2 yaş uyku sorunu

redpinkyellow

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2017
323
184
35
27 aylik oglum hep emerek uyumaya alisti benimde kolayima geliyordu emerek uyutmak, memeyi birakinca desteksiz uyur merak etme diyenler de beni kandirmis :KK43: 20 gun oldu sutten kestim (azaltarak, psikolojisini bozmadan kestim) sutten kesildiginden beri hic uyumuyor sadece babasinin kucaginda uyuyor :KK43: gece cok uyaniyor tabi uyaninca ben pispisliyorum kucakta. Babada uyudugu icin ogle uykulari da olmuyor esim evde olmadığı için. Uykusuz kaldigi icin gunduz uyumadigi icin sürekli mizmiz. Napsam uyutamiyotum hep esimi bekliyorum bu yuzden uyku duzeni diye bisey kalmadi. Bu arada uyku rutinimiz var. Saat 7 gibi aksam yemegini yiyip banyo yapıyor sonra uyku tulumunu giyip 20.30 gibi isiklari kapatiyorum masal anlatmak icin ugrasiyorum yataga uzansin istyorum ama ağlayarak kalkmak istiyor surekli su istiyor aklına ne gelirse istyor su veriyorum ama ağlıyor peynir ver diyor veriyorum yiyo baska sey istiyor sürekli bir seyler istiyor yatma moduna gecmek istemiyor zorlayinca çıldrırcasına ağlıyor o halini gorunce delirdi zannediyorum her seferinde pes edip babasina veriyorum artik mecburen yine kucakta uyuyor. Napicam inanin cok caresizim :KK43:

27 aylik oglum hep emerek uyumaya alisti benimde kolayima geliyordu emerek uyutmak, memeyi birakinca desteksiz uyur merak etme diyenler de beni kandirmis :KK43: 20 gun oldu sutten kestim (azaltarak, psikolojisini bozmadan kestim) sutten kesildiginden beri hic uyumuyor sadece babasinin kucaginda uyuyor :KK43: gece cok uyaniyor tabi uyaninca ben pispisliyorum kucakta. Babada uyudugu icin ogle uykulari da olmuyor esim evde olmadığı için. Uykusuz kaldigi icin gunduz uyumadigi icin sürekli mizmiz. Napsam uyutamiyotum hep esimi bekliyorum bu yuzden uyku duzeni diye bisey kalmadi. Bu arada uyku rutinimiz var. Saat 7 gibi aksam yemegini yiyip banyo yapıyor sonra uyku tulumunu giyip 20.30 gibi isiklari kapatiyorum masal anlatmak icin ugrasiyorum yataga uzansin istyorum ama ağlayarak kalkmak istiyor surekli su istiyor aklına ne gelirse istyor su veriyorum ama ağlıyor peynir ver diyor veriyorum yiyo baska sey istiyor sürekli bir seyler istiyor yatma moduna gecmek istemiyor zorlayinca çıldrırcasına ağlıyor o halini gorunce delirdi zannediyorum her seferinde pes edip babasina veriyorum artik mecburen yine kucakta uyuyor. Napicam inanin cok caresizim :KK43:
Okadar suan kı durumumu anlatmıssınızkı .. süreci yasayan bırı olarak bana bırseyler söylesenız.. motivasyona cok ıhtıyacım var

22 aylık kızım
İlk 18 ay kucakta ev gezerek ve memede emerek uyudu
Şimdi yatakta uyutmaya çalışıyorum yani birkaç aydır ama ne mümkün
Aynen. Sizinki gibi
Kakam geldi diyor , su istiyor , perdeyi aç , bebişi getir , yorganı ört ....
Bana şuraya yat , buraya otur , odadan çıkalım vs vs ......
sürekli birseyler istiyor
Ben de uyku konusunda çok zorlanıyorum ancak anne olmak sanırım böyle birseymıs
Ve çocuğa göre de çok değişirmiş
Canı sağ olsun diyorım , sabrediyorum.
geçecek elbet . Yapacak Birsey yok

22 aylık kızım
İlk 18 ay kucakta ev gezerek ve memede emerek uyudu
Şimdi yatakta uyutmaya çalışıyorum yani birkaç aydır ama ne mümkün
Aynen. Sizinki gibi
Kakam geldi diyor , su istiyor , perdeyi aç , bebişi getir , yorganı ört ....
Bana şuraya yat , buraya otur , odadan çıkalım vs vs ......
sürekli birseyler istiyor
Ben de uyku konusunda çok zorlanıyorum ancak anne olmak sanırım böyle birseymıs
Ve çocuğa göre de çok değişirmiş
Canı sağ olsun diyorım , sabrediyorum.
geçecek elbet . Yapacak Birsey yok
22 aylık kızınız bunları söyleyebiliyor mu ?
Benimde kızım 22 aylık ama anne, baba, aç, hayır, mama tarzında tek tük şeyleri söylüyor kizinizin cümle kurabilmesi ne güzel.

22 aylık kızınız bunları söyleyebiliyor mu ?
Benimde kızım 22 aylık ama anne, baba, aç, hayır, mama tarzında tek tük şeyleri söylüyor kizinizin cümle kurabilmesi ne güzel.
Söylüyor evet
Valla öyle seyler diyor ki ben şaşırıyorum
Hem de 2-3 aydır
Ben çok konuşuyorum onunla doğduğu günden beri
Herseyi tasvir ederek anlatıyorum
Her ince ayrıntısına kadar

bir de her çocuk bir değil
Henüz konuşmuyor olması bu kadar , bir sorun değil :)
Canı sağ olsun illa konuşacak :)

bizim kız susmak bilmiyor 😂😂

X