20 aylik evliyim, esim surekli telefonla oynuyor.

Ya siz arkadaş çevrenizi önce bi değiştirin bence. Bu ne yahu, çocuk yapmak istemiyosunuz senin kendine güvenin yok terapi al diyolar sanki bu aşırı anormal biseymis bi hastalikmis gibi, eşim benimle ilgilenmiyo diyosunuz pandemidendir diyolar. Ucundan kıyısından bi tane bi yaraya merhem olacak fikir düşünce yok. Çocuk istemiyosaniz istemiyosunuzdur, zaten böyle bi adama çocuk yaparsanız eşiniz coin takip ederken siz deli gibi çocuk sallamaktan kafayı yersiniz. Bence eşinize ciddi yaptırımlar uygulamanız gerekiyor, düzelmedigi sürece çocuk yapmayacaginizi, bikac gün kandırmak için düzelmiş gibi yapmalarını da yemeyeceginizi belirterek mesela. Bi süre kendinizi tamamen geri de çekebilirsiniz, bir iletişim çabası içine girmeyin, o sizinle konuşmadan siz onunla konuşmayın, bir sohbet açmaya çalışmayın. Eğer farkeder de noluyo diye yanınıza gelirse gözünüzü yumar ağzınizi açarsınız. Ama yok farketmezse ve oh canıma minnet diye hayatına devam ederse durum vahim demektir...
Dediklerinizi uyguladım, soguk davraniyorum, cumle arasinda tatlı laflar atiyorum rahatsiz oldugumu fark etsin diye ama bir degisme yok. Tartismalarimizda da sen soylesin sen boylesin diye laflr atarak tartismiyorum. Yasim
Benim evet cogu kisiye gore cocuk ya da kucuk olabilir ama kendimi gelistirmis birisiyim. Pozitif iletisimi 14 yasimdan beridir surekli takip eder ve uygularım. Tartisma esnasnda da bu sekilde yapman soylemen beni uzuyor, bu davranisindan rahatsiz oluyorum diye belirtirim her zaman. Rahatsiz oldugumu bilmesine ragmen, devam etmesi zaten artik kafamda bazi seyleri bitiriyor o yuzden buraya yazdim fikir alabilmek icin acaba kendim mi abartiyorum diye. Ama hicte abartmiyormusum. Herkes nasil hissediyorsan aynisini yazmis. Birisi bana yazmis ; “ ufak sarilmalar ve ozurle hayatin gecer “ diye. Bir seyler degismezse boyle olacak herhalde… bir seyler degismeli. Bakalim. Degisecek ins. Yorumunuz icin tesekkur ederim.

Bu coin sevdası bütün evliliklere gölge gibi düştü ya 🙄 benim eşim de telefonunu nereye koyduğunu unuturdu şimdi telefona yapışık geziyor 🤦‍♀️ ama eşiniz yapı olarak böylemiydii hep? Sevgiliyken de ilgisiz miydi? Çocuk için hiç acele etmeyin. Zaten aranız da iletişim az bide çocuk olunca sizin bütün ilginiz çocuk olucak. Eşinizle iletişiminiz tamamen kopar. Her şeyden önce çözüm bulabilmeniz için bunların sorun olduğuna eşinizin inanması lazım. Ama o normal görüyor sanırım.
Aynen oyle benim esimde bu coinden once cok fazla eline telefon almazdi coinlerde sonra aynen dediginiz gibi yapisik gezmeye basladi. Sevgiliyken de asiri ilgili diyemem ama bu kadar da ilgisiz degildi tabi ki. En azindan geziyorduk. Sohbet muhabbet ediyorduk. Smdi hepsi en minimal seviyede. Aynen oyle dediginiz gibi esim bunlari sorun olarak gormesi lazim , o normal gormuyor. Benim bosuna taktigimi felan dusunuyor. Bunun sorun olduguna inanmak icinde herhalde aile terapistine gitmek gerekli. Valla sonumuz hayr olsun. Ama ben cok hayr goremiyorum maalesef.

Ben de 8 aylık evliyim. Coin konusu şu an bizim evliliğimizde de büyük muhabbet konumuz. Yazdıklarınız çok anlamlı, burda size yapılan gerçekten fesat ruh yorumlarını takmayın. Evlilik öyle bir şeymiş ki, biz kadınlar kendimizi evliliğe ve eşe adamaya hazırken, onların bu niyette olmadığını görünce hayal kırıklığına uğruyoruz. Onlar bizim kadar yer vermiyorlar evliliğe, cinselliğe, mutlu etmeye... ben büyük sorun göremedim. Benim de boşanmak aklıma çok geliyor, ama bu zamanın getirisi sanırım. Özgürlük hep cezbediyor. Ama onun da sonu yok. İnsanoğluyuz. Hiçbir zaman hiç bir şey bizi tam anlamıyla tatmin etmiyor, eş olarak seçtiğimiz insan da etmiyor. Erkekler eşini mutlu etmekten aciz. Yani zaman böyle.
Aynen dediklerinize katiliyorum. Ozgurluk cezbediyor ama sonu nereye kadar? Bosanmak evet belki bir cozum ama once duzeltmeye calisilmali baktik sonuc alamiyoruz o zaman dusunulmeli. Suanda bosanmayi dusunmuyorum bu son ihtimal kafamda. Onun sorunlarimizin oldugunu kabuk ettirerek baslamam gerek daha sonrasinda zaman gosterecek. Aile terapistinide düşünüyorum. Erkekler zaten eslerine seni seviyorum dese, gelip sarilsa, iyi ki varsin dese, butun gunumuz mükemmel gececek ama iste beyinsiz olduklari icin bunlari yapmaktan acizler. Yorumunuz icin tesekkurler.

Merhabalar arkadaslar.
Kadinlar kulubunu biliyordum fakat yeni uye oldum. Oncelikle 23 yasindayim, ekim 2019 da esimle evlendim. Esimle 2015 yilinda tanistik 4 yillik birliktelik sonrasi evlendik. Sevgiliyken de sorun olan bazi seyler hala daha evliligimizde devam ediyor maalesef ki. Esim 28 yasinda. Evliligimiz koronaya denk geldi bununla mi alakali bilmiyorum ama aramizda hic enerji yok eglenmek yok ve bu benim canimi cok sikiyor. Evlendigimiz ilk zamanlar cinsellik olarakta cok iyiydik, hafta da 3-4 kere birliktelik yasiyorduk su son zamanlarda hafta da bir kere birliktelik yasiyoruz ve ben boga burcuyum cinselligi seviyorum ve onemsiyorum. Karsimdaki insani rencide etmeden fikirlerimi her zaman beyan eden bir insanim ve cinselligi sevdigimi bu konuda dikkat etmesi gerektigini söylememe ragmen cevabi “ hafta da bir kere oldugunda daha cok haz aliyorum” cevabini aldim ama ben tatmin olmuyorum. Ten uyumumuz gercekten cok iyi cinsel birlikteligimiz sirasinda zamanimiz guzel geciyor. Cinsel birlesme bittiği zaman direk eline telefonu aliyor ve coinlere bakiyor, instagramda dolasiyor. Sevisme sonrasi sarilarak konuşmayı cok seviyorum ama surekli konusan taraf ben oluyorum ve kendimi geveze hissediyorum. Konusmadigim zamanlarda ise modum asiri dusuk oluyor ve kendimi mutsuz hissediyorum. Ben sosyal birisiyim. Ailem kalabalik bir aileden geldim ve cocuk buyutmenin zorlugunu goren birisi olarak daha sevgiliyken esime hemen bebek istemedigimi soylemistim o da mantikli bulmustu. Simdi yasinin 28 oldugunu ve artik bebege hazir oldugunu soyluyor. Acikcasi bende bebegim olsun istiyorum ama kafam cok karisik. Kendim cocuk gelisimi mezunuyum, cocuklari cok seviyorum ama insanin kendi cocugu olmasi hayati biraz daha karmasik yapiyor. İstedigin zaman “ al annesi bu agliyor” diyemeyecegim ve kendim bakacagim icin buna hazir miyim bilemiyorum. Arkdaslarimla konustugumda kendine güvenmiyorsun bununla alakali sorunun var psikolojik yardim al bence demislerdi. Kendime güvenmemek demiyeyim ama yasimin genc olmasindan kaynakli kafamda hep bir acabalar var. Esimin de cocuk oldugu zaman cok iyi bir baba olacagina kesinlikle eminim fakat sorumluluk altinda beni yalniz birakir mi diye dusunemeden edemiyorum. Esimin birde hic yaşıtı evli arkadasi ya da kuzeni yok(erkek). O yuzden onlar esimi cagirdiginda ve ben bebekle oldugum zamanlar tepkimi zorlayacağından daha olmadan adim kadar eminim. Ben esimi kisitlayan veya kiskanan birisi degilim. Ama bazi davranislari artik gozume batiyor. Ozellikle surekli elinde telefon olmasi ruhumu daraltiyor. İlgi manyagi birisi degilim ama allah askina her gun 7/24 neredeyse bir insanin elinde telefon surekli bakar mi ya. (Coin takip ediyor beyefendi) bu durumdan rahatsiz olduğumu beni bazen boşanmayi dusundurmeye ittigini soyledigimde,ozur diliyor sariliyor, o an yumusak laflar ediyor ve uzatmamak adina ozrunu kabul ediyorum ama artik ilgisizligi canima tak etti. Daha bu zamanlarda boyleysek evliligin ilerleyen zamanlarinda nasil olacagiz? Ya da olmali miyiz? Psikolojiyi seviyor ve takip ediyorum. Esim olmadigini düşündüğümde icimde bir bosluk oluyor gercekten onu seviyorum onunda beni sevdigini en icten kalbimde hissediyorum ama iletisimsizlik, sohbet etmemek, sakalasmamak, gercekten artik ruhumu daraltti. Birde pandemi dolayisi ile calistigim is yeri kapandi bu vesiliyle evdeyim. Ailem otobusle 40 dakika uzaklikta ama yasaklardan dolayi gidemiyorum. Gercekten cok bunaldim. Esimle olan sorunlarimi baskalarina anlatan birisi sevgiliykende olmadim ama artik dayanamiyorum akil almak istiyorum. Bazi arkadaslarim pandemiden dolayi bir sey yapamiyorsunuz bu yuzden bu kadar hareketleri gozune batiyor diyor. Dusundugumde bununda etkisinin old. Goruyorum ama ondan istedigim sohbet etmek telefonu evde olabildiğince minumum a indirmek sakalasmak, vs vs. Bunu her insanin erkek ya da kadin olmasi farketmeksizin istemesinin normal old. Dusunuyorum. Velhasil kelam ilgisizligi beni gun gectikce yoruyor. İlgisizliginden şikayetçi oldugumu soyledigimde duzeltecegini dikkat edecegini söylüyor ama bir degisiklik yok. Evlilik gercekten guzel bir olgu ama insanlar bu sekilde iletişimsizligi insani ve evliligi yiprandiriyor. Kendimi her gun mutsuz hissetmekten yoruldum. Ne yapmam gerekli hic bilmiyorum…

Esim gercekten benimle vakit gecirmiyor… gercekten cok can yakici. Eglenceli birisiyim aslinda ama beni huzursuz biri haline getirdi bazi zamanlarda davranislari. Yuruyus yapma fikrini bir kere soyledigimde isten zaten yorgun geliyorum yuruyus yapamam oldu. Ama onun bahanesi oldugunun farkindayim. Mutfakta yemek yapmayi sevmiyor, kitap okumayi sevmiyor ( aksine ben ikisini cok seviyorum) hatta bir keresinde konustugumuzda ; “ iliski de sadece kendini gelistiren kisinin ben olmasindan cok sıkıldım “ diye bir serzeniste bulunmuslugum bile var… ben caykolik birisiyim ve yemekten sonra muhakak iceriz, o esnada bir sey izlesek bile elinde yine telefin coinleri takip ediyor… hatta laf atiyorum bilerek lafimi 2 kere 3 kere tekrarliyorum hiih diyor, sagir misin kac kere soyledim diyorum, bir seye dalmistim diyor ama bu surekli oluyor maalesef. Dediginiz gibi yapmak istediklerimi soyluyorum ben iletisime acik bir insanim. Kendi isteklerimde ona soylerim, bundan hoslanirim soyle yapalim vs diye. Tamam yaparız der ve gecistirir. Hep bahaneside “ araba alinca gezeriz “ oluyor. Pandemi dolayisiyla da henuz araba da alamadik gercekten bunaldim. Cocuk konusunda da yorumunuz icin tesekkur ederim. Zaten yapmaya calismadik agustos gibi dusunuyorduk ama aile terapistine kesinlikle gitmemiz gerektiginin farkina yorumlariniz sayesinde daha da net fark ettim. Degerli yorumunuz icin tesekkur ederim.
Benim eşim de aynen böyle gerçekten çok zor durum kizıncada sen çok konuşuyorsun der.Pskolojimi alt üst etti 10 yıl oldu hala beraber bi gezelim demedi.Bi yere gitse arkadaşlarıyla gider .Beni kolay çıkarmaz evden gezelim demez .Evdeykende robot gibi telefon elinde duymaz,görmez bizi ben salaklık yaptım.3çocuk yaptım sadece oynar sever.1saat o kadsr derdini hep bana yükler.iyi niyetli bir insan ama bu umursamazlığı interneti artık kaldıramıyorum.Çocuk olmasa kesin boşardım.Yan yana oturuyoruz tek laf konuşmadan robot gibi azcık soru sorsam ona cevap vermeye aciz 2 ay küstüm yatağı bile ayırdm işi düşünce gezdi peşimden şakalar havada uçtu barıştık gene aynı mal hep küseyim mi napayım vala çekilmez çile yapmayın çocuk asla şimdiden böyleyse benimki başta çok düşkündü bna o bile bu hale geldi.sizin şimdiden bu kadsr umursamaz taviz vermeyin bence

Merhabalar arkadaslar.
Kadinlar kulubunu biliyordum fakat yeni uye oldum. Oncelikle 23 yasindayim, ekim 2019 da esimle evlendim. Esimle 2015 yilinda tanistik 4 yillik birliktelik sonrasi evlendik. Sevgiliyken de sorun olan bazi seyler hala daha evliligimizde devam ediyor maalesef ki. Esim 28 yasinda. Evliligimiz koronaya denk geldi bununla mi alakali bilmiyorum ama aramizda hic enerji yok eglenmek yok ve bu benim canimi cok sikiyor. Evlendigimiz ilk zamanlar cinsellik olarakta cok iyiydik, hafta da 3-4 kere birliktelik yasiyorduk su son zamanlarda hafta da bir kere birliktelik yasiyoruz ve ben boga burcuyum cinselligi seviyorum ve onemsiyorum. Karsimdaki insani rencide etmeden fikirlerimi her zaman beyan eden bir insanim ve cinselligi sevdigimi bu konuda dikkat etmesi gerektigini söylememe ragmen cevabi “ hafta da bir kere oldugunda daha cok haz aliyorum” cevabini aldim ama ben tatmin olmuyorum. Ten uyumumuz gercekten cok iyi cinsel birlikteligimiz sirasinda zamanimiz guzel geciyor. Cinsel birlesme bittiği zaman direk eline telefonu aliyor ve coinlere bakiyor, instagramda dolasiyor. Sevisme sonrasi sarilarak konuşmayı cok seviyorum ama surekli konusan taraf ben oluyorum ve kendimi geveze hissediyorum. Konusmadigim zamanlarda ise modum asiri dusuk oluyor ve kendimi mutsuz hissediyorum. Ben sosyal birisiyim. Ailem kalabalik bir aileden geldim ve cocuk buyutmenin zorlugunu goren birisi olarak daha sevgiliyken esime hemen bebek istemedigimi soylemistim o da mantikli bulmustu. Simdi yasinin 28 oldugunu ve artik bebege hazir oldugunu soyluyor. Acikcasi bende bebegim olsun istiyorum ama kafam cok karisik. Kendim cocuk gelisimi mezunuyum, cocuklari cok seviyorum ama insanin kendi cocugu olmasi hayati biraz daha karmasik yapiyor. İstedigin zaman “ al annesi bu agliyor” diyemeyecegim ve kendim bakacagim icin buna hazir miyim bilemiyorum. Arkdaslarimla konustugumda kendine güvenmiyorsun bununla alakali sorunun var psikolojik yardim al bence demislerdi. Kendime güvenmemek demiyeyim ama yasimin genc olmasindan kaynakli kafamda hep bir acabalar var. Esimin de cocuk oldugu zaman cok iyi bir baba olacagina kesinlikle eminim fakat sorumluluk altinda beni yalniz birakir mi diye dusunemeden edemiyorum. Esimin birde hic yaşıtı evli arkadasi ya da kuzeni yok(erkek). O yuzden onlar esimi cagirdiginda ve ben bebekle oldugum zamanlar tepkimi zorlayacağından daha olmadan adim kadar eminim. Ben esimi kisitlayan veya kiskanan birisi degilim. Ama bazi davranislari artik gozume batiyor. Ozellikle surekli elinde telefon olmasi ruhumu daraltiyor. İlgi manyagi birisi degilim ama allah askina her gun 7/24 neredeyse bir insanin elinde telefon surekli bakar mi ya. (Coin takip ediyor beyefendi) bu durumdan rahatsiz olduğumu beni bazen boşanmayi dusundurmeye ittigini soyledigimde,ozur diliyor sariliyor, o an yumusak laflar ediyor ve uzatmamak adina ozrunu kabul ediyorum ama artik ilgisizligi canima tak etti. Daha bu zamanlarda boyleysek evliligin ilerleyen zamanlarinda nasil olacagiz? Ya da olmali miyiz? Psikolojiyi seviyor ve takip ediyorum. Esim olmadigini düşündüğümde icimde bir bosluk oluyor gercekten onu seviyorum onunda beni sevdigini en icten kalbimde hissediyorum ama iletisimsizlik, sohbet etmemek, sakalasmamak, gercekten artik ruhumu daraltti. Birde pandemi dolayisi ile calistigim is yeri kapandi bu vesiliyle evdeyim. Ailem otobusle 40 dakika uzaklikta ama yasaklardan dolayi gidemiyorum. Gercekten cok bunaldim. Esimle olan sorunlarimi baskalarina anlatan birisi sevgiliykende olmadim ama artik dayanamiyorum akil almak istiyorum. Bazi arkadaslarim pandemiden dolayi bir sey yapamiyorsunuz bu yuzden bu kadar hareketleri gozune batiyor diyor. Dusundugumde bununda etkisinin old. Goruyorum ama ondan istedigim sohbet etmek telefonu evde olabildiğince minumum a indirmek sakalasmak, vs vs. Bunu her insanin erkek ya da kadin olmasi farketmeksizin istemesinin normal old. Dusunuyorum. Velhasil kelam ilgisizligi beni gun gectikce yoruyor. İlgisizliginden şikayetçi oldugumu soyledigimde duzeltecegini dikkat edecegini söylüyor ama bir degisiklik yok. Evlilik gercekten guzel bir olgu ama insanlar bu sekilde iletişimsizligi insani ve evliligi yiprandiriyor. Kendimi her gun mutsuz hissetmekten yoruldum. Ne yapmam gerekli hic bilmiyorum…
Iletişimi sen kurmaya çaliş. Mesela o telefonla oynarken yaninda otur işin nasil geçti? Bugun neler yaptim gibisinden konu aç. Ya da kendin bugun yaptiklarindan konuş. Guzel film seç. Akşam bakalim de. Çerezleri de hazirlayip izleyin. Akşamlar el ele yuruyuş yapin. Buyuk puzzle al kur bir yere beraber yapin ve saire gibi mesguliyetler bulun. Benim eşim de universite yillarindan yurdda kaldi. Ailesi uzak memleketdeydi. O yuzden birşeyleri birisine anlatmak gibi huyu yoktu evliliyimizin ilk aylarinda o da oyleydi. Mesela işten gelirdi ben yemek hazirliyiyordum o masada telefonla oynardi. Yemek yerken de bir gozu telefonda olurdu. Aliştiği duzen oydu nede olsa. Işten konuş diyince işin sıkıntisini sana anlatip canini sikmayayim derdi. Ama ilk başlar sofrada telefon kullanmamasini guzel şekilde soyleyerek engelledim. Daha sonra artik içinde tutmakdansa birşeyleri bana da anlatmasini istedim. Ve şu an bazen işte bir olar oluyor firsat bulunca ordan ariyor konuşuyoruz. Tv bir senedir izlemiyoruz. Zaten yeni diziler izlenir gibi deyil. O yuzden ev sessiz oluyor ve bir yerde sohbet etme zamanimiz oluyor. Avrupa yakasini birlikde izliyoruz . Tüm arkadaşlarini tanirim. Hepsinin eşiyle arkadaşlik khrdum. Birbirimizin sir arkadaşi, sohbet arkadaşi olduk. Yani demem o ki o oyle olsa bile sen onu deyişe bilirsin. Sen birşeyler yap. Malesef iletişiminizin eksik olduğunu o anlamjyor. Anlayan sen olduğun için sen çaba goster. Git otur yaninda hadi sohbet edelim de bu kadar

Merhabalar arkadaslar.
Muhtemelen bahis kumar bağımlısı olmuştur başka bir açıklaması yok hesaplarını kontrol et son gezdiği sayfalara bak derim

Bogalar yengecler aşiri uyumlu 😊keske yengecle evlenseymissijiz 🤗bende yengec burcuyum eşim kova ve sizin yazdiginiz ne varsa yaşiyorum inanki ,benim yaşim 31 oldu 28 de evlendim .cisellikte size katiliyirum hevesle ustume atlicak bi koca beklerken ben peşinden koşar oldum bi bayan olarak ,yok işden yorgun geliyonuş falan filan.bu yipratiyor çok onu söyleyim.bende eşime sarilmayi ilgilenmyi cok severim bazen cok bunaltiyosun bile der,disari çikalim konusu ise bi adam en basda cikmiyosa degismiyo canim inanki evde sıkılıyo eşim bi hava aldiriyim düşüncesi yok ben çok israr edince tamam der yapmasi 1 ayi bulur,bende bekarken ckk ozgur bi kizdim ama evliligim hic oyle degil.benim bir kizim var 1 yasina girmedi daha ,yuku gercekden cok agir bambaska oluyosun sana tavsiyem kafan cok rahat olmadan ,sen mutlu olmadan cocuk asla yapma,cocuk esden uzaklastiran biseyken sen zaten eşinle tatmin olamamissin ki ayni benim gibi ,vala evliligimi ben duygularimi bastirarak yasiyirum ,senin yaşinda olup cocugum olmasaydi eger .inanki öyle bi gözlemler tartardimki olmuyosa mutlu olmuyosam hic dusunmeden bititrrdim ama benim bi kizim var yasim 31 fedakarlik yapmak zorundayim

Merhabalar arkadaslar.
Oncelikle selamlar 10 yildir evliyim 2 yil flort nisanlilik donemi gecirdik deli gibi asik 7/24 gozumun icine bakan saatlerce sohbet edip gozumun icine bakardi evlenmeden once nezaman evlendik PlayStation telefon televizyon 😩iki cocugumuz var bizi seviyor butun ihtiyaclaramizi karislar ama gerek cocuklara gerek bana yeterince vakit ayirmiyor isi bahane edior hep yorgun hep stresli 10 yildr ayni muhabbet ben bazen patliyorum o ara bi hafta iyi sonra yine ayni ben yoruldm ama o yorulmuor yani cok umitli olma arkadasm

Sex konusunda kadin ne kadar isteksizse erkek o kadar istekli oluyor. Malesef biz kadinlar evlenince av Avci mantihindan uzak kaliyoruz nasilsa esim diye bakiyorlar ve sex erkek adina heycanini yitirebiliyor. Ben bi keresinde Inat ettim 6 gun kactim sonra adam cildirdi. Her tamam deyisimi Nimet gordu.
Coin olaylari malesef tam zamanli is gibi mesgul ediyor insani. Ya uzun vadeli yatirima donucek yada siz isi bu bu adamin deyip takmicaksiniz.
Instagram a takilmayi seven erkege dikkat etmek gerek. Bos geziyosa sorun yok ama ilgisini neye yoneltmis bi bakin derim.
Cocuk icin acele etmeyin. Yaslariniz uygun istiyorsaniz simdi bile olabilir ama sorumluluk konusunda hamileligin son 5 ayi ve bebisin ilk 12 ayi encok annede. Bu yuzden yorucu bir surec olabilir. Nasilsa adami seviyorum evliligim saglam pandemi zamani bebis de aradan ciksin derseniz bana mantiksiz gelmiyo. Sex olaylarini kotu etkiler tecrubeyle sabit 😅

çocuk olunca da değişmeyecek tüm gün telefonda olacak. ben bu şartlar altında hayatta çocuk yapmam. düzelmesi için psikologa gitmesi lazım senin değil onun gitmesi gerekiyor önce. daha da düzelmezse boşan kurtul bacım.

evliliğiniz oturmamış ki
Çocuk sahibi olursanız şimdiden bu durumda daha çok yıpranırsınız

Dediklerinizi uyguladım, soguk davraniyorum, cumle arasinda tatlı laflar atiyorum rahatsiz oldugumu fark etsin diye ama bir degisme yok. Tartismalarimizda da sen soylesin sen boylesin diye laflr atarak tartismiyorum. Yasim
Benim evet cogu kisiye gore cocuk ya da kucuk olabilir ama kendimi gelistirmis birisiyim. Pozitif iletisimi 14 yasimdan beridir surekli takip eder ve uygularım. Tartisma esnasnda da bu sekilde yapman soylemen beni uzuyor, bu davranisindan rahatsiz oluyorum diye belirtirim her zaman. Rahatsiz oldugumu bilmesine ragmen, devam etmesi zaten artik kafamda bazi seyleri bitiriyor o yuzden buraya yazdim fikir alabilmek icin acaba kendim mi abartiyorum diye. Ama hicte abartmiyormusum. Herkes nasil hissediyorsan aynisini yazmis. Birisi bana yazmis ; “ ufak sarilmalar ve ozurle hayatin gecer “ diye. Bir seyler degismezse boyle olacak herhalde… bir seyler degismeli. Bakalim. Degisecek ins. Yorumunuz icin tesekkur ederim.
Cocuk yapmayın üzgünüm ama evliliğiniz sonlara doğru gelmiş çocuğu da yazık etmeyin bastan belli oluyor bitecek evlilik sinyaller veriyor maalesef

X