20 günlük bebek mememi ememiyor

68siradanbiri68

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2020
25
10
30
Kizlar 20 gunluk bebegim mememi ememiyor sadece ucunu tutuyor ve sutu ememiyor. Emmedigi icinde sutum azaldi. Sutumu sagiyorum tumden kesilmesin diye ama ne yapacam bilmiyorum. Herseyi denedim meme ucu kalkani hersey denedim olmuyot. Agzini acamiyor. Ucunu yakaliyor. Saten ilk hafta uclari kopacakti yarildi resmen. Hergun agliyorum emziremicem diye okadar cok hayal etmistim ki 2 yasina kadar emzirmeyi😞😞 yardim edin lutfen 😢

Kizlar 20 gunluk bebegim mememi ememiyor sadece ucunu tutuyor ve sutu ememiyor. Emmedigi icinde sutum azaldi. Sutumu sagiyorum tumden kesilmesin diye ama ne yapacam bilmiyorum. Herseyi denedim meme ucu kalkani hersey denedim olmuyot. Agzini acamiyor. Ucunu yakaliyor. Saten ilk hafta uclari kopacakti yarildi resmen. Hergun agliyorum emziremicem diye okadar cok hayal etmistim ki 2 yasina kadar emzirmeyi😞😞 yardim edin lutfen 😢
Sütünüzün tadına bir bakar mısınız acı mı diye

Cnm memenin kahve rengi olan kısma kadar koy agızına bir iki defa yaparsan alır ve sütün de daha fazla gelir

Memeyi işaret parmağı ve orta parmağıniz arasinda sıkıştırıp veriyorsaniz cilt gerilir bebek doğru kısmı kavrayamaz. Kahverengi kısmın en altına işaret parmağınızı, en üst kısmına baş parmağınızı koyup memeyi büzüştürün ve bebeğin başını burnunu kapatmadan memeye bastırıp tamamen kavradiginda elinizi çekin. Meme ucu bebeğin üst dudağına degmeli ilk verirken. Onu da denedim diyorsanız sağlık ocağına gidin, oradaki ebe emzirmenize yardımcı olur.

Eklentiler

• anne-sinin-melegi-com-bebek-beslenmesi-gelisimi-dogru-emzirme-yontemi.jpg
    anne-sinin-melegi-com-bebek-beslenmesi-gelisimi-dogru-emzirme-yontemi.jpg
    18,3 KB · Görüntüleme: 113
bebek memeyi aldıktan sonra çene altından işaret parmağınızla hafif bastırarak okşayın ayrıca memeyi elinizle kavrayarak bebeğin ağzının içindeyken sağa sola oynatın mümkün olduğunca kahverengi kısmın hepsini ağzına verin aklıma gelenler bunlar inşaallah emer

Canım bende cok uzuluyordum bebegim 1 ay sonra emmeye basladi,emzikle alıstirdim ben,once emziği agzina verdim cikarip hemen mememi tutturdum oyle alisti,simdi 7 bucuk aylik kendisi ayrilamiyor mememden :KK66:

Denedim sirinyagla ama ucunu tutuyor ucunu emiyor 😞
Tutturmada sıkıntı yaşıyorsunuz. Kahverengi kısmın tamamını ağızına alması için yardımcı olun bebeğinize.. Şuan bebeğiniz yanlış emmee pozisyonu içinde ona siz yardımcı olacaksınız. Yukarıda bir üye anlattı

Sakın pes etmeyin. Bebeğinizin sağlığı için anne sütü çok değerli. Benim de 1 hafta emmemişti çok aç kaldı işi gücü bıraktım sürekli emzirmeye çalıştım kulak memesini altını baş parmağımla uyardım öyle öyle başladı güçlendi çok şükür sizin sabrınız çok önemli burda

Anne sütü içenler daha zeki oluyor vücut sağlığı için de anne sütü bir ömür etkiliyor hiç pes etmeyin ev işini her şeyi bırakın onu emzirmeye çalışın ama stres yapmayın stres anneden bebeğe geçiyor rahat olun ki emsin. Düzeldiğini yazdığınızı görmek isterdim.

X