2 Ocak 2024 Merkür Yay Burcunda - Burçlara Etkileri

Nhessa

Nirvana
Pro Üye
13 Eylül 2013
51.569
2.657
2 Ocak saat 06:07’de Merkür, Yay burcunda ileri hareketine geçiyor. İletişimde aksaklıklar, teknolojik sorunlar ve yanlış anlamaların son bulduğu süreç başlıyor. Yeniden gözden geçirdiğin şeyleri artık harekete geçerek ortaya sunabilirsin.

yay4 (26).jpg

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, 2023 yılını gerileyerek kapatan Merkür'ün yeni yılın ilk haftasında Yay burcuna ileri hareketine başlaması, size de iyi bir başlangıç yapmak için fırsat tanıyabilir. Kaldığınız yerden devam ederken nerede kaldığınız önemlidir. Sizi bir adım sonrasına götürmeyecek herkesten ve her şeyden uzaklaşmanız için bu süreci iyi değerlendirmelisiniz. Resmi işlerinizi, eğitim ve iş alanındaki süreçlerinizi, seyahat ya da taşınmayla ilgili planlarınızı gündeme getirebilirsiniz. Umudunuzu yitirmeyin. Kaçırdığınız her fırsatın sizin için daha iyi bir fırsat getireceğinin farkında olun. İletişim trafiğinizin bir anda artması, yoğunlaşması beraberinde eleştiri ve çeşitli paylaşımlar getirebilir. Sakinliğinizi korumanız ne yaptığınızı, ne söylediğinizi bir zemine oturtmanızı kolaylaştıracaktır. Özellikle iş hayatınızla ilgili konularda aceleci olmaktan kaçınmanızda fayda var. Her şeyin bir zamanı vardır, o zamana kadar siz sorumluluklarınızı hangi koşullarda gerçekleştireceğinizi düşünüp planlamalısınız. Büyük resmi görmelisiniz. Çünkü büyük hedeflerin buna ihtiyacı vardır.


Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar,
Merkür'ün 2 Ocak itibariyle Yay burcunda ileri hareketine başlamasıyla yeni yılı yeni konularla açabilirsiniz. Kendinize, hayatınıza, sağlığınıza, ekonomik koşullarınıza çeki düzen vermek adına iyi fırsatlar yakalayabilirsiniz. Hangi alanda geliştirmeniz gereken konular olduğunu gördünüz. Bu süreçte, bu konulara ağırlık vermeye ve kalıcı çözümler üretmeye çalışmalısınız. Kendinizi neye odaklarsanız bunun dışında kalan konuların sizi etkilemesi ihtimalini de azaltırsınız. Her şeyin bir tepki hak etmediğini bilmelisiniz. 2023 Kasım ayından bu yana yaşadığınız süreçleri bir kez daha hatırlayın ve doğru gitmeyen konular karşısında objektif olun. Bu, olayların yüzünüze vurulması için değil, her şeyi dönüştürüp iyi etkilerini büyütmek için verilmiştir bir fırsattır. Bakış açınızı değiştirin. Sosyal mecralarda ya da yurt dışı destekli işlerde şansınız yüksek olabilir, çekingenliği bir kenara bırakın ve bunları kullanmaya çalışın. Harcamalarınızı dengede tutmak, ileriyi düşünerek hareket etmek sonraki günlerde önemli olacaktır. Büyük, riskli ve gereksiz harcamalardan, borçlanmalardan kaçınmalısınız.


Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar,
Yönetici gezegeniniz Merkür'ün yeni yılın ilk haftasında Yay burcunda ileri harekete geçmesi üzerinizdeki yükü ve stresi atıyor. Korktuğunuz zamanları ve bu yüzden kaçırdığınız fırsatları düşünün. Şimdi hepsinin geride kaldığı, takvimle beraber sizin de değişebileceğiniz bir dönemdesiniz. Özellikle ikili ilişkilerden, ortaklı konulardan doğan sorunları çözüme kavuşturmak sizi oldukça rahatlatacaktır. Zıtlaşmak yerine dengeyi ve kuralını bilerek ilerlemenin önemli olduğunu fark ediyorsunuz. Bu farkındalığı hayatınızda uygulanabilir hale getirmelisiniz. Hukuksal konularda sonuçlanmalar alabilir, dava açma veya evrak tamamlama gibi işlemlerle ilgilenebilirsiniz. Kendinizi savunmanın daha etik yolları olduğunu görmek, bilenlerden destek almak bu noktada şansınızı yükseltebilir. Duygusal ve ticari konularda da kararlarınızı netleştirebilirsiniz. Bir adım atmak için beklediğiniz, anlamaya çalıştığınız detaylar size yol gösterecektir. Retro boyunca yaşadığınız deneyimleri not edin ve bunları yeni kurallara dönüştürün. İmzalı işler, anlaşmalar, iş başvuruları, görüşmeler, planlamalar artık hız kazanabilir. Hızın felaket olmaması için bilginize, görgünüze göre hareket etmeniz gerektiğini unutmayın.


Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar,
Merkür'ün 2 Ocak itibariyle Yay burcunda ileri hareket edecek olmasıyla omuzlarınızdaki yükü hafifletiyorsunuz. Çeşitli deneyimler elde ettiğiniz bir yılı, retro ile kapatmanın zorluğunu şimdi bunları geride bırakarak aşıyorsunuz. Artık yeni şeyler konuşmalısınız. Sağlığınız, günlük düzeniniz, çalışma ve ev hayatınız gibi konularda yeni kararlar alabilir; var olan kararlarınızı uygulamaya başlayabilirsiniz. Tedbirli ve akılcı olmanın sizi yanlış insanlardan ve olumsuz koşullardan koruduğunu gördünüz. Bu gördüklerinizden geri kalmamak sizin elinizde olacaktır. Daha dikkatli, iyimser ve gelişime açık bir yön bulmanız her şeyi iyi yönde değiştirebilir. Yorulabilirsiniz ancak hepsinin bir karşılığının olduğunu bilmek çabanızı kuvvetlendirecektir. Burada asıl önemli olan, ne yaptığınız değil nasıl yaptığınızdır. Çalışma hayatının içinde değilseniz, evinizde, bulunduğunuz ortamlarda zamanı nasıl geçirdiğinize, günlük sorumluluklarınızın dışında kendinize ne kattığınıza odaklanmalısınız. Eğer bir uğraşınız yoksa bunu bulmak, geliştirmek ve hayatınıza dahil etmek için bu dönemi kullanmalısınız. Sağlıklı yaşam, daha dikkatli ve tutarlı hareketler, ezgersizler gibi konular önceliğiniz olabilir. Daha dengeli beslenmek ve bedeninize fazla gelen durumları azaltmak, böyle bir çabanız olduysa bunları iyi bir şekilde neticelendirmek adına gelişmeler gündeminizde yer bulabilir


Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar,
Merkür'ün 2 Ocak'ta Yay burcunda ileri hareketine başlamasıyla siz de bir yılı düşünceli ve durağan kapatmanın acısını çıkarmaya başlayacaksınız. Buna o zaman üzüldünüz ama şimdi neden üzüldüğünüzü daha iyi anlayabilir, duygularınızı ve hayatınızı buna göre şekillendirebilirsiniz. Küçük ya da büyük olarak hayatınızı, hayallerinizi sınırlandırmamalısınız. Emek vermekten çekinmedikçe, üzerine düşünüp geliştirmeye çalıştıkça sınırların ötesine geçebilirsiniz. Bu size biraz ütopik, imkansız gelebilir. Ama eyleme geçtiğinizde durumun bundan farklı ve mümkün olabileceğini görebilirsiniz. Elinizdeki maddi imkanları kullanmak, aile destekleri ya da çevresel faktörlerin etkisiyle bir adım atmak, eksiklerini tamamladığınız işleri yürürlüğe koymak, ilişkiniz/aileniz için yeni gündemler oluşturmak adına şanslı bir dönemdesiniz. Şans karşınıza çıkabilir ancak sizin de bakış açınızı genişletmeniz gerekecektir. Gerekeni yaparsanız olacak olan sizi bulabilir. Maddi planlarınızı dikkatli yapmanızda, gereksiz yere açılmamanızda fayda var.


Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar,
Yönetici gezegeniniz Merkür'ün 2 Ocak'ta Yay burcunda ileri hareketine başlamasıyla evinizde ve hayatınızda her şey düzene girmeye başlıyor. Bu hızlı bir şekilde gerçekleşebilir ya da siz her şeyi hızlıca toparlayacak motivasyonu bulabilirsiniz. Hayatınıza, düzeninize, hareketlerinize bir motivasyon, bir sebep katabilirsiniz. Evle ilgili kararlarınızı gözden geçirdikten sonra hangi doğrultuda ilerlemeniz gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz. İsteklerinizden emin oluyorsunuz. Yaşam tarzınızı, düzeninizi, eşyalarınızı, aile içi ilişkilerinizi bu isteklere göre düzenleyeceksiniz. Büyük ve önemli kararları aile meclisinde görüşebilir, taşınma, düzenleme, alım satım gibi konuları sonuçlandırabilirsiniz. Söyleyeceklerinizin yanlış anlaşılmaması, farklı algılanmaması için daha dikkatli bir tutum sergilemenizde fayda var. Bununla ilgili yaşadığınız sorunlar olduysa şimdi çözmek ve ilişkileri iyileştirmek için bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Kendinizi bir eve, bir işe, bir konuya sınırlamamanız, kontrolü kaybettiğinizi düşünmemeniz için 2023 yılı Kasım ayından bu haftaya kadar geçen süreci iyi analiz edin. Çıkarımlarınız size yeni yollar açacaktır.


Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar,
Merkür'ün 2 Ocak'ta Yay burcunda ileri hareketine başlamasıyla beraber düşüncelerinizin hayatınıza hızla etki etmeye başladığını görebilirsiniz. Yoğun bir trafiğe hazırlıklı olun. Karşılaştığınız durumlar karşısında haklı olsanız bile abartılı tepkiler vermekten kaçınmalısınız. Bunun ne kadar önemli olduğunu geride kalan 2 ay içerisinde farklı gelişmelerle öğrendiniz. Aynı hataya düşmemek adına şimdi daha akıllıca, daha dengeli hareket etmeniz önemli olacaktır. Kendinize bir uzmanlık alanı belirleyebilir, bu konuda eğitim alacağınız ziyaretler yapacağınız planlamalar oluşturabilirsiniz. Yakın çevre kavramınızı yenilemeniz gerekebilir. Herkesle arkadaş, dost olunmaz. Bunlar sayılı kontenjandadır. Ve bazen sadece kişiler değil, sayılar da değişebilir. Bunu olumlu ya da olumsuz bir durum olarak görmeden önce, hayatınızdaki insanların size aslında neler anlattığını düşünmelisiniz. Sadece nicelikte değil, nitelikte de önemli ve geniş bir kitleye ulaşmak istiyorsanız bu kurala uymanızda fayda var. Yazışmalı işler, hukuksal ya da eğitimle ilgili işlemler, elektronik cihazlar, yolcululuk planları gibi konuları gündeme taşıyabilirsiniz.


Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar,
2 Ocak'ta Merkür'ün Yay burcundaki ileri hareketinin başlamasıyla ekonomik konulardaki durağanlığınız son buluyor. Para akışınızı hızlandıracak, ödemelerinizi tamamlayabileceğiniz ve daha motive bir şekilde çalışabileceğiniz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Borçlanma, iş bitiminde ödeme gibi konularda yaşadığınız sıkıntılardan sonra bu konuda daha dikkatli olmalısınız. Yardımcı olmak, iyi niyetle hareket etmek, ortaklık kurmak, büyüme fikirlerine ilgi duymak isteyebilirsiniz. Ancak bunların makul bir zemine oturması gerektiğini de gözden kaçırmamalısınız. Retro döneminde en çok da gözden kaçırdığınız, önemsemediğiniz durumların size problem çıkardığını unutmayın. İş görüşmeleriniz sonuçlanabilir, parasal beklentileriniz karşılanabilir. Doğru planlarla ve yatırımlarla geleceğe dönük hamlelerde bulunabilirsiniz. Kendinize bakmanız ve kendinizi düşünmeniz gereken bir süreç olduğunu deneyimlediniz. Yeme içme düzeniniz bir beslenme programı gibi görünse de aslında kendinize ne kadar değer verdiğinizi de ortaya koyar. Kendi değerinizden vazgeçmeyin.


Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar,
2 Ocak'ta Merkür'ün burcunuzda ileri hareketine geçmesiyle yeni yılın heyecanını daha net hissedebilirsiniz. İfadeleriniz, yaptıklarınız, amaçlarınız, hayatınıza dahil ettiklerinizle bir bütün olduğunuzu ve bunu zaman içerisinde güncelleyebileceğinizi gördünüz. Bunun bir gereklilik, yaşamsal bir fonksiyon olduğu gerçeği size yeni bir bakış açısı kazandırabilir. Kendiniz hakkında konuşmak yerine insanlara konuşabilecekleri iyi konular vermeye çalışabilirsiniz. Hem bireysel hem de sosyal alanlarda bununla ilgili sorunları aşacak fırsatlar yakalayabilirsiniz. Dilenecek özürler, atılacak imzalar gündeminizde yer bulabilir. Her şey sizin hayal ettiğiniz hızda ve şekilde ilerlemeye başlayabilir. Buna ne kadar hazır olduğunuzdan emin olun. Bu sefer işin şakasının olmadığını, kendinizle ve hedeflerinizle daha yakından ilgilenmeniz gerektiğini fark edin. Bedensel ve psikolojik açıdan yenilenmekle ilgili çabalarınız netice vermeye başladığında, bunun ne demek olduğunu daha iyi anlayacaksınız.


Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar,
Merkür'ün Yay burcunda ileri hareketine geçmesiyle yeni yılı 2 Ocak'ta başlattığınızı düşünebilirsiniz. Retronun burcunuzda olduğu süreçlerde psikolojik ve sosyal açıdan olumsuz etkilendiğiniz konuların dönüştüğüne şahitlik edebilirsiniz. Bu dönüşüme sizin tutumlarınız yön verecektir. Kendinizin ve hayatınızın farkında olmanın, eksiklerinizi kapatmanın ardından şimdi yeniden sahneye çıkma hazırlığı yapabilirsiniz. Dedikodulara, iyi niyetin suistimaline daha farklı tepkiler verebilirsiniz. Sizi neyin etkileyeceğinizi bu tepkilerle kontrol edebilirsiniz. Abartıya kaçan her şeyin sağlığınızı ve içsel rahatlığınızı olumsuz etkileyeceğini unutmayın. Hukuksal konular, sosyal sorumluluklar ve sanal mecralarla ilgili konuların ön plana gelmesi söz konusu olabilir. Bu alanlardaki çalışmalarınız ya da fikirleriniz için düğmeye basabilir, kendinize destekler bulabilirsiniz. Bu konuda daha seçici olacağınız bir dönemdesiniz. Sinir ve iskelet sisteminizle ilgili problemlerinizin çözümüyle ilgilenebilir, kendinizi yormayacağınız şekilde egzersiz ve rahatlama çalışmaları yapabilirsiniz.


Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar,
2 Ocak'ta Merkür'ün Yay burcunda ileri hareketine başlamasıyla beraber sosyal hayatınızla ilgili pürüzleri düzeltiyor, durağanlığı ortadan kaldırıyorsunuz. Retro dönemi size yanlış arkadaşlıkları, işbirliklerini gösterdi. Artık gördüklerinize sırt çevirmeden ilerlemelisiniz. Doğru bir üslup ve kelime seçimiyle ilerleyeceğiniz, kendinizi geliştirip başkalarına da katkı sağlayabileceğiniz ortamlarda bulunmalısınız. Seçimlerinizi bu kriterlere göre yapmanızda fayda var. Kasım ayı itibariyle üzerinde çalıştığınız işler, projeler, kendinize koyduğunuz hedeflerle ilgili çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Dijital mecralar ve yurtdışı-yabancı kaynaklı işler açısından şansınızı arttırabilirsiniz. Büyümek, gelişmek ve bunu etik değerlerle yapmak sizi her zaman farklı kılacaktır.


Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar,
2 Ocak'ta Merkür'ün Yay burcunda ileri hareket edecek olmasıyla yılı retro ile kapatmanın üzüntüsünü geride bırakıyorsunuz. Sorumluluklarınıza daha sıkı sarılacağınız, ne yaptığınızın daha çok farkında olacağınız bir dönem olabilir. Beklentilerinizin gerçekleşmemesi konusunda kendinizi yıpratmayın. Bunun yerine retro döneminde aksayan konular için şimdi neler yapabileceğinize odaklanın. İş arayışları, iş geliştirme ve büyüme fikirlerini uygulamaya koymak için iyi bir dönem olabilir. Yeni ve büyük çevrelere hitap edebileceğiniz, tarz ve yön değişikliğine gidebileceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu noktada hitabetinizi, diksiyonunuzu geliştirmeniz faydalı olacaktır. Hukuksal konular gündeminize gelebilir, davalarınızın sonuçlanması, haklılığınızın ortaya çıkması üzerinizden bir yük kaldırabilir. Heyecanla ve hızla ilerlemek, bilgi ve donanımla desteklendiğinde sizi istediğiniz noktaya ulaştırır. Bu haftayı değerlendirirken ve şekillendirirken bu detayı gözden kaçırmayın.


Aygül Aydın
 
X