2 Mayıs 2024 Plüton Kova Burcunda Retro

Nhessa

Nirvana
Pro Üye
13 Eylül 2013
52.816
2.682
plüt54 (2).jpg


Koç burç yorumları:

2 Mayıs’ta Plüton Kova burcunda retro yapıyor. Sosyal çevreniz ve geleceğe dönük yatırımlarınız konusunda sizin düşünmeye sevk edebilir. Yaşadıklarınıza bir anlam bulmaya ve bu anlamın sizi nereye taşıyacağına kafa yormak başta zor gelse de zoru nasıl başaracağına dair gelişmelerle de karşılaşabilirsiniz. Plüton’un geri hareketi, geçmişteki deneyimlerin ve gizli duygusal yaraların yeniden gözden geçirilmesine ve iyileştirilmesine olanak tanır. Koç burcundaki bireyler, bu dönemde kendilerini daha derinlemesine anlamaya ve içsel güçlerini keşfetmeye odaklanabilirler. Aynı zamanda, ilişkilerinde de derinlemesine değişiklikler yapabilirler.
Boğa burç yorumları:

2 Mayıs’ta Plüton Kova burcunda retro yapıyor. İşinizi geliştirmek adına size bazı destekler veren Plüton’un geri hareketinin başlamasıyla eksiklerinizi ve fazlalarınızı fark edebilirsiniz. Bu size ciddi bir eleme getireceği için ilerlemeniz gereken alanlara daha fazla zaman ve efor ayırabilirsiniz. Finansal alanda derinlemesine bir inceleme ve dönüşüm süreci yaşayabilirsiniz. Bu dönemde, mali durumunuzu gözden geçirmek, harcamalarınızı dengelemek ve finansal hedeflere odaklanmak önem kazanabilir. Ayrıca, iş hayatında da güç dinamiklerinin değişebileceği ve yeni fırsatların ortaya çıkabileceği bir dönem olabilir.İkizler burç yorumları:

2 Mayıs’ta Plüton Kova burcunda retro yapıyor. Yaşam koşullarınızda ve bunu kurmaya çalıştığınız sisteminizde yapacağınız değişiklikleri derinlemesine düşünebilirsiniz. Para ve kariyer hayatında derinlemesine dönüşümler ve içsel keşif süreçleriyle karşılaşabilecekleri bir dönem. İşinizde veya gelir kaynaklarınızda değişiklikler yaşanabilir ve mevcut durumu gözden geçirmek, eksiklikleri belirlemek ve iyileştirmek için bir fırsat sunabilir. Ancak, bu süreçte radikal kararlar vermek yerine dikkatli ve sabırlı olmak önemlidir. Aynı zamanda, kariyerinizdeki veya işinizdeki güç dinamiklerini de gözden geçirmek ve gelişime açık olmak faydalı olabilir.Yengeç burç yorumları:

2 Mayıs’ta Plüton Kova burcunda retro yapıyor. Tabularınızın, kurallarınızın aslında kendi oluşturduğunuz korkular olduğunu fark edebilirsiniz. Geçmişteki kalıpları ve dinamikleri gözden geçirme fırsatı bulabilirsiniz. Aile içi ilişkilerde daha fazla anlayış ve empati göstermek, eski yaraları iyileştirmek ve ilişkileri daha sağlam temellere oturtmak için önemli olacak. Arkadaşlıklarınızda ve sosyal çevrenizde, güçlü bağlantılar kurmak ve samimi ilişkiler geliştirmek için fırsatlar olabilir. Ancak, bazı ilişkilerde de güven sorunları veya manipülatif davranışlarla karşılaşabilirsiniz. Bu süreçte, gerçek dostlukları ve sağlam ilişkileri ayırt etmek önemlidir.Aslan burç yorumları:

2 Mayıs’ta Plüton Kova burcunda retro yapıyor. İkili ilişkilerde düzenlemeniz ve gerektiğinde tümüyle değiştirmeniz gereken konuları daha iyi anlamanız için bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bu retro süreci aile içi dinamiklerde ve ilişkilerde derin değişikliklere neden olabilir. Aile içi geçmişteki konuların tekrar gündeme gelmesi ve iyileştirilmesi gereken yaraların ortaya çıkması mümkündür. Bu süreç, aile üyeleri arasında daha derin bağlar kurma ve geçmişteki kalıpları kırma fırsatı sunabilir. Sosyal hayatta, Pluton’un geri hareketi de derin içsel dönüşümlere ve ilişkilerde daha fazla özgünlüğe yönlendirebilir.Başak burç yorumları:

2 Mayıs’ta Plüton Kova burcunda retro yapıyor. Yaşam tarzınızın eksiklerini, sonuçlarıyla birlikte size gösterebilir. Çalışma düzeniniz, yeni iş modelleri, yaşadığınız yer, sağlık ve beslenme rutinleriniz konusunda şapkayı çıkarıp önünüze koymanız gereken bir süreç yaşayabilirsiniz. İçsel dünyanızda ve ruhsal gelişiminizde önemli bir değişim ve dönüşüm yaşayabilirsiniz. Geçmişteki travmaları iyileştirmek ve eski kalıpları değiştirmek için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Pluton’un geri hareketi, kişisel güçlerinizi ve yeteneklerinizi derinlemesine keşfetme ve güçlendirme fırsatı sunar. Aynı zamanda, ilişkilerinizde de derin değişimler ve dönüşümler yaşayabilirsiniz.Terazi burç yorumları:

2 Mayıs’ta Plüton Kova burcunda retro yapıyor. Hayallerinizi uygulamaya koyarken hangi yolları tercih edip hangi köprüleri yakacağınızı gösterebilir. İlişkilerde güç dinamikleri ve derin duygusal değişimlerle karşılaşabilirsiniz. Pluton’un geri hareketi, ilişkilerde geçmişte yaşanan konuların tekrar gündeme gelmesine ve gizli hislerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu dönemde, ilişkilerdeki gerilimlerin ve çatışmaların üstesinden gelmek ve daha derin bağlar kurmak için cesur adımlar atmanız gerekebilir. Aynı zamanda, kendi içsel dünyanızı keşfetmek ve duygusal olarak büyümek için bir fırsat olabilir.
Akrep burç yorumları:

2 Mayıs’ta Plüton Kova burcunda retro yapıyor. Yer değişikliği ve taşınma gerektiren konuların üzerinden geçmeniz gerekebilir. Bir değişiklik yaparken bunun sonuçları ve sorumluluklarına da hazırlıklı olmalısınız. Yaşamınızın farklı alanlarında derinlemesine değişimlerle karşılaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan olayların tekrar gündeme gelmesi ve gizli konuların açığa çıkması söz konusu olabilir. Bu süreç sizi duygusal olarak derinleşmeye ve içsel arınmaya yönlendirebilir. Kişisel ilişkilerde derin bağlar kurma ve duygusal olarak büyüme fırsatı sunabilir. Ancak geçmişteki travmaları ve korkuları ele almak için cesaret gerekiyor. Aynı zamanda finansal konularda da derinlemesine bir değerlendirme yapma ihtiyacını doğabilir.Yay burç yorumları:

2 Mayıs’ta Plüton Kova burcunda retro yapıyor. Fikirlerinizi ve becerilerinizi geliştireceğiniz alanları daha iyi anlama ve gözlemleme şansı bulabilirsiniz. Sizin için zor ve imkansız gibi görünen konulara odaklanabilirsiniz. Bu dönemde, aile ilişkilerinde daha derinlemesine anlayış ve bağlar oluşturma fırsatı bulabilirler. Plüton’un geri hareketi, aile içindeki gizli dinamiklerin ve duygusal derinliklerin daha iyi anlaşılmasını sağlayabilir. Bu dönem, geçmişte yaşanan konuların tekrar gündeme gelmesine ve üzerinde çalışılmasına olanak tanırken, aile ilişkilerinde daha derin bir iyileşme ve dönüşüm süreci başlatılabilir.Oğlak burç yorumları:

2 Mayıs’ta Plüton Kova burcunda retro yapıyor. Finansal konularda attığınız ya da atmaya hazırlandığınız işlerde size bazı değerlendirmeler getirebilir. Geçmişiniz ve aile ilişkilerinize daha derinlemesine bakmanız, geçmişte yaşanan konuları çözümlemeye ve kendi içsel dünyanızda derin dönüşümler yapmaya teşvik edebilir. Aile içi ilişkilerde daha fazla derinlik ve anlayış arayışı içinde olabilirsiniz. Aile ilişkilerinde gizli konuları açığa çıkarma ve daha sağlam temeller üzerine inşa etme fırsatı bulabilirsiniz. Ancak bu süreçte aile içindeki gerilimler artabilir. Sabırlı olmak ve anlayışlı bir tutum benimsemek önemlidir.Kova burç yorumları:

2 Mayıs’ta Plüton sizin burcunuzda retro yapıyor. Karar alma, bu kararları uygulama mekanizmanızı geliştirmeniz için size bazı püf noktalarını hatırlatabilir. İnsanlarla yüzleşmek, kişisel düzlemdeki eksiklerinizi fark etmek kadar bunların üzerine gidebilmeyi de deneyimleyebilirsiniz. Maddi konularda derinlemesine bir analiz ve dönüşüm süreci olabilir. Geri hareket, genellikle eski konuların tekrar gözden geçirilmesi ve derinlemesine analiz edilmesi anlamına gelir. Bu dönemde, kova burcu bireyleri maddi konularda geçmiş hataları ve başarıları değerlendirme fırsatı bulabilirler. Ayrıca, finansal stratejilerini ve iş planlarını gözden geçirerek daha sürdürülebilir ve güçlü bir temel üzerine inşa etmeye odaklanabilirler. Ancak bu dönemde beklenmedik maddi zorluklarla karşılaşabilir veya iş hayatında karmaşık durumlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Sabırlı olun zira 26 Mayıs’taki Jüpiter’in İkizler burcuna geçişiyle birlikte iş hayatında yeni fırsatlar ve büyüme potansiyeli ile karşılaşacaksınız.Balık burç yorumları:

2 Mayıs’ta Plüton Kova burcunda retro yapıyor. Bu gerileme süreci sizi her zaman olduğundan daha farklı bir inziva sürecine taşıyabilir. Bu süreç içerisinde sadece düşünmekle kalmayıp çıkarımlarınız neticesinde yapmanız ve yapmamanız gerekenleri de görebilirsiniz. Romantik ilişkilerinizde derinlemesine bir içsel arınma ve dönüşüm sürecine girebilirsiniz. Geçmiş ilişkileriniz ve duygusal bagajlarınızı gözden geçirmeniz ve üzerinde çalışmanız mümkün. Bu süreçte kendi iç dünyanıza derinlemesine dalabilir; duygusal ihtiyaçlarınızı ve sınırlarınızı daha iyi anlama fırsatı bulabilirsiniz.İndigo dergisi
 
Son düzenleme:
2 Mayıs’ta Plüton; değişim, dönüşüm gezegeni geri hareketine başlayacak. 12 Ekim’e kadar geri hareketin devam ettirecek. Ağır giden gezegenlerin geri hareketleri bizim için önemli ama hemen etkilerini görmeyiz. Yaşadıklarımızı sindirmemizi ve değiştirmemizi sağlar. Plüton; değişim, dönüşümden ve yıkımdan sorumlu olduğu için değiştirmemiz gereken, sabit kaldığımız, bakış açımızı gençleştirmemiz gereken konularda bunları yapabilmemiz için fırsat sağlayacak. Diğer taraftan özellikle teknoloji ile ilgili sıkıntılar yaşıyorsak, işimizde teknoloji yoksa bunları çözümlememiz için de destek getirecek. Yeniliğe karşı açık olmalıyız.Sema Sidar
 
2 Mayıs saat 20:47’de Plüton, Kova burcunda geri hareketine başlıyor. Bu geri hareket, önümüzdeki haftalarda biraz derinlemesine düşünme ve içsel dönüşüm süreçlerine odaklanmak için harika bir fırsat olabilir. Bu süre zarfında, kendi gücünü yeniden keşfetmek ve kendi iç dünyanı araştırmak için kendine özel bir zaman ayırabilirsin.Aygül Aydın
 

h9 (3).jpg

PLÜTON RETRO GÖLGE YANINI KEŞFET​

4 MAYIS-11 EKİM 2024


Retro 2 Derece Kova’dan başlayacak Retro, Hemen hemen yılın yarısını geri harekette geçiren Plüton Retro olduğunda bireysel olarak Plütonik etkileri psikolojimizde ve bilinçaltında hissetmeye başlarız.

Hayatımızdaki toksik ilişkileri, kompulsif, bağımlı ve takıntılı davranışları, bize zarar veren kişileri ve durumları daha fazla düşünmeye başlarız. Gölge tarafımızın altını çizen bu Retro yüzleşmek istemediğimiz diğer yüzümüzü bize hatırlatır hatta yüzümüze çarpar belki de yumruğu patlatır. Yavaş yavaş ruhumuz sıkıştığı kalıpları daha derinden hissetmeye başlar ve belki bir kurtuluş planı yapmaya başlarız.

Plüton Kova burcunda Retro iken, elbette kolektif alanda da etkileri hissedilecek. Özellikle Kova’nın sembolize ettiği; teknoloji, sosyal medya, online medya, topluluklar ve topluluk amaçları, sendika, birlikler, odalar, dernekler, STK lar, BM, NATO, AHİM, IMF, DB vb gibi kuruluşlar, ideolojiler, etnik öğeler içeren her alan, humaniter konular, gelecek umudu ve vizyonumuzu etkileyecek ve önünde engel olan temalar ana konumuz olacak. Bu konularda gelecek vizyonunu yeniden ele alacağız ve bizi toksik bir bağımlılık içinde kılan durumları deşeceğiz.

Plüton 2 Eylül’de Oğlak burcuna gerileyecek ve 29 derece Oğlak’tan ileri gidecek. Öncü Burçların (yani Koç-Yengeç-Terazi-Oğlak) 28-29 derecelerinde gezegenleri olan arkadaşlar da bu retrodan nasibini alacak.

png-transparent-pluto-astrological-symbols-planet-symbols-astronomical-symbols-pluto-miscellan...png

Koçlar arkadaşlıklarınızı sorgulayacaksınız ve gelecek plan ve hayallerinizin önündeki engelleri tanımlayacaksınız, eğer hayallerinin gerçekleşmesinin önünde duran engel aslında sensen bunu da fark etmek önemli olacaktır. Uzun vadeye yayılacak yeni bir yaşam planı oluşturacağınız aşikar. İçinde bulunduğunuz arkadaş gruplarının, kurum ve kuruluşların değerini sizin için ne ifade ettiğini ve faydasını da ele alıp daha gerçekçi gözlerle buradaki rolünüzü ve amacınızı sorgulayabilirsiniz.Boğalar kariyer planlarını gözden geçirecek doğru yolda mı bundan sonra nereye evrilmek istiyor bunu fark edecek. Mesleki hedeflerde yol yöntem amaç değişime uğrayacak, uğramalı belki de. Toplumsal alanda ne kadar bireysel ilerleyebilirsiniz, çalışma hayatınız ne kadar tatmin edici veya değil bunu sorgulayabileceğiniz bir dönemdesiniz. Ebeveyn olmak veya ebeveynlerle ilişkinizi sorgulamak ve ilişkileri düzenlemek için iyi bir fırsattır.İkizler yeni ufuklara bakmak, hayata anlam katacak ve ufkunuzu genişletecek deneyim ve maceralara atılmak isteyeceksiniz, sizi bunu yapmaktan geri tutan şeyin ne olduğunu keşfetmek durumundasınız. Arkadaşlarla kardeşler ve akrabalarla yakın çevrenizdeki insanlarla ilişkilerinizi mercek altına alacaksınız. Uzaklarla kurulacak bağlar yurt dışı veya şehir dışı yolculuk ve kısa gezilerle alakalı yapmak istediklerinizi gerçekleştirmek için neler yapabileceğinizi ve neler yapmadığınızı düşünebilirsiniz.Yengeçler, Plüton sizler için 20 yıl boyunca kendi yönettiği 8 evden geçiyor olacak, bu gerçekten uzun bir süre boyunca kendinizle psikolojiniz ve bilinçaltınızla baş başa kalacağınız ve her yönden kendinizi baştan başa inceleyip gerekiyorsa değişimi başlatacağınız bir süreç olacak. Özellikle bu Retro döneminde korkularınızın üzerine gidebilirsiniz. Kaybetmekten korktuğunuz ne varsa, neye sıkı sıkı sarıldığınızı daha derinden görebilirsiniz, paylaşımlarınızdaki dinamikleri ve sizi maddi manevi bağlayan sıkı bağların muhasebesini yapabilirsiniz. Toksik hale gelmiş olanları ayırt edebileceğiniz bir dönemdesiniz.Aslanlar ikili ilişkilerdeki yakın bağlardaki ilişki kalıplarınızı daha derinden görme fırsatınız olacak. Birbirinize ne kadar özgürlük alanı veriyorsunuz, bireysel özelliklerinizi tam anlamıyla yansıtabiliyor musunuz, ortak gelecek hedefleriniz neler bu konularda derin bir farkındalık elde edebilirsiniz. Özgür kaldığınız alanları kalamadığınız konuları düşünüp gereken değişimi özgürleşmeyi sağlamak sizler için önemli olacaktır. İlişkide ego kişilik çatışmaları varsa bunun sebeplerini net görebilirsiniz. İlişkilerde kendinizi görmeni fark etmenin ve değişime uğramanın tam zamanıdır.Başaklar sizler için bu retro bayağı işe yarayacağa benziyor, günlük alışkanlıklarınızı gözden geçirmek, beslenme düzeninizi ele almak, toksinlerden arınmak hatta bedeninize daha iyi bakmak için sağlığınızı derinden dönüşüme uğratacak bir günlük düzene geçmek adına değişim harekatı başlatabilirsiniz. Çalışma düzeninizi ele almak ofis alanınızı düzenlemek ve iş arkadaşlarınızla kurduğunuz ilişkiyi daha verimli planlı ve bir ekip çalışmasına uygun hale getirmek için neler yapabileceğinizi düşünebilirsiniz.Teraziler sizler için oldukça verimli geçecek bir retro dönemine giriş yapıyorsunuz. Mutluluğu yakalama şansını elde etmek için neler yapabilirsiniz ve bunu elde etmek için nelerden vazgeçmeli değiştirmeli bunları fark edeceğiniz bir zaman diliminde olacaksınız. Yaratıcı yanınızı ifade tarzınızı ve bireysel niteliklerinizi nasıl ortaya koyduğunuzu ele alıp bu konuda eksikliklerinizi fark etme zamanıdır. Gönül işlerinde istediğinizi bulmak gerçekten kime neye çekildiğinizi görmek ve toksik hale gelmiş ilişki kalıplarınız varsa bunları değiştirmek için şansınız var.Akrepler bu retro döneminde ev yaşamınızı mercek altına alacaksınız. Ev yaşamınızda ne kadar mutlusunuz yerleşim alanınız ne kadar sizin bireysel isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılıyor bunu daha net fark edebilirsiniz. Taşınmak yer değiştirmek bir alana uyum sağlamak aile ile ilişkilerde duygusal kalıplarınızı daha net görmek gibi konularda farkındalık kazanacağınız bir dönemdesiniz. Aile olmanın gerçek anlamını keşfetme yolculuğunuzdasınız.Yaylar bu retro döneminde yakın çevrenizle, kardeşler ve yakın akrabalarla iletişim ve ilişki kalıplarınızı gözden geçireceğiniz bir dönemdesiniz. Derin düşüncelerin, zihinsel farkındalığın yüksek olacağı bu zaman diliminde hem kendinizin hem çevrenizin toksik davranış kalıplarını daha net fark edebilirsiniz. Takıntılı davranışları bağımlılıkları ve sabit fikirli tutumlarını görüp değişime uğratmak için iyi bir fırsattır. Elbette ifade tarzınızı ve düşüncelerinizi nasıl aktardığınızı gözlemleyecek nasıl yansıma bulduğunu görecek ve nasıl yaparsanız daha iyi bir ifade tarzı edinirsiniz ve tam da nasıl sizi yansıtır bunu ele alacaksınız.Oğlaklar bu dönemde bir yandan para akışınızı nasıl yönettiğinizi maddi kazanç elde etme biçimizi sorgulayacağınız ve üzerinizde baskı kuran mali işleri daha net görebileceğiniz bir zamandasınız. Ayrıca değer yargınızı değişime uğratacak bir retro zamanındasınız. Paraya ne kadar değer veriyorsunuz ne kadar para ile yaşamınızı konforlu bir halde tutarsınız, para kazanmak için yaptığınız şeyler sizi vakit nakit emek dengesinde adil bir biçimde tutuyor mu tüm bunları görmek için önemli bir dönemdesiniz. Özellikle Eylül ayında Plüton Oğlağa gerilediği zaman bu anlamda yapmak istediğiniz değişimlerin veya yeniliklerin manifest olabileceği bir dönemde olacaksınız.Kovalar bu retro sizler için önemli bir değişim fırsatı sunuyor çünkü burcunuzda gerçekleşiyor. Her şeyden evvel kimlik duygunuzu güçlendirebileceğiniz, dış dünyaya nasıl yansıdığınızı daha net göreceğiniz ve bireysel niteliklerinizi çok daha iyi yansıtmak içi,n neler yapabileceğinizi düşüneceğiniz bir dönemdesiniz. Bu süreçte gelecek plan ve hedefleriniz değişime uğrayabilir. İnsanlarla nasıl iletişim kurduğunuz ve sizi nasıl anladıkları kabul edip etmedikleri önemli olacak. Sizi siz olduğunuz için, doğal halinizle olduğunuz gibi kabul etmeleri konusunda hassas olmaya başlayabilirsiniz. İlişkilerde sınırlarınız özel yaşamınız ve neyi paylaşıma açık neyi kapalı tutacağınız ile ilgili bir karar alabilirsiniz. Genel sağlığınızı ele aldığınız ve sağlığınızı yeniden düzene soktuğunuz bir dönemde olabilirsiniz.Balıklar bu retro döneminde kendiniz üzerinde bayağı bir çalışma yapacağınıza eminim. Sağlık içten dışa yayılır diye düşünürsek önceliğiniz elbette ruhsal durumunuzu düzeltmek, spiritüel yanınızı açığa çıkarmak ve bilinçaltı anlamında sizi rahatlatacak stresi azaltacak meditatif şeylere eğilmek olacaktır. Sizi ruhen ve bedenen geride tutan, negatif etkileyen ve günlük yaşamınızı zora sokan ne varsa elimine etmek için harekete geçmenin tam zamanıdır. İçinizi araştırın ve gerçekçi gözlerle ayağınıza takılan size engel olan ne varsa tespit edin ve cesaretle üzerine gidin. Bu zaman dilimini işte ofiste evde günlük hayatta toksik yaşam kalıplarını görmek ele almak ve değiştirmek için kullanın. Özgürlük size çok yakışacaktır.Naz Bayatlı
 
X