2 yaşındaki çocuğumda lenf nodu

gulfem2017

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2017
506
370
Çok caresizim nolur tecrübesi olan bişey söylesin dünyanın en büyük derdi bu benim için..
Bir senedir lenf şişliği farkettik çocukta.. doktor lar onemsemedi.. kan tahlili yaptılar ve sonuç genelde normal çıktı..bu aralar büyüdüğünü hissettim ve özellikle kendim ultrason istedim..zaten hiç içim rahat değildi.. ultrason da her iki tarafta da birkaç tane 1 buçuk cm boyutunda lenf nodlari çıktı çok çaresizim nolur bı bildiginiz varsa söyleyin başına gelen varmi

Paniklemeyin. Bende çocukluğumdan beri var. Sürekli anjin, ateşli hastalık gecirmisim bebekken. Ondan sonra oluşmuş annemin dediğine göre.

Ultrasnla bakılmış zaten. Kötü bir durum olsa doktorlar müdahale ederdi.

Paniklemeyin. Bende çocukluğumdan beri var. Sürekli anjin, ateşli hastalık gecirmisim bebekken. Ondan sonra oluşmuş annemin dediğine göre.

Ultrasnla bakılmış zaten. Kötü bir durum olsa doktorlar müdahale ederdi.
Daha doktor görmedi ama ultrason la bakan uzman iltihaba bağlı olabileceği ni söyledi. Kan çıktıktan sonra yani yarın göstereceğiz. .. yaaa iki tarafta birkaç tane görülmesi beni çok urkuttu.. burdan başka derdimi dokucek kimse yok nefes alamıyorum çok çaresizim nolur feryadımı duyan bana dua etsin nefes alamıyorum

Daha doktor görmedi ama ultrason la bakan uzman iltihaba bağlı olabileceği ni söyledi. Kan çıktıktan sonra yani yarın göstereceğiz. .. yaaa iki tarafta birkaç tane görülmesi beni çok urkuttu.. burdan başka derdimi dokucek kimse yok nefes alamıyorum çok çaresizim nolur feryadımı duyan bana dua etsin nefes alamıyorum
Canım benim, üzülme. Diyorum ya büyük olasılıkla ateşli hastalık, iltihaptan dolayı oluyor çocuklarda. Sakin olmaya caliş. Kötü düşünme hemen. Ben hâlen o lenf nodulleriyle yaşıyorum bak 45 yaşındayım.

Benim büyük oglumun yuzunde cikti hemde gittikce büyüyen cinstem emar tomografi ultrason derken dokdor bu ciddi birsey degil dedi.bu lenf bezi kendi kendine kahramanlik yapmis dedi oglumda alerjik bunyeye sahip.
Tek basina hastaligi ustlenmeye calusmis dedi.1 sene boyunca duzenli antibiyotik verdi gecti cok şükür.
6 aylik bebegimdede cikti 3 tane onada verem asisi yapilmisti lenf bezlerini sisirmis bilye kadar vardi.cok şükür ilac kullanmadan 3 ayda iyileşti.tabii siz tedbiri elden bırakmayın.
Cocuk alerji uzmanlari var adini unuttum.ona goturun onlar butun kontrolleri yapıyor

bende de var kendimi bildim bileli hatta cok kucukken bu nodlar yuzunden anneme kiziniz lenfoma bile dendi henuz hic bir test yapmadan
hala lenflerim sisiyor ara ara suan bile sis yani hic gitmiyor ama bazen kuculuyor preferik yayma testleri falan hep yapildi hic bir sey yok 11.ayda biopsim var ordanda bisey cikacagini sanmiyorum
panik yapmayin bazen sebepsiz olabiliyor
tam kan sonuclari varmi elinizde cocugunuzun?

Canım benim, üzülme. Diyorum ya büyük olasılıkla ateşli hastalık, iltihaptan dolayı oluyor çocuklarda. Sakin olmaya caliş. Kötü düşünme hemen. Ben hâlen o lenf nodulleriyle yaşıyorum bak 45 yaşındayım.
Sizinde bir kaç tane mi öyle.. kötü olanlara bir kaç tane olması geçmemesi

bende de var kendimi bildim bileli hatta cok kucukken bu nodlar yuzunden anneme kiziniz lenfoma bile dendi henuz hic bir test yapmadan
hala lenflerim sisiyor ara ara suan bile sis yani hic gitmiyor ama bazen kuculuyor preferik yayma testleri falan hep yapildi hic bir sey yok 11.ayda biopsim var ordanda bisey cikacagini sanmiyorum
panik yapmayin bazen sebepsiz olabiliyor
tam kan sonuclari varmi elinizde cocugunuzun?
Sizinde bizim gibi bir kaç tanemi

Lütfen sakin olun benim oğlumda da var hatta hala var ultrason cekildi önemli değil denildi ustune 2 sene geçti doktorla konuşun, hastalıkta zaten olabilir doktor görsün önce merak etmeyin. Antibiyotik verir heralde

Öncelikle geçmiş olsun. 25 yaşındayım bende de irili ufaklı 9-10 tane mevcut hem de yıllardır. Hatta küçükken yanağımdakini tüm arkadaşlarıma elletir, bak benim yanağıma bezelye kaçtı diye korkutmaya çalışırdım. Eğer kolay hastalanan, narin yapılı bir çocuk ise vücut en ufak bir mikroba maruz kaldığında ateş ile birlikte vücudun bağışıklık sistemi tarafından salgılanan antikorların oluşturduğu beze ve bezecikler bunlar. Farklı doktorlar takip ediyor yıllardır ve hepsi de aynı şeyleri söylüyor. İçiniz rahat olsun ama ben pimpirikli biri olduğum için hala 6 ayda 1 defa mutlaka kontrol ettiririm.

Panik yapmayın. Benim oğlumda da 3,5 yaşında çıktı bu olay.
Doktoru hiç önemsemedi bile. Hastalıklardan kaynaklanıyormuş, vücudun savunma mekanizmaları bunlar, savaşınca böyle oluyorlar, %95 herkeste vardır dedi. Hatta bende de varmış. Gösterdi ve bak hemde bir kaç tane var sende dedi.
Oğlum şimdi 23 yaşında.

Yüreğinizi ferah tutun.

Kardeşim Rabbimiz Yardimcin olsun lütfen üzülme hastalanınca çıkar orda bazı insanlarda. İnşaallah gönlün ferahlar doktora gidince ki öyle olacaktır çünkü en ufak bir tehditte hemen söylerler atlamazlar.

Lenf bezi sisliginde onemli olan 1.5 cm den buyuk olmasi antibiyotige direncli olmasi benim kizimda var 3.5 cm 5 cm ve 2.9 cm boyutunda biz hemotoloji onkolojide takipteyiz

X