2. Tüp Bebek Denemem ( İptal oldu)

Sinovac

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2021
87
80
38
Doktor beyle görüştük görüşme esnasında tutamadım kendimi ağladım bir an olsun çocuğumuz olmayacak hissiyatina kapılıverdum Birsürü şey gözümün önüne geldi ne kadar zor duygu patlaması yaşıyor insan.. Erhan bey bana güvenin dedi söyledikleri kafamda soru işareti bırakmadı ama ne bileyim insan olsun istiyor artık.. 3 ay ara verelim dedi dinlenmeye de ihtiyacım olduğunu düşünüyorum ama randevu almışken görüneyim de diyorum Bülent haydardedeogluna gideceğim muayene ücreti fazla ama.napalim onunda fikrini almak istiyorum kafam da çok karışık Rabbim hayreylesin
Erhan Bey kafanızdaki soru işaretlerini gidermis olması bile güzel.Ama herşey nasip kısmet derler ya çocuk olayı da öyle birşeymis başa gelince anlıyor insan.Ben her türlüsünü yaşadım.Yasim çok gençti tedaviye cevap verecek bir hasta grubunda iken ilk tedavim olumsuzdu.Sonrasinda iki tüp bebek sürecim 3.gun orta kalite de embriyo .. çok şükür ikisi de tutundu.İki kızım oldu..Bana doğal yolla gebelik zor dediler onu da yaşadım fakat gelişimi durdu.Simdi yine tüp bebek sürecine girdim.

Siz eğer istiyorsanız hiç pes etmeyin.Erhan Bey size güven veriyorsaniz devam edin . Bülent Beye de görünün en azından fikriniz olur.Evet muayene ücreti pahalı maalesef.
Benimde aklımda o gelip gidiyor ama hâlâ Tayfun Beye karşı bir güvenim de var.

Yaşınız kaçtı bu arada.

Sinovac

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2021
87
80
38
Doktor beyle görüştük görüşme esnasında tutamadım kendimi ağladım bir an olsun çocuğumuz olmayacak hissiyatina kapılıverdum Birsürü şey gözümün önüne geldi ne kadar zor duygu patlaması yaşıyor insan.. Erhan bey bana güvenin dedi söyledikleri kafamda soru işareti bırakmadı ama ne bileyim insan olsun istiyor artık.. 3 ay ara verelim dedi dinlenmeye de ihtiyacım olduğunu düşünüyorum ama randevu almışken görüneyim de diyorum Bülent haydardedeogluna gideceğim muayene ücreti fazla ama.napalim onunda fikrini almak istiyorum kafam da çok karışık Rabbim hayreylesin
Msjinizi tekrar tekrar okudum.Bende o süreçlerden geçtim.Cok üzüldüm çok ağladım eşimi de kendimi çok yıprattım.Cocuksuz olmak mi evliliği bitirip bekar olmak mi...Cevre baskısı kilo almamak için verdiğim çaba ... sırf hamile misin muhabbetleri olmasın diye..Aradan yıllar yıllar geçiyor..Bol bol dua .. Birşeyi çok istiyorsak Rabb'im geri çevirmiyor onu yaşadım..En azından hamile kalsaydım düşüğe de razıyım derdim..onu da yaşattı Rabbim.. Ama çok çok acıymis keşke devam etseydi diyorum.Simdi beni tüp bebek olayına sürükleyecek kadar etkiledi anlayacağın ..Hayırlıve sağlıkli olsun diye bol bol dua edelim..

Rabbim hayırlısını versin inşallah hepimize🤲🤲

EsSLem

Sokak hayvanlarının beslenmesi bakımı korunmasında
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2010
118
82
29
Erhan Bey kafanızdaki soru işaretlerini gidermis olması bile güzel.Ama herşey nasip kısmet derler ya çocuk olayı da öyle birşeymis başa gelince anlıyor insan.Ben her türlüsünü yaşadım.Yasim çok gençti tedaviye cevap verecek bir hasta grubunda iken ilk tedavim olumsuzdu.Sonrasinda iki tüp bebek sürecim 3.gun orta kalite de embriyo .. çok şükür ikisi de tutundu.İki kızım oldu..Bana doğal yolla gebelik zor dediler onu da yaşadım fakat gelişimi durdu.Simdi yine tüp bebek sürecine girdim.

Siz eğer istiyorsanız hiç pes etmeyin.Erhan Bey size güven veriyorsaniz devam edin . Bülent Beye de görünün en azından fikriniz olur.Evet muayene ücreti pahalı maalesef.
Benimde aklımda o gelip gidiyor ama hâlâ Tayfun Beye karşı bir güvenim de var.

Yaşınız kaçtı bu arada.
Evet Erhan hoca böyle babacan abi gibi ne bileyim yakın davrandı ben agladigimda adam napsin güven oluştu ama ben labarabuvarlari kafamda soru işareti oluşturduğu için tekrar deneyeceksem doktordan dolayı değil de labaratuvardan dolayı başkente gitmem en azından başka bir yerde embriyolarima bakılsın bakalım.. Bülent Bey'in muayene ücreti 750 TL ama bir ay boyunca gecerliymis bu başkente de en son 223 mu ne veriyorduk.. tüp bebek fiyatları da hemen hemen aynı..
Benim yaşım 29 iki yıllık evliyiz bizde.. Hiç gebelik oluşmadı.. nasip kısmet sizin ne güzel iki yavrunuz olmuş ama o olana kadar da ne sıkıntılar yaşanmış inşallah Rabbim gönlünüze göre hayırlısı ile verir

EsSLem

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2010
118
82
29
Msjinizi tekrar tekrar okudum.Bende o süreçlerden geçtim.Cok üzüldüm çok ağladım eşimi de kendimi çok yıprattım.Cocuksuz olmak mi evliliği bitirip bekar olmak mi...Cevre baskısı kilo almamak için verdiğim çaba ... sırf hamile misin muhabbetleri olmasın diye..Aradan yıllar yıllar geçiyor..Bol bol dua .. Birşeyi çok istiyorsak Rabb'im geri çevirmiyor onu yaşadım..En azından hamile kalsaydım düşüğe de razıyım derdim..onu da yaşattı Rabbim.. Ama çok çok acıymis keşke devam etseydi diyorum.Simdi beni tüp bebek olayına sürükleyecek kadar etkiledi anlayacağın ..Hayırlıve sağlıkli olsun diye bol bol dua edelim..

Rabbim hayırlısını versin inşallah hepimize🤲🤲
Çevre baskısi ne kadar kötü.. önceden takmazdim şimdi bu zorlu sürecin içindeyim ne yaşadığımı ben biliyorum insanlar bilmeziiye konuşuyor sanki biz keyfi çocuk yapmıyoruz.. eşim Allahtan o konuda stres olmuyor çocuk yok mu diyenlere siz yapında sevelim diyor 🤣 ben diyemem ki öyle utanırım kaldı ki erkeklere bu soru çok yonelmiyor hep beni kuytu köşede yakaladıklarında ya da bir toplu aile yemeğinde ne biçim ayıp bir durum ah ah artık eskisi gibi topluma karışmama kararı aldım herkesle birarda bulununca insanlar senin derdin sıkıntın yok mutlu sanıyorlar biraz uzak kalmak kafa dağıtmak en iyisiiii.. senin başına gelenler düşündüklerini bende kısmen yaşadım yaşıyorum.. artık edeceğim duami da özenle seçiyorum Rabbim kalbimizi gönlümüzü biliyor ben O'na teslim oldum artık güzel haberlerde buluşuruz inşallah 🌼🌼

Sinovac

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2021
87
80
38
Çevre baskısi ne kadar kötü.. önceden takmazdim şimdi bu zorlu sürecin içindeyim ne yaşadığımı ben biliyorum insanlar bilmeziiye konuşuyor sanki biz keyfi çocuk yapmıyoruz.. eşim Allahtan o konuda stres olmuyor çocuk yok mu diyenlere siz yapında sevelim diyor 🤣 ben diyemem ki öyle utanırım kaldı ki erkeklere bu soru çok yonelmiyor hep beni kuytu köşede yakaladıklarında ya da bir toplu aile yemeğinde ne biçim ayıp bir durum ah ah artık eskisi gibi topluma karışmama kararı aldım herkesle birarda bulununca insanlar senin derdin sıkıntın yok mutlu sanıyorlar biraz uzak kalmak kafa dağıtmak en iyisiiii.. senin başına gelenler düşündüklerini bende kısmen yaşadım yaşıyorum.. artık edeceğim duami da özenle seçiyorum Rabbim kalbimizi gönlümüzü biliyor ben O'na teslim oldum artık güzel haberlerde buluşuruz inşallah 🌼🌼
Aminn inşallah 🤲🤲

Sinovac

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2021
87
80
38
Evet Erhan hoca böyle babacan abi gibi ne bileyim yakın davrandı ben agladigimda adam napsin güven oluştu ama ben labarabuvarlari kafamda soru işareti oluşturduğu için tekrar deneyeceksem doktordan dolayı değil de labaratuvardan dolayı başkente gitmem en azından başka bir yerde embriyolarima bakılsın bakalım.. Bülent Bey'in muayene ücreti 750 TL ama bir ay boyunca gecerliymis bu başkente de en son 223 mu ne veriyorduk.. tüp bebek fiyatları da hemen hemen aynı..
Benim yaşım 29 iki yıllık evliyiz bizde.. Hiç gebelik oluşmadı.. nasip kısmet sizin ne güzel iki yavrunuz olmuş ama o olana kadar da ne sıkıntılar yaşanmış inşallah Rabbim gönlünüze göre hayırlısı ile verir
Günaydın
Bülent Bey de karar kıldıniz sanırım.. yaşınız da çok genç.Baskentte 2 deneme süreciniz olmuş ve laboratuvar kısmı sizde güven oluşturmamis.Baska bir yerde denemek mantıkli.
Çok teşekkür ederim iki tane sağlıklı çok güzel yavrum var ve şuanda onların kıymetini şükrünü daha çok yapıyorum.
Bu forma girdikçe bol bol dua ediyorum.Bu yolda verilen maddi manevi emeklere karşılık sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin diyorum Rabbim.

EsSLem

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2010
118
82
29
Günaydın
Bülent Bey de karar kıldıniz sanırım.. yaşınız da çok genç.Baskentte 2 deneme süreciniz olmuş ve laboratuvar kısmı sizde güven oluşturmamis.Baska bir yerde denemek mantıkli.
Çok teşekkür ederim iki tane sağlıklı çok güzel yavrum var ve şuanda onların kıymetini şükrünü daha çok yapıyorum.
Bu forma girdikçe bol bol dua ediyorum.Bu yolda verilen maddi manevi emeklere karşılık sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin diyorum Rabbim.
Günaydın hayırlı cumalar 🌼 Allah razı olsun kızlar ikiz ki yoksa? 😻 Rabbim bağışlasın..Hayırlı evlatlar olsun inşallah 🤲🏼 Allah var benimde hep ikizlerim olsun isterdim bir tane olsun sağlıklı olsun tekiz olsun artık Rabbim bilir 🤲🏼😊

Sinovac

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2021
87
80
38
Günaydın hayırlı cumalar 🌼 Allah razı olsun kızlar ikiz ki yoksa? 😻 Rabbim bağışlasın..Hayırlı evlatlar olsun inşallah 🤲🏼 Allah var benimde hep ikizlerim olsun isterdim bir tane olsun sağlıklı olsun tekiz olsun artık Rabbim bilir 🤲🏼😊
Hayırlı cumalar olsun inşallah dualarımız kabul olsun 🤲🤲
Bende ikiz olsun çok isterdim ama ikiz değil.
2. tüp bebek denenem de oldu birinci kızım.Tek embriyo idi.
3.tup bebektede ikinci kızım oldu.Cift embriyo konuldu birisi tutundu.

mertugce35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2017
2.355
2.474
Kızlar merhaba..
Çok farklı duygular yaşıyorum. Hiçte iyi hissetmiyorum kendimi..
Tedavimden bahsetmek biraz içimi dökmek birazda bilgilendirme yapmak için bu konuyu açtım..

İlk tüp bebek tedavimde kısa protokol uygulandı.. 10 yumurta toplandı 9u olgun çıktı 8i dollendi.. 5. Güne gitmeyi beklediler hepsi canlılığını koruyarak gitti fakat ikinci günden itibaren embriyolarin gelişimi hep yavaştı 6. Gün 5cc düşük kalite transferim yapıldı sonuç negatif..

İkinci denemem yine aynı merkezde yapıldı. Bu sefer uzun protokol uygulayıp embiriyo için embroyoskop uygulayıp bir de kalsiyum destekleyici yaptılar embriyoskopa 1000 TL kalsiyum için de 500 TL aldılar.. Sonuç 11 yumurta toplandı 8i olgun çıktı 5 tanesi dollendi.. Yine 5. Günü beklediler.. Bize söyledikleri ikinci günden itibaren embriyolar çok hızlı ilerliyor 5 tanesinden 1 tanesi normal ilerliyor denildi.. 4. Gün aradıklarında 2 tanesi normal gününde gidiyor denildi bugün 5
Gün aradılar embriyolar kötü oldu transfer iptal!
Doktorla görüşmek istiyorum dedim doktor izne çıkmış Perşembe günü gelecekmiş yahu transferim olsaydı bugün olacaktı doktor nasıl izne çıkıyor görüşmek istiyoruz diyoruz burda değil izinde bu ne biçim yaklaşımdır.. ikinci kez bize olumsuz sonuç çıktı karşımıza transfer iptal Perşembe günü doktor sizi arayacak bu nedir arkadaş sesim titrediğinden konuşamadım zaten okuldayim derse girmem gerek eşim sizi arayacak bir de onla konusun dedim yine aynı şeyleri söyleyeceğiz ama yine de arasın dediler kapattık. Eşim aradı onada aynı seylero söylemişler.. Bilmiyorum canım çok sıkkın hadi ilk deneme olumsuz olabilir dedim fakat ikinci denemede daha da kötü oldu bir yerlerde sıkıntı var.. Perşembe günü bir ay önce başka doktordan randevu almıştım ikiside aynı güne denk geliyor hem eski hastaneden tüm dosyami alacağım bidaha da o hastaneye adımımı atmam.. inanın çok üzgünüm.. adana Başkent Hastanesi'nde tedavi gördüm labaratuvarinda büyük sıkıntılar olduğunu düşünüyorum.. Perşembe günü hem eski doktoruma bunun neden olduginu sorup sebebini öğreneceğim hemde hastane değiştirip diğer sectigim doktora dosyamı gösterip durumu anlatacağım bizim bilmediğimiz anlamadığımız ne olabilir bekleyip göreceğiz eşim çok üzgün benden de üzgün.. pes etmedim üçüncü kez deneyeceğim ama en azından başka bir doktorun daha görmesini yorumlanmasını istiyorum içime sinmeyen şeyler var . 30 bin TL ye yakın paramız gitti zamanımız gitti ve en çok bizi yiprattigi oldu..
Her türlü zarara sokmuslar, bir suru de embriyo gitmis canim en büyük kayip da o olmus bence.. Eger dedigin gibi laboratuarda bir sknti varsa belki de tutunacak embriyolarin yok oldu gitti. Çok sinir bozucu gercekten, bir de belirsizlik icinde sin. Ama kafana takma dicem suan sana klise olucak ama olan olmus Zten. InsAllah daha iyi bir yer bulabilirsin ve full Motive tekrar bSlar güzel sonuçlar alirsin canim üzme kendini

mertugce35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2017
2.355
2.474
Hayırlı cumalar olsun inşallah dualarımız kabul olsun 🤲🤲
Bende ikiz olsun çok isterdim ama ikiz değil.
2. tüp bebek denenem de oldu birinci kızım.Tek embriyo idi.
3.tup bebektede ikinci kızım oldu.Cift embriyo konuldu birisi tutundu.
Allah bagislasin yavrularinizi, sakincasi yoksa yasiniz kacti acaba kizlariniza hamile kaldiginizda, güzel sonuc almissiniz arka arkaya denemenizden masallah size. Benim de 2. Tup bebek denemenizden 1 kizim var 28 yasinda dim oldugunda, sonra 3 ve 4. Denemeler negatif, suan 32 yasindayim. Bu arada 1 kere normal yolla gebelik olmustu fakat onu 20. Haftada kaybettim😔😔😔

Sinovac

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2021
87
80
38
Allah bagislasin yavrularinizi, sakincasi yoksa yasiniz kacti acaba kizlariniza hamile kaldiginizda, güzel sonuc almissiniz arka arkaya denemenizden masallah size. Benim de 2. Tup bebek denemenizden 1 kizim var 28 yasinda dim oldugunda, sonra 3 ve 4. Denemeler negatif, suan 32 yasindayim. Bu arada 1 kere normal yolla gebelik olmustu fakat onu 20. Haftada kaybettim😔😔😔
Aminnn 🤲🤲 cümlemizin yavrularını inşallah
1.denemem de 26yasinda negatifdi
2.denenem 29 yaşında
3.denemem 34yasinda

Şimdi 38yasindayim bende 13yillik evlilikte ilk kez bu yaz da normal gebelik yaşadım gelişimi durdu 7+1de
Çok çok üzüldük kaybedince.Olmayan bebeği özlemeye onun için ağlamaya yerini tekrar doldurmayi istedik.Hormonlar annelik nasıl bir duyguymus öyle

Sizinkinin haftası da büyükmüş 😞 Rabbim cennetinde şefaat eylesin inşallah.Sabrini versin tekrar yerini hayırlı sağlıklı bir şekilde doldursun🤲
Sebebi neydi neyden kaybettiniz bebeği

Sizinde denemeleriniz fazla olmuş.Bende 4.niyetlendim Rabb'im kısmet ederse
Olmazsa bir hayır vardır diyerek tevekkül edip çocuk sayfasını kapatacağım.Dogal kalmasaydim aklımda yoktu tüp bebek.Yasim geçmeden bir kez daha deneme kararı aldik eşimle.

Hakkimizda hayırlı eylesin Rabbim

Sinovac

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2021
87
80
38
Allah bagislasin yavrularinizi, sakincasi yoksa yasiniz kacti acaba kizlariniza hamile kaldiginizda, güzel sonuc almissiniz arka arkaya denemenizden masallah size. Benim de 2. Tup bebek denemenizden 1 kizim var 28 yasinda dim oldugunda, sonra 3 ve 4. Denemeler negatif, suan 32 yasindayim. Bu arada 1 kere normal yolla gebelik olmustu fakat onu 20. Haftada kay
Denemelerimiz fazla ikimizin de.Ama bendeki düşünce de birşeyi ne kadar çok istersen Rabbim onu bizlere veriyor.Ama 1.de ama 5. deneme de..
Sağlığımız ve maddiyatimiz el verdikçe Rabb'im de izin verdikçe inşallah tekrar nasip olur

mertugce35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2017
2.355
2.474
Denemelerimiz fazla ikimizin de.Ama bendeki düşünce de birşeyi ne kadar çok istersen Rabbim onu bizlere veriyor.Ama 1.de ama 5. deneme de..
Sağlığımız ve maddiyatimiz el verdikçe Rabb'im de izin verdikçe inşallah tekrar nasip olur
Evet aslinda öyle ama ben de nedense tam tersini düsünüyorum ben ne zaman biseyi cok istesem hep ters tepiyor, ne zaman tevekkul edip vazgeciyorum o zaman oluyor, hep. Böyle oldu hayatim boyunca

EsSLem

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2010
118
82
29
Her türlü zarara sokmuslar, bir suru de embriyo gitmis canim en büyük kayip da o olmus bence.. Eger dedigin gibi laboratuarda bir sknti varsa belki de tutunacak embriyolarin yok oldu gitti. Çok sinir bozucu gercekten, bir de belirsizlik icinde sin. Ama kafana takma dicem suan sana klise olucak ama olan olmus Zten. InsAllah daha iyi bir yer bulabilirsin ve full Motive tekrar bSlar güzel sonuçlar alirsin canim üzme kendini
Amin canım Allah razı olsun hepsini sildim kafamdan üç ay dinlenmeye çekildim üç ay sonra yeniden başladığımda her şey daha güzel olacak inşallah 🦾🦾🦾