20 Ocak 2024 Güneş Kova Burcunda - Burçlara Etkileri

Nhessa

Nirvana
Pro Üye
13 Eylül 2013
51.569
2.656
20 Ocak saat 17:08’de Güneş, Kova burcuna geçiyor. Güneş'in burç değiştirmesi, genel olarak pozitif bir enerji değişikliği getirir ve yeni bir dönemin başlangıcını işaret eder. Bu dönemde, kendi özgünlüğünü ifade etme isteği artabilir ve toplumla ilgili konulara daha fazla dahil olabilirsin. Arkadaş çevrenle daha fazla etkileşimde bulunmak, grup projelerine katılmak veya yeni insanlarla tanışmak isteyebilirsin.

kovaaa (7).jpg


Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar,

20 Ocak'ta Güneş'in Kova burcuna geçişi ile beraber motivasyon alanınız değişiyor. Kendinizi sosyal ortamlarda, dijital mecralarda var edeceğiniz, bir temel ve süreç oluşturabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Eskiye dair özlemlerinizi, deneyimlerinizi hatırlayabilirsiniz. Bir dönem yanınızda olup şimdi aranıza mesafeler giren kişileri düşünmek, buradaki kayıplara üzülmek yerine önünüze bakabilme becerinize odaklanmalısınız. Doğru sınırı koruyamadığınız için problem yaşadığınız zamanların aksine bu süreçte, nasıl izlemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bakış açınızı, önceliklerinizi ve isteklerinizi değiştirmek için önce buradaki aksaklıkları ve ihtiyaçları fark etmelisiniz. Kurduğunuz ilişkiler, yaptığınız işler ve bunların getirileri size bu farkları anlatacaktır. Dinlemeye, gelişmeye açık olmalısınız. Bulunduğunuz mecraların dışında da yer alabilir, sesinizi duyurabileceğiniz çalışmalar yapabilirsiniz. Yeni ortaklıklar kurmak, hem iş hem de sosyal açıdan destekler görmek mümkün olabilir. Sosyal mecralardaki işler ilginizi çekebilir, burayla ilgili var olan çalışmalarınızı güçlendirebilirsiniz. Dışa dönük yönünüzü bilgiyle, deneyimle geliştireceksiniz.


Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar,


20 Ocak itibariyle Güneş'in Kova burcunda hareket etmesi sizi de hareketlendirebilir. Özellikle iş ve uğraşlar noktasında yoğun, farklı, enerjik bir döneme giriyorsunuz. Bunu yapmanıza, böyle hissetmenize engel olan durumları daha net görebilirsiniz. Kimi zaman kendi davranışlarınızdan, kimi zaman çevresel faktörlerden doğan bu konuları geride bırakıp kendinize yeni bir yol çizebilirsiniz. Memnun olmadığınız bir hayatı sürdürmekle vakit kaybetmeyin. Yapabileceğiniz bir şeyler olduğunu, daha iyisine ulaşabileceğinizi göreceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Biraz bulunduğunuz yerden uzaklaşmaya, düşünülmeyeni düşünmeye ihtiyacınız olacaktır. İhtiyaçlarınızı karşılamayı öğreneceksiniz. Yapıcı olmanız, çözüm odaklı ilerleyişiniz, kendinize has tarzınızla pürüzleri kolaylıkla aşabilirsiniz. Yeni bir iş almak, farklı sektörlerde yer almak, yapay zeka ve yeni teknolojileri kullanacağınız eğitimler oluşturmak ya da bu alanlarda kendinizi geliştirmek adına pozitif etkiler altındasınız. Farklı ve yenilikçi olmak isterken aykırı tutumlar sergilememeye, otoriteleri sarsmamaya özen göstermelisiniz. Çünkü bu etkiler ışığında siz de bir otoriteye dönüşebilirsiniz ancak iyi bir zeminin üzerinde bunu yapmazsanız siz de aynı şekilde sarsılabilirsiniz.


Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar,


20 Ocak'ta Güneş'in Kova burcuna geçişi ile bazı sorgulamalara gidebilirsiniz. Geldiğiniz nokta kadar gitmek istediğiniz noktaları da düşünebilirsiniz. İkisi arasındaki farkları daha net görebilirsiniz. Bundan rahatsızlık duymak yerine neler yapabileceğinizi anlama fırsatı yakalama şansı bulduğunuzu düşünmelisiniz. Her şeyin bir bakış açısıyla başladığını unutmayın. Akademik konular, yurtdışında çalışma ve yaşamayla ilgili imkanlar, bulunduğunuz çevrenin veya uğraştığınız işlerin dışına çıkmak gündeminize gelebilir. Hayatınızın hangi döneminde ve imkanında olursanız olun, her zaman bir alternatif vardır. Kendinizi bir şeylere bağlarken ya da acımasızca alıştırırken bu detayı aklınıza getirin. Hayat görüşünüzü ve sizi ayakta tutan nedenlerinizi geliştirebilir, değiştirebilirsiniz. Kendinizi bu anlamda savunmalısınız. Savunmak demişken, hukuksal konular ve bir şeyi ispatlamanız gereken süreçlerle ilgilenebilirsiniz. Bilirkişilerle, kesin sonuçlarla hareket etmek bu süreçte önemli olacaktır. Temponuz ne kadar yüksek olursa değil, ne kadar yeterli ve gerekli yönde olursa kazanacaksınız.


Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar,


20 Ocak'ta Güneş Kova burcuna geçerek tekrarları ve ezberleri değiştirebilir. Ekonomik konularda kendinizce aldığınız tedbirlerin, aldığınız kararların dışına çıkmanız gerekebilir. Bunların istediğiniz getirileri sağlamadığıyla yüzleşmelisiniz. Para kazanmak, bir emeğin ve işin karşılığında mümkün olabilir. Bu karşılığı verme yetinizin bulunmadığı ya da kendinizi vererek hareket edemediğiniz alanlarda şansınızı zorlamamalısınız. Yön değişikliği yapmaya direnmeyin. Önünüze iyi fırsatlar ve insanlar çıkabilir. Güçlü olduğunuzu kendinize hatırlatın. Dönem dönem zorluklar, buhranlar yaşasanız da her birinin geçtiğini düşünün. Bu kez nasıl geçtiğine daha iyi odaklanırsanız daha rahat kalıcı çözümler bulabileceksiniz. Yöntemlerinizi değiştirin, kendinizi geliştirin, sahip olduğunuz imkanları daha iyi değerlendirin. Her insan bir şeylere sahiptir. Bunun farkında olmak onları kullanmanın ilk adımıdır; şimdi o adımı atabileceksiniz. Gözlem yapın, fiziksel ve ruhsal açıdan ihtiyaçlarınızı belirleyin ve yol haritası çizin. İhtimal vermediğiniz durumları değerlendirmek, size farklı kapılar açabilir. Miras, ek işler, aile/çevre destekli konularda şanslı olabilirsiniz.


Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar,


20 Ocak'ta yönetici gezegeniniz Güneş Kova burcuna geçerek ikili ilişkilerle ilgili önemli bir perdeyi aralayabilir. Kafa karışıklıkları, kavgalar son buluyor. İnsan ilişkileriyle ilgili ne düşündüğünüzün farkına varabilirsiniz. Bu konuda kendinize ve karşınızdaki kişilere açık olmanız önemli olacaktır. Bu sayede işbirliklerinizi, duygusal birlikteliklerinizi ve hukuksal gündemlerinizi daha iyi yönetebilirsiniz. Bir karar almadan önce ne hissettiğinizi, ne beklediğinizi, sizden beklenenleri nasıl karşılayacağınızı iyi bilmek gerekebilir. Bunları netleştiriyorsunuz. Seçtiğiniz insanlarla birbirinize yol arkadaşlığı yapacağınızı bilmelisiniz. Kriterlerinizi ve tutumlarınızı buna göre belirlemelisiniz. Evlilik, ortaklık, anlaşma ve görüşmeler gibi gündemleriniz olabilir. Danışmanlık almanız, fikir edinmeniz, farklı görüş dinlemeniz gereken konular ortaya çıkabilir. Tam tersi, insanların size bu amaçla geldiği durumlar da yaşayabilirsiniz. Bu aşamada egonun, kavganın, zıtlaşmanın kimseye faydasının olmayacağını unutmamalısınız. Faydanın, güzelliğin, keyfin ve iyi getirilerin etkisi altındasınız; bunu kaçırmayın.


Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar,


20 Ocak'ta Güneş'in Kova burcunda hareketine başlamasıyla sizin için de yoğun bir tempo başlayabilir. Artan sorumluluklar ve değişen gündemler sizin de bir şeyleri değiştirmenizi gerektirecektir. Ev hayatınız, çalışma hayatınız kısacası hayatınızın tüm alanları bundan nasibini alabilir. İş yükünüz, gündelik düzeniniz değişebilir. Daha sistemli ve pratik olmaya çalışmalısınız. Zaman zaman buna uyamadığınız, üşendiğiniz adına tembellik demeseniz de bu tuzağa düştüğünüz durumların eksi yanlarını daha net bir şekilde görebilirsiniz. Bu anlamda bir zaman planlaması yapmak, yapılacakları yazarak ilerlemek sizi rahatlatabilir. İş aramak, farklı sektörlere geçiş yapmak, gelirinizi arttırmak adına adım atabilirsiniz ya da bununla ilgili daha önceki adımlarınızı neticelendirebilirsiniz. Zihinsel, fiziksel ve sosyal açıdan bir temizliğe, arınmaya gidebilirsiniz. İyi hissetmenize, yaşamanıza ve gelişmenize engel olan ne varsa ayırt edebilirsiniz. Bu dönemi kullanın ve yüklerinizden kurtulmaya bakın.


Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar,


20 Ocak'ta Güneş'in Kova burcuna geçişi duygusal hayatınıza bir renk, bir heyecan, bir farkındalık katabilir. Hayatınızı ve mutluluğu nasıl tanımladığınızı düşünebilirsiniz. Buna yeteri kadar zaman ayırmadığınızda motivasyonunuzun düşük olması, genel bir sorun değildir. Hızlıca çözebileceğiniz, alternatiflerin bulunduğu hiçbir şey için zamanınızı heba etmemelisiniz. Spora, ilgili olduğunuz sanat dalına, bugüne kadar denemediğiniz aktivitelere yer verebilirsiniz. Sosyal hayatın içinde olmak insan ilişkilerinizi geliştirmenizi, ilişkilerle ilgili beklenti ve tutumlarınızı yenilemenizi sağlayabilir. Gökten düşen elmaları değil, o elmaların bulunduğu ağacı hedeflemelisiniz. Bunu sadece duygusal konularda değil maddi anlamda da yapabilmelisiniz. Bunun için uygun kaynaklar bulabilir, aileden ya da bazı öncü kişilerden destek bulabilirsiniz. Farklı ve ilgi çekici olmak isterken spekülasyon oluşturmamaya, gereksiz risklere imza atmamaya dikkat etmenizde fayda var.


Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar,


20 Ocak'ta Güneş'in Kova burcuna geçmesiyle yaşadığınız yerle ilgili konulara daha duyarlı hale gelebilirsiniz. Toplu bir alanda oturuyorsanız ve burada bir değişikliğe gidilmesi gerekiyorsa fitili ateşleyen siz olabilirsiniz. Herkesin saygın ve mutlu bir ortamda yaşama çabası içinde olmak sizin mutluluğunuzu da inşa edecektir. Bir farkındalık oluşturabilirsiniz. Kendi çekirdek aileniz, ev düzeniniz için de bu geçerli olabilir. Aile içi iletişiminizi güçlendirmek adına bazı konuları masaya yatırabilir, yeni kararlar alabilirsiniz. Kuralların değil yaşam tarzının öncelikli olduğunu savunabilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştıracak, evinizde daha iyi zaman geçirmenizi ya da çalışmanızı sağlayacak değişikliklere gidebilirsiniz. Eşyaları, elektronik cihazları yenilemek ya da bunları efektif kullanmak isteyebilirsiniz. Maddi ve manevi gelişmeler ön planda olacaktır. Dolayısıyla isteklerinizin, aldığınız karşılıkların altında yatan nedenleri doğru anlamanızda fayda var. Evlilik, kendi düzenine geçme, iş dolayısıyla değişiklik yapma gibi konular gündeminize gelebilir. Maddi imkanlarınız ölçüsünde hareket etmek sizi ilerleyen günlerde sıkıntı yaşamaktan koruyacaktır.


Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar,


20 Ocak'ta Güneş'in Kova burcuna geçişi ile beraber daha hızlı, aktif ve enerjik hissedebilirsiniz. Bulunduğunuz yerle sınırlı kalmayıp eğitsel açıdan daha ileriye gidebileceğiniz bir dönemdesiniz. Bu farklı açıdan düşünme ve farklı şeyler düşünme hali, size bazı olayların arka planını, iç yüzünü daha net gösterebilir. Özellikle yakın sandığınız insanlarla aranızdaki gerçek mesafeyi görmeniz mümkün olabilir. Arkadaş canlısı karakterinizi dizginlemeniz gerekebilir. Çemberin içinde kalanlarla daha güçlü iletişimler kurabilir, samimiyetinizi ortaklığa dönüştürebilirsiniz. Doğrudan gelir getirici bir iş yapmasanız da sosyal açıdan birlik oluşturabileceğiniz gündemleriniz olabilir. Her ne ile ilgileniyor olursanız olun bunu nasıl anlattığınız ve pazarladığınız önemlidir. Kendinizi bu anlamda geliştirmelisiniz. İşinizi, fikrinizi, hislerinizi ifade etmekle ilgili yeni bilgiler edinebilirsiniz. Dijital alanlar ve yapay zekayla ilgili konularda kendinizi geliştirmeniz önemli olacaktır. Bu sizin fark edilmenizi hızlandırabilir. Farklı bir frekansta olmak insanlara olan yaklaşımlarınızı değiştirebilir. Bunun olumsuz yönde olmaması için dengeli, iyi niyetli ve samimi duruşunuzu korumanızda fayda var.


Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar,


20 Ocak'ta Güneş'in Kova burcuna geçişi ekonomik anlamda yüzünüzü güldürebilir. Takdir edileceğiniz, yeni alanlara geçiş yapabileceğiniz, tanınıp ilgi toplayabileceğiniz bir süreç olabilir. Daha güçlü ve motive hissedebilirsiniz. Bu da potansiyelinizi arttıracaktır. İşinizi büyütmek, yeni iş kurmak veya bulmak, planları uygulamak, ortaklı işlere girmek, destekler almak noktasında şanslısınız. Bu konularda yardıma ihtiyacınız olduğunu kabullenebilir, bakış açınızı değiştirebilirsiniz. Bu saye de sadece para değil, bir hayat da kazanabileceksiniz. Bu hayatı daha konforlu hale getireceğiniz detayları, püf noktaları öğrenebileceğiniz gelişmeler yakalayabilirsiniz. Bütçenizi, gelir gider hesabınızı iyi yapmalısınız. Heyecan ve hevesle önemli ve büyük harcamalar yapabilir, fazla cömert davranabilirsiniz. Olumsuz bir durumla, riskle karşılaşmadan bunu kontrol altında tutabilmeniz önemli olacaktır.


Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar,


20 Ocak'ta Güneş'in burcunuza geçmesiyle yeni yılın heyecanını bu dönem itibariyle daha yoğun hissedebilirsiniz. Şanslı etkiler altındasınız. Bunu çabanızla, duruşunuzla, bakış açınızla süsleyebilir ve çevrenizi etkileyebilirsiniz. Özgüveniniz her zaman yüksek olsa da bu kez bunun altını daha iyi dolduracağınız gelişmeler yaşayabilirsiniz. Gizlenmek sadece sizi değil yapabileceklerinizi de saklar. Saklandığınız yerden çıkmalısınız. İş hayatı, sosyal ilişkiler, duygusal meseleler, bedensel değişimler açısından karşılaşabileceğiniz çok fazla seçenek, yöntem olabilir. Bunları ve size bunları getirebilecek insanları kaçırmayın. Aklınızdan geçirin, kağıda dökün ve hayatta yaşamaya başlayın. Kural bu kadar basitken bunu zorlaştıran alışkanlıklardan uzak durmanız sizin faydanıza olacaktır.


Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar,


20 Ocak'ta Güneş'in Kova burcuna geçişi ile beraber kendi halinizle kalmak isteyeceğiniz bir döneme girebilirsiniz. Her zamanki sessizliğinizden ve sakinliğinizden farklı olarak bu kez olayları ve insanları daha iyi analiz etmek için kenarda bekleyebilirsiniz. Bu pusuya yatmak, fırsat kollamak değildir. Sizi bu tuzağa düşürecek düşüncelerden ve insanlardan uzaklaşmanın önemli ve gerekli olduğunu unutmayın. Sosyal mecralarda, günlük hayatta, arkadaş ve iş çevresinde kendinizi gösterme çabanızın altında yatan nedeni bulmalısınız. Bir şeyleri mi bastırıyorsunuz? Buna verecek cevabınız yaşam şeklinizi değiştirebilir. Bedensel ve ruhsal açıdan sizi kısıtlayan alışkanlıklar, fikirler, ortamlar ve ilişkiler konusunda önemli farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Olumlu ve olumsuz sürprizlere hazır olun. Beklemediğiniz yerden gelecek haberler ve konular size bazı tutumlarınızı, mesafelerinizi güncelleme gereği hissettirebilir. Yaratıcılığınızı geliştirmek, yeni planlar yapmak adına şanslı olabilirsiniz. Dikkatinizi dağıtan, sizi olumsuz etkileyen ya da geriye düşüren faktörleri en aza indiriyorsunuz.

Aygül Aydın
 
Güneş 20 Ocak 2024’te Kova burcuna geçecek. Güneş bu burçtayken kolektife odaklanma, bireyselleşme, takım halinde hareket etme temaları vurgulanır. İnsan hakları, adalet ve özgürlük motifleri toplumsal düzlemde de önem kazanır. Farklı fikirleri dinleme, yeni şeyler öğrenme ve geleceği düşünme zamanıdır. Zodyağın özgür ve hümanist ruhlarının doğum günü kutlu olsun, yeni yaşınız size güzellikler getirsin. :) Güneş 19 Şubat 2024’e kadar bu burçta kalacak.
Merve Çubuktepe
 
kova.jpg


Koç burç yorumları: Sosyal hayatın canlanması ve yeni arkadaşlıklar edinilmesi, kişinin hedeflerine uygun seçimlerde bulunması anlamında etkili bir dönem. Özgür yaklaşımlar sergilemek, bireyselliğinizi ön planda tutmak ve kendinizi sıra dışı bir şekilde ifade etmek arzusu yoğundur.

İlişkisi olmayan Koçlar için bu enerjinin anlamı, farklı ve sıra dışı bir aşk yaşama arzusudur. Fakat bu aşk bağlayıcı, sınırlayıcı olmaktan ziyade, her iki kişinin de, ilginç paylaşımlarda bulunacağı, birbirleriyle hem aşkı hem de arkadaşlığı doyasıya yaşayacakları, çeşitli aktivitelere birlikte katılacakları, birbirlerine gerektiği zaman özgürlük tanıyacakları ama bir o kadar da, sosyal hayatın içinde görünecekleri tarzda olmalıdır.

Bu süreçte genel olarak tanışmalar, bir grup aktivitesinde, bir davette, bir arkadaş aracılığıyla başlar. İlişkisi olanlar beraberlikte arkadaşlık olgusunu bu süreçte fazlasıyla önde tutarlar. Bedensel arzuların ötesinde, genel olarak düşüncelerin, ideallerin, hayata bakış açılarının paylaşıldığı bir dönemdir bu. İlişkinin özünde anlaşmak olgusu son derece kıymetlidir. Kimsenin kimse üzerinde baskı kurmasına izin verilmez. Genel olarak kendinize olduğu gibi karşınızdaki kişinin de özlük haklarına saygı duyulur.

Bu süreçte çiftler arasında belli bir mesafe vardır. Ancak bu olumsuz manada değil tam aksine saygı nedeniyledir. Güven olgusu yine kıymetlidir. Ancak bu kıskançlıklar şeklinde açığa çıkmaz. Bilakis taraflardan biri bu anlamda sorunluysa, diğer taraf onunla ilişkisini noktalar. Bu süreçte sorunları olan çiftlerin birbirlerine karşı iki medeni insan gibi davranmalarında fayda vardır. Ayrıldığınız noktalar mantıklı bir şekilde gözden geçirilirse bir çıkış noktası bulunabilir.

Boğa burç yorumları: Mesleki konularda geniş fikirli düşünmeye, yeniliklerden yana kararlar almaya, özgürlük, eşitlik ilkesi içinde hareket etmeye çalışmalısınız. Bir boğa için bu durum tabi ki zorlayıcı olabilir. Çünkü o, kendi inandığı doğrular üzerinde hareket etmekten, belli kurallarla yaşamını çizmekten yanadır. Durum böyle olunca bu tarihler arasında belli bir miktar zorlanması mümkündür. Toprak grubunun üyesi olarak elindekileri korumaktan yana düşünmek isterken, Güneşin Kova burcu seyri altında ise tam tersine ilerlemek için yeniliklere açık olmak gerekiyor.

Yeri geldiğinde özgür kararlar vermeniz, tek başına hareket etmekten ziyade, ekip halinde çalışmayı kabullenmeniz lazım. Ayrıca bu etki altında, bulunduğunuz konumda eskinin ağırlaştırıcı veya gelişimi yavaşlatıcı noktaları tespit ederek düzenlemeniz gerekiyor. Yani daha aktif hareket etmeyi, içinde bulunduğunuz iş şartlarını, çalışma hayatınızı tarafsız bir bakış açısıyla gözlemleyerek düzenlenmeniz şart.

Dikkatli değerlendirmelerden sonra bilinçli bir şekilde karar almalı, konumunuzu, alışkanlıklarınıza göre değil, bu dönemin gelişmelerine göre yeniden ayarlamayı bilmelisiniz. Yani değişim ve gelişim için kendinizi ve amaçlarınızı yeni bir bakış açısı altında değerlendirmek son derece önemli.

Siz güvenli olanı sürdürmeye ve aynı yöntemleri kullanmaya devam ettikçe birileri bundan pek memnun kalmaz. İşinize yenilikler katmak durumundasınız. Beklenmedik durumlara karşı tedbirli olmalısınız. Fırsatları değerlendirmek için, sadece kendi bildiğiniz gibi hareket etmeyiniz. Bu süreç, yeni bir iş, proje üzerinde çalışma yönünden olumludur.
İkizler burç yorumları: Deneyimlere açık, keşifçi yönlerinizi ortaya çıkartan bir süreç diyebiliriz. Öğrenmeye ve yeniliklere istekli olduğunuz bu dönemde özellikle ilişkisi olmayan İkizlerin yeni arkadaşlıklar kurmak için kimi zaman seyahat, kimi zamansa iletişim yollarını denemeleri mümkün. Günümüz internet çağı. Bu tarih aralığında yeni insanlarla tanışmak yeni deneyimler kazanmak gayet kolay. Uranüs-Koç burcu geçişini de hesaba kattığımızda hem aktivite hem kendinizi ifade hem de cesaretlilik anlamında etkili bir dönem olduğunu söyleyebiliriz.

Sıra dışı ve özel arkadaşlıklar, bağımsızlık, girişim ve yenilikler, değişimler gayet etkili gözüküyor. Kova burcu geçiş zamanlarını, eskinin yeniye, geçmişin geleceğe dönüşmesi adına önemli görmüşümdür. Beraberliği olanlar yeni bir döneme, ilişkisi olmayanlar yeni bir aşka, sorunları olanlar yeniden ilişkilerini ele almaya hep bu zamanlarda daha gönüllü davranmışlardır. Evet bu bir aylık süreç İkizlerin doğasına uygun gayet hızlı değişimlerin işareti olarak olumludur.

İçinizdeki özgürlük ışığı ve yeni yapılacak değişimler, aşk hayatınızla ilgili olarak yeni bir soluklanma anlamına gelmektedir. İşlemeyen, yavaş olan, engelleyen ilişkiler ve çalışmalara tahammül edemeyiz. Eğitimde yeni bilgilerin öğrenildiği, iş hayatında yeni gelişmelere, teknolojiye meraklı olunduğu, çevre ilişkilerinde paylaşımın önemsendiği bu dönemde, ileri atılan her adım ve değişim hoşunuza gidecektir.

Eğer son haftalarda durgun bir dönem geçirdiyseniz ve bazı haberler bekliyorsanız, bu süreçte istediğiniz gibi gelişmelerle karşılaşmanız kolay olur. Şimdi dönemi bir de görünümler çerçevesinde ele alırsak, süreci çok daha iyi anlamış olacağız. Geldiğiniz nokta kadar gitmek istediğiniz noktaları da düşünebilirsiniz. İkisi arasındaki farkları daha net görebilirsiniz. Bundan rahatsızlık duymak yerine neler yapabileceğinizi anlama fırsatı yakalama şansı bulduğunuzu düşünmelisiniz. Her şeyin bir bakış açısıyla başladığını unutmayın.
Yengeç burç yorumları: Bu transit kimileriniz için işyerinizle olan görüşmeleriniz, bazılarınız için çalıştığınız sektörle alakalı yeni gelişmeler ya da bizzat kendi işinizden elde ettiğiniz gelirle alakalı konularda etkili olacaktır. Burada önemli olan bu gelişmeler karşısında nasıl bir tutum izlemeniz gerektiğini bilmenizde yatıyor. Belki bir çoğunuz için tatmin edici olmayan veya belirsizlik içermeye devam eden maddi durumunuz sıkıntı oluşturabilir. İster eşiniz veyahut ister kendi gelirinizle alakalı konularda dikkatli olmak, ani tepkiler vermemek ya da tam olarak aydınlığa kavuşmayan durumlar nedeniyle, borcu borçla kapamak yoluna gitmemek çok önemli.

Genel anlamda bu süreçte evlilik veya iş ortaklığı, miras, sigorta ve vergi konularıyla yoğun şekilde uğraşabilirsiniz. Aşk konusunda benzersiz ve orijinal ilişki yaşama arzunuz bu dönemde yükselebilir. Hani bildiğinizi okumaktan yanasınız desek daha doğru olabilir. İlgilendiğiniz kişi ya da dikkatinizi çekebilecek kişiler konusunda karar verirken, aynı amacı paylaştığınız, paylaşımlarda bulunmaktan hoşlanacağınız bir insana olan ihtiyacınız daha ön plandadır. Bu devrede eğer hayatınızda biri varsa, aynı şekilde onunla paylaşımlarda bulunmaktan son derece haz duyabilirsiniz.

Cinsellik konusundaki düşünceleriniz belirsiz olabilir, yani ilişkinizde cinsel paylaşımın ağırlıkta olmasından ziyade, bir şeyler paylaşıyor olmak sizin için çok daha önemlidir. İlişkiyi bir takım oyunu gibi görebilirsiniz. O ve siz ayrı kişilersinizdir fakat birbirinize katabileceğiniz çok şey vardır. Bu enerji altında dikkat etmeniz gereken nokta, demokratik düşünmeye çalışmanızdır. Yani her ikinizin de eşit hakları vardır ve bu haklara her ikinizin de saygı duyması gerekir. Birbiriniz üzerinde hakimiyet kurmamaya özen gösterilmesi gerekebilir.

Bu transit döneminde ilişkiniz olsun veya olmasın fark etmez; aşk konusunda sabırsız ve kararsız davranışlar göstermemeniz gerekir. Eğer amacınız düzgün bir ilişki yaşamaksa daha en başından her şeyi konuşmak en doğru davranıştır. Herhangi bir konuda sorun çıktığında hemen tepki göstermek yerine sabırlı davranmak, tatminsiz olmamak, inatçı hareket etmemek ya da ilişkiye başlar başlamaz hemen ciddiyet içine girmek yanlış olabilir.
Aslan burç yorumları: Karşıt burcunuzda ilerleyecek bu Güneş transiti sürecinde partnerinizin özgür tavırlar sergilemesi ya da karşınıza çıkacak kişilerin bağımsız yaradılışta olmaları mümkündür. İster evlilik, isterse iş ortaklığınız olsun ki burada üstünde duracağımız nokta ilişkinizdir. Bu geçişte sizler birbirinize ayna görevi görmektesiniz. Hani şu bildiğimiz söze uygun, ne ekersen onu karşınızdaki kişi aracılığıyla görmektesiniz.

Güneş gezegeninin karşıt evinizdeki bu ilerleyişinin ilişkisinde sorun olanlar için anlamı, birbirinizin görüş yapısına müdahalede bulunmayın, saygı göstermeyi mutlaka biliniz demektir. Çünkü bunu yapmadığınız aranızdaki görüş ayrılığının daha fazla derinleşmesi, en ufak bir olayda dahi birbirinizle ters düşmeniz mümkündür. Sorunlar Güneş Kova burcu seyriyle tetiklenmiştir. Bu durumda yapılması gereken öncelikle ilişkinizin kalitesi üzerine düşünmenizdir. Yalnız şunu unutmayınız ki evlilik ya da uzun süreli bir ilişkide, siz ve partneriniz birbirinizden apayrı kişilikler olduğunuzun bilinci içinde hareket etmelisiniz.

Kimlik duygunuz, amaçlarınız, hayattaki öncelikleriniz farklı olsa da, karşınızdaki kişi aracılığıyla tamamlandığınızı kabul etmelisiniz. Tabi ki bu durum kolay değil, hatta kimi zaman partnerimizi ilahlaştırdığımız kimi zamansa yerden yere vurduğumuz olmuştur. Oysaki beraberlik, kendi gücünüzü, iradenizi, değerlerinizi kaybetmek değil bilakis birlikte gelişmeniz, büyümeniz demektir.

Güneş Kova burcunda ilerlediği süreçte özellikle evliliğinde ve ilişkisinde aradığını bulamamış Aslanlar tepkisel davranabilir, beraberliklerinde sen ve ben çatışmasını sürdürebilirler. Benim özellikle Aslanlara tavsiyem bu dönemde eşleri ve ilişkileri hakkında daha gerçekçi bir gözlemde bulunmalarıdır. Çözüme kavuşturulmayan her sorunun birkaç ay sonra yine tekrarlanacağını bilerek değerlendirmede bulunmayı unutmayınız. Gerçekten birbirini seven, birbiriyle kenetlenmiş ve yaşamı birlikte göğüslemeyi kabul etmiş çiftleri ne üçüncü kişiler ne de herhangi bir neden birbirinden ayıramaz.
Başak burç yorumları: Aileniz ve toplumun sizden mesleki anlamdaki beklentileri, sizin kendinizle ilgili ne gibi hedefler belirlediğinizin altını çizecek nitelikte bir süreç. Burada önemli olan kendi bireyliğinizden taviz vermeden, hayatınızın kontrolünü elinize almanızdır. Bilirsiniz Başaklar bağımlılıklarına düşkün kişilerdir ve o nedenle öyle radikal kararlar vermekte zorlanırlar.

Aslında inanılmaz fikirleri vardır, zekaları parlaktır ve bulundukları ortama düzen ve disiplin getirebilen kişilerdir. Fakat durum kendileriyle alakalı olduğunda değişim konusunda oldukça zorlanırlar. Hatta sırf bu yüzden aynı konumda yıllarca görev alabilirler. Oysaki Kova burcunda ilerleyen Güneş transiti, gayet etkili, faydalı ve değişim için uygun zamanlardır. Peki bu değişimi yapabilir mi? bu sorunun cevabı her Başağın kendi haritasında gizlidir. Fakat genel anlamda bir Başak için bu süreçte bir değişim uygulamak zor olabilir.

Artan sorumluluklar ve değişen gündemler sizin de bir şeyleri değiştirmenizi gerektirecektir. Ev hayatınız, çalışma hayatınız kısacası hayatınızın tüm alanları bundan nasibini alabilir. İş yükünüz, gündelik düzeniniz değişebilir. Daha sistemli ve pratik olmaya çalışmalısınız. Zihinsel, fiziksel ve sosyal açıdan bir temizliğe, arınmaya gidebilirsiniz. İyi hissetmenize, yaşamanıza ve gelişmenize engel olan ne varsa ayırt edebilirsiniz.Araştırmak, bilimsel teknikleri uygulamak, pozitif bilime yönelmek, halkla ilişkiler, alternatif tıp, medya faaliyetleri, resim, fotoğraf, teknoloji, internet ve gruplarla temas, öğretmenlik, grafik ve tasarım, yardımlaşma alanları bu dönemin etkili meslek ve uğraşıları arasında yer alabilir. Özgür çalışmayı istersiniz. Fakat çok sıkı çalışmanız gerekebilir. Sabırsız davranmayınız. Bu süreçte kısa bir müddet bir program, kurs veya staj görerek işe alışmaya çalışabilirsiniz ya da vardiyalı çalışabilirsiniz. Eğer yeni işe başladıysanız birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkilerinizi güçlü tutunuz.
Terazi burç yorumları: Aşk bir anda kapıdan içeri girer ve siz gelen misafiri davet etmeye hazırsınızdır. Her zaman özel bir insan olmak ihtiyacı duyan sizler için bu süreç bir armağan gibidir. Hayattan çalınmış güzel bir zaman, bir mola diyebiliriz buna. Peki bu süreci nasıl olumlu manada kullanabiliriz. Çevrenizdeki yeniliklere kayıtsız kalmayarak, ilişkilerinizde arkadaşlık olgusunu ön planda tutarak ve kendi bireyliğinizden taviz vermeden, bir başka insanın kimliğine de saygı duyarak süreci geçirebilirsiniz. Yani, sen sensin ama ben de benim, ancak ilişkimiz de önemli. O zaman sen de ben de biraz daha esnek düşünebiliriz.

İlişkisi yeni başlayanlar için bu süreç çok daha zengindir. İki kişi de kendi gerçeğini rahatlıkla ifade edebilir. Duygulardan ziyade zihinsel uyum ve özgürlük kavramı, kafaca anlaşmak merkez alınır. Aşk, para, manevi değerleriniz konusunda eskisinden daha çok ideallerinize sahip çıkabilirsiniz. Genelde bu dönemde arkadaşça başlayan ilişkilerin sürpriz bir şekilde ciddiyete dönüşmesi, hatta uzun süredir bir arada olan çiftlerin aniden evlenmesi dahi görülebilen etkiler arasında yer alır.

Fazla duygusal davranmak yerine yine mantığınızı ön plana alarak hareket etmeniz halinde bu dönemde gayet başarılı bir şekilde ilerleyebilir, ilişkinizin tadını çıkarabilirsiniz. 23 Ocak tarihinde aşk evinizde oluşacak Yeniay, kozmik bir armağana benzer. İster devam eden ilişkinizde ister sorunlarınızda veya ayrılmış olun fark etmez. İçiniz kıpır kıpırdır. Kendinize olan güven duygunuz tamdır. Ancak bu güven duygusunun tam olarak hissedilmesi için, sevilmeniz, değer görmeniz, ortaklaşa hareket etmeniz, ilişkinizde sorunlar varsa bu dönemde birbirinizi sık boğaz etmeden paylaşımda bulunarak çözmeye çalışmanız lazımdır.

Bu dönem önemli bir armağan. Ancak bu armağan, bir hediye çeki gibidir. Belli bir sınırı vardır. Daha fazlasını istemeniz mümkün olmayabilir. Sizi keyiflendirir, heyecanlandırır, istediğiniz gibi kullanırsınız ve biter. Bunun bilincinde olarak bu dönemi geçirmenizi öneriyorum. Farklı yönlerinizi, sosyal hayatta, herhangi bir alanda gösterebilmeniz kolaydır. Eğer amacınızın, isteklerinizin bilincinde bir kişiyseniz, bu süreçte kendinizden ödün vermeden, başkalarının desteğini alarak arzuladığınız adımları atabilmeniz kolaylaşır.
Akrep burç yorumları: Evinizle ilgili meselelerde tedirginlik, düzensiz bir ev yaşantısı veya ailenizle ilgili gelişmeleri ön plana çıkarabilecek bir transit. Beklenmedik ve ani gelişmeler görülebilir. Anne veya babanız, eğer evliyseniz eşiniz ile alakalı alışılmadık tarz durumlar oluşabilir. Onların sorunları ev içinde sizin de rahatsız olmanıza neden olabilir. Yalnız yaşıyorsanız yine evinizi ilgilendiren sorunlarla baş başa kalabilirsiniz. Kimileriniz evden taşınmak zorunda kalabilir, kimileriniz ev içinde değişim yapmak durumunu hissedebilirler.

Özgürce geleceğinizi şekillendirmek isteğiniz yoğun. Ancak bir yandan da tam olarak ne yapacağınıza karar vermekte zorlanabilirsiniz. Hangi iş alanı sizin için daha uygun veya hangi alan kazandırıcı olur. Kimlerden destek görebilirsiniz veya kimlerle karşı karşıya gelebilirsiniz. Bütün bunların belirlenmesini isteyeceğiz. Tabii ki sizin hayatınız önemli. Kararlarınızı verirken, başkaları farklı düşünüyorsunuz diye, baskıda bulunabilirler.

Siz kendinizi ifade etmek, isteklerinizi kabul ettirmek anlamında mücadele verebilirsiniz. Ama sabırsız davranabilirsiniz. Çabuk pes edebilirsiniz. Arzuladığınız yönde ilerlemek için çaba sarfetmeniz gerekir. İlginç fikirler aklınıza gelebilir. Aileniz veya aynı evi paylaştığınız eşiniz, sevgilinizle bazı meseleler, hususlar üzerinde anlaşmanız kolay olmayabilir. Bireysel çıkışların yükseldiği bir zamandır. Kendinize göre davranışlarınız doğalken, bazı kişilerce tuhaf karşılanabilir. Ancak geri adım atmaya niyetiniz yoktur.

Ailesinden uzakta yaşayanlar, aileleriyle ilgili olaylar nedeniyle karamsarlık duyabilirler. Kısaca değişimler ve beklenmedik gelişmeler yaşayacağınız bir süreç olacaktır. Bu arada özgürlük meyliniz de fazlasıyla artabilir. Aileleriyle yaşayanlar belki de bir gelişme neticesinde ayrı bir eve taşınmak gereği duyabilirler. Kısaca ev sınırları içinde yaşanan gelişmeler özgürlüğünüzü kısıtlayıcı bir etki yaratabilir. Kişi böyle bir durumda kendini kısıtlanmış hissettiği için rahatsızlık duyabilir.
Yay burç yorumları: Bilgi sahibi olmanın ve elde ettiğiniz tüm bilgileri diğer insanlarla paylaşmanın, teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanmanın, ekip halinde hareket etmenin önemini ortaya çıkaran bir Güneş seyri diyebiliriz. Yeni fikirlere açık bir yüreklilikle yanaşarak, bilimsel gerçeklerin farkında olarak işlerinizi yoluna koyabilirsiniz. Zihniniz yaratıcılık konularında hevesli ve kendinize olan güven duygunuz bu dönemde gayet yüksektir.

Ayrıca kısa seyahatler, yabancı dil öğrenme, bilgi işlem konusunda kendinizi geliştirme, part-time işler, değişik insanlarla tanışma, grup faaliyetlerinde bulunma, organize işler bu dönemin etkili yansımaları arasında yer alır. Özgürce geleceğinizi şekillendirmek isteğinizin yoğun olacağı bir aylık bir süreç. Ancak bir yandan da tam olarak ne yapacağınıza karar vermekte zorlanabilirsiniz. Hangi iş alanı sizin için daha uygun veya hangi alan kazandırıcı olur. Kimlerden destek görebilirsiniz veya kimlerle karşı karşıya gelebilirsiniz. Bütün bunların belirlenmesini isteyeceğiz.

Kararlarınızı verirken, başkaları farklı düşünüyorsunuz diye, baskıda bulunabilirler. Siz kendinizi ifade etmek, isteklerinizi kabul ettirmek anlamında mücadele verebilirsiniz. Ama sabırsız davranabilirsiniz. Çabuk pes edebilirsiniz. Arzuladığınız yönde ilerlemek için çaba harcamanız gerekebilir. Son derece ilginç fikirler aklınıza gelebilir. Aileniz veya aynı evi paylaştığınız eşiniz, sevgilinizle bazı meseleler, hususlar üzerinde anlaşmanız kolay olmayabilir. Bireysel çıkışların yükseldiği bir zamandır. Kendinize göre davranışlarınız doğalken, bazı kişilerce tuhaf karşılanabilir. Ancak geri adım atmaya niyetiniz yoktur

Güzel konuşma ve yazma yeteneğiniz de aynı şekilde gelişir. İletişim kurmak sizin için gayet önemli hale gelir. İletişim ön planda yer aldığından, çevrenizdekilerle sürekli irtibatta bulunabilirsiniz. Yeni yerler keşfetmek ve öğrenmek peşinde olursunuz. Çevrenizdeki dünya ile ilgili ne varsa takip etmeye ve uygulamaya çalışabilirsiniz. Okumayı ve düşüncelerinizi başkalarıyla paylaşmayı arzularsınız. Sosyal bir kişi olarak aktivitelerde bulunabilirsiniz. Zeki, esprili ve hazırcevap haliniz gözlerden kaçmaz, iyi bir öğretici ve konuşmacı olarak da çevrenizi kolayca etkiniz altına alabilirsiniz. Bu dönemde kendi fikirlerinizi zorla kabul ettirmekten, lütfedici, her şeyi ben bilirim tavırlarınıza hakim olmaya çalışmaktan uzak durmanızda fayda var.
Oğlak burç yorumları: Özellikle yetenekleriniz ve yaratıcılığınız yoluyla kazanç elde etmeniz anlamına gelen, parasal konularda size karışılmasından da pek hoşlanmadığınız bir dönem. Güneş değişime açık, kendinizi geliştirme ve yenilikçi bir bakış açısı çerçevesinde hareket etmenin özellikle bu süreçte son derece önemli olduğunu göstermektedir. Gerektiğinde fikirlerinizi savunmayı ve kendinize güven duymayı mutlaka ön planda tutmanız gerekir. Genellikle böyle bir enerjinin etkisi altında, kişi ister istemez uyanık, becerikli, yaratıcı ve ideallerinin peşinden gidebilecek kadar akıllı davranmalıdır.

Maddi kazanım alanında ilerleyecek Güneş bağımsızlık duygusu kazandırıcıdır. Doğal olarak, insan parasını farklı yollar yöntemler deneyerek kazanabileceği gibi, harcama konusunda da tek başına karar vermek ister. Oğlaklar genel olarak doğum haritalarında aksi bir tesir olmadıkça tutumlu insanlardır. Hesabını yapmadan kolay kolay yaş tahtaya ayak basmazlar. Güneş-Kova burcu seyir zamanlarında ise ister istemez satın alma arzusu yüksektir.

Özellikle teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanmak isteyen kişiler, bu dönemde bütçelerini aşan miktarlarda para harcayabilirler. Bu konuda dikkatli olmakta fayda var. Bu süreçte finansal meselelerinizi dış dünyada ifade ederken güven duygunuzu mutlaka önde tutmalısınız. Eğer yaptığınız işten, yaratıcı gücünüzden, uygulamalarınızdan eminseniz bunu dile getirerek kazancınızı çoğaltabilir, farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

İhtiyaçlarımız için harcamalarda bulunabiliriz. Tabii ki bunun ayarını bilmemizde fayda var. Bu geçiş sürecinde güven duygumuzu mutlaka ön planda tutalım. Eğer biz, kendimizden emin olursak, kazancımızla ilgili konularda nasıl bir yol izlememiz gerektiğinin bilinciyle hareket ederiz. Yeni fırsatlarla karşılaşabilir özellikle değişime açık bir yüreklilikle evet diyebiliriz. Genelde bu dönemde kısıtlanmaktan pek hoşlanmayız veya yeteneklerimizin maddi anlamda bize geri dönüşünü olumlu yönde bekleriz. Başkalarının bize biçtiği değeri önemseriz.
Kova burç yorumları: 20 Ocak ile 19 Şubat tarihleri arasında sizin burcunuz üzerinde ilerleyecek olan Güneş, değişime gayet açık bir yüreklilikle katılmanız, yeniliklere hevesli bir şekilde yanaşabilmeniz için size teşvik edecek. Siz Kovalar zaten düşüncelerinize, hayatı ele alış biçiminize her zaman önem verirsiniz. Bağımsızlığınızı kimsenin tekeline bırakmaya niyetiniz yoktur. Sadece kendiniz için değil, bütün insanların özgürce yaşamaları gerektiğini düşünürsünüz. Bu yüzden haksızlıklar karşısında dayanamazsınız.

Büyük buluşların özgün sahipleri olarak kendinizle gurur duymalısınız. Objektif ve tarafsız bakabilen Kovalar bu süreçte yenilikleri uygulamak, eskiyi geride bırakmak için harekete geçmelidirler. Çevre ilişkileri, girişimler, bilgilenme, haberleşme gibi alanlarda sizi ön saflarda görebiliriz. İş fırsatları bu devrede etkilidir. Özellikle insanları farklı kimliğinizle, giyim tarzınızla, yeteneklerinizle etkileyebilecek güce sahipsiniz.

Kişisel meselelerinizi halletmek adına yoğun bir enerji ve zaman harcayabileceğiniz bir dönem olabilir. Bu yalnızca kendinizi önemsemeniz anlamına gelmez, sadece kendi isteklerinizi daha fazla düşünmek durumundasınız dersek daha doğru bir tanımlama yapmış oluruz. Çünkü bir ışık gibi parlamak ve kim olduğunuzu fark ettirmek arzunuz yoğundur. Liderlik etmek veya yönetici pozisyonunda bulunmak size mutluluk verir. Kendinize olan güveniniz yükselir ve özgür olmak istersiniz Yaşamınız üzerindeki hakimiyet duygunuz fazlasıyla yoğundur. Ancak bütün bunları gerçekleştirirken güç arayışında olmaktan ve diktatörce davranmaktan sakınmalısınız. Başka insanlara da kendilerini ispatlamak için zaman tanımalısınız.

Bu dönemde, ilgi odağı olma arzunuz güçlüdür. Davranışlarınız diğer insanlar tarafından üstün olduğunuzu düşündürür. Kendi kişiliğinizi ifade etme, kabul ettirme benliğinizin ana teması haline gelebilir. Kimi zaman oldukça sıcak ve cömert, bazen de mesafe koyarak farklılığınızı göstermek isteyebilirsiniz. Kendi hayatınızı biçimlendirme ve daima yeni hedeflere yönelmeye istekli olabilirsiniz. Kendinizi doğal olarak çok beğenir ve herkesin dikkatini çekmeye çalışabilirsiniz. Ben merkezci bir hale gelebilir güçlü iradenizle olayları yönlendirebilirsiniz. Bu süreçte yeteneklerinizi istediğiniz bir alanda gösterme fırsatı yakalarsınız.
Balık burç yorumları: İdeallerinizi hayata geçirmeniz için geri planda çalışmanız gereken bir süreç. Belki bireysel anlamda tam olarak kendinizi ifade etmekte ve dış dünya ile irtibatta bulunmakta kimi günlerde zorlanma yaşayabilirsiniz. Ancak ne olursa olsun umutlarınızı ayakta tutarak, güven duygunuzu kaybetmeden hareket etmenizde fayda vardır. İnsanların sizinle ilgilenmediklerini, hoşlanmadıklarını sanarak kendinizi boş yere tedirgin etmeyiniz.

Aslında istersek ve dikkat edersek, Güneşin enerjisinden bu dönemde olumlu şekilde yararlanabiliriz. O zaman ilerlediğimiz bu yolda karşımıza çıkabilecek engelleri bilelim ve bu dönemi nasıl olumlu yönde değerlendirebiliriz onun üzerinde duralım. Sözgelimi, kendinizi yeniliklere alıştırmanız, geçmişin gereksiz duygusal yüklerinden kurtulmanız, bir birey olarak öneminizin farkında olmanız için bir parça geriye çekilerek bir mola vermek bazen öyle iyi gelir ki.

Bazı konular üzerinde kendinizi ifade etmekten kaçınabilirsiniz. Bunun birkaç sebebi olabilir. Bir iş üzerinde çalışıyorsunuzdur. Henüz kendinizi yeterli bulmadığınız için şöyle bir geriye çekilerek bilgilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bir başka sebep ailevi konularda olabilir. Birileri veya bir şeyler canınızı sıkmaktadır. Ancak bunları kimsenin pek bilmesini istemediğiniz için sessiz kalabilirsiniz. Diğer bir neden, sizi kimsenin anlamadığını düşünmenizdir veya sağlığınızla ilgili konularla yakından ilgilenmeniz gerekebilir. Bu bir araştırmanın işaretçisi olduğu gibi, yeni bir yöntemin denenmesi anlamına da gelebilir. Hangisi olursa olsun, bu süreçte kendinizi bir hayli gözlemleme, hayatı farklı açılardan ele alma, baskılara dayanamama şeklinde reaksiyonlar oluşabilir. Aslında bu süreci bir tür aydınlanma olarak görmekte fayda var. Ancak bu aydınlanmanın gerçekleşebilmesi için, öncelikle kendinizle barışık olmanız gerekiyor.

Eksiğimizi görürüz, tamamlamamız gerekenleri yoluna koyarız, hobilerimizle ilgilenebiliriz, dünyada ne gibi yenilikler var onları yakından takip edebiliriz. Kitap okuyabiliriz, internet üzerinden bilgilerimizi tazeleyebiliriz. Kendimizi geliştirebilir, ne zamandır yapmaya fırsat bulamadığımız hobilerimizle uğraşabiliriz. Farklılıklarımızı keşfedebilir, zihnimizi güçlendirebiliriz. Yüreğimizin içindeki karmaşık sorulara alışılmışın dışında cevaplar bulabilir, zorlu problemlerimize yenilikçi bir bakış açısıyla yanaşmaya çalışabiliriz.İndigo dergisi
 
X