2 yas garanti yemek tavsiyesi

Allahım yardımcınız olsun inşallah arkadaşım.

Biliyorum ki siz benden daha iyi biliyorsunuz,tecrübelisiniz ki çocuk yetiştirmek çok zor. Ya da ben çok zorlanıyorum,ne yalan söyleyeyim.

Ben öğlen,akşam yemeyince yine kahvaltı türü sunuyorum. Peynir çok sevdiği için ona çok yükleniyorum. Bugün babaanneye gittik. Balık vardı,ayıptır söylemesi istemedi ki normalde sever. Ama herkes müdahale edince dikkati dağılıyor asla yemiyor.

Herkes kendi tabağına dönünce peynir ekmek yedirdim ne yapayım…

Ben de çok zorlanıyorum cidden.

Allahım hepimize güç kuvvet versin inşallah arkadaşım.
oyun grubundaki eğitmenler tutturdular çok sıvı kaka yapıyor süt ürünleri alerjisindendir diye. O zaten süte sınırlama getirmek zorunda kalmama neden oldu. Bu çocugun normali bu diyorum ama kabul görmedi. Çok zorlanıyorum bu ara ya:KK43: dün tazecik ekmek pişirdim mis gibi yemedi. Amin, hepimizin çok sabıra ihtiyacımız var

Geçenlerde evde brokoli için kavga çıkmıştı şimdi küçüğe verdiklerim yenilmiyor sonra ablası yiyor. Makarna, pilav ve bulguru da yemedi bu hafta, yeşil mercimek harı keza :KK43:

Yoğurt çorbasını yarın tekrar deneyeceğim :) teşekkür ederim ☺️
Allah yardımcınız olsun, kafaya takmayın mutlaka sevdiği yemekler oluşur zamanla. Kafaya taktıkça yemiyorlar rahat olun. Kek falan yapın evde sağlıklı aç kalmasın.

Allah yardımcınız olsun, kafaya takmayın mutlaka sevdiği yemekler oluşur zamanla. Kafaya taktıkça yemiyorlar rahat olun. Kek falan yapın evde sağlıklı aç kalmasın.
Ah evet kek kurabiye :KK43: evde de yapsam şeker :KK43: ama onları yiyor haklısınız ben de içine basıyorum yumurtayı loru en azından besleyiciliği fazla olsun ama yinede şeker veriyor olmak hoşuma gitmiyor. Şekersiz de denedim çöp oldu, kimse yemedi, malzemeye acıdığım için şekersiz tarifler yapmıyorum artık.

Ah evet kek kurabiye :KK43: evde de yapsam şeker :KK43: ama onları yiyor haklısınız ben de içine basıyorum yumurtayı loru en azından besleyiciliği fazla olsun ama yinede şeker veriyor olmak hoşuma gitmiyor. Şekersiz de denedim çöp oldu, kimse yemedi, malzemeye acıdığım için şekersiz tarifler yapmıyorum artık.
Bende de sağlıklı olsun takıntısı var ama en azından içinde ne olduğunu biliyorsunuz. Şekersiz isterseniz krep deneyin, yumurta yoğurt, zeytinyağ ile yapıyorum ben beyaz unla, yoğurdunu bol koyunca biraz ekşimtrak oluyor öyle daha çok seviyor çocuklar. Yulaf ve tam buğday unu da biraz ekleyebilirsiniz.

Bende de sağlıklı olsun takıntısı var ama en azından içinde ne olduğunu biliyorsunuz. Şekersiz isterseniz krep deneyin, yumurta yoğurt, zeytinyağ ile yapıyorum ben beyaz unla, yoğurdunu bol koyunca biraz ekşimtrak oluyor öyle daha çok seviyor çocuklar. Yulaf ve tam buğday unu da biraz ekleyebilirsiniz.
Her sabah yumurta-peynir-yağ-yulaf karıştırıp ya tavada ya waffle makinesinde ya tost makinesinde falan pişirip veriyorum mutlaka. Onu %75 yiyor diyebilirim. Mesela mandalina yiyordu, bıraktı. Genellikle meyve yiyor ama. Hazır tekli şişede satılan meyveli kefirler var, hazır olduğu için onları vermeyi çok sevmiyorum ama onu da içmeyi seviyor. Şişeyi bitirince yıkadım içine kendim yoğurtla meyveyi çekip koydum içmedi biliyor musun tadına bile bakmadı. Havuç terator yemedi ya kim sevmez yoğurtlu havuç

Her sabah yumurta-peynir-yağ-yulaf karıştırıp ya tavada ya waffle makinesinde ya tost makinesinde falan pişirip veriyorum mutlaka. Onu %75 yiyor diyebilirim. Mesela mandalina yiyordu, bıraktı. Genellikle meyve yiyor ama. Hazır tekli şişede satılan meyveli kefirler var, hazır olduğu için onları vermeyi çok sevmiyorum ama onu da içmeyi seviyor. Şişeyi bitirince yıkadım içine kendim yoğurtla meyveyi çekip koydum içmedi biliyor musun tadına bile bakmadı. Havuç terator yemedi ya kim sevmez yoğurtlu havuç
Benim oğlum yulafa bayılıyor ben de ama bazı doktorlar yulaf yemeyin işlenmiş diyor. O yüzden bence normal unla yapın bazen. Bize sağlıklı diye gösterilen her şey sağlıklı değil.
Bir de hep aynı şeyleri yemiyorlar benim oğlum da mandalinayı çok seviyordu şimdi yemiyor, kivi yiyor şimdi, nar, armut, elma verin.

Merhaba,

Kizim 21 aylik. Hic bir alerjisi yok. Son zamanlarda cok az yiyor. Gece sut icin uyaniyor. Ve defalarca uyanip agliyor. Tukendim onun gun icindeki talepkar, mutsuz sesler cikarmasindan ve uyumamak icin cok aglamasindan. Dun sabah 11 de esnemeye basladi saat 15e kadar esnedi. Yatirdim, yanina yattim, ayagimda salladim, kusagimda salladim, sarildim, sut verdim, arabayla 50 dakika gittik hic biri uyumasini saglamadi. Aksam 7 gibi yatirdik yine cok agladi. Gece defalarca uyandi.

Size yemek tarifi sormaya geldim.

Tarhana yemiyor. Pilav makarna yemedigi bile oluyor. Ben bu cocuk ne yiyor bilmiyorum acikcasi :KK43: muz, bogurtlen falan seviyor onlardan veriyorum gunde 1 porsiyon. Meyveli kefir iciyor. Bir de hazir 1-2 bebek kurabiyesi (yurtdisindayiz, temiz icerikli urunler aliyorum)

Dun et suyuna arpa sehriye kaynattim, yemedi. Ekmegi zar gibi dograyip yumurta ve sutle karistirip tereyaginda kizarttim yarisini yedi. Taze eksi maya ekmek pisirdim yemedi. Mandalina verdim yemedi. Avokado verdim yemedi. Aksam biraz tavuk yedi. Gece cok agladi.

Sutu suyla karistirip vermeyi denedim o zaman icmedi. Icine biraz toz kasik mamasi koydum yemedi.

Kendimi cok tukenmis hissediyorum. Esimle yetemiyiruz. Tukendik ikimizde.
Allah yardımcınız olsun yemeyen çocuk zor ama naçizane tavsiye sütü biraktirmayi deneyin, inek sütü veriyorsanız eğer çünkü benim oğlum (maşallah ) iştahlı bir çocuk ama son 1 aydır süte sardı önceden icmiyirdu günde 3 kez falan süt istiyordu ve yemek yemeyi bırakmıştı, şuan vermiyorum yada günde 1 kez öğle uykusundan önce veriyorum (eğer kahvaltısını güzel yaptıysa ) süt içmediği gün eski düzeninde gayet güzel yiyor yemeğini

Allah yardımcınız olsun yemeyen çocuk zor ama naçizane tavsiye sütü biraktirmayi deneyin, inek sütü veriyorsanız eğer çünkü benim oğlum (maşallah ) iştahlı bir çocuk ama son 1 aydır süte sardı önceden icmiyirdu günde 3 kez falan süt istiyordu ve yemek yemeyi bırakmıştı, şuan vermiyorum yada günde 1 kez öğle uykusundan önce veriyorum (eğer kahvaltısını güzel yaptıysa ) süt içmediği gün eski düzeninde gayet güzel yiyor yemeğini
Evet bırakıcam sütü. Şişenin dibi kaldı. Onu bitirip süt artık yok diye eline boş şişeyi tutuşturup vedalaştıracağım. Ama emziği bıraktı, sütü/biberonu bırakacak, çok şey oluyor hayatında

Evet bırakıcam sütü. Şişenin dibi kaldı. Onu bitirip süt artık yok diye eline boş şişeyi tutuşturup vedalaştıracağım. Ama emziği bıraktı, sütü/biberonu bırakacak, çok şey oluyor hayatında
Sür yerine su verin biberonla veya kendi yaptiginiz meyve sularından verin

X