epidural le verılıordu

Bebek yarım saat boyunca takipteydi kan alımı temizleme burun acma dosya süreci almıs kağıtlarını gelmişti odaya 🤯😁

İkinci ve sonrası sezeryanla uzun oluyormus canım :) ilki benımde kırk dakika sürmüştü. Üstelik aksilik olmamasına rağmen bu kez uzun sürdü. Spinal belden aşağı aynı uyusturma sekli ama daha uzun sürüyor etkisi sürekli ilaç yolluyor vücuda. Epidural kısa sürüyor ve ağrı kesici aktarımı da yapılabiliyor Manuel diyebiliriz istenilen miktarda enjekte edebiliyorlar bana ağrı kesiciler epidural le verılıordu

Ben sezeryanda da epidural oldugunu bilmiyordum. Tabiki çok daha iyi 😌 benim kuzenimde epiduralla normal dogum yapti hemen kalkmişti diye hatirliyorum yanliş hatirliyormusum demek uyuşkluk oluyormuş..

Bende yatmayi hiç sevmiyorum 😌
Size de hayirli olsun tabiki..

Bnde sezeryanlym kizim 2 yasinda ben ebler karsi gelmesine ragmen bi kac saat sonra butun islerimi kendm yaptm agrniz olmyr cnku zmanli olarak agri kesci verilyr 2 gunde hic agri kalmadi dyblrm biraxda buyeden bunyeyr fark edyr bnde sadece belden asagisi uyustrlarak oldum cok rahat gecti cok sukur

Ben sezeryanda da epidural oldugunu bilmiyordum. Tabiki çok daha iyi 😌 benim kuzenimde epiduralla normal dogum yapti hemen kalkmişti diye hatirliyorum yanliş hatirliyormusum demek uyuşkluk oluyormuş..

Bende yatmayi hiç sevmiyorum 😌
Size de hayirli olsun tabiki..
Kısa süreli uyustıruyor ve ağrı kesici verıyor :) tesekkür ederim canım 😘

Kaç gece kaldınız hastanede ? Ben 2 gece kalmıştım zaman geçmek bilmemişti. Düzenli araliklarla ağrı kesici aldım. Benim cok ağrım olmamıştı ama ablam doğumdan sonra hiç toparlanamadı. Benim 4 katım ağrısı vardı. Bünyeden bünyeye değişiyor. Sağlıkla gelsin bebisler :anneadayı:

X