2 senedir hamile kalamıyorum

elfyt

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2022
61
52
24
Merhaba kızlar.
23 yaşındayım eşim 27 yaşında, 2 yıldır evliyiz, 2 seneye yakın çocuk sahibi olmak istiyoruz fakat olmuyor. İlk 5 ay korunduk doğum kontrol hapıyla. Hiç bir hamilelik geçirmedim. Doktora gittik amh 5 çıktı her şey normal rahim filmide çektirdim. Eşimde sperm testi verdi her şey normal sadece hızda biraz sorun var ama sayı iyi olduğunu için sorun etmediler. Aşılama denemek istedik fakat yumurtam erken çatladığı için iptal oldu. Artık sabrım gücüm kalmadı her ay ağlamaktan, psikolojim bozuk. Eşimide bıktırıyorum ağlamaktan resmen depresyondayım.
2 aydır mfk yöntemini deniyoruz. Ama pek umidimiz kalmadı. Sizce yıl sonunda hemen tüp bebeğe geçmelimiyim yoksa ondan önce bir aşılamamı denemeliyim? Açıkcası tüp bebek’ten korkuyorum yaşım da çok genç biliyorum ama gücüm kalmadı dayanmaya. Allahım isteyen herkese versin. Şimdiden teşekkür ederim

Öncelikle bunlae gerçekten sabır işi . Tüpbebekten korkmana gerek yok ben tüpbebekle hamileyim suan :) bende 23 yasında başladım tüp bebeğe 2 yıl uğraştıktan sonra güzel haberi aldım . İçin nasıl rahat ediyorsa onu dene bence . Bazen aşılama zaman kaybı olabiliyor en iyi çözümğ doktorun sunar . Ama sebebsiz cocugu olmayan bir sürü insan var tüpbebek deneyen

Teşekkür ederim cevabınız için.. evet ama o sabır kalmadı bende maalesef depresyona girmiş bulunmaktayım ilk denemedemi hamile kaldınız? Allahım sağ salım kucağınıza almayı nasip etsin

Canım hsg çekilmek için ne yapmak gerekiyor doktora birşey söylemek mi gerekir yoksa doktor kendisi mi söylüyor
benm dr kendisi istemişti herşeyi bilelim diye. ama bence sizde isteyin yönlendrsn sizi. hiçbişey çıkmayıp olmaması belkide tüpler tıkalıdır açıldıgında olacak bilemeyiz. birde ona baktırın doktor zaten yaptıracaktır

Bende öyle düşünüyorum çünkü kendimi bildim bileli akıntım var enfeksiyon dan daha bu sene doktor fitil verdi 2 kutu kullandım düzeldi şükür

Teşekkür ederim cevabınız için.. evet ama o sabır kalmadı bende maalesef depresyona girmiş bulunmaktayım ilk denemedemi hamile kaldınız? Allahım sağ salım kucağınıza almayı nasip etsin
İlk denemenin 2. Transferinde oldu ilki tutmadı dondurulmus embriyom vardı

Bana sorarsan doğum kontrol hapını bıraktıktan sonraki seneyi saymam cünkü hormonların etkisi gidene kadar doktorlar bir sene diyor
Bende kullandım ve henüz gebe kalmadım
Doktorum bir seneye kadar normal dedi bana
İnşallah yakında hayırlı haberi alırsın

Önce ikinizde stresinizden kurtulmalisiniz çok zor biliyorum bizde yaşadık bizde de esimde sadece esimde ileri hiz biraz düşüktü doktor ilac vermedi hsg sonrasi bir asilama denedik olmadi sonra bir sey yapmadan beklemek istedik 17. Ayda nasip oldu bana biz ne zaman tamam olursa olur olmazsa da deyip planlar yaptık 2 ay sonra güzel haberi aldık şükür allah tüm isteyenlere tez zamanda nasip etsin insllah

Evet tüpler açık şükür
Aşılama denemek istemişsiniz , kısmet olmamış o zaman , Tekrar deneyin stres çok etkiliyor kendinizi yıpratmanın bir faydası yok . Herkesin sınavı başka , Allah hiç kimsenin emeğini zayi etmez . Rabbim hayırlısıyla kısa zamanda pozitifi görmeyi nasip etsin

Evet haklısın ben 5 ay kullandım ama hemen reglim düzenli geldi hormonlardada sıkıntı çıkmadı.. ama bir daha doğum kontrol hapı asla
Çok teşekkür ederim inşaAllah sizlerede Allahım nasip eder

Evet çok zor bir imtihanmış, bir de senden sonra isteyenlerin gebelik haberlerini alınca daha da kötü oluyor insan.. hayırlısı olsun çok teşekkür ederim cümlemize inşaAllah

Evet haklısın ben 5 ay kullandım ama hemen reglim düzenli geldi hormonlardada sıkıntı çıkmadı.. ama bir daha doğum kontrol hapı asla
Çok teşekkür ederim inşaAllah sizlerede Allahım nasip eder
Bende asla diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…